BlueHost Planları – Web siteniz için hangisini seçmelisiniz?

01.06.2020
Kategori yok 'BlueHost Planları – Web siteniz için hangisini seçmelisiniz?
0 22 мин.

-Planlarını bluehost


BlueHost ABD merkezli bir web hosting şirketi, Endurance International Group’un bir parçasıdır. Grubun, iPage ve HostGator dahil olmak üzere diğer hosting şirketleri de bulunmaktadır. Merkezi Utah’ta olan BlueHost, 750’den fazla çalışanı.

BlueHost, 2.000.000’dan fazla web sitesine hizmet vermektedir ve alan adı kaydından web barındırma işlemine kadar eksiksiz web çözümleri sunmaktadır. Ürün yelpazesi, ucuz paylaşılan barındırma ve daha gelişmiş özel sunucu çözümleri de içerir.

Biz web hosting sektöründe uzun ömürlü, güvenilir hizmet ve memnun müşteri çok sayıda çünkü şirket öneririz. BlueHost büyük bir üne sahiptir ve iyi bir barındırma sağlayıcı olduğuna inanılmaktadır. Diğer düşük maliyetli barındırma sağlayıcılarının aksine, BlueHost’un klasik sabit diskleri kullanmaması, bunun yerine süper hızlı SSD depolarını kullanması da önemlidir. Modern bir SSD sürücü, veri okuma söz konusu olduğunda normal bir HDD’den 3 kat ve veri yazma sırasında 2,5 kat daha hızlı olabilir.

Bu makale çoğunlukla BlueHost tarafından sunulan farklı barındırma planlarını sunmaya adanmış olsa da, BlueHost’un çalışma süresi, performansı ve kişisel görüşü de ilginizi çekebilir. Bu şirketle olan deneyimimizi öğrenmek istiyorsanız, lütfen BlueHost incelememizi okuyun. 5 yılı aşkın süredir BlueHost ile ev sahipliği yapıyoruz.

Paylaşılan Web Hosting

BlueHost’un giriş hizmeti paylaşılan web hosting, şirket 3 paket sunuyor:

bluehost paylaşılan barındırma-planlarını-ayrıntıları

 1. Temel: Bu paket tek bir web sitesi için idealdir ve 50 GB depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir. 5 park edilmiş alan adı, 25 alt alan adı ve 5 e-posta hesabı ekleyebilirsiniz; her biri 100 MB depolama alanına sahip olur. Aylık 2.95 $ / ay başlangıç ​​fiyatı için kullanılabilir..
 2. Artı: Artı paketi sınırsız sayıda web sitesi için bir ev olabilir ve bant genişliği hala ölçülmez. Park edilmiş alan adlarının, alt alan adlarının ve e-posta hesaplarının sayısı sınırlı değildir ve her bir posta hesabı için de sınırsız depolama alanı vardır. Ayrıca 200 $ değerinde pazarlama teklifleri ve bir Spam Uzmanları hizmeti de içerir. Bu paketi $ 5.95 / ay başlangıç ​​fiyatı için satın alabilirsiniz..
 3. Choice Plus: Bu en büyük paket ayda 5,95 $ ‘dan alınabilir ve Plus ile aynı hizmetleri içerir. Bununla birlikte, Plus’a iki alan daha eklendi, bir alan adı gizliliği ve bir CodeGuard Basic yedekleme çözümü, bu nedenle bu paketi basit Plus bir tane üzerinden seçmeye değer.
 4. GO PRO: Bu paket ayda 13,95 ABD dolarından satışa sunuluyor ve size Choice Plus üzerinden birkaç ekstra hizmet sunuyor. Paranız için özel bir IP adresi, SSL sertifikası, alan adı gizliliği ve Code Guard Basic alacaksınız.

Tüm paylaşılan web barındırma paketleri ücretsiz bir SSL hizmeti içerir. Dahili etki alanı yöneticisinin kullanımı kolaydır ve eklentiyi, park edilmiş ve alt alan adlarını hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz. E-posta hesaplarına IMAP veya POP3 üzerinden erişilebilir ve bunlara birçok filtre ve spam filtresi uygulanabilir.

