HostGator Web Hosting Hızlı mı?

hostgator-hızlı web hosting


Gelecekte kullanacağınız bir barındırma sağlayıcısının en önemli yönlerinden biri nedir? Hız, elbette!

Sonuçta, bir web sitesine (veya daha fazlasına) sahip olan herkes, hızlı bir şekilde yüklenmesini ve herhangi bir ziyaretçi için sorunsuz bir şekilde çalışmasını ister. Bu düşüncenin arkasında iyi bir neden var: 2-3 saniyeden daha kısa sürede yüklenmezse, insanların büyük bir yüzdesi bir web sitesinden ayrılacak.

Bu nedenle, bir web sitesinin sahibiyseniz veya bir web sitesi başlatmayı planlıyorsanız, yeni barındırıcınızda yükleme hızlarına dikkat etmek çok önemlidir. Bu şekilde, site popülerlikte daha hızlı ve daha kolay büyüyecek.

Ama kendinize soruyor olabilirsiniz: Hangi web hosting şirketi hızlı olduğu için bilinir? Bu iyi bir soru! Bu makalede cevabı tartışacağız.

Daha doğrusu, dünya çapında kullanılan bir hizmet olan bir barındırma sağlayıcısı hakkında konuşacağız. Buna HostGator deniyor.

Bu makalenin ana konusu, HostGator’un neden hızlı bir hizmet olduğunu ve en hızlı web sitesini almak için hangi barındırma planının en iyi olacağını bilmenizi sağlamaktır..

HostGator Hakkında

HostGator bir Amerikan şirketidir. Brent Oxley tarafından 2002 yılında Florida’daki ilk ofisi ile kuruldu. Şirketin ilk çıkışından bu yana oldukça zaman geçti. Bugün rekabete karşı nasıl birikiyor?

HostGator’un dünyanın en iyi 10 web barındırıcısı arasında olduğunu söyleyebiliriz. Neden? Çünkü 2002’den bu yana yüz binlerce müşteri verdikleri hizmetleri sevmek için büyüdü.

Bu, yüz binlerce web sitesinin HostGator’un hizmetlerinden biri kullanılarak barındırıldığı anlamına gelir.

Pek çok insanın bu sağlayıcıyı diğerlerine göre seçmesinin temel nedeni fiyatlandırmadır. Örneğin, resmi web sitelerinde bulabileceğiniz her hosting paketi, diğer şirketlerin sunduklarından daha az maliyetlidir.

Ama ucuz olmak her şey değildir. Sonuçta, kim ucuz bir hizmet istiyor, bu işi yapmaz? Neyse ki, HostGator böyle bir ev sahibi değil. Sundukları her plan birinci sınıftır. Seçilen pakete göre gerekli tüm özellikleri içerirler (bunu daha sonra daha ayrıntılı olarak göreceğiz).

Ama şimdi HostGator’un neden bu kadar popüler olduğunu bildiğinize göre, onların olmasını istediğiniz kadar hızlı olup olmadıklarını görmenin zamanı geldi:

HostGator Hızlı mı?

Kısa cevap: Evet, HostGator kesinlikle hızlı bir web barındırma hizmetidir. Tamam, daha fazla ayrıntı istediğinizi biliyorum, bu yüzden bir tanesini taşıyalım ve bazı kanıtlar hakkında konuşalım:

SSD depoları

hostgator-fast-sunucularWeb sitesi hızları hakkında konuşmamız gereken ilk şey, HostGator’un müşterilerine sağladığı donanımdır. Her bir barındırma planının ücretsiz SSD depolama alanı sunduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Bu neden bahsedilmesi gerektiği kadar önemlidir? SSD sürücüler standart, geleneksel dönen sürücülerden (HDD) çok daha hızlıdır. Ama ne kadar hızlı?

Çoğu durumda, bir SSD gerekli bilgileri ziyaretçinin ekranına normal bir HDD sürücüsünden 10 kata kadar daha hızlı gönderir. Şirket tarafından kullanılan disk kaliteli bir ürünse (ki bu), bu sayı 20 kat daha hızlı olabilir.

Sadece hayal edin! Örneğin, bir sayfanın yüklenmesi için 10 saniye beklemek yerine, kullanıcınız içeriği 1 saniyeden daha kısa bir sürede ekranda görür.

Bir SSD bu kadar önemlidir. Bu nedenle HostGator bunu kullanılabilir hale getirdikleri her barındırma planı için bir üs olarak kullanıyor.

Sunucularda düşük yoğunluk

HostGator’u bu kadar hızlı yapan diğer bir zorunluluk yönü sunucularındaki düşük yoğunluktur. Bunun şimdi ne anlama geldiğini anlatacağım. İlk olarak, bu yönün çoğunlukla paylaşılan barındırma planlarıyla çalışanlar için geçerli olduğunu bilmelisiniz. Ancak çoğu insan bu tür hizmetleri kullandığından, aralarında da olma olasılığınız yüksek.

Paylaşılan bir barındırma planına kaydolduğunuzda, Paylaş diğer web siteleri ile tek bir sunucunun kaynakları. Bu nedenle, kaynaklar tek bir sunucunun tüm kullanıcıları arasında bölünecektir.

Diyelim ki sunucuda 100 GB depolama alanı var (yalnızca bir örnek). Bu sunucuda 10 kullanıcı varsa, her kullanıcının web sitesi için yaklaşık 10 GB alan olacaktır. Ancak, bazı web siteleri diğerlerinden daha fazla kaynak gerektirdiğinden, sayı büyük ölçüde dalgalanabilir. Mesele şu ki, kaynakları diğer kullanıcılarla paylaşacaksınız.

Ancak HostGator düşük yoğunluklu sunuculara sahip olduğundan, bu kaynakları diğer şirketlerde olduğundan daha az kullanıcıyla paylaşırsınız. Bu şekilde, web sitenize daha fazla işlem gücü, depolama ve onu korumak için gereken diğer bonuslar verilir.

Her şeyden (özellikle RAM ve sunucu gücü) daha fazla alacağınız için, siteniz ne kadar karmaşık olursa olsun çok hızlı yüklenir.

Hızlı sunucular

Üçüncü bir kanıt olarak, size HostGator hakkında bazı hız testi istatistikleri vereceğim. HostGator’un paylaşılan sunucusunda çalıştırdığımız bir web sitesinin göz açıp kapayıncaya kadar yükleneceğini göreceksiniz. Bu, çok sayıda resim, komut dosyası içeren ve günlük olarak iyi trafik alan bir WordPress sitesidir.

hostgator hızlı test

İle yapılan bir test Pingdom dan Londra (Birleşik Krallık), 13:30 yerel saat aşağıdaki sonuçları verdi:

 • Performans Sınıfı: 81 puan
 • Yükleme Süresi: 2.87 saniye
 • Sayfa boyutu: 390 KB
 • Talep sayısı: 29

HostGator’un veri merkezleri ABD’de bulunmaktadır. Bu nedenle, bu testi bir Avrupa ülkesinden yapmak, iyi bir puan almayı daha da zorlaştırıyor.

Tüm bunları akılda tutarak, HostGator’un siteyi 2 saniyeden daha kısa sürede yüklemeyi başardığına dikkat edin. Bu etkileyici bir başarı.

Bu başarı, hızlı yükleme hızları getirmek için çok çaba harcayan harika bir barındırma sağlayıcısından kolayca bahsediyor.

Testi birkaç dakika sonra Google PageSpeed ​​Insights aracı. Bu araçla, biri mobil biri masaüstü için olmak üzere iki sonuç aldık. İşte ekran görüntüleri:

hostgator-google-hız testi-mobil

HostGator – Google Hız Testi Mobil

hostgator-google-hız testi-masaüstü

HostGator – Google Hız Testi Masaüstü

Gördüğünüz gibi, test sonuçları Google hız testi ile de oldukça umut verici.

Şimdi, en hızlı web sitesine sahip olmak için hangi barındırma planının en iyi olacağını görmenin zamanı geldi:

En Hızlı HostGator Planları

Web siteniz için doğru barındırma planını seçmek çoğunlukla sizin özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bunu neden söylüyorum? Bunun hakkında düşün!

Yeni oluşturulan bir web sitesinin düzgün çalışması için çok fazla kaynağa ihtiyacı yoktur. Bu neden doğru? Çünkü, genellikle yeni başlayan bir sitenin başlangıçtan itibaren çok fazla günlük ziyaretçisi olmaz. Büyümek zaman alır. Yani, daha basit bir barındırma planına sahip olmak yeterlidir.

Ancak, daha karmaşık bir web siteniz varsa, bu zaten günlük olarak çok sayıda ziyaretçi alıyorsa, daha rekabetçi bir şey aramak isteyebilirsiniz. Sonuçta, daha fazla ziyaretçi daha fazla kaynağa ihtiyaç duyar, doğru?

Peki, hızlı bir web sitesine sahip olmaya nasıl devam etmelisiniz? Seçebileceğiniz 2 yöntem vardır:

hostgator-hızlı paylaşılan barındırma plan

HostGator – İş Planı

 1. Sadece serbest bırakmak istiyorsanız yeni web sitesi, iyi bir paylaşılan barındırma planına ihtiyacınız var. Neyse ki, HostGator bu ihtiyaçlar için 3 ayrı plan sunuyor. Yine de, en iyi performansı istiyorsanız, Business hosting adlı 3. paket ile gitmelisiniz. Bu plan ayrıca ücretsiz SSL sertifikası, özel IP ve SEO araçlarını içerir.

Aylık 5.95 dolara mal oluyor, bu yüzden oldukça ucuz. Ayrıca, sınırsız SSD depolama alanı ve ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz, böylece büyüdükçe çok sayıda ziyaretçiyle çalışabilirsiniz.

hostgator-VPS-hosting plan hızlı

HostGator – VPS Hosting Planları

 1. İkinci durum, web siteniz zaten kurulmuş olduğunda ortaya çıkar. Bu, yüzlerce (muhtemelen binlerce) günlük ziyaretçi alacağınız anlamına gelir. Bu durumda, hızlı bir yükleme web sitesi tutmak için paylaşılan bir barındırma planı yeterli olmaz.

HostGator 2 alternatif sunar: VPS Hosting ve Dedicated Hosting. 2: VPS barındırma arasında belirgin bir fark var, açıkça belirtilmiş olan belirli miktarda kaynağı kullanmanıza izin veriyor, ancak diğerleriyle aynı sunucu üzerinde çalışacaksınız. Bu hosting Dedicated hosting daha ucuz.

Dedicated hosting size kendiniz için tüm bir sunucu verecektir. Temel fark budur. Ancak, Dedicated hosting VPS hosting çok daha pahalı.

İhtiyaçlarınız için doğru planı seçebilmek için HostGator’un resmi web sitesine bakınız. Burada, hem VPS barındırma hem de Adanmış barındırma planlarını açıkça açık bulacaksınız. Tüm özellikler ve kaynaklar listelenir, bu nedenle özellikle neye ihtiyacınız olduğunu tam olarak bilirsiniz.

Ancak, Dedicated hosting sadece çok büyük web sitelerine sahip olanlar için olduğunu unutmayın. Bununla, binlerce günlük ziyaretçi ve onlarca hatta yüzlerce sayfadan oluşan devasa bir siteyi kastediyorum. Çoğu kullanıcı için VPS hosting hızlı bir siteye sahip olmak için yeterlidir.

Sonuç

Artık HostGator’un giderek artan bir popülariteye sahip tanınmış bir hosting sağlayıcısı olduğunu biliyorsunuz. Hızlı mı? Elbette! Yukarıda yazılan 3 nedenden dolayı, HostGator’un web sitesi hızlarına çok önem verdiği açıkça görülmektedir..

Aslında gün geçtikçe bu alanda gelişiyorlar.

Sonuç olarak, web siteniz için doğru planı seçmek tamamen size bağlıdır. Sadece neye ihtiyacınız olduğunu iyi düşünün ve nasıl ilerleyeceğinizi bileceksiniz.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map