A2Hosting WordPress Web Sitelerini Barındırmak İçin İyi mi?

A2Hosting-wordpress-hosting


Bir WordPress web siteniz var, ancak hangi barındırma hizmetinin onunla en iyi olacağını bilmiyor musunuz? Durum buysa, doğru web sayfasına geldiniz.

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi, bir barındırma şirketini Gözden A2Hosting. Ana konu, A2Hosting’in WordPress web sitelerini barındırmak için iyi olması durumunda olacaktır. Makalenin ilerisinde bu şirketin sunduğu belirli WordPress barındırma hizmeti hakkında konuşacağım.

Ancak bundan önce, temel sistem olarak WordPress kullanan bir web sitesi ile hangi tür barındırma hizmetinin en iyi gittiğini görmeliyiz.

Farklı WordPress Barındırma Planları

Bir WordPress web sitesi her türlü barındırma hizmetinde çalışabilir, ancak diğerlerinden daha iyi çalışan bir hizmet vardır: yönetilen WordPress barındırma.

A2Hosting-ucuz-wordpress-hosting

A2Hosting – WordPress Barındırma

Paylaşılan barındırma, VPS barındırma veya diğer hizmetler WordPress’i işleyebilir, ancak yönetilen WordPress barındırma hizmeti, WordPress’i bir web sitesinde çalıştırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Ne bu hizmet güvenilir bir WP hosting isteyenler için en iyi seçim yapar? Bakalım!

Yönetilen barındırma, sizin (site sahibi) CMS’yi web sitenizde çalıştırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak şekilde oluşturuldu. Sitenin işleyişi ile ilgili her şey, seçilen barındırma hizmetinin arkasındaki ekip tarafından ele alınır..

Örneğin, WordPress için yeni bir güncelleme çıkarsa, sistemi kendiniz güncellemenize gerek yoktur. Destek ekibiniz tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Tek yapmanız gereken sitenin kendisine bakmaktır. Bununla ne demek istiyorum?

Özelleştirme ve içerik yönetimi size bağlıdır. Bu takım tarafından ele alınmıyor, tabii ki.

Yönetilen bir barındırma hizmetinin başka bir yönü nedir? Plan arka uç ekip tarafından yönetildiğinden, WordPress’i sitenize kolayca yükleyebilmeniz gerekir, değil mi? Yönetilen bir plan tam olarak bunu sağlar.

Çoğu şirket tarafından kullanılan ilk yöntem, müşteriye tek tıklamayla yükleme özelliği vermektir. Bütün bunlar ne hakkında? Muhtemelen isminden anlayabileceğiniz gibi, kurulum sadece 1 tıklama ile yapılır.

Bu özellik genellikle kolayca kurulabilen diğer ücretsiz web uygulamalarını da içerir. Yani, yükleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz: WordPress’i mevcut uygulamalar listesinde bulabilirsiniz. Genellikle en üstte bulabilirsiniz, çünkü ana bilgisayarın size erişmesine izin verdiği ana yazılımdır.

Bulduğunuzda, yapmanız gereken tek şey kurulum düğmesine tıklamaktır. Kelimenin tam anlamıyla bu kadar. Diğer her şey ev sahibi tarafından ele alınacaktır.

Birçok sağlayıcının kullanıcıları için WordPress’i kolayca yüklemek için kullandığı ikinci bir yol vardır. Önceki yöntemin tamamen temel olduğunu düşünüyorsanız, bunu duyana kadar bekleyin.

Buradaki fikir, CMS’yi sisteminize yüklemek için 1 tıklama yapmanız gerekmediğidir. Seçilen barındırma planına kaydolduktan sonra, WordPress alan adınıza otomatik olarak yüklenecek (birden fazla seçeneğiniz varsa seçimi yapacaksınız).

Her iki yöntem de şirketler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. İlki daha popüler. Bunların her ikisinin de mevcut olduğu bile olur. Nasıl? İlk olarak kaydolursunuz ve WordPress kurulur. Daha sonra, isterseniz diğer programları yüklemenize izin vermek için 1 tıklama özelliği de mevcuttur.

Artık yönetilen bir WordPress planının ne hakkında olduğunu bildiğinize göre, devam edeceğiz ve A2Hosting hakkında konuşacağız.

WordPress için Neden A2Hosting’i Seçmelisiniz??

A2Hosting yönetilen-wordpress-hosting

A2Hosting – Yönetilen WordPress Barındırma

A2Hosting, web barındırma ve alan adları gibi teknoloji hizmetleri sunan bir Amerikan şirketidir. Web hosting durumunda, onlar modern bir hosting sağlayıcısı sunabilir her şeye sahip:

 1. Standart Paylaşımlı Hosting
 2. WordPress Barındırma
 3. VPS Hosting (Sanal Özel Sunucu)
 4. Bayi barındırma
 5. Özel Hosting (özel sunucular)

Gördüğünüz gibi, A2Hosting ayrıca belirli WordPress barındırma özellikleriyle birlikte gelir. Yeterince iyi mi? Kısa cevap evet, kesinlikle. Ancak, şirketin WordPress barındırma paketlerinde neler sunabileceğini tartışarak bunun üzerinde durmalıyız..

Başlangıç ​​olarak, A2Hosting’in 2 farklı WordPress barındırma türü sunduğunu belirtmeliyim: ilki WP barındırma ve ikincisi paylaşılan yönetilen WordPress barındırma. Şu andan itibaren, A2Hosting’deki yönetilen barındırma planları hakkında konuşacağız.

Bunlar normal paylaşılan barındırma planlarından biraz daha pahalıdır. Yine de, bir göz atmaya değer. Muhtemelen zaten çoğu barındırma sağlayıcılarının hizmetlerini birden fazla farklı plana böldüğünü biliyorsunuz. A2Hosting de aynen bunu yapıyor. Bu bölümdeki 3 planın tamamını ayrı ayrı ele alacağım.