BlueHost büyük bir yedekleme hayranıdır, bu nedenle otomatik yedekleme çözümleri sunar. Şirket, hesabınızın tamamı için size günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler sağlar; Bu, sunucu dosyalarınızın ve veritabanınızın her ikisinin de veri kaybına karşı korunduğu anlamına gelir. Tek bir tıklamayla verileri yedeklemelerden geri yükleyebilirsiniz. Destek 7/24 mevcuttur.

Bulut Barındırma

Cloud Hosting, verilerinizin 3 kopya halinde canlı olduğu bir sunucu ağı kullandığından, ziyaretçilerinize bir web sitesi ile hizmet vermenin daha güvenilir bir yoludur. Değişiklikler ağ üzerinden güncellenir ve herhangi bir donanım arızası durumunda diğer 2 örnek ziyaretçilerinizi yönetir. Bu arada sistem, kopyalarınızın yeni 3. sürümünü oluşturur.

Bluehost-bulut barındırma-planlar

BlueHost, kullanım eğilimlerini, görüntüleme hızını ve web sitenizin global erişimini izleyebileceğiniz bir bulut panosu sunar. Bulut ağı her zaman sitenizin kullanılabilir olduğundan emin olur, eğer bir sunucu çok fazla ziyaretçi alırsa, diğer iki konum ziyaretlere hizmet etmesine yardımcı olur.

3 bulut barındırma paketi vardır:

 1. Başlangıç: Bu paket tek bir web sitesi için idealdir ve 100 GB depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir. 1 boş alan adı, 2 GB bellek ve 2 CPU da dahildir. Şirket, 50 $ değerinde pazarlama teklifleri ekledi ve her biri için 500 MB e-posta depolama alanı ile 100’e kadar posta hesabı ekleyebilirsiniz. Bu teklif $ 6.95 / ay başlangıç ​​fiyatı ile mevcuttur..
 2. Performans: Ortadaki paket sınırsız sayıda web sitesine sahip olabilir, bu nedenle depolama ve bant genişliği kullanımında sınır yoktur. Ayrıca ücretsiz alan adı, 4 GB bellek ve 4 CPU içerir. Pazarlama tekliflerinin değeri 200 dolara çıkarıldı ve atanan e-posta hesaplarının sayısı sınırlı değil, her biri için sınırsız depolama alanı var. Paket $ 8.95 / ay’dan başlıyor.
 3. Business Pro: Daha büyük paket, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği kullanımı ile sınırsız sayıda web sitesi içindir. Ücretsiz alan adı ile birlikte, zaten 6 GB RAM ve 200 $ ‘lık bir pazarlama teklifi paketi ile 6 CPU sunuyor. E-posta hesaplarının numarasının ve depolama alanlarının sınırı yoktur. Paket başına $ 15.95 / ay’dan başlayan fiyatlardan edinilebilir.

Performans paketini Business Pro ile karşılaştırdığımızda birçok fark var. Daha ucuz paket 1 Spam Uzman servisi ile birlikte gelirken daha büyük olanı 2 ile birlikte gelir. Her ikisi de ücretsiz SSL şifrelemesini içerir, ancak ikincisi tek tıklamayla geri yükleme ile CodeGuard Basic sitesi yedekleme çözümü sunar.

BlueHost’un tüm hosting paketleri, 7/24 telefon veya canlı sohbet yoluyla ulaşılabilen şirketin uzman ekibi tarafından desteklenmektedir..

