BlueHost WooCommerce için İyi Bir Seçim mi?

Bluehost-WooCommerce


WooCommerce, internette yaygın olarak kullanılan en çok kullanılan e-ticaret platformudur. WordPress adlı harika İnternet yazılımına dayanarak e-mağazanızı sadece birkaç tıklamayla yapabilmenizin en büyük avantajı.

İlk WooCommerce sürümü 2011 yılında piyasaya sürüldü ve ürün 2015 yılında WordPress.com’un sahibi Automattic tarafından satın alındı. O zamandan beri WooCommerce daha fazla geliştirme ve diğer kaynakların daha da yararlı olmasını sağlıyor..

WooCommerce’ın amaçlarınız için iyi olup olmadığını merak ediyorsanız, karar vermenize yardımcı olacak üç sayı:

 • Bultwith.com’a göre WooCommerce tarafından 3.3 milyondan fazla web sitesi destekleniyor
 • İlk 1 milyon web sitesinin% 4.9’u bu yazılımı kullanıyor
 • WooCommerce şu ana kadar 51 milyondan fazla indirildi

Yeni mağazanızı başlatmak istiyorsanız kesinlikle yazılımınız olabilir. Ayrıca, daha fazla WooCommerce gerçeğine ihtiyacınız varsa, lütfen bağlantılı eğiticimizi okuyun.

WooCommerce’in Temel Özellikleri

WooCommerce-logo-BluehostWooCommerce birçok harika özelliğe sahiptir veya dürüst olmak gerekirse tüm özellikleri mükemmeldir. Yazılımda paketlenmiş zayıf varlık yoktur, ancak büyük olasılıkla hepsini kullanmayacaksınız. WooCommerce’de bahsetmemiz gereken temel özellikler var, en büyük güçler ve neredeyse tüm kullanıcılar bunlardan faydalanabilir.

Hızlı Kurulum ve Kurulum

WooCommerce bir WordPress eklentisi olduğundan, sadece birkaç tıklama ile kurulabilir. Başka bir tıklama ile etkinleştirerek, eklentiyi canlı olarak kullanabilirsiniz.

Kurulum işlemi, temel ayarları yapmanıza ve çevrimiçi mağazanızı kurmanıza yardımcı olan bir Sihirbazdır. Yazılımın kendisinde birçok özelleştirme seçeneği olduğundan, Kurulum Sihirbazı ilk adımlar sırasında size yardımcı olacak iyi bir araçtır.

Para Birimlerinin, Vergilerin ve Ödeme Geçitlerinin Gelişmiş Kullanımı

Bir çevrimiçi mağazanın ödeme yöntemlerini daha önce ele aldıysanız, bir e-mağazanın hayatının en zor görevlerinden biri olduğunu bilirsiniz. Ödemelerden ve insanların paralarından bahsediyoruz, bu yüzden yanlış bir şey yapacak yer yok. Öte yandan, ödeme sağlayıcıları sitenizle çalışmak için standart yöntemler gerektirir ve ölçütleri uygulamanız gerekir.

WooCommerce, ödeme ağ geçitlerinizi ve çözümlerinizi çok daha kolay bir şekilde eklemenize yardımcı olur ve bunların çalışacağından emin olabilirsiniz. Müşterilerinizin ödemeleri güvenli olacak ve tüm süreç otomatikleştirilecek.

Paradan bahsediyorsak, vergi ve para birimlerinden de bahsetmeliyiz. WooCommerce’de sınırsız sayıda vergi, kullanım durumu ve para birimi ayarlama şansınız vardır. Yurtiçi veya yurtdışı satabilirsiniz, fiyatlarınız hassas olacak ve farklı müşteriler için doğru fiyatlandırma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Veri koruması

Kendi verilerinizi, mağazalarınızın verilerini ve müşterilerinizin verilerini korumak günümüzde daha da önemlidir. AB’deki yeni GDPR kuralları, her ülkedeki ulusal veri koruma yasaları, verilerinizi özenle ele almaya ve güvenli bir şekilde saklamaya zorlar.

