InMotion WordPress Web Sitelerini Barındırmak İçin İyi mi?

01.06.2020
Kategori yok 'InMotion WordPress Web Sitelerini Barındırmak İçin İyi mi?
0 9 мин.

inmotion-wordpress-hosting


WordPress gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Şu anda, tüm web sitelerinin dörtte birinden fazlası siteyi temel sistemleri olarak kullanmaktadır. Sayı birkaç milyon web sitesine kadar çıkıyor.

WordPress çok popüler olduğu için, henüz kullanmadıysanız da kullanmayı planlamanız mümkündür. Her durumda, bir WordPress web sitesini barındırmak için iyi ve güvenilir bir şirkete ihtiyacınız var.

Bu makalede, dünyadaki en iyi barındırma sağlayıcılarından biri hakkında konuşacağız. Şirket denir InMotion Barındırma.

Web sitenizin temeli olarak WordPress kullandığınız için, barındırma hizmetinin de WordPress platformuyla yakından ilişkili olması gerekir. Neyse ki InMotion, Yönetilen WordPress Hosting adlı belirli bir hosting türü sunuyor.

InMotion’ın sunduğu belirli planlar hakkında konuşmaya başlamadan önce, yönetilen WordPress barındırma işleminin gerçekten ne anlama geldiğini açıklığa kavuşturmalıyız.

Yönetilen WordPress Barındırma Hizmeti Nedir??

Yönetilme ne-wordpress-hosting

Yönetilen WordPress Barındırma Nedir?

Bu CMS kullanılarak oluşturulmuş bir web sitesinin en yüksek performansta çalışması için belirli bir barındırma hizmetine ihtiyacı vardır. Paylaşımlı barındırma gibi düzenli bir barındırma hizmeti de çalışabilir, ancak böyle bir barındırma planı kullanmanın bir dezavantajı vardır. Bir WordPress web sitesinin iyi çalışması için gereken bazı özellik ve kaynaklardan yoksun olabilir.

Yönetilen her WordPress planının sahip olması gereken ana özellik şudur: tüm arka uç çalışması, seçtiğiniz paketin arkasındaki destek ekibi tarafından ele alınmalıdır. Özellikle, web sitenizde WordPress çalıştırmayla ilgili her şey hizmetin arkasındaki kişiler tarafından yapılır.

Ancak bu, bir plana kaydolduktan sonra yapacak bir şeyiniz olmadığı anlamına mı geliyor? Hayır, tam olarak değil. WordPress’i çalıştırmak şirket tarafından yönetiliyor, ancak yine de içeriği oluşturan ve web sitesini özelleştiren sizsiniz.

Yönetilen tüm WordPress barındırma planlarında bulunması gereken önemli bir özellik var. WordPress kurulumu teknik olmayan kişiler tarafından bile kolayca yapılmalıdır. Şirketler bunu 2 farklı şekilde başarıyor.

Bir yandan, özellik olarak 1 tıklama yüklemeleri sunan barındırma hizmetleri vardır. Bu yüklemeler, yalnızca 1 tıklama ile yükleyebileceğiniz her türlü uygulamayı ve ücretsiz web programlarını içerir. Genellikle, WordPress’i kurulum için mevcut olan yazılım paketine eklerler.

Bu yöntemi kullanarak, bir barındırma planına kaydolmanız ve ardından web sitenizde çalıştırmak istediğiniz yazılımı seçmeniz yeterlidir. WordPress’i bulduğunuzda, kurulum düğmesini tıklamanız yeterlidir ve tüm işlem otomatik olarak gerçekleştirilir. Kelimenin tam anlamıyla, bu konuda yapacak başka bir şeyin yok.

Birçok şirket tarafından kullanılan ikinci yöntem şudur: barındırma planınıza kaydolmayı bitirdiğinizde, hizmet WordPress’i otomatik olarak yükleyecektir. Bu durumda, 1 tıklamayla yükleme özelliğini kullanmanız gerekmez.

CMS kendi başına kurulacaktır. Yapmanız gereken tek şey, WordPress’in yüklenmesini istediğiniz doğru etki alanı adını seçmektir. Genellikle, zaten bir alan adınız yoksa, hizmet sizi bir alan adı satın almaya yönlendirir. Bunu yaptığınızda, kurulum planlandığı gibi devam eder.

Hosting firmalarının WordPress kurulumunu yönetmelerinin 2 yolu bunlar. Bu durumuda InMotion Barındırma, ödeme sırasında WordPress’i otomatik olarak yüklemeyi seçebilirsiniz. Yeni bir site ile başlamak için, bu en basit yol.

Şimdi InMotion’ın sunduğu yönetilen WordPress barındırma hizmeti hakkında konuşma zamanı.

InMotion WordPress Barındırma

inmotion yönetilen-wordpress-hosting

InMotion WordPress Barındırma

Çoğu sağlayıcı gibi InMotion da bu hizmeti birden fazla farklı plana bölüyor. Çoğu şirketin seçim yapabileceğiniz 3 planı vardır, ancak Hareket halinde 6 ayrı pakete erişmenizi sağlar. Bu şekilde, kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun hizmeti daha hassas bir şekilde seçebilirsiniz.