VPS Barındırma

Web siteniz büyüdükten sonra daha fazla sunucu kaynağına ihtiyaç duyacaktır. Sunucu depolarının bir sonraki seviyesi, sanal bir sunucu alacağınız VPS barındırmadır. BlueHost’un VPS çözümleri ileri düzeydedir, bu nedenle çok uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız, satın alınan VPS birkaç dakika içinde kullanılabilir.

bluehost-VPS-hosting-planlar

Hiper yönetici, verilen kaynakları sürekli olarak web sitenize verir ve dinamik depolama alanı atamasıyla anında daha büyük bir çözüme geçebilirsiniz. Şirketin ürün yelpazesinde 3 VPS paketi vardır:

 1. Standart: Standart VPS paketi 2 CPU çekirdeği, 30 GB depolama alanı, 2 GB bellek ve 1 TB bant genişliği ile birlikte gelir. 1 alan adı kaydı ve 1 özel IP adresi kullanımı sunar. Ay başına $ 19.99.
 2. Geliştirilmiş: Orta pakette iyileştirilmiş kaynaklar bulunur. Hala 2 CPU çekirdeği verirken, diğer parametreler daha büyük ve 60 GB depolama, 4 GB bellek ve 2 TB bant genişliği kullanımı buna dahil edildi. Ayrıca ücretsiz bir alan adı da alabilirsiniz, ancak 2 IP adresi de verilir. Teklif ayda 29,99 $ ‘dan başlıyor.
 3. Ultimate: En büyük VPS paketinde 4 CPU çekirdeği, 120 GB depolama alanı, 8 GB RAM ve 3 TB bant genişliği bulunuyor. Buna ücretsiz bir alan adı ve 2 IP adresi de eklendi. $ 59.99 / ay’dan kullanılabilir.

Tüm VPS paketleri ücretsiz bir SSL hizmeti içerir ve size 30 günlük para iade garantisi verir. Kök erişimi kendi uygulamalarınızı ve komut dosyalarınızı yönetmek için kullanılabilirken, çoklu sunucu yönetimi 1’den fazla VPS paketini denetlemek için kullanılabilir. Bu hizmet aynı zamanda paylaşılan barındırma ve VPS paketlerinizi birbirine bağlayabilir, en azından bunları tek bir yerden yönetebileceksiniz.

Gelişmiş sunucu yönetimi araçları yaygın olarak mevcuttur, örneğin .htaccess ve php.ini dosyalarınızı özelleştirebilirsiniz ve cron işleri istediğiniz zaman ayarlanabilir ve çalıştırılabilir. SSH ve FTP protokolleri işinize hizmet vermeye hazırdır, istediğiniz kadar FTP hesabı oluşturabilirsiniz.

VPS’lerin arkasında, sohbet veya telefon yoluyla 7/24 ulaşılabilecek uzman ve şirket içi bir ekip var.

Özel Hosting

Daha fazla sunucu kaynağına ihtiyacınız varsa, BlueHost’un özel sunucu barındırma çözümleri tam size göre. Onlarla birlikte, donanım ve yardımcı program sorunlarını ele almadan tüm sunucunun sahibi olma şansınız vardır..

bluehost-adanmış sunucu barındırma-planlar

Yönetilmeyen paketlerle, işletim sistemi seçiminden başlayıp bir web sunucusu uygulaması eklemeye devam ederek kendi çalışma zamanı ortamınızı oluşturabilirsiniz. Daha gelişmiş bir çözümü tercih ediyorsanız, web sitelerinizi, alan adlarınızı, e-postalarınızı ve diğer varlıklarınızı daha kullanıcı dostu bir şekilde yönetebileceğiniz cPanel tabanlı arayüzü ekleyebilirsiniz..

Birden fazla sunucu yönetimine, özel bir paket satın alırsanız, daha benzer paketlerle veya hatta diğer VPS’lerinizden veya paylaşılan barındırma paketlerinizden birine bağlayabileceğiniz özel bir hosting müşterileri için de izin verilir. Bu şekilde hepsini tek bir yerden yönetebilirsiniz, size olağanüstü esneklik sağlar.

RAID depoları tüm ayrılmış barındırma planlarının arkasında kullanılır, böylece verileriniz yedekli olarak depolanır ve donanım arızası durumunda da kullanılabilir. İzleme araçlarını kullanarak, başka sözleşmeler olmadan siparişiniz için anında daha fazla depolama kapasitesi ekleyebilirsiniz..