WooCommerce endüstri standardı koruma ve ölçümler kullanır, bu nedenle veri sızıntısı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, müşterilerinizin bir kullanıcı hesabı kaydettirmesi gerekip gerekmediğine veya konukların check-out işlemine izin verip vermediğine karar verebilirsiniz. İkinci durumda, daha fazla sipariş alabilirsiniz; ancak, kullanıcı kaydını kullanarak geri dönen müşterileriniz için kupon veya diğer indirimler yapabilirsiniz. WooCommerce bu tür müşteri avantajlarını da destekler.

Ürün işleme

Öğelerinizi yüklemeniz ve müşterilerinize göstermeniz gerektiğinden, çevrimiçi mağazanızın anahtarı ürün yönetimidir. WooCommerce, çok ayrıntılı ürün profili sayfaları, gelişmiş özelleştirme yöntemleri, farklı nakliye, pazarlama ve diğer yönetim araçlarını kullanarak bu görevleri desteklemek için çok yönlü varlıklara sahiptir..

Profesyonelleri ve sektörü destekleme

WooCommerce kadar büyük bir şey olduğunda, tam bir endüstri buna dayanır. Böylece WordPress, geliştiriciler, pazarlama guruları ve hatta bu yazılımı bilen veri girişi çalışanları için ücretsiz veya premium WooCommerce şablonlarını kolayca bulabilirsiniz.

WooCommerce, ücretsiz veya biraz para karşılığında resmi ekstralar alabileceğiniz kendi Tema Mağazası ve Uzantı Mağazası’na sahiptir. Tabii ki, Dünya çapında tanınmış ama bağımsız mağazalar da bulabilirsiniz.

Kullanıcı katkısı

Kullanıcılarınızın ürünleri derecelendirmesine ve incelemesine izin verebilir ve onlara yanıt verebilirsiniz. Bu şekilde mağazanız daha profesyonel görünür ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ücretsiz içerik ve daha fazla satış anlamına gelir!

Arama motoru optimizasyonu

Tüm içerik veya ürün sayfaları SEO ile güçlendirilebilir ve WooCommerce bunu kesinlikle destekler. SEO parçalarını yazmak için çaba harcarsanız, mağazanız daha başarılı olacak ve İnternet’teki bir düzine mağazadan farklı olacaktır..

Takım çalışması

WooCommerce, ekip üyelerinizi mağazanıza eklemenizi sağlar. Onları yönetici yapmak zorunda değilsiniz, ancak raporlama veya satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Birçok istatistik ve analiz aracı da dahil edildi, böylece gözlerinizi hedeflerinize koyabilirsiniz.

WooCommerce Sunucu Gereksinimleri

WooCommerce kullanmayı planlıyorsanız, en iyi ana bilgisayarını bulmak için sunucu gereksinimlerini bilmelisiniz. WordPress’in bir eklentisi olduğundan, önce bu CMS’nin sunucu gereksinimlerini bilmelisiniz.

WordPress için gerekenler:

 • PHP en az sürüm 7.2 veya üstü
 • MySQL’in en az 5.6 veya daha üst bir sürümü; VEYA MariaDB sürüm 10.0 veya üstü
 • HTTPS desteği
 • bir Apache veya Nginx önerilir, ancak yukarıda belirtilen sürümleri destekleyen herhangi bir web sunucusunu kullanabilirsiniz

WooCommerce için gerekenler:

 • yukarıda belirtilen kaynaklar
 • WordPress’te en az 128 MB bellek sınırı ayarı (wp-config.php)

Özel görevler için CURL veya fsockop desteği gibi az sayıda ek hizmete de ihtiyaç duyulabilir; onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz resmi WooCommerce web sitesi.

Ancak temel olarak yukarıda belirtilen sunucu kaynaklarına WordPress ve WooCommerce’i sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyaç vardır. Web barındırma sağlayıcılarının çoğunun sunucularında hala PHP 5 çalıştırdığı ve 31 Aralık 2016’dan bu yana aktif olarak desteklenmediği, bu nedenle PHP 7’den daha fazla güvenlik açığı ve saldırı olasılığı anlamına geldiğini lütfen unutmayın..

Güvenilir ve iyi performans gösteren bir web barındırma sağlayıcısı olması için size BlueHost öneririz. Bu şirketi neden önerdiğimizi ve hangi özel WooCommerce hizmetlerinden yararlanabileceğinizi öğrenmek için daha fazla bilgi edinin..

WooCommerce için neden BlueHost’u Seçmelisiniz?

BlueHost bir web hosting şirketi 2003 yılında kuruldu ve yaygın olarak endüstrideki en güvenilir şirket olarak bilinir. Rakamlar da aynıdır, yaklaşık 2 milyon alan adı BlueHost ve kardeş şirketleri tarafından korunmaktadır ve bu da BlueHost’u dünyanın en büyük web barındırıcılarından biri haline getirmektedir. Bu şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı BlueHost incelememizi okuyun.

Şirket, giriş seviyesi paylaşılan barındırma ve daha gelişmiş VPS barındırma veya Dedicated Server barındırma da dahil olmak üzere farklı türde barındırma paketleri vardır. Ayrıca, bu e-Ticaret yazılımını çalıştırmak için tasarlanan WooCommerce barındırma paketlerinin özel bir ürün yelpazesini de yaptı..

bluehost-WooCommerce plan-özellikleri

BlueHost WooCommerce paketlerinin temel avantajları:

 • Ücretsiz alan adı: Web siteniz için ücretsiz olarak bir alan adı alabilirsiniz.
 • WooCommerce’in otomatik kurulumu: Yazılım bu tür planlara otomatik olarak yüklenir, böylece kendi örneğinizi hemen kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz SSL şifrelemesi: Siteniz otomatik olarak ücretsiz SSL korumasını alacaktır, böylece müşteri ve web sitesi verileriniz İnternet’te şifrelenecektir. Büyük bir artı, Chrome, Firefox ve daha fazlası gibi modern tarayıcıların müşterilerinize sitenizin güvenli olduğunu göstermesi.
 • Ücretsiz özel IP adresi: Sunucudaki komşularınızın ve aynı IP’ye sahip olduğunuz paylaşılan IP’nin aksine, yalnızca sizin için ayrılmış benzersiz bir IP adresiniz olacaktır. Yani, komşularınızdan biri İnternet’te yasadışı şeyler yaparsa, size zarar vermez.
 • PPC kredileri: Sitenizi ücretsiz olarak tanıtmak için kullanılabilecek hediye olarak PPC kredileri alacaksınız.
 • 7/24 müşteri desteği: Zaten kırık bir web siteniz varsa ve eski barındırma sağlayıcınız akşamları veya hafta sonları destek sağlamadığı için yardım beklemek zorunda kaldıysanız, 7/24 desteğin neden hayati olduğunu biliyorsunuz. BlueHost’un desteğine e-posta, telefon, canlı sohbet ve bilet sistemi üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca sitede olası tüm konuları kapsayan kapsamlı bir bilgi tabanı bulunmaktadır..
 • Sınırsız bant genişliği: Verileriniz barındırma sağlayıcınızın sunucusundan ziyaretçinin evine taşındığından, tüm web sitesi ziyaretleri bant genişliği kullanımını gösterir. Bant genişliği sınırına ulaşıldığında, daha fazla ödeme yapmadığınız sürece web siteniz kullanılamaz. WooCommerce planları sınırsız bant genişliği kullanımı içerir, bu nedenle web siteniz asla kapatılmaz.
 • Dostu geri ödeme politikası: BlueHost, WooCommerce hosting planları için 30 günlük para iade garantisi sunar. Hosting paketiniz için 30 gün içinde ücretsiz olarak geri ödeme isteyebilirsiniz, alan adları gibi ekstra satın alımlar iade edilmez. Ücretsiz bir alan adınız varsa ve barındırma planınızın fiyatı için geri ödeme isteğinde bulunursanız alan adı için 15,99 ABD doları faturalandırılırsınız ancak alan adını koruyabilirsiniz. Hatta 60 günlük kayıt süresinden sonra başka bir kayıt kuruluşuna soru sormadan taşıyabilirsiniz..

BlueHost WooCommerce Planları

BlueHost’un 3 çeşit WooCommerce Planı vardır, böylece amaçlarınız için en uygun olanı kullanabilirsiniz. Hepsi WooCommerce için geliştirildi ve size farklı bir kaynak seviyesi sunuyor. İlk planla başlayabilirsiniz, ancak daha gelişmiş planların daha güçlü varlıkları vardır.

Bluehost-WooCommerce-hosting-planlarını fiyatlandırma

Başlangıç ​​Planı

Bu planda verilerinizi saklamak için 100 GB depolama alanı elde edeceksiniz. 1 park alanı, 5 alt alan adı ekleyebilir ve 5 e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. PPC kredileri de 50 $ değerine dahil edilir.

Normal fiyat: 13,99 $ / ay, özel indirimli fiyat 6,95 $ / ay’dan başlıyor.

Ne zaman seçersiniz: mağazanızı en iyi fiyata başlatmak için.

Artı Planı

Bu hosting planında sınırsız bir depolama alanı alacaksınız ve ayrıca ne kadar park alanı, alt alan adı veya e-posta hesabı ekleyeceğiniz konusunda bir sınırlama yok. 1 alan adı ve 100 ABD doları değerinde PPC Kredisi için bir Spam Koruması da dahildir.

Normal fiyat: 17,99 $ / ay, özel indirimli fiyat 8,95 $ / ay’dan başlıyor.

Ne zaman seçersiniz: Daha büyük miktarda PPC Kredisi kullanmak istediğinizde ve mağazanız büyümeye başlar.

Uzman Planı

En gelişmiş barındırma planı, Plus planının yaptığı tüm özellikleri verir, ayrıca birkaç ekstra da alırsınız. Günlük web sitesi yedeklemeleri, alan gizlilik aracı, 2 alan adı için Spam Koruması ve PPC kredilerinde 200 $ içerir.

Normal fiyat: 31,99 $ / ay, özel indirimli fiyat $ 12,95 / ay’dan başlar.

Ne zaman seçersiniz: Mağazanızın trafiği büyükse ve / veya spam, saldırı ve diğer can sıkıcı şeyleri işletmenize karşı önlemek için en iyisini yapmak istiyorsanız.

Yukarıdaki numaralandırılmış WooCommerce planlarının yanı sıra BlueHost, çeşitli ihtiyaçlar için birçok başka plan sunuyor. Lütfen BlueHost tarafından sunulan her bir barındırma planını incelediğimiz ayrıntılı makalemizi okuyun.

BlueHost’ta bir WooCommerce mağazası nasıl başlatılır

Yukarıda belirtilenlerin istenen hosting planını seçtikten sonra, hızlı bir şekilde kendi işinizi başlatabilirsiniz. Şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. En çok beğendiğiniz Barındırma planındaki yeşil SEÇİM düğmesine tıklayın.
 2. Yeni kaydedilmiş veya zaten mevcut olan alan adınızı bir sonraki adım olarak ekleyin.
 3. Kullanıcı hesabınızı oluşturun ve ödeme bilgilerinizi sağlayın.
 4. WooCommerce otomatik olarak yüklenirken bekleyin.
 5. Mağazanızın temasını seçin.
 6. Ürünlerinizi, vergilerinizi ve ödeme bilgilerinizi ekleyin.

Bu kadar. Yeni siteniz her zamankinden daha kolay yapılabilir. Ek alan adları, premium SSL sertifikası, e-postalar için SpamExperts filtreleme, ek alan gizliliği, SEO araçları ve daha fazlası gibi ek hizmetler de satın alabilirsiniz..

Sonuca varmadan önce, lütfen BlueHost’un avantaj ve dezavantajlarına bir göz atın.

Sonuç

Bu makalenin başlığında bir soru soruldu – BlueHost WooCommerce için İyi Bir Seçim mi? Şöyle diyebiliriz: kesinlikle EVET. Özel WooCommerce barındırma paketleri, WooCommerce’i çalıştırmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle size en uygun olanı seçin ve yukarıda belirtilen adımları izleyin. Yalnızca birkaç dakika içinde, çalışan e-Ticaret sitenizi yayında tutabilirsiniz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map