Hangi HostGator Planı Sizin İçin En İyisi?

hostgator-web-hosting-planlar


HostGator, hizmetleri küçük işletmelerden kurumsal sitelere her türlü hosting planını içeren güçlü bir web barındırıcısıdır. HostGator planları uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır, bu da onları yeni başlayanlar ve profesyonel kullanıcılar için mükemmel bir seçim haline getirir. HostGator’un planlarının bu incelemesinde, HostGator’un web barındırma hizmetlerinin barındırma özellikleri, yapılandırması, fiyatı ve kullanım durumlarının kapsamlı bir analizini yapıyoruz.

Kısa Şirkete Genel Bakış

HostGator, Brent Oxley tarafından bir Florida yurt odasında kurulduğu 2002’den beri var. HostGator 2009’a kadar 200.000 müşteriye sahipti ve dünya çapındaki müşterilere hizmet veren uluslararası ofisleri bulunan bir barındırma şirketine dönüştü. 2012 yılında HostGator, BlueHost veya iPage gibi diğer bütçe sahiplerinin ana şirketi olan Endurance International Group tarafından satın alındı..

HostGator kendisini bireyler ve küçük işletmeler için bir bütçe ana bilgisayarı olarak pazarlamış olsa da, barındırma planları daha büyük, yüksek trafikli web siteleri için de uygundur.

HostGator Hosting Planlarının Gözden Geçirilmesi

HostGator’un web barındırma hizmetleri aşağıdaki barındırma türlerinden oluşur:

 • Paylaşılan Evsahipliği;
 • Bulut barındırma;
 • WordPress Barındırma;
 • VPS hosting;
 • Özel hosting;
 • Bayi barındırma.

CPanel / WHM ile HostGator’un planları arasında yer alan Windows ve Linux özellikleri & WHMCS ve Plesk kontrol paneli lisansları ücretsiz olarak dahildir. Rakiplerinin çoğundan farklı olarak HostGator, paketlerinin hiçbiriyle ücretsiz alan adları sunmuyor.

HostGator Paylaşımlı Hosting Planları

HostGator’daki Linux paylaşılan barındırma planları üç yapılandırmada gelir:

 • Yavru planı 2.78 $ / ay’dan başlayarak;
 • Aylık 3,98 ABD dolarından başlayan bebek planı;
 • Aylık $ 5.98 başlayan iş planı.

Hatchling planı tek bir web sitesini barındırmak için uygundur ve ölçülmemiş bant genişliği, ölçülmemiş disk alanı, sınırsız MySQL veritabanları, sınırsız e-posta barındırma ve cPanel ile birlikte gelir. Sınırsız web sitesi barındırma istiyorsanız, ölçülmemiş disk alanı, bant genişliği ve sınırsız alan adı barındırma ile gelen Bebek planı veya tüm bu özelliklerin yanı sıra ücretsiz bir özel IP ve ücretsiz SSL ile gelen İş planı için gitmelisiniz..

Paylaşılan tüm barındırma planları 45 günlük para iade garantisi ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile desteklenmektedir. Bunun dışında, bu planlar arasında Google AdWords ve Bing için ücretsiz pazarlama kredileri, anında yedeklemeler, 7/24 destek, sınırsız FTP hesapları, birçok programlama dilini (Ruby on Rails, Python, Perl, vb.), SSH erişimi, ses / video akışı, Spam Assassin, hotlink koruması, IP reddetme yöneticisi ve diğer birçok özellik.

HostGator’un Windows paylaşımlı barındırma planları iki yapılandırmada kullanılabilir:

 • Aylık 4,76 ABD dolarından başlayan kişisel plan;
 • Aylık 14.36 $ ‘dan başlayan işletme planı;

Kişisel plan tek bir etki alanına ev sahipliği yapacak, ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği ve paylaşılan bir SSL sertifikası sunarken, Kurumsal plan 5 alan adı için barındırma hizmeti sunuyor, sınırsız bant genişliği ve disk alanı ve ücretsiz özel SSL ve IP içeriyor.

Her iki plan da kontrol paneli olarak Plesk’i içeriyor ve ayrıca ücretsiz web sitesi oluşturma araçları, 4.000’den fazla ücretsiz web sitesi şablonu, popüler komut dosyalarının 1 tıklama yüklemeleri ve diğer çeşitli programlama araçları, veritabanı araçları vb..

Bant genişliği ve disk alanının yanı sıra, her iki plana dahil olan diğer sınırsız özellikler sınırsız e-posta hesabı, alt etki alanı ve FTP hesabıdır.

