HostGator vs InMotion Hosting – Cili Ofrues i Hosting është më i miri?

01.06.2020
Krahasimi i hosteve 'HostGator vs InMotion Hosting – Cili Ofrues i Hosting është më i miri?
0 29 мин.

Hostgator-vs-InMotion-hosting


InMotion Hosting dhe HostGator janë të dy ndër emrat kryesorë tani në industrinë e web hosting, që është arsyeja kryesore pse ne duam t’i krahasojmë ato në këtë artikull. Në fund të fundit, duhet të jeni në gjendje të vendosni se cili është më i mirë për nevojat e faqes suaj të internetit. Ka shumë ofrues të fortë atje, por kjo nuk do të thotë se secili prej tyre është i përsosur.

Në fakt, çdo ofrues ka të metat dhe të metat e veta. Ne jemi këtu për t’i zbuluar ato për ju, duke ju dhënë kështu një pasqyrë se si është të përdorni shërbimet e tyre si klient. Ekziston një arsye pse këto kompani po qeverisin shumë nga listat më të larta në internet. Ata dinë si t’i shërbejnë mirë audiencës së tyre kryesore, duke u siguruar atyre mjetet dhe veçoritë e sakta që u duhen për faqet e tyre të internetit.

Sa të besueshëm janë ata? A përshtaten çmimet e tyre me buxhetin tuaj? Cilat janë reagimet e zakonshme të klientëve të tyre? Ne do t’ju përgjigjemi këtyre pyetjeve për ju dhe shumë më tepër. Së pari, ne do të kalojmë nëpër avantazhet dhe disavantazhet kryesore të InMotion Hosting, dhe më pas do të vazhdojmë me HostGator.

Pasi të keni arritur në fundin e artikullit tonë, do të jeni në gjendje të vendosni se cili funksionon më mirë për ju. Ajo që mund t’ju themi menjëherë është se InMotion është vlerësuar gjerësisht për mbështetjen e tij miqësore dhe të dobishme të klientit, ndërsa HostGator është ndërmarrja më e mirë nëse doni të siguroni një gamë të gjerë karakteristikash të dobishme për biznesin tuaj. Le të shohim se çfarë tjetër duhet të ofrojnë këta ofrues për klientët e tyre!

InMotion Hosting – Reputacioni i Repartit të Uebit me reputacion

Sipas arritjeve të tyre, kjo kompani ka vendosur disa qëllime të rrepta me siguri. Ata kanë një numër të konsiderueshëm të përdoruesve që kanë përdorur shërbimet e tyre për vite me radhë dhe ata vazhdojnë të shkruajnë vlerësime pozitive për ofruesin. Nga ana tjetër, të ardhurit gjithashtu janë shumë të kënaqur. Sipas bazës së përdoruesit të saj, kjo kompani vështirë se mund të bëjë asgjë të gabuar.

Ne po flasim për një kompani që ka një histori të gjatë. InMotion Hosting filloi udhëtimin e tij në 2001, kur dy djem ndezën serverin e tyre të vetëm dhe të vetëm në një zyrë të vogël. Të dy ishin në thelb menaxherët, shërbimi ndaj klientit dhe stafi i mirëmbajtjes në kompani në fillim. Kush do të mendonte se do të shndërrohet në një punë kaq të madhe?

Ata vazhduan të marrin me qira serverat për shumë vite, duke përmirësuar vazhdimisht shërbimet e tyre dhe ata ende konsiderohen si një kompani me rritje të shpejtë. Ato ofrojnë një pritje të përbashkët për blogerët, serverë të dedikuar për ndërmarrjet dhe VPS për ndërmarrjet e mesme. Në përgjithësi, ata kanë një gamë të gjerë të paketave të mbajtjes së faqeve në internet. Tani le të shohim avantazhet e tyre kryesore!

rekuizitë & Kundër të Hosting InMotion

Mirat e Hosting InMotion

 • Pa presion – Me garancinë e tyre bujare për 90 ditë kthim parash, nuk do të kesh asnjë presion. Ju mund të anuloni pajtimin tuaj sa herë që dëshironi dhe InMotion do t’ju japë një kthim të plotë, pa pyetje. Kjo është një nga periudhat më të gjata të rimbursimit në treg tani, me shumicën e kompanive që ofrojnë garanci 15, 30 ose 60-ditore. Një kohë e tillë vetëm tregon se ofruesi është i sigurt në cilësinë e shërbimeve të tyre.
 • Opsionet më të mira të pakufizuara – Praktika e zakonshme në mesin e ofruesve të pritjes është të përfshini disa tipare të pakufizuara në paketat e tyre dhe më pas të ofroni disa veçori të tjera që ju duhet të paguani. InMotion Hosting nuk është një përjashtim. Pyetja e vërtetë është nëse vërtet mund të përdorni këto veçori të veçanta të pakufizuara. InMotion vendosi të zgjedhë transferimin e të dhënave dhe hapësirën në disk si karakteristikat e tyre të pakufizuara. Ju nuk do të duhet të paguani një shtesë për këto që të përfshihen në paketë, pasi mund t’i merrni ato edhe me planin më themelor. Nëse doni të ekzekutoni llojin e faqes në internet që kërkon shumë hapësirë ​​në disk dhe transferimin e të dhënave, atëherë patjetër që duhet të regjistroheni në një nga planet e tyre. Përndryshe, ju nuk do të merrni aq vlerë për paratë tuaja.
 • Domain falas, promovim dhe rezervë – Me InMotion, nuk ka nevojë të shqetësoheni për regjistrimin e emrit të domain. Ju nuk do të duhet të gjeni një regjistrues domeni, pasi ato ju lejojnë të regjistroheni një në sitin e tyre. Po ashtu, nëse jeni i porsaardhur në InMotion, ju merrni një domain falas. Pasi të regjistroheni, ata ju japin mundësinë të zgjidhni atë për faqen tuaj të internetit. Ju do të jeni në gjendje të filloni menjëherë të promovoni faqen tuaj të internetit falë kredive falas që merrni me secilin plan. Platformat ku mund të reklamoni përfshijnë Google AdWords, Yahoo dhe Bing. Tre faqet që kanë vërtet rëndësi për ata që duan të promovojnë. Dhe më në fund, por jo më pak e rëndësishme, InMotion do të krijojë kopjime falas të të dhënave tuaja të internetit automatikisht. Kjo mund të jetë shumë e dobishme në rast se keni probleme dhe dëshironi që të dhënat tuaja të kthehen në gjendje të mirë.
 • Mbështetje e gjithanshme e klientit – Kjo është një nga gjërat e para që duhet të kërkoni në një ofrues pritës. Pa mbështetje të mirë të klientit, kush e di se çfarë do të ndodhë nëse gjërat shkojnë keq në faqen tuaj të internetit. Jobshtë detyrë e ofruesit të jetë e vyer nga teknologjia dhe të zgjidhë sa më shpejtë problemet. Mbështetja e klientit është një nga kostumet e forta të InMotion Hosting. Ata janë gjithmonë të gatshëm t’ju japin këshilla dhe të zgjidhin çdo çështje që lind. Ju mund të shihni kompani që thonë se ekipi i tyre mbështetës është në dispozicion 24/7, por nuk është gjithmonë e vërtetë. Sipas rishikimeve, stafi në InMotion është me të vërtetë i disponueshëm rreth orës përmes bisedës live, postave elektronike, forumeve në internet dhe telefonit. Mbani në mend se ne po flasim për një kompani relativisht të vogël. Kur e krahason me emrat e tjerë të mëdhenj në treg, rezulton se ky nuk është gati aq i madh. Kjo është arsyeja pse është një çështje kaq e madhe që ata vazhdojnë punën e mirë në çdo kohë, duke siguruar mbështetje profesionale. Për ata që nuk duan të kontaktojnë akoma me ekipin mbështetës, ekziston një bazë njohurish në dispozicion me mijëra udhëzues, video mësimore, FAQ dhe artikuj. Shumica e çështjeve të zakonshme janë të dokumentuara në mënyrë që përdoruesit të mund të gjejnë një rregullim të shpejtë.
 • 2 qendra të të dhënave të teknologjisë së lartë – Një nga arsyet pse njerëzit e quajnë InMotion një kompani të vogël është sepse ka vetëm 2 qendra të të dhënave, të dyja në SH.B.A. Serverat e tyre janë të pajisur me pajisjen më të fundit, e cila garanton performancë të lartë. Nëse nuk jeni shumë larg nga SH.B.A., faqja juaj e internetit me siguri do të ngarkojë me shpejtësinë e rrufesë. Megjithëse kompania nuk ka zgjatur më larg se dy qendrat e të dhënave, ata përfundimisht nuk do të guxojnë të investojnë në teknologjinë e fundit. Ata duan të sigurojnë atë përvojë të nivelit të lartë të përdoruesit për të gjithë ata që përdorin shërbimet e tyre.
 • Serverat punojnë 99% të kohës – Përveç mbështetjes së klientit, uptime është gjëja tjetër që ju duhet të kontrolloni përpara se të zgjidhni ofruesin. Natyrisht, sa më pak të jetë joproduktive një ofrues i veçantë pritjeje ka, aq më mirë për biznesin tuaj. Në fakt, është mirë për çdo lloj uebsajti, pasi shikuesit e urrejnë atë kur nuk mund të qasen në sitin që dëshirojnë. Në InMotion, serverat janë ngritur dhe funksionojnë 99% të kohës. Stafi i tyre po i monitoron ato vazhdimisht, duke u siguruar që secili server siguron performancën maksimale dhe gjithashtu parandalon problemet. Ato maksimizojnë kohën e përditshme duke përdorur komponentët më të qëndrueshëm Cisco, sistemin operativ Linux dhe serverët Dell. Këta emra flasin vetë, pasi kanë një histori të gjatë në prodhimin e makinave dhe përbërësve të nivelit të lartë.
 • Mbrojtje kundër spam dhe malware – Me InMotion, nuk do të ketë më postë elektronike spam. Falë softuerit të lirë të filmit spam, ju lehtë do të gjeni mesazhet që kanë rëndësi. Për më tepër, ato përfshijnë softuer të mirënjohur të sigurisë në paketat e tyre: Patchman dhe Sucuri. Patchman gjen dhe heq malware, dhe gjithashtu siguron që gjithçka të azhurnohet mjeshtërisht në server. Sucuri, nga ana tjetër është përgjegjës për alarmet e sigurisë, rezervat, shpejtësinë e faqes në internet dhe sulmet DDoS.
 • Pritja me energji të gjelbër – Qendrat e të dhënave kanë nevojë për shumë energji, veçanërisht nëse dëshironi që pajisja me një nivel të lartë të funksionojë në performancën maksimale. Kjo zakonisht nënkupton shumë ndotje për mjedisin. Sidoqoftë, kjo kompani prodhon energjinë e saj nga burime të rinovueshme, duke siguruar që ajo nuk do të lërë gjurmë karboni si shumica e konkurrencës së saj. Duke pritur faqen tuaj të internetit në InMotion, ju mund të ulni dëmet e bëra në mjedis.

Kundër të Hosting InMotion

 • Pritje e shtrenjtë – Nëse vizitoni faqen zyrtare të InMotion Hosting, mund të shihni çmime të ndryshme. Duket sikur ka plane të lira dhe ato më të shtrenjta, ashtu si në çdo ofrues tjetër. Sidoqoftë, nëse krahasoni çmimet në treg, rezulton se InMotion nuk është aspak i lirë. Pricesmimet e tyre janë qartë mbi mesataren dhe ato nuk ju lejojnë të paguani muaj pas muaji. E vetmja gjë pozitive për këtë është se ata ju japin 90 ditë për të anulluar abonimin. Ju filloni planin, provoni të gjitha tiparet, provoni mbështetjen e klientit, etj. Nëse ndiheni sikur nuk merrni sa duhet për paratë tuaja, thjesht mund të thoni lamtumirë dhe të merrni përsëri të gjitha paratë tuaja; e thjeshtë si kjo Fatkeqësisht, çmimet e tyre janë tashmë marketing i keq për shikuesit në faqen e tyre sepse shumica e tyre largohen menjëherë pasi i shohin.
 • Boshllëqe të mëdha çmimesh – Plani i Nisjes së tyre është aq i kufizuar sa ju detyron të paraqiteni në planin tjetër pas një kohe të shkurtër. Nëse doni të rriteni në internet, atëherë nuk do t’ju shërbejë për një kohë të gjatë. Karakteristikat e tij mund të jenë të fuqishme, por plani është i kufizuar në një maksimum prej 2 faqeve të internetit dhe 2 bazave të të dhënave. Në këtë rast, azhurnimi do të ishte i përshtatshëm nëse do të kushtonte vetëm pak më shumë sesa plani juaj aktual. Fatkeqësisht, ekziston një hendek mjaft i madh midis çmimeve. Për të përmirësuar, duhet të llogaritni një buxhet dukshëm më të lartë se më parë. Ofruesit e tjerë ju japin shumë më tepër liri edhe me planet e tyre më themelore.
 • Duhet shumë kohë për të filluar – InMotion është mjaft i plotë kur bëhet fjalë për sigurinë. Ndoshta kjo është arsyeja pse duhet kaq shumë kohë për të krijuar një llogari të re dhe, përfundimisht, një faqe në internet. Ju duhet të kaloni nëpër faqe dhe forma të panumërta derisa të arrini pikën kur më në fund të jeni në gjendje të filloni faqen tuaj të internetit. Nëse vendosni të regjistroheni, përgatituni për një proces të gjatë aktivizimi manual.
 • Disavantazhet e rