BlueHost: WordPress Hosting için İyi Bir Seçim mi?

bluehost wordpress hosting incelemesi


Yani WordPress ile bir web sitesi oluşturmayı planlıyorsunuz ve BlueHost’un iyi bir seçim olup olmayacağını bilmek istiyorsunuz. Bu yazıda size BlueHost ile web sitenizi barındırmanın artılarını ve eksilerini göstereceğim ve bu şirketi seçip WordPress sitenizi barındırmak için güvenmeniz gerekip gerekmediğini göstereceğim..

BlueHost, WordPress’in paylaşılan planlarına kolay kurulumunu sunar ve bunun yanı sıra WordPress web siteleri için oluşturulmuş özel planları da vardır. Fakat hangi planı seçmelisiniz? Hangi plan paranız için en iyi değeri sunar? Sitenizi BlueHost ile barındırmayla ilgili bir şeyleriniz mi var? Aşağıda tüm cevapları bulacaksınız, ben BlueHost’un WordPress hosting planlarını gözden geçireceğim.

BlueHost’a Hızlı Genel Bakış

genel bakış inceleme bluehost wordpress hostBlueHost en popüler bütçe barındırma sağlayıcılarından biridir. Sunucuları 2 milyondan fazla web sitesine güç veriyor. Şirket 20 yıldır faaliyet göstermektedir. Büyük hizmetleri ve olağanüstü destekleri sayesinde çok iyi bir üne sahipler. Daha ayrıntılı bir genel bakış için lütfen ayrıntılı BlueHost incelememizi okuyun..

BlueHost çok çeşitli barındırma planları sunar: birden fazla paylaşılan plan (bunlar küçük ve orta ölçekli trafik siteleri için harikadır), yönetilen WordPress barındırma (bu cms ile oluşturulan web siteleri için idealdir), VPS barındırma (e-ticaret ve yüksek trafikli web siteleri için) ve özel planlar (işletmeler için) ve son zamanlarda bulut barındırma da kullanılabilir. Mevcut plan hakkında daha fazla bilgi için BlueHost’un resmi web sitesine bakmalısınız..

BlueHost ve WordPress’e Başlarken

Birkaç gün önce 15 dakikada nasıl blog oluşturacağınıza dair bir eğitim yayınladım. BlueHost’u örnek olarak kullandım, çünkü bir WordPress web sitesine kaydolmayı ve kurmayı çok kolay bulduğum için.

wordpress alan adı blogunu seç

BlueHost ile WordPress’i sadece birkaç tıklamayla kolayca yükleyebilirsiniz: barındırma kontrol panelindeki WordPress logosunu bulup tıklayın, bu sizi MojoMarketplace’e götürecektir (WordPress’i BlueHost hesabınıza otomatik olarak yükleyecek olan araç), yüklemeyi seçti yazılımı seçin, sistem kurulumunun yapılmasını istediğiniz alanı seçin, web siteniz için başlık ve yönetici giriş bilgilerini ayarlayın ve yüklemeyi onaylayın.

Bir barındırma sağlayıcısı olarak BlueHost’u seçerseniz WordPress’i kullanmaya başlamak çok kolaydır. Başlangıç ​​dostu ve doğrudan.

Hangi Hosting Planını Seçmelisiniz?

WordPress’i ilk kez kuruyorsanız ve yeni başlıyorsanız, paylaşılan bir plan seçmelisiniz. Her zaman “artı” planını kullanmanızı öneririm, çünkü bu istediğiniz kadar web sitesi barındırmanıza izin verir. “Başlangıç” planı yalnızca bir web sitesine izin verir. “İş yanlısı” planına gitmemelisiniz, çünkü ekstra maliyete değmez.

bluehost wordpress hosting planlarını paylaştı

Bunun yerine, ek özelliklere ihtiyacınız varsa BlueHost’un yönetilen WordPress barındırma planlarına göz atmalısınız. Burada 4 plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayda 100 milyondan az sayfa görüntüleme alan yoğun bir blogunuz varsa, “blogcu” planı yeterli olacaktır. Bu plan, 5 adede kadar WordPress web sitesini barındırmanıza olanak tanır ve 1 özel IP, CDN, 2GB RAM, 30GB depolama ve yedeklemeyi de içerir.

bluehost yönetilen wordpress hosting incelemesi

Yönetilen bir WordPress planı satın almayı seçerseniz, WordPress uzmanlarından oluşan özel bir ekip web sitenize bakar.

Özetlemek gerekirse, yeni başlayan biriyseniz, paylaşılan bir plan seçmelisiniz (ve daha sonra blogunuz / web siteniz büyüdükçe kolayca yeni sürüme geçmelisiniz); güvenilir bir yönetilen barındırma hizmeti arıyorsanız, BluHost’un WordPress için optimize edilmiş planları size en iyi performansı ve desteği sağlayacaktır.

BlueHost WordPress’e Bağlı

bluehost 2005 yılından beri bluehost tarafından tavsiye edilmektedirWordPress sitenizi barındırmak için BlueHost’u seçmekten emin değilseniz, WordPress.org’un 2005’ten beri BlueHost’u en iyi WordPress barındırma sağlayıcısı olarak önerdiğini biliyorsanız, muhtemelen daha fazla güveniniz olacaktır..

Bunun da ötesinde, BlueHost hizmetlerinde barındırılan bir milyondan fazla WordPress sitesine sahiptir. Şirket, temel geliştirmeye katkıda bulunarak ve WordCamps etkinliklerine sponsor olarak WordPress projesini destekliyor. WordPress Hosting’e Çok Bağlılar.

Şirketin blog’u (bluehost.com/blog) da WordPress tarafından desteklenmektedir.

BlueHost ile barındırılan WordPress siteleri

BlueHost’ta barındırılan 10 WordPress sitesini rastgele seçtim ve Pingdom’un web sitesi hız testi ile çeşitli testler yaptım. Her bir web sitesinin yanıt süresini farklı sunucu konumları kullanarak test ettim. Sonuçlar veya ortalama yükleme süresi:

 • ABD – 655 ms
 • AB – 1.96 s
 • AUS – 2.18 s

Gördüğünüz gibi, ABD’de (BlueHost’un sunucularının bulunduğu yer) bağlantı çok hızlı, Avrupa ve Avustralya’dan ortalama yükleme süresi yaklaşık 2 saniyedir. Bu sonuçlar çok umut vericidir, ancak bir web sitesi iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için 3 saniyenin altında yüklenmelidir.

Sonuç – BlueHost WordPress için İyi mi?

BlueHost, kişisel ve ticari web sitelerini barındırmak için mükemmeldir. Hosting planlarının çeşitliliği, kullanıcıların uygun bir barındırma paketi bulmasına ve web sitesi trafiği büyüdükçe ve daha fazla sunucu kaynağına ihtiyaç duydukça kolayca yükseltilmesine (veya eski sürüme geçirilmesine) olanak tanır. Kişisel deneyimlerden BlueHost’un WordPress için iyi olduğunu biliyorum, çünkü 2011’den beri onlarla birlikte 2 küçük blog barındırıyorum. Onlarla hiç problem yaşamadım.

Dolayısıyla ben tavsiye ederim BlueHost her türlü WordPress sitesini barındırmak için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map