1-SITE

Planın başlığının önerdiği gibi, bu paketi kullanarak 1 tek web sitenizin barındırılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm verilerinizin sunucuda depolanması için size 10 GB depolama alanı sağlar. Bu tek bir web sitesi için fazlasıyla yeterli.

Sitenizin bilgilerini depolamak için ne kullanıyorlar? En yeni nesil SSD sürücüler. Bu harika bir haber, çünkü bir SSD sitenizi geleneksel bir HDD sürücüsünden çok daha hızlı yükleyecektir. Ziyaretçileriniz, bir HDD’nin sunabileceğinden 20 kat daha hızlı bir şekilde tarayıcıda içerik gösterecek.

Plan ayrıca siteniz için ücretsiz bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Web sitenize ihtiyaç duyduğu güvenliği sağladığı için bu özellik oldukça önemlidir. Google (ve diğer arama motorları da) SSL sertifikaları yüklü olan web sitelerine öncelik verdiğinden, arama sonuçlarında da daha üst sıralarda yer alacaksınız.

Siteyi yönetmek için bir kontrol paneline de ihtiyacınız vardır. A2Hosting, bu iş için en iyi araçlardan biri ile birlikte gelir. Buna Plesk deniyor. Bunu kullanarak siteyi ve mevcut tüm özellikleri tek bir yerden yönetebilirsiniz. Bunun için fazla teknik bilgiye sahip olmanıza gerek yok.

Planda aşağıdaki bonusların hepsi de mevcuttur: sınırsız veri transferi, daha hızlı yükleme hızları için ücretsiz CDN, site hazırlama, ücretsiz Jetpack lisansı, ücretsiz site transferi, her zaman para iade garantisi ve düzenli olarak otomatik olarak yapılan ücretsiz yedeklemeler (diğerleri ayrı olarak ücretlendirilir) bu seçenek için).

Bütün bunlar aylık 11,99 $ fiyatla geliyor. Bu planın yönetilen bir WordPress hizmeti olduğunu unutmayın. Bu tür özellikler için birçok şirket daha yüksek fiyatlar talep edecektir.

3-sitesi

İkinci plan olarak, ayda 18,99 $ gelir. Yükseltmeye değer mi? Birden fazla web siteniz varsa veya çalışmanızı genişletmeyi planlıyorsanız, kesinlikle.

Bunun nedeni, planın tek bir hesapta 3 barındırılan web sitesini desteklemesi. Depolama alanı elbette yükseliyor. SSD sürücülerde 25 GB alan elde edersiniz. Daha fazlasına ihtiyacınız var, çünkü bu planı kullanarak birden fazla web sitesini barındırmanıza izin veriyorlar.

Önceki plandaki diğer tüm özellikler de bu plana dahil edilmiştir. Son planın size neler vereceğini görelim:

Sınırsız

Bu plan adından da anlaşılacağı gibi gerçekten sınırsız. Neden? Bunun en büyük nedeni, tek bir planda sınırsız sayıda web sitesi barındırmanıza izin vermesidir. Bu, birçok site sahibi için kullanışlı olabilir.

Örneğin, bir iş büyütmek istiyorsanız veya para kazanmak için birden fazla yeni web sitesi açmayı planlıyorsanız, bu plan sizin için mükemmeldir. WordPress çalıştıran her türlü web sitesine sahip olabilirsiniz.

Ve bununla ilgili en iyi şeyin ne olduğunu biliyor musun? Gerçekten endişelenmen gereken bir şey yok. Tüm siteler, kaç tane olursa olsun, destek ekibi tarafından yönetilecektir. Yani, onlardan biriyle herhangi bir şey olursa, bunu hemen çözecekler.

Sadece bu dikmenin planda bulunmayacağını düşünün. Barındırma ve web sitelerini tek başınıza ele almanız gerekir. Bir web sitesine ev sahipliği yapmanın en iyi yolu değil.

Verilerinizi depolamak için plan 40GB SSD depolama alanı ile birlikte gelir. Tek bir pakette sınırsız sayıda WordPress sitesine sahip olmanın ücreti aylık 36,98 $.

Sonuç

Bu yazıda WordPress barındırma hizmetleri hakkında konuştuk. İlk başta, size en iyi barındırma hizmetinin ne olduğunu, bir WordPress web sitesini işlemek ve böyle bir hizmeti kullanarak bazı bonusların neler olduğunu anlattım.

Mesele şu ki, yönetilen bir WP barındırma hizmetine kaydolmayı seçerseniz, hayatınız çok daha basit olacaktır. Sonuçta, barındırma hizmetinizle ve WordPress’i verimli bir şekilde çalıştırmakla ilgili her şey arka uç ekibi tarafından ele alınacaktır..

Ayrıca A2Hosting’den 3 WordPress yönetilen barındırma planından bahsetmiştim. Bir WordPress web sitesini barındırmak için gereken her şeyi kolay ve verimli bir şekilde içerir.

Bir sonraki adım sizindir. Doğru kararı alabilmek için sadece güvenilir bir barındırma hizmetinden ne beklediğinizi düşünün. Ayrıca, en üst performansta çalışmak için WordPress web sitenizin neye ihtiyacı olduğunu unutmayın.

3 planın tamamı size en iyi sayıları verecektir, ancak 1’inci yeni başlayanlar için daha iyidir ve 2 ve 3 web sitesine sahip olanlar için 2. ve 3. planlar veya daha da genişlemeyi planlıyorlar.

Tüm bunları akılda tutarak, hangi planın sizin için en iyi olduğunu bilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map