3 özel hosting paketi mevcuttur:

Tüm paketler 8 iş parçacıklı 4 işlemci çekirdeği içerir, ancak CPU hızı ile diğer varlıklar arasında bir fark vardır.

 1. Standart: En küçük paket, 500 GB depolama alanı, 4 GB bellek ve 5 TB bant genişliği ile 2,3 GHz hızlı CPU kullanır. Ayrıca, 79.99 $ / ay başlangıç ​​fiyatı için bir alan adı ve 3 IP adresi içerir.
 2. Gelişmiş: Orta paketin CPU’su 2,5 GHz hızlı ve 1 TB depolama alanı ve 8 GB RAM ile geliyor. Bant genişliği 10 TB’a ve serbest alan adı arasında geliştirildi; 4 IP adresi de alacaksınız. Aylık 99,99 ABD doları.
 3. Premium: En büyük özel sunucu paketi size 1 TB depolama alanı, 16 GB RAM ve 15 TB bant genişliği ile 3.3 GHz CPU sunuyor. $ 119.99 / ay başlangıç ​​fiyatı için ücretsiz alan adı ve 5 IP adresi de eklendi.

Tüm paketler 30 günlük para iade garantisi ve ücretsiz SSL şifreleme hizmeti içerir. Bu fiyat seviyesinde bir mucize değildir, ancak özel sunucu kullanıcılarının sorunlarını çözmek için profesyonel bir destek ekibinin atandığı belirtilmelidir..

Etki alanı gizliliği ve saldırılara karşı SiteLock koruması ve dahili kötü amaçlı yazılım tespiti de dahil olmak üzere küçük bir ek ücret karşılığında satın alabileceğiniz isteğe bağlı özellikler vardır. Google tarafından desteklenen Postini filtreleri, spam filtrelemesi söz konusu olduğunda büyük bir artıdır, bu nedenle bu hizmeti posta kutularınızda kullanmanız önerilir.

Bayi Barındırma

BlueHost’un bayi barındırma hizmeti 200.000’den fazla bayi tarafından güvenilmektedir, bu nedenle şirket bu tür müşterilere hizmet vermede çok deneyim kazanmıştır. Şirketin teklifleri bağımsız bir web sitesi olan ResellerClub altında bağımsız bir web sitesi üzerinden sunulmaktadır..

bluehost-bayi-hosting-planlar

ResellerClub 800’den fazla ürün sunmaktadır, böylece bir satıcıysanız, bu katma değerli hizmetleri müşterilerinize sunabilirsiniz. Ürünler herhangi bir versiyonda paketlenebilir ve marka adınız altında satabilirsiniz, BlueHost teknik çözümler sunar.

ABD, İngiltere ve Hindistan’dan, şirketin veri merkezlerinin 3 veri konumu tarafından sağlanan 4 bayi paketi vardır. Fiyatlar farklı merkezler için biraz farklılık gösterir; uluslararası okuyucularımıza bilgi vermek için ABD veri merkezi fiyatlarını inceleyeceğiz:

 1. R1: En küçük paket yeniden satışa başlamak için idealdir ve sınırsız sayıda web sitesinin evi olabilir. 40 GB disk alanı ve 800 GB veri aktarımı ile birlikte gelir. Sınırsız e-posta hesapları ve cPanel araçları da kullanılabilir. $ 18.99 / ay’dan başlıyor.
 2. R2: Geliştirilmiş 50 GB depolama alanı ve 1000 GB aktarım size daha fazla varlık sağlar. Sınırsız e-postalar ve cPanel hesapları arasında ücretsiz bir WHMCS hizmeti de bu teklife dahil edildi. Başlangıç ​​fiyatı $ 21.99 / ay.
 3. R3: Bu paket R2 ile aynı araçları sunuyor, ancak disk alanı 100 GB’a çıkarıldı ve veri aktarımı 2000 GB’a çıkarıldı. $ 29.99 / ay’dan başlıyor.
 4. R4: En büyük satıcı paketi 200 GB depolama alanı ve 4000 GB veri aktarımı sağlar. Ayrıca ücretsiz WHMCS ve sınırsız sayıda e-posta hesabı ve cPanel örneği sunar. Başlangıç ​​fiyatı $ 44.49 / ay.

