HostGator’da WordPress Yavaş mı?

01.06.2020
Kategori yok 'HostGator’da WordPress Yavaş mı?
0 10 мин.

wordpress yavaş-hostgator


Hayır değil! Tamam, bu kısa cevap. Ama neden diyelim ki, WordPress’in barındırma sağlayıcınız olarak HostGator’u hızlı kullandığını görelim.

Bu makalede, özellikle WordPress ile kullanılan HostGator hakkında konuşacağız. WordPress’in HostGator’u kullanarak neden iyi çalıştığını göreceğiz ve web sitenizin hızını test etmek için kullanabileceğiniz 2 araç hakkında da konuşacağız.

HostGator ile WordPress Sitelerini Barındırma

HostGator, dünyanın en iyi 10 web barındırma sağlayıcısı arasındadır. Onlar hızla saygın ve verimli bir web barındırma haline geldi. Zaten onları bu kadar özel yapan nedir?

HostGator’u diğer hizmetlerle karşılaştırdığımızda öne çıkan 1 ana neden var: fiyatlandırma. Etrafa bir bakarsan HostGator’un resmi web sitesi, hemen hemen her barındırma hizmetinin oldukça düşük bir fiyata geldiğini hemen fark edeceksiniz. Bir örnek alalım!

Ancak WordPress hakkında konuştuğumuzdan, size Yönetilen WordPress bulut barındırma yeteneklerini vereceğim:

 1. Başlangıç ​​Planı: aylık 5,95 ABD doları
 2. Standart Plan: maliyeti 7,95 $ / ay
 3. İş Planı: aylık yalnızca 9,95 ABD doları

Yukarıda da görebileceğiniz gibi, en pahalı plan bile ayda 10 doları aşmıyor. Bu harika bir haber, çünkü özel WP hosting sunan diğer şirketlerin çoğu, planlarını çok daha yüksek fiyatlandıracak. Ancak ucuz planlara sahip olmak, hiçbir özelliğiniz yoksa çok fazla bir şey ifade etmez,?

HostGator ile bunun için endişelenmenize gerek yok. Her bir plana göre ayrı olarak web sitenizi verimli bir şekilde yönetmek için gereken her şeyi sağlarlar.

Örneğin, bunlar size Standart planla verdikleri özellikler ve kaynaklardır (bunu tavsiye ederler):

 • Tek bir hesapta barındırmak için 2 web sitesi
 • Aylık 200.000 ziyaretçiyi destekler (bu daha büyük siteler için bile iyidir)
 • İlk planın sunduğundan 2 kat daha fazla bilgi işlem gücü
 • 2 web sitesinin ücretsiz olarak taşınması
 • Otomatik günlük yedeklemeler için 2 GB depolama alanı
 • Kötü amaçlı yazılım otomatik olarak kaldırıldı
 • Sınırsız depolama alanı
 • 100 ABD doları Google reklam kredisi
 • Ücretsiz SSL Sertifikası

Şimdi ana sorumuza ulaştık: WordPress’in HostGator’da hızlı çalışmasını sağlayan nedir? Ve neden WordPress için özel olarak oluşturulan HostGator’un bulut barındırma hizmetlerinden birini seçmelisiniz? Bunun için birden fazla neden vereceğim (aslında 5).

HostGator Nasıl Bu Kadar Büyük Bir Hız Sağlayabilir?

SSD Sürücüler

Hızlı yüklenen bir WordPress web sitesi sağlayan ilk ve muhtemelen en önemli husus, şirket tarafından kullanılan depolama cihazıdır. HostGator’dan her hosting planı ücretsiz olarak gelir Sitenizin verilerini depolamak için SSD’ler.

Bu neden bu kadar önemli? Modern bir SSD sürücü, standart, geleneksel bir eğirme tahrikinden (HDD) 10 hatta 20 kat daha hızlı olabilir. Bilgiler bulunur ve bir HDD’ye kıyasla çok hızlı bir şekilde kullanıcı ekranına gönderilir.

Aslında, bir SSD her türlü web sitesini daha eski HDD sürücülerinden daha hızlı çalıştıracaktır. Yine de, HostGator’un her tür barındırma planında bu tür bir depolama alanı kullanması, gideceğiniz plan ne olursa olsun WP’nin sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

Düşük yoğunluklu sunucular

HostGator’un yönetilen WP barındırma seçeneğini seçmeniz gereken bir sonraki nedenimiz şudur: Web sitenizle çalışan sunucular düşük yoğunluk seviyesine sahiptir.

Bu tam olarak ne anlama geliyor? İşte açıklama:

Genellikle bir sunucu 1’den fazla web sitesini yönetir. İstisna sadece sunucu barındırma adanmış olarak kaydolmanızdır. Ama bizde durum böyle değil. Bu nedenle, 1 sunucunun birden fazla web sitesini barındırması nedeniyle, eldeki sunucunun kaynakları kullanıcılar arasında bölünecektir.

Örneğin, bir sunucunun 100 GB depolama alanı varsa ve 10 web sitesi kullanıyorsa, bu, her web sitesinin kullanım için 10 GB depolama alanına sahip olacağı anlamına gelir (bu sayı, sunucuyu kullanan her web sitesinin boyutuna bağlı olarak dalgalanabilir). CPU ve RAM (işlem gücü) de birçok kullanıcı arasında bölünüyor. Anladın mı.

HostGator tarafından WP bulut barındırma için kullanılan sunucuların yoğunluğu düşüktür. Bu, tek bir sunucunun kaynaklarını kullanan yalnızca birkaç web sitesi olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, web sitenizin depolama ve işleme amaçları için daha fazla kaynağı olacaktır, bu nedenle diğer barındırma sağlayıcılarına göre çok daha düzgün çalışacaktır.

Kontrol Paneli

Bir sonraki neden, kontrol paneli ve platformun kullanım kolaylığıdır. Kontrol paneli, barındırma işleminin hemen hemen tüm sürümleriyle birlikte gelen standart bir özelliktir. WordPress’i verimli bir şekilde işlemek için, bu CMS ile ilgili tüm görevleri yapabilen bir kontrol paneline ihtiyacınız vardır..

Neyse ki, HostGator basitlik ve karmaşıklık göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir kontrol paneli sunuyor. Bu ilk başta garip bir ifade gibi gelebilir. Ama gerçekten değil.

Platform, teknik olmayan kişiler tarafından bile kolayca ele alınacak şekilde üretilmiştir. Yani, barındırma hizmetinin tüm giriş ve çıkışlarını öğrenmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek yok.

Öte yandan, platformun da karmaşık olduğunu söyledim. Doğru, çünkü web barındırma ile ilgili her şey (belirli WordPress özellikleri de), kontrol panelinde yerleşiktir. Örneğin, ihtiyaçlarınıza göre otomatik yedeklemeler ayarlayabilirsiniz. Web sitesini önceki bir sürüme geri yüklemek için tek yapmanız gereken 1 tıklama.

Platform, tüm profesyonel e-posta hesaplarınızı tek bir yerde ele alma konusunda da harika. Her şeye dikkat etmek için çok sayıda sekme açmanız gerekmeyecek. Her şey basit bir şekilde halledilir.

Profesyonel müşteri desteği

HostGator’un WP hostingini seçmemizin 4. nedeni, sağladıkları müşteri desteğidir. Ne olursa olsun yeni bir hizmet için şarkı söylediğinizde, muhtemelen güvenilir bir destek ekibine erişmek isteyeceksiniz..

HostGator tam olarak buna sahiptir. Onlardan yardıma ihtiyacınız olursa, telefonla veya canlı sohbet yoluyla ekibe ulaşabilirsiniz. WordPress barındırma ve teknik gereksinimler konusunda uzmanlarla konuşma şansınız olacak.

Ancak bir destek ekibinin en az 2 önemli hedefe ulaşması gerektiğini unutmayın: hızlı ve aynı zamanda verimli olmalıdır. HostGator’daki müşteri desteği de böyledir. Size yerinde cevap verecekler, bu yüzden sizin tarafınızdan bekleme süresine gerek yok.

Verimlilik, WP barındırma arkasındaki ekip için de önemlidir. Belirli bir sorunu çözmenin en iyi ve en etkili yoluyla size hızlı bir şekilde cevap verecekler. Sorununuz ne olursa olsun, kesinlikle ele aldılar.

Özel güvenlik özellikleri

Burada bahsetmemin son nedeni WordPress’in kendisiyle yakından bağlantılı. HostGator’daki WordPress ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş her bulut barındırma paketi, özel olarak oluşturulan güvenlik özellikleri ile desteklenir.

Başka bir deyişle, WordPress barındırma, her türlü saldırıya ve hackerlara, tüm WP’ye özgü saldırılara karşı direnmek için tasarlanmıştır. Bu herhangi bir WP kullanıcısı için harika bir haber. Web siteniz, WordPress web sitelerini hedefleyen her türlü tehditten korunacaktır.

Web Sitenizin Hızını Kontrol Edin

Artık WP’nin HostGator’un hizmetinde gerçekten iyi çalıştığını bildiğinize göre, web sitenizin hızını kendiniz nasıl test edeceğinizi bilmelisiniz. Size bu konuda yardımcı olacak en iyi 2 aracı vereceğim:

Pingdom

Bu, web sitesi sağlığıyla ilgili her türlü hizmeti kapsayan çevrimiçi bir araçtır. İhtiyacımıza uygun olanı Sayfa Hızı İzleme aracıdır. Bu, web sitenizin içeriğini yüklemesinin ne kadar süreceğini size söyleyecektir. Bir test çalıştırıldığında diğer birçok istatistik de görüntülenir.

Bunlar, web sitenizi yavaşlatabilecek belirli sorunları belirlemenize yardımcı olur, böylece onlardan kurtulabilirsiniz. Araç, HostGator’un WP barındırma planlarından birine zaten kaydolduğunuzda harikadır. Bu şekilde HostGator’un ne kadar hızlı olduğunu kendiniz test edebilirsiniz.

14 günlük deneme süresi sunarlar, böylece ürünün tüm özelliklerini test edebilirsiniz. Dönem sona erdiğinde, 4 farklı plan arasından seçim yaparak hizmeti aylık veya yıllık olarak yenilemeyi seçebilirsiniz..

Çalışma Süresi Robotu

Uptime Robot, Pingdom’a mükemmel bir alternatiftir. Hizmet çok benzer, farklılıklar çoğunlukla fiyatlandırma olmak. Uptime Robot hakkında Pingdom’a kıyasla gerçekten çekici olan şey, tamamen ücretsiz bir plan sunmalarıdır.

Tabii ki, bazı sınırlamalar var, ancak bir başlangıç ​​web sitesi için, ihtiyacınız olabilecek her şeyi size verecektir. Örneğin, 5 dakikalık izleme aralıkları, 50 monitör ve 2 aylık günlükleri içerir.

Ancak, premium paketi istiyorsanız, bunu da seçebilirsiniz. Aylık olarak faturalandırırsanız yıllık 5,5 ABD doları veya yıllık olarak 4,5 ABD doları / ay tutar.

Pingdom ile karşılaştırıldığında, Uptime Robot’taki fiyatlar daha ucuz, hizmet de aynı derecede iyi.

Sonuç

Bugünkü makalenin sonunda olduğumuza göre, WordPress’in HostGator’un yönetilen WP bulut barındırma hizmetinde neden hızlı çalıştığı konusunda oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız. Size 5 neden verdim, neden kontrol edilmeye değer olduğunu ve hatta site hızlarını izlemek için 2 platform kullandım.

Gerisi size kalmış. Web sitenize (ve cebinize) uyan doğru planı seçin. Bu şekilde, en iyi barındırma sağlayıcısını kullanarak hızla çalışan modern bir WordPress web siteniz olur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector