HostGator WordPress Web Sitelerini Barındırmak İçin İyi mi?

hostgator-wordpress-hosting


WordPress, dünya çapında site sahipleri tarafından kullanılan en popüler İçerik Yönetim Sistemidir. Bugün tüm web sitelerinin% 25’inden fazlası, temel platform olarak WordPress kullanıyor.

Popülerliği nedeniyle, onu kullanma şansınız da yüksektir. Bu sayfaya geldiğinizden beri, belki de zaten bir WordPress web siteniz var veya yakın gelecekte bir tane başlatmayı planlıyorsunuz.

Durumunuz hangisi olursa olsun, web sitenizin çevrimiçi çalışması için bir barındırma sağlayıcısına ihtiyacı olacaktır. Ancak sitenin platformu olarak WordPress kullandığınız için, kullanılabilir WordPress barındırma işlemini yöneten bir barındırma sağlayıcısı aramanız gerekir..

Bu yazıda, dünyanın en popüler barındırma sağlayıcılarından biri hakkında konuşacağız: HostGator. Şirketin WordPress web sitelerini barındırmakta iyi olup olmadığını göreceğiz. Daha doğrusu, özel WordPress hizmetleri sunan barındırma planlarını ele alacağım..

Ancak bunu yapmadan önce, WordPress barındırma işleminin gerçekten ne olduğunu bilmelisiniz. İlk önce bunu görelim.

Yönetilen WordPress Barındırma Nedir?

Muhtemelen adından da anlaşılacağı gibi, yönetilen WordPress barındırma, WordPress web siteleri için özel olarak oluşturulmuş bir hizmettir. Temel olarak, yönetilen bir WP hosting planı herhangi bir WP web sitesinin daha hızlı çalışmasını ve daha verimli olmasını sağlayabilir. Bu nasıl başarılır??

Yönetilen-wordpress-hosting

Örneğin, plan bir WP web sitesinin ihtiyaç duyduğu belirli özellikleri ve kaynakları içerir. Birçok plan otomatik WP güncellemeleri sunar. Bu, yeni bir WP güncellemesi çıktığında, ana makinenin sisteminizi otomatik olarak güncellemeye özen göstereceği anlamına gelir. Bunun için endişelenmene gerek yok.

Aynı şey birçok başka açıdan da geçerlidir. Ana fikir, yönetilen bir WP hosting paketinin, web sitenizde WordPress’i çalıştırmanın tüm teknik yönleriyle ilgileneceğidir. Destek ekibi size yardımcı olmak için her zaman oradadır ve çoğu şey başından beri onlar tarafından ele alınır..

Yönetilen bir WordPress barındırma planına dahil etmeniz gereken en önemli şeylerden biri, WordPress’i kolayca yükleme yeteneğidir. Çoğu şirket bunu size “tek tıklamayla kurulumlar” adlı bir özellik vererek yapar.

Bunu kullanarak, WordPress’i tam anlamıyla 1 tıklamayla yükleyebilirsiniz. Yapılacak başka bir şey yok, bu kadar basit.

Ancak, diğerleri bu konuda farklı bir yaklaşım benimsemektedir. Pakete WordPress’i içeren, ancak tek tıklamayla yükleme işlemi olmayan belirli barındırma planları vardır. Öyleyse nasıl hallediyorlar??

Böyle bir senaryoda, barındırma planınıza kaydolduğunuzda, WordPress seçtiğiniz etki alanı adına otomatik olarak yüklenecektir. Ana bilgisayar sizden yeni bir alan adı kaydetmenizi isteyecektir (veya daha önce bunlarla kayıtlıysanız yalnızca birini seçin) ve ardından WordPress’i kendi başına yükleyecektir..

Bu durumda, WordPress’i işlevsel hale getirmek için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Tüm kurulum süreci planınızın arkasındaki destek ekibi tarafından gerçekleştirilir..

Artık yönetilen bir WordPress barındırma planının ne olduğunu bildiğinize göre, devam edip HostGator’un WordPress barındırma hizmetleri hakkında konuşacağız. Her birini ayrı ayrı ele alacağım, böylece kişisel ihtiyaçlarınız için hangisinin en iyi olduğunu daha kolay anlayacaksınız.

Kesin olan bir şey var: HostGator, bir WordPress web sitesini barındırmak için en iyi kararlarınızdan biri olabilir. Güvenilir hizmetler sunan dünyaca ünlü bir şirkettir..

HostGator WordPress Barındırma

hostgator-wordpress-bulut barındırma-planlar

HostGator

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, birçok barındırma hizmetleri her türlü beklentileri karşılamak için birden fazla farklı planlara ayrılmıştır. Aynısı HostGator’un WordPress barındırma hizmeti için de geçerlidir.

1. Başlangıç ​​Planı

Bu, HostGator’un sunduğu en ucuz plan. Aylık 5.95 $ karşılığında alabilirsiniz. Birçok rakip WordPress barındırma hizmetlerini bundan çok daha yüksek fiyatlandırıyor. Yani, HostGator’un makul fiyatlarla WP hosting sunduğunu bilmek güzel.

Bu plan, hesabınızda 1 WordPress web sitesini barındırma olanağı verecektir. Başlangıç ​​planı olarak, tek bir hesapta birden çok web sitesi olmasını bekleyemezsiniz. Yine de, bir WordPress sitesini verimli bir şekilde yönetmek için gereken her şeyi verecekler.

Örneğin, site aylık 100.000 ziyaretçiyi kolayca kabul edecektir. Bu oldukça büyük bir sayı, yani daha yerleşik bir site bile bu planı kullanarak iyi çalışacak.

HostGator ayrıca düzenli yedeklemeler için 1 GB depolama alanı sunuyor. Ayrıca, plana bir SSL sertifikası eklenir. Herhangi bir barındırma planında ve özellikle WordPress web sitelerinde dikkat edilmesi çok önemlidir..

SSL sertifikası, bir ziyaretçi kullanırken web sitenizin güvende kalmasını sağlar. Kullanıcı tarafından gönderilen veya alınan tüm veriler şifrelenir. Bu şekilde, ziyaretçi ile hedef sunucu arasındaki hiç kimse bu verilere erişemez (örneğin kredi kartı bilgileri).

Planla başlamak için HostGator, mevcut bir web sitesini bu barındırma planına serbestçe aktarma şansı da veriyor. Yani, özel WordPress barındırma gerektiren bir web siteniz varsa, herhangi bir ücret ödemeden kolayca HostGator’a aktarabilirsiniz..

Depolama alanı ve bant genişliği sınırsızdır, böylece web sitenizi istediğiniz kadar karmaşık hale getirebilirsiniz. Elbette, verileri depolamak için kullanılan donanım, geleneksel HDD’ler yerine modern SSD sürücülerden yapılmıştır. Bu yeni sürücüler, tarayıcıya yüklenirken web sitenizi çok daha hızlı hale getirecek.

HostGator’un ayrıca 100 ABD doları ücretsiz Google Reklam Kredisi içerdiğini belirtmeliyim. Bunlar, web sitenizi Google Adwords ile pazarlamak için kullanılabilir. Web’de daha hızlı fark edeceksiniz ve kitle oluşturmaya başlamak çok daha kolay olacak.

2. Standart Plan

Bu plan, aylık 7.95 $ ‘dan öncekinden biraz daha pahalı. Öncekine benzer, ancak ek özellikler ve kaynaklar nedeniyle bazı farklılıklar var.

Örneğin, artık tek bir hesapta 2 web sitesi barındırabilirsiniz. Temel olarak, bu özellik sayesinde çalışma alanınız iki katına çıkar. HostGator, 2 web sitesine ev sahipliği yapmak istiyorsanız, kendi 2 sitenizi aktarmanıza izin veriyor. Bu elbette ücretsiz.

Aylık site trafiği de 200.000 ziyaretçiye çıkarılıyor. Bu sayının bir ortalama olduğunu belirtmek gerekir. Böylece, siteleriniz bunu yapabilirse daha da yükselebilirsiniz.

Platform veya destek ekibi tarafından fark edilen tüm kötü amaçlı yazılımlar otomatik olarak kaldırılır. Sitenizi virüslerden veya diğer kötü amaçlı yazılımlardan temiz tutmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Arka uç ekibi bu gibi durumlar için her zaman oradadır.

3. İş Planı

Bu 3. WordPress barındırma planıdır. Aylık 9.95 dolar. Evet, en pahalı olanıdır, ancak daha fazla kaynağa ihtiyaç duyan biri için yükseltmeye gerçekten değer.

Bunun nedeni, planın bir hesabınızı kullanarak 3 web sitesini barındırabilmesidir. Bu planı kullanarak 3 web sitesini HostGator’a aktarmak şu ana kadar beklediğiniz gibi ücretsiz.

Ancak bu plan için kaç ziyaretçiye izin verilir? Ortalama sayı 500.000 / ay’dır. Evet, bu doğru: aylık 500.000 ziyaretçi. Yani, WordPress siteniz ne kadar büyük olursa olsun, bu plan kesinlikle üstesinden gelebilir.

Plan, tüm dosyalarınızı günlük olarak yedeklemeniz için 3 GB’lık depolama alanı sağlıyor. Bu şekilde, en kötü senaryoda bile, sitenizi yalnızca birkaç tıklama ile önceki bir sürüme geri yükleyebilirsiniz.

Göreceli işlem gücünün önceki 2 planla karşılaştırıldığında 5 kat olduğunu fark etmekte fayda var. Bu, web siteniz ve barındırma hizmetinizle ilgili her işlemin 5 kata kadar daha hızlı yapılabileceği anlamına gelir. Bu sayı, planı kullanan herhangi bir web sitesinin yükleme hızını da olumlu yönde etkileyecektir..

Artık 3 WordPress barındırma planından bahsettiğimize göre, HostGator sitenizin ihtiyaçlarını yönetebiliyorsa, kendinize oldukça iyi bir fikir oluşturabilirsiniz. Muhtemel cevap evet.

Binlerce günlük ziyaretçiyle iyi kurulmuş bir web siteniz olsa bile, henüz ele aldığımız üçüncü plan kolayca ele alabilir.

Neden HostGator’un WordPress Hostingini Seçmelisiniz??

WordPress sitelerinizi barındırmak için HostGator’u kullanmanızın ana nedenlerinden biri: çevrimiçi destek.

HostGator’daki destek ekibi, işin en iyilerinden biridir. Müşteri tarafından yapılan herhangi bir talebi cevaplamakta çok hızlıdırlar. Genellikle, sorunuzun yanıtlanması için birkaç dakikadan fazla beklemenize gerek yoktur. Ve onlar da size zaman kaybetmeden mümkün olan en iyi çözümü sunmada verimlidirler.

Destek ekipleri hem hosting hem de WordPress ile ilgili soruları ele almak üzere eğitildi.

HostGator WordPress Hosting ile E-posta Dahil Edildi mi?

Evet, HostGator’daki her WordPress barındırma planına e-posta eklenir. Aslında, [email protected] gibi web siteniz için istediğiniz kadar e-posta hesabı oluşturabilirsiniz – HostGator’un WordPress barındırma planlarında oluşturabileceğiniz e-posta adresi sayısında bir sınırlama yoktur.

HostGator’un WordPress Hosting’in Paylaşılan Planlara Göre Avantajları

Paylaşımlı barındırma, küçük WordPress blogları ve web siteleri için mükemmeldir. Ancak, web siteniz günde çok fazla trafik alıyorsa (1000’den fazla), paylaşılan barındırma yeterli olmayacaktır. HostGator’daki bazı paylaşılan planlar birden fazla web sitesini barındırmanıza ve bant genişliği ve disk alanı kullanımında sınırlama olmamasına rağmen, kaynak çok sınırlıdır.

WordPress hosting planları daha fazla trafiği destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. HostGator, WordPress barındırma planlarında bulut barındırma teknolojisini kullanır; bu, sunucu kaynaklarını daha iyi bir şekilde ayırarak büyük trafik artışlarını karşılayabilir. Bu nedenle, web sitesi trafiğinizin çoğunu kısa sürede alacak olsanız bile, web siteniz tüm gün boyunca sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Paylaşımlı barındırmada bu mümkün değil.

HostGator WordPress Web Sitesi Transferi

Mevcut web barındırıcınız artık web siteleriniz için yeterli değilse, ancak web sitelerini aktaracak çok fazla bilginiz yoksa, HostGator’da yardım isteyebilirsiniz. HostGator’un ekibi eski ana makinenizden sunucularına ücretsiz olarak en fazla 3 WordPress sitesi aktaracak.

Web sitesi transferlerini o kadar profesyonel bir şekilde gerçekleştirecekler ki, ziyaretçileriniz herhangi bir kesinti yaşamayacak.

WordPress Hosting Ekstra Maliyet Değer mi?

Web sitenizden para kazanıyorsanız, yönetilen WordPress barındırma için ekstra ücret ödemeyi göze alabilirsiniz. Web sitenizin geliri kolayca barındırma maliyetini karşılayabilirse, kesinlikle paylaşılan WordPress ana bilgisayarına yükseltmeye değer.

Uzun vadede, web siteniz daha hızlı olacağı, daha iyi güvenlik ve çalışma süresine sahip olacağı için ödeyecektir. Hosting, bir web sitesinin başarısında önemli bir rol oynar. Daha düşük performans planlarına başlamanız ve daha fazla performansa ve özelliğe ihtiyacınız olduğunda yükseltme yapmanız gerekir..

Sonuç

Sonuç olarak, HostGator kesinlikle WordPress tabanlı bir web sitesine ev sahipliği yapabilir. Yukarıda belirtilen planlardan da görebileceğiniz gibi, birden fazla web sitesi bile 2. ve 3. planla kolayca barındırılabilir.

Yeni bir web sitesiyle yeni başlıyor olmanız veya zaten büyük ve popüler bir siteniz olması önemli değildir. HostGator her ikisini de iyi idare edebilir. Tabii ki, yeni başlayanlar için ilk plan önerilir.

Ancak daha sonra genişletmeyi planlıyorsanız veya zaten büyük bir siteniz varsa, ikinci veya üçüncü plana gidin. Sadece ihtiyaçlarınızı iyi düşünün ve buna göre seçim yapın. Bu WordPress barındırma hizmetinden hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map