Linux paylaşılan barındırma planları gibi, Windows paylaşılan barındırma planları da 45 günlük para iade garantisi ve% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ile desteklenir.

HostGator Bulut Barındırma

Çevrimiçi projeleriniz için esnek ve ölçeklenebilir barındırma ihtiyacınız varsa, HostGator’un bulut barındırma, düşük yoğunluklu sunucuları, çoklu önbellek katmanları ve birinci sınıf donanımları sayesinde 2 kat daha hızlı yükleme süreleri sunar. Bulut barındırma planları üç yapılandırmada kullanılabilir:

 • Yavrulama Bulutu ayda 3,58 dolardan başlıyor;
 • Baby Cloud $ 4.78 / ay’dan başlayan fiyatlar;
 • Business Cloud $ 7.18 / ay’dan başlıyor.

HostGator’un bulut barındırma, yedeklilik ve güvenlik sağlamak için verilerinizin yansıtılmış üç kopyasını otomatik olarak dağıtır. Ayrıca, yük devretme koruması ve entegre önbellekleme sayesinde, siteniz yüksek performansın keyfini çıkarabilir ve duruş süreleri olmadan.

Hatchling Cloud planı, tek bir etki alanının barındırılması için tasarlanmıştır; 2 çekirdekli CPU, 2 GB bellek, ölçülmemiş bant genişliği ve ölçülmemiş disk alanı içerir. Baby Cloud planı sınırsız alan adı barındırmak için kullanılabilir, 4 çekirdekli CPU, 4 GB bellek, ölçülmemiş disk alanı ve ölçülmemiş bant genişliği ile birlikte gelir.

İş planı ayrıca sınırsız alan adı barındırmak için de uygundur, 6 çekirdekli CPU, 6 GB bellek ve ücretsiz özel bir IP ve Özel SSL ile birlikte gelir. Kuluçka planı için özel bir IP mevcut olmasa da, Bebek planı için ayda 2 $ karşılığında satın alınabilir.

Her bulut barındırma planıyla, kaynakları kolayca izleyebilir ve tahsis edebilirsiniz. Ayrıca, günlük otomatik yedekleme, 1 GB depolama alanı, sınırsız veritabanı sunan CodeGuard gibi bu planlarla çeşitli eklentiler satın alınabilir; Sitenizi kötü amaçlı yazılımlar, bot saldırıları ve güvenlik açıklarına karşı tarayan SiteLock; Popüler Google uygulamalarını entegre eden G Suite; ve kimlik hırsızlığına ve e-posta spamlarına karşı koruma sağlayan Alan Adı Gizliliği.

HostGator WordPress Barındırma

HostGator’un WordPress planları, HostGator’un bulut barındırma planlarıyla aynı hız, performans ve güvenlik avantajlarını sunan bulut mimarisi üzerine inşa edilmiştir. Bu kategoride de aşağıdaki gibi üç plan vardır:

 • Başlangıç ​​planı 3,98 ABD dolarından başlayan fiyatlarla;
 • Aylık 6,38 $ ‘dan başlayan standart plan;
 • Ayda 9,18 $ ‘dan başlayan iş planı.

Başlangıç ​​planı, 1 siteyi barındıracak, aylık ortalama 100.000 site trafiğini işleyecek, 1 GB otomatik günlük veritabanı yedeklemeleri, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma, sınırsız e-posta hesapları, ölçülmemiş depolama alanı ve 100 ABD doları Google AdWords kredisini içerecek.

Standart planla, 2 siteyi barındırabilir, aylık ortalama 200.000 site trafiğini işleyebilir, 2 GB otomatik günlük veritabanı yedeklemeleri, kötü amaçlı yazılım kaldırma, sınırsız e-posta hesapları, ölçülmemiş depolama alanı ve Google AdWords kredisinde 100 ABD doları.

İş planı aylık ortalama 500.000 trafiğe kadar 3 siteyi barındırabilir, WPPro Geliştirici Yardımı (100 $ değerinde 30 dakikalık bire bir WordPress danışmanlık oturumu), 5 GB otomatik günlük veritabanı yedeklemeleri, otomatik kötü amaçlı yazılım kaldırma, ölçülmemiş depolama alanı, ve 100 ABD doları Google AdWords kredisi.

Her WordPress planı satın alındığında CodeGuard, SiteLock, SSL sertifikası ve Alan Adı Gizliliği ücretsiz olarak dahil edilir.

HostGator’un WordPress planları hız ve güvenlik için optimize edilmiştir. Önbelleğinizi veya CDN’nizi yapılandırmanıza gerek kalmadan ek kaynakları izleyebilir ve tahsis edebilir, inanılmaz yüksek hızların keyfini çıkarabilirsiniz.

Her plana ücretsiz site transferleri dahildir ve uzman WordPress desteği günün her saati mevcuttur.

HostGator VPS Barındırma

HostGator VPS planları tam root erişimi sunar, böylece barındırma ortamınız üzerinde tam kontrolün keyfini çıkarabilirsiniz. VPS planları tamamen sitenize adanmış özerk bir sanal sunucu ile birlikte gelir, böylece özel bir sunucunun avantajlarından yararlanmanıza izin verir, ancak bununla ilişkili daha yüksek maliyetler olmadan.

HostGator üç VPS planı sunar:

 • Snappy 2000 $ 19.95 / ay’dan başlayarak;
 • Snappy 4000 $ 29.95 / ay’dan başlayarak;
 • Snappy 8000 başlayan TL 39.95 / ay.

Snappy 2000, 2 çekirdekli CPU, 2 GB RAM, 120 GB disk alanı, 1.5 TB bant genişliği ve 2 IP adresi içerecek şekilde yapılandırılmıştır. Snappy 4000, 2 çekirdekli CPU, 4 GB RAM, 165 GB disk alanı, 2 TB bant genişliği ve 2 IP adresi ile geliyor. Snappy 8000, 4 çekirdekli CPU, 8 GB RAM, 240 GB disk alanı, 3 TB bant genişliği ve 2 IP adresi içerir.

cPanel isteğe bağlı olarak tüm Snappy VPS planlarıyla sunulur ve verilerinizin güvende kalmasını sağlamak için haftalık tesis dışı yedeklemeler sağlanır. Her pakete eksiksiz bir site geliştirme araçları paketi, binlerce ücretsiz web sitesi şablonu, bir komut dosyası yükleyici de dahildir. Canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7/24 destek alabilirsiniz..

HostGator Adanmış Sunucuları

En üst düzeyde performans, kontrol ve güvenlik istiyorsanız, HostGator’un özel sunucuları gelişmiş yönetim, maksimum performans ve anında ölçeklenebilirlik için üretilmiştir. Yönetilen ve yarı yönetilen seçeneklerin yanı sıra Plesk ile Windows veya cPanel sunucuları ile Linux seçebilirsiniz. HostGator müşterileri üç özel sunucudan birini seçebilir:

 • Aylık 119 $ ‘dan başlayan Value Server;
 • Power Server $ 139 / ay’dan başlayarak;
 • Enterprise Server ayda 149 ABD dolarından başlayan fiyatlarla.

Tüm özel sunucular arasında 4 IPv4 IP, RAID-1 yapılandırması, tam kök erişimi, DDoS koruması, sınırsız veritabanı, tamamen yedekli ağ ve 7/24 canlı destek bulunur.

Değer Sunucuları 4 Çekirdek / 8 İş Parçacığı Intel Xeon-D CPU, 8 GB RAM, 1 TB HDD, ölçülmemiş bant genişliği, Linux veya Windows işletim sistemine sahiptir. Power Server’da 8 Çekirdek / 16 İş Parçacığı Intel Xeon-D CPU, 16 GB RAM, 2 TB HDD veya 512 GB SSD, ölçülmemiş bant genişliği ve Linux veya Windows işletim sistemi seçenekleri bulunur. Enterprise Server’da 8 Çekirdek / 16 İş Parçacığı Intel Xeon-D CPU, 32 GB RAM, 1 TB SSD, ölçülmemiş bant genişliği, Linux veya Windows işletim sistemi bulunur.

HostGator Bayi Planları

Kendi küçük web barındırma işinizi başlatmak veya web tasarım hizmetlerine yardımcı bir hizmet olarak barındırma eklemek istiyorsanız, HostGator üç satıcı seviyesi vardır:

 • Alüminyum ayda 19.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla;
 • Bakır ayda 24,95 dolardan başlıyor;
 • Aylık $ 24.95 başlayan gümüş.

Tüm planlar sınırsız alan adı barındırma, sınırsız Alt Alanlar, E-posta Hesapları, MySQL Veritabanları, FTP Hesapları içerir. Alüminyum plan 60 GB disk alanı, 600 GB bant genişliği sunuyor. Copper plan 90 GB disk alanına ve 900 GB bant genişliğine sahiptir. Silver planında 140 GB disk alanı ve 1400 GB bant genişliği bulunuyor.

Diğer bayi barındırma özellikleri şunları içerir:

 • Esnek, kullanımı kolay cPanel;
 • Alan adınıza dayalı özel ad sunucuları;
 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi;
 • 45 günlük para iade garantisi;
 • 30 web sitesine kadar ücretsiz web sitesi transferi;
 • Ücretsiz bayi kulübü hesabı;
 • Haftalık otomatik yedeklemeler;
 • WHM & WHMCS;
 • SSH erişimi;
 • Spam önleme ve daha fazlası.

HostGator’un bayi planları, kaynak ayırmalarından cPanel’i özelleştirmeye ve ek hizmetler (alan adı, SSL sertifikaları vb.) Sunmaya kadar barındırma işinizi istediğiniz şekilde yürütme esnekliği sağlar..

Hangi HostGator’u Seçmeyi Planlıyor?

İlk web sitenizi veya kişisel projenizi başlatıyorsanız, o kadar fazla trafik almanız olası değildir ve projenize adanmış bir sunucunun tüm kaynaklarına ihtiyacınız olacaktır. Genellikle, başlangıçta paylaşılan bir barındırma planı yeterlidir. Barındırma gereksinimleriniz ne zaman ve değiştiğinde her zaman yükseltebilirsiniz.

HostGator’ın Bebek planıyla başlamak birden fazla alan adı barındırmanıza ve cPanel, HostGator’ın site oluşturma aracı ve QuickInstaller aracıyla rahat olmanıza olanak tanır. Neredeyse her tür web sitesini (blog, forum, fotoğraf galerisi vb.) Oluşturabilir ve çok çeşitli temalara ve şablonlara erişebilirsiniz.

HostGator’un planları ölçeklenebilir, gerektiğinde kolayca daha fazla kaynak ekleyebilir veya daha yüksek bir barındırma planlarına geçiş yapabilirsiniz.

Bir web projesi başlatan profesyonelseniz ve özel yazılım yükleme veya özel uygulamaları çalıştırma olanağıyla birlikte barındırma ortamınız üzerinde tam kontrole ihtiyacınız varsa, HostGator’un VPS planları size bunu yapma özgürlüğü sunar.

Yalnızca sitenizin performansı bir VPS’de düşerse, özel bir sunucuya geçmeyi düşünmelisiniz. Genellikle, özel bir sunucuya gereksinim, yüksek trafikli e-Ticaret siteleri, ödemeleri işleyen ve hassas bilgileri depolayan işletmeler vb. İçin daha yaygındır..

Bir WordPress siteniz varsa, bir VPS’ye yükseltmeden önce yönetilen bir WordPress barındırma hesabını düşünebilirsiniz. WordPress için optimize edilmiş bu planlar, paylaşılan barındırma planlarından daha fazla kaynakla birlikte gelir ve WordPress sitelerinin performans, güvenlik ve güncellemeler gibi özelliklerini dikkate alır.

HostGator, barındırma planlarının çoğunda aylık faturalandırma sunar, ancak promosyon fiyatlarından yararlanmak için en az 12 ay boyunca kaydolmanız gerekebilir. Örneğin, Bebek planı sadece bir ay için kaydolursanız aylık 11,95 ABD dolarıdır, ancak bir yıl taahhüt etmeye karar verirseniz, aylık fiyat% 60 ile yalnızca 4,78 ABD Doları / ay.

HostGator tarafından sunulan 45 günlük para iadesi, hizmetlerinden memnun kalmazsanız uzun vadeli herhangi bir plandan çıkabileceğinizi garanti eder. Bu, endüstri standardının üzerinde olan cömert bir para iade garantisidir.

Sonuç

HostGator rekabetçi bir hosting endüstrisinde popüler bir seçimdir. Linux veya Windows barındırma, bulut veya VPS ihtiyacınız olsun veya bir barındırma satıcısı olmak isteyip istemediğiniz güvenilir bir barındırma iş ortağıdır. Bu web barındırma bireylerin, BT uzmanlarının, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilir ve özel severs seçimleri bile kurumsal barındırma gereksinimlerini karşılayabilir.

HostGator’un planları hakkındaki incelememizin, HostGator’un sizin için uygun olup olmayacağına ve web siteniz için hangi HostGator barındırma planlarını seçmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olduğunu umuyoruz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map