Tüm satıcı barındırma paketleri özel IP adresleri kullanabilir; 3.99 $ / her biri için kullanılabilir. Satın alma işleminiz 30 günlük para iade garantisi ve 7/24 özel satıcı desteği kapsamında olacaktır.

Müşterileriniz 400’den fazla uygulama içeren ünlü yükleyici Softaculous’dan yararlanabilir ve verileri CloudFlare tarafından korunacaktır. Zaten başka bir sağlayıcıda bir bayi planınız varsa, BlueHost uzmanları bunu ücretsiz olarak yeni depolama alanınıza taşıyacak.

Paketlerin arkasında güncel donanım ve yazılım ortamları vardır. Kullanılan işletim sistemi CloudLinux’dur, Python, PHP 5 ve 7, MySQL, phpMyAdmin ve ionCube yükleyici gibi en yaygın komut dosyaları ve özellikler de mevcuttur.

WordPress ve WooCommerce Barındırma

Ancak, WordPress ve WooCommerce Hosting farklı türde hosting paketleri değildir; onlar hakkında da konuşmalıyız. Temel olarak seçilen yazılıma adanmış paylaşılan barındırma çözümleridir. BlueHost bunları ürün yelpazesinin bir parçası olarak sunduğundan, bunları bağımsız olarak da ele alacağız.

WordPress Barındırma

BlueHost, WordPress kullanıcıları için özel paketler sunar ve onlara birkaç ekstra verir. WordPress destekli bir web sitesine sahip olmakla da ilgileniyorsanız, bundan yararlanabilirsiniz..

Bluehost-wordpress-hosting-planlar

Şirket, aylık 2,95 $ ‘dan başlayan WordPress paketleri ile birlikte ücretsiz alan adı ve ücretsiz SSL sertifikası veriyor. WordPress çekirdeğini sürekli olarak en son kararlı sürümüne güncelleyen bir otomatik güncelleme işlevi de kullanıldı. Bununla birlikte, siteniz asla eski olmayacak.

Ayrıca, seçtiğiniz alan adıyla sınırsız sayıda e-posta hesabı oluşturabilir ve bunlara ileticiler ve otomatik yanıtlayıcılar ayarlayabilirsiniz. WP kullanıcılarının sorunlarını çözmek için 7/24 WordPress barındırma desteği oluşturuldu.

3 WordPress Hosting paketi Paylaşımlı Hosting paketlerinde bulabileceğiniz gibidir; Temel paket ayda 2,95 ABD dolarından başlar ve tek bir site için idealdir. Plus paketi, aylık 5,45 ABD doları başlangıç ​​fiyatıyla sınırsız sayıda siteye hizmet sunarken, Choice Plus aynı fiyata birkaç katma değerli özellik içerir.

WooCommerce Barındırma

WooCommerce Hosting planları özellikle WooCommerce mağazalarına hizmet vermek için oluşturuldu. Çevrimiçi satış yapıyorsanız, ilgili birçok hizmetle özel e-ticaret depolama alanınız olabilir.

Bluehost-WooCommerce-hosting-planlar

BlueHost’ta 3 WooCommerce paketi vardır:

 1. Başlangıç: Bu paket size 100 GB depolama alanı ve 100 ABD doları PPC kredisi verir. Park edilmiş bir alan adı, 5 alt alan ve 5 e-posta hesabı da ekleyebilirsiniz. Aylık $ 6.95 başlayan fiyatlar.
 2. Artı: Ortadaki paket sınırsız web depolama alanı sunar ve ayrıca sınırsız sayıda park edilmiş alan, alt alan ve e-posta hesabı atayabilirsiniz. 1 alan adı için spam koruması ve 200 ABD doları değerindeki PPC kredileri de eklendi.
 3. Profesyonel: En büyük paket, Plus’ın yaptığı tüm özelliklere sahiptir ve ayrıca günlük web sitesi yedeklemeleri, alan gizliliği, 2 alan adı için spam koruması ve 300 $ değerinde PPC kredisi içerir. Paketin fiyatı $ 12.95 / ay.

Tüm WooCommerce Hosting planlarında bir WooCommerce otomatik kurulum hizmeti bulunur, böylece hemen satış yapmaya odaklanabilirsiniz. Ücretsiz SSL, HTTPS’nin avantajlarını kullanarak mağazanızı daha güvenilir hale getirir. Ayrıca, işletmenizi sunuculaştırmak için paketlenmiş birçok izleme aracı vardır..

Alan Adı Tescili

BlueHost ayrıca alan adı kaydı da sunar, bu nedenle iyi bir alan adına sahip olmak için siteden ayrılmak zorunda kalmazsınız. .Com, .org ve .info gibi klasik olanlar da dahil olmak üzere 17 farklı alan adı sonu vardır; .co.uk, .org.uk veya .us gibi ülkeyle ilgili olanlar; ve .website, .store veya .club gibi yeni nesil TLD’ler. Akılda kalıcı bir isim seçmek ve yeni satın alınan depolama alanınıza atamak için neredeyse hiçbir sınır yoktur.

bluehost-Alan adı kaydıyla-ayrıntıları

Etki alanı kayıt işlemi, BlueHost sitesinin belirlenmiş bir bölümünde başlar ve burada bir arama çubuğuna ad fikrinizi veya kelime grubunu girmeniz gerekir. Kullanılabilir değilse, site birkaç öneri sunacaktır. Bunlardan herhangi birini kabul ederek veya ücretsiz bir alan adı bularak, gerçek satın alma işlemine devam edebilirsiniz.

Şirket, alan adı kayıtlarına, alan adı yönetimi için basit ve kullanımı kolay bir arayüz gibi ekstra hizmetler ekledi. Burada ad sunucularını veya kayıtları ayarlayabilir, son kullanma tarihini, kişisel verilerinizi ve daha fazlasını gözden geçirebilirsiniz. Otomatik yenileme özelliği adlarınızı otomatik olarak yeniler, böylece onları asla kaybetmezsiniz. Satın alımlara bir alan kilidi de uygulanabilir, böylece yetkisiz alan adı aktarımlarından kaçınılabilir.

BlueHost ayrıca 7/24 kullanılabilir bir alan adı kayıt desteğine sahiptir.

Hangi Plan Size Uygun?

Sadece 7 çeşit BlueHost’un web barındırma planını ele aldık ve tekliflerin sayısı kafa karıştırıcı olabilir. Ve olmasa bile, genel olarak bir özet ve birkaç öneri yapmaya değer.

Bayi Barındırma

Özel paketlerle başlayalım. Bayi Hosting planları, bu tür paketleri sunmak ve müşterilerinize paraları için iyi bir değer sunmak istiyorsanız sizin için idealdir. Web depolama alanını yalnızca kendi amaçlarınız için arıyorsanız, ileriye gidebilirsiniz, bunlar sizin çözümünüz değildir.

Artıları:

 • müşterilerinizin depolarının bakımını yapmak zorunda değilsiniz
 • bir bayi hesabını yönetmek, tüm müşteriler için tek bir paylaşılan barındırma paketine sahip olmaktan daha kolaydır
 • kendi paketlerinizi yapmak için özelleştirme araçları
 • gelişmiş izleme

Eksileri:

 • bağımsız veya az sayıda kişisel veya şirket web sitesi için uygun değildir

WordPress ve WooCommerce Barındırma

Özellikle WordPress destekli bir siteye veya WooCommerce web mağazasına başlamak istiyorsanız, belirlenmiş web barındırma paketlerinden birini seçebilirsiniz. İlgili yazılım için optimize edildi ve ilgili destek sundular.

Artıları:

 • ilgili uygulama özel bir ortamda daha hızlı çalışır
 • özel hizmetler yazılıma yöneliyor
 • iyi fiyat
 • bir işletme veya web sitesi kurmak için ideal

Eksileri:

 • ilgili olmayan uygulamalar için uygun değildir
 • büyük trafik tutamaz
 • olası kötü mahalle etkisi

Paylaşılan Evsahipliği

Web sitenizi bir WordPress web sitesi veya WooCommerce mağazası dışında kullanmak istiyorsanız, ideal giriş çözümünüz paylaşılan barındırmadır. Ucuz ve sitenizi kolayca başlatabilirsiniz.

Artıları:

 • sunucu bilgisine gerek yok
 • ultra düşük maliyetli çözüm
 • birkaç dakika içinde başlatılabilir

Eksileri:

 • büyük trafik için uygun değil
 • zayıf destek
 • depolama alanınızı sunucu derinliğinde yönetme şansı yok
 • olası kötü mahalle etkisi

WordPress Hosting ve WooCommerce hosting’in temel olarak gelişmiş hosting türleri olduğunu lütfen unutmayın. WordPress siteniz veya WooCommerce mağazanız geliştiğinde ve daha fazla trafik işlemesi gerektiğinde, VPS Hosting veya Dedicated Hosting gibi daha güçlü hosting türleri satın almanız gerekecektir..

Bulut Barındırma

Cloud Hosting paketleri, siteniz 3 örnekte hayatta olduğu için başka bir avantaj sağlar. Trafik patlamasının donanım arızası durumunda, müşterilerinize diğer 2 web sitesi örneği tarafından kolayca sunulabilir.

Artıları:

 • sunucu bilgisine gerek yok
 • daha fazla site örneği içeren bulut teknolojisi
 • trafikteki donanım sorunlarını veya zirvelerini kaldırabilir

Eksileri:

 • büyük trafik için uygun değil
 • olası kötü mahalle etkisi

VPS Barındırma

VPS Hosting, gelişmiş sunucu yönetim araçlarıyla sitenizdeki daha büyük trafiği ele almak için gelişmiş bir çözümdür. Sunucunuza root erişimi sunar, böylece kendi depolama alanınızın gerçek yöneticisisiniz, herhangi bir uygulama ekleyebilirsiniz.

Artıları:

 • büyük trafiği yönetmek için güçlü kaynaklar
 • kötü mahalle etkisi mümkün değil
 • kendi barındırma ortamınızı oluşturmak için root erişimi
 • güçlü destek

Eksileri:

 • sunucu bilgisi gerekebilir
 • daha yüksek fiyat

Özel Hosting

Bu, kendi sunucunuzun gerçek yöneticisi olduğunuzda, barındırma çözümlerinin kralıdır. Kaynakları diğer kullanıcılarla paylaşmak zorunda değilsiniz ve hangi uygulamaları ve çalışma zamanı ortamını oluşturduğunuz tamamen size bağlıdır..

Artıları:

 • kelimenin tam anlamıyla sunucu özelleştirme ve yönetiminde sınır yok
 • büyük trafiği yönetmek için süper güçlü kaynaklar
 • kötü mahalle etkisi mümkün değil
 • güçlü destek

Eksileri:

 • sunucu bilgisi gerekebilir
 • daha yüksek fiyat

Sonuç

Sonuca vardığımızda, tüm incelememizi okuma şansınız oldu. Birçok web barındırma türünü ve özel sürümünü (WordPress, WooCommerce ve Reseller hosting gibi) ele aldık. Zaten ucuz çözümlerle başlamaya ve web siteniz ve işiniz büyüdükçe ve daha fazla kaynağa ihtiyaç duydukça seçeneklerinizin ne olduğunu anlamaya değer olduğunu zaten biliyorsunuz..

BlueHost güvenilir bir sağlayıcıdır, bu yüzden bir şey kesin, Paylaşımlı Hosting, VPS Hosting veya Dedicated Server’ı seçebilir, yanlış karar vermezsiniz ve web siteniz her zaman arkanızda güçlü bir nokta olacaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector