BlueHost Ücretsiz Webmail Erişimi Sunuyor mu? – Neden Kullanmalısınız?

bluehost web postası


BlueHost, alan adı kaydından web barındırma hizmeti ile e-posta barındırma işlemine kadar çeşitli sunucular sunan tanınmış bir hosting şirketidir. Şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, çalışma süresi ve performans istatistiklerini, kişisel deneyimi ve BlueHost hakkında daha yararlı bilgileri bulabileceğiniz ayrıntılı BlueHost incelememizi okuyun..

Genellikle aynı soru ile karşılaştık, bu yüzden bunu açıklığa kavuşturmak istedik. BlueHost’un web postası erişimi sunup sunmadığı soruldu. Kısacası, Evet! BlueHost, platformları aracılığıyla web postasına erişim sunar.

Webmail Nedir ve Neden Kullanmalısınız??

BlueHost, müşterilerine web posta erişimi de dahil olmak üzere çok sayıda özellik sunar. Webmail, kullanıcının web tarayıcıları üzerinden e-posta hesabına erişmesini sağlayan web tabanlı bir e-posta çözümüdür..

Çoğu durumda, insanlar Microsoft Outlook, Thunderbird, Opera Mail veya diğerleri gibi bir e-posta istemcisi kullanarak e-posta gönderip almayı tercih eder. En sevdiğiniz e-posta istemcinizle bir e-posta hesabı oluşturmak uzun ve sıkıcı bir iştir. İş için birden fazla cihaz kullanıyorsanız ve her cihaza e-postanıza erişmek istiyorsanız, e-posta istemcisini yüklemeniz ve her cihaza e-posta kurmanız gerekir. Web postası uygulaması sizi tüm zorluklardan kurtarır ve e-postalarınıza anında erişmenizi sağlar.

BlueHost web postası ile herhangi bir e-posta istemcisinde olduğu gibi aynı görevleri gerçekleştirebileceksiniz. Tek fark, web tarayıcınızdan e-posta okuyabilmeniz ve yazabilmenizdir. FireFox, Chrome, Opera veya favori tarayıcınızdan giriş yapmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi de hatırlamanız gerekir..

Dolayısıyla, hareket halindeyken e-postalarınıza erişmek istiyorsanız, web postası e-postaları güvenli bir şekilde okumak ve göndermek için kesinlikle iyi bir çözümdür.

BlueHost’ta Mevcut Webmail İstemcileri

BlueHost web posta uygulamasına ilk kez eriştiğinizde, bir web posta istemcisi seçmeniz istenir. Seçim yapabilirsiniz Yuvarlak küp, sürü veya SquirelMail. Hesabınıza her giriş yaptığınızda farklı bir web postası istemcisi seçebilir veya zaten bir favoriniz varsa otomatik yükleme işlevini seçebilirsiniz.

 • Yuvarlak küp: BlueHost istemcileri tarafından kullanılan en popüler web postası istemcisidir ve web tarayıcınızda çalışan farkla diğer e-posta uygulamalarıyla aynı görünüme sahiptir. Adres defterini alabilir ve yönetebilir ve klasörleri de düzenleyebilirsiniz. Zengin metin html besteci ve yazım denetleyicisi ile e-posta yazmak basittir. Daha da fazla zaman kazanmak için önceden ayarlanmış e-posta yanıtlarını ayarlayabilirsiniz.
 • sürü: e-postaları, takvimleri, notları ve görevleri yönetmek için eksiksiz bir çözümdür. Ana özelliği işbirliği uygulamasıdır. Bu, takvimleri, notları ve görevleri Horde’yi kesinlikle kullanmak zorunda olan kolejlerinizle paylaşmanızı sağlar..
 • SquirelMail: orada bulacağınız en basit web posta istemcisi. Roundcube veya Horde’den farklı olarak, bu e-posta istemcisinin daha az özelliği vardır. Kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte gelir ve diğer ikisinden daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Ayrıca Okuyun: Gmail İşletme Sürümü’nü Kullanmalı mısınız?

BlueHost Webmail’e Erişme?

bluehost webmail erişimi

Web postası tamamen çevrimiçi olduğu için hiçbir şey ayarlamanız gerekmez. Buna üç farklı şekilde erişebilirsiniz:

 • Seçenek 1: Herhangi bir web tarayıcısını kullanarak bluehost.com/webmail adresine gidin, e-posta adresinizi ve şifrenizi yazın ve Giriş’i tıklayın..
 • 2. Seçenek: my.bluehost.com adresinden kontrol panelinize giriş yapın ve Barındırma’yı tıklayın > E-posta menüsü. Erişmek istediğiniz e-posta adresini bulun ve Gelen Kutusunu Görüntüle’yi tıklayın. Bu, e-postanızı ve şifrenizi yazmanız gereken giriş sayfasına götürür.
 • Seçenek 3: Ana alan adınız için web posta istemcisine yönlendiren özel bir alt alan adı ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, yukarıda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak önce e-postanıza giriş yapmanız ve URL’yi tarayıcıdan kopyalamanız gerekir. Kontrol panelinde, mymail.alanadiniz.com gibi bir alt alan adı ayarlamanız ve kopyaladığınız URL’ye yönlendirmeniz gerekir. Alt alana bir dahaki sefer eriştiğinizde, bu sizi doğrudan e-posta giriş sayfasına götürür.

IMAP veya POP3 – Hangi Protokolü Seçmelisiniz?

Web postasını kullanmak, e-postalarınıza her yerden erişmek için mükemmel bir seçenektir; ancak, ana bilgisayarınızda en çok işiniz için kullandığınız bir e-posta istemcisi de isteyebilirsiniz. E-postanızı Thunderbird veya başka bir e-posta istemcisine ayarlamak istiyorsanız, bir protokol seçmeniz gerekir.

Bir e-posta gönderdiğinizde, mesaj bir e-posta sunucusunda saklanır. E-posta uygulamasını, iki farklı protokol kullanarak e-posta sunucularından e-posta alacak şekilde ayarlayabilirsiniz: POP3 veya IMAP. Bu, özellikle hangi protokolü kullanacaklarına karar veremedikleri için kullanıcılar arasında çok karışıklığa neden olur.

 • IMAP: bu ayar e-postanıza birden çok cihazdan erişmenizi sağlar. Birden çok kullanıcı aynı e-posta hesabına da erişebilir. Birisi e-postayı okur, yanıtlar, iletir, siler veya yönetirse, değişiklikler e-posta sunucusuna kaydedilir ve IMAP aracılığıyla bu hesaba bağlanan tüm e-posta istemcileriyle senkronize edilir.
 • POP3: bu yapılandırma, e-postanıza yalnızca bir cihazdan erişmenize olanak tanır. POP3 ile ayarlanan çoğu e-posta istemcisi iletileri sunucudan siler ve yalnızca e-posta istemcinizin yüklü olduğu cihazda depolanır. E-posta sunucusunda kayıtlı bir kopyaya sahip olmak istiyorsanız, e-postalarınıza ihtiyacınız olduğunda erişebileceğiniz bu protokolü kullanmamalısınız..

E-posta İstemcisi veya Web Posta ile İlgili Olası Sorunlar

BlueHost güvenilir bir hosting sağlayıcısı ve çoğu zaman her şey mükemmel çalışıyor. Ancak, teknik sorunlar nedeniyle hem e-posta istemcisinden hem de web postasından e-posta gönderemeyebilir veya alamayabilirsiniz. Bu, aşağıdakiler gibi birkaç şeyden kaynaklanabilir:

 • Saatte Maksimum E-posta Numarası: varsayılan olarak BlueHost, her müşteriyi saatte maksimum 150 e-posta göndermesi için sınırlar. Günlük bir durumda, iş e-postaları gönderirken, bu sayı bir sorun oluşturmaz. Ancak, e-posta listenize 150’den fazla alıcı içeren bir e-posta gönderirseniz, sistem tarafından maksimum e-posta miktarını aştığınız bildirilir. 150’den fazla e-posta aboneniz varsa, birden fazla listeye bölebilir ve e-postaları farklı saatlere programlayabilirsiniz. Nakliyeciler de benzer soruna neden olabilir. Bu nedenle, desteğe başvurmadan önce her zaman bu ikisini kontrol edin. Saatte gönderebileceğiniz e-posta sayısını artırmak istiyorsanız, desteğe başvurmalı ve bu sınır artışına neden ihtiyaç duyduğunuza ilişkin ayrıntıları vermelisiniz..
 • E-posta Teslim Edilemiyor: bir e-posta göndermeye çalışırken bu hata mesajını almanızın birçok nedeni olabilir. Web alanınız dolu ve e-postayı e-posta sunucusuna kaydedemiyor veya göndermeye çalıştığınız e-posta adresi mevcut değil. Son durumda, e-posta teslim edilmediğinde geri döner.
 • E-posta Sunucusu Kapalı: gönderilen teknik sorunlar nedeniyle e-postalar BlueHost’un posta proxy sunucusunda sıraya alınabilir. Bu durumda, yeniden göndermeyi denemeden önce e-postanın gönderilmesi için birkaç saat beklemelisiniz.

Sonuç

Hatırlayacağınız gibi, BlueHost e-posta söz konusu olduğunda zengin özellikli bir hizmet sunar. Web posta uygulaması, herkesin e-postalarına her yerden güvenli bir şekilde erişmesini ve yönetmesini kolaylaştıracaktır. Kullanımı kolay bir web posta uygulaması sunan güvenilir bir barındırma arıyorsanız, BlueHost, göz önünde bulundurduğunuz listenin en üstünde olmalıdır. BlueHost’u satın almaya hazırsanız, satın alımınızdan biraz tasarruf etmek için mevcut BlueHost kupon kodlarına göz atmanızı öneririz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map