Bu makaledeki 6 planın tümü hakkında konuşmayacağımı belirtmeliyim. İkinci planla başlayacağım, sonra 4. ve sonra 6. plan hakkında konuşacağım. Ancak önce, InMotion’ın her bir WordPress barındırma planında neler içerdiğini görelim. Sonunda hangi planı seçerseniz seçin, bu seçeneklerin tümü mevcut olacaktır:

 • Önceden yüklenmiş WordPress ve kullanıma hazır.
 • Çok sayıda eklenti ve e-ticaret uygulaması ücretsiz.
 • Herhangi bir plana ücretsiz alan adı eklenir.
 • 90 günlük para iade garantisi (hosting planlarınızın her yönünü test etmeniz için size bolca zaman verir)
 • WordPress (ve diğer tüm uygulamalar) otomatik olarak güncellenebilir.
 • Depolama için kullanılan modern SSD sürücüler sayesinde yüksek performans.
 • Daha hızlı yükleme hızları için NGINX ve gelişmiş sunucu önbelleği.
 • Ücretsiz web sitesi oluşturma platformu (BoldGrid).
 • Üstün müşteri desteği.

Şimdi InMotion’ın 2. WordPress planı hakkında konuşalım. Bunun en popüler plan ve paranız için en iyi değer olduğunu bilmelisiniz.

WP-2000S

Bu paket aylık 7.26 $ karşılığında geliyor. Fiyat 2 yıl önceden kayıt yaptırırsa geçerlidir. Resmi web sitesinde görebileceğiniz gibi, bu küçük bir işletme sahibi olan veya bir blog web sitesi oluşturmak isteyenler için ilk tercihtir. Plan, tek bir hesapta 2 web sitesine erişmenizi sağlar.

Ancak kaç ziyaretçiyi kabul edebileceksiniz? Aylık olarak, bu plan ortalama 50.000 benzersiz aylık ziyaretçiyi destekleyecek şekilde hazırlanmıştır. Sayının ortalama olduğuna dikkat edin. Bu nedenle, web siteniz az çok trafik çekebilir. Her iki durumda da, plan size büyümek için bolca alan sağlar.

Ayrıca tüm site verilerinizi barındırmak için 80 GB SSD depolama alanına sahip olursunuz. Bu 2 web sitesi için fazlasıyla yeterli. SSD sürücüler sayesinde, web siteniz ziyaretçinin tarayıcısına hızlı bir şekilde yüklenmelidir.

Karışıma sınırsız sayıda profesyonel e-posta hesabı da eklenir ve Jetpack WordPress eklentisine kişisel abonelik sağlanır. Bu, sitenizi geliştirmek ve istatistikleri takip etmek için kullanılır.

WP-4000S

Bu InMotion resmi web sitesinde 4. plan. Aylık 31,10 dolar. Önceki plandan yükseltmeye değer mi? Güvenilir barındırma gerektiren 2’den fazla web siteniz varsa veya çok fazla trafik içeren bir web siteniz varsa, bu planı düşünebilirsiniz.

İçinde 6 web sitesi barındırmanıza izin verir. Bu gerçek, birçok insan için yükseltmeye değer. Tüm verilerinizi depolamak için 160 GB SSD depolama alanı da burada. Planda ayrıca ücretsiz bir IP adresi de bulunmaktadır. Yine de kaç ziyaretçiniz olabilir?

Sayı oldukça artar: Plan tarafından 300.000 aylık ziyaretçi desteklenmektedir. Ancak bu kadar çok sayıda ziyaretçi için, sitenin her zaman düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Sonuçta, ne kadar çok ziyaretçiniz varsa, o kadar fazla kaynağa ihtiyacınız vardır.

Bu konuda size yardımcı olmak için InMotion bu planla Adanmış Opcode Cache Pool adlı bir şey veriyor. Ne için kullanılır? Bu özellik, binlerce ziyaretçi aynı anda kullanıyor olsa bile ziyaretçilerinizin web sitenize yüksek hızlarda erişmesini sağlar.

WP-6000S

6. ve son WordPress barındırma planı olarak, en çok maliyeti 119,28 $ / ay. Bu plan, büyük web sitelerinde nihai WordPress performansına ihtiyaç duyanlara yardımcı olmak için oluşturuldu. Çünkü bu paketi kullanarak, web sitenizi kullanarak aylık ortalama 1.200.000 ziyaretçiniz olabilir..

Ancak birden fazla web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Plan, tek bir hesapta en fazla 20 web sitesini destekler. Bu paketi tam olarak kullanarak sürdürülebilir bir işletme kurabilirsiniz.

Planın size sunduğu özelliklerle ilgili olarak, önceki planlardan gelen tüm bonuslar bu oyunda da mevcuttur. Tek fark, tüm web siteniz için 240GB SSD depolama alanı almanızdır.

Ayrıca, InMotion’ın seçtiğiniz herhangi bir planla ücretsiz web sitesi transferleri verdiğini de belirtmeliyim. Bu nedenle, WP-6000S de pakette bu özelliğe sahiptir. Çok fazla web barındırıcısı web sitelerinizi onlara ücretsiz olarak aktarmaya izin vermez.

Yukarıda bahsettiğim gibi, InMotion’ın web sitesinde yönetilen başka 3 WordPress planı planı var. Yeni bir InMotion kullanıcısı için en muhtemel aday olan bu 3 taneden bahsettim.

Bir WordPress web sitesini barındırma konusunda yeniyseniz veya zaten birden çok web siteniz varsa, InMotion kesinlikle ihtiyaçlarınız için tasarlanmış bir plana sahiptir..

Sonuç

Bugünün makalesinin sonuna geldik. InMotion’ın yönetilen WP barındırma planlarından birini kullanarak bir WordPress web sitesini barındırma konusunda oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız. Ayrıca, yönetilen bir barındırma planının ne olduğunu ve yeni gelenler için neden iyi olduğunu açıkladım.

Gerisi size kalmış. InMotion’ın ihtiyaçlarınız için iyi bir uygun olduğunu düşünüyorsanız, burada ele aldığım barındırma planlarından birini seçebilir veya diğer 3’e de bakabilirsiniz. Web sitenizle iyi çalışacak bir plandan ne beklediğinizi unutmayın ve buna göre seçim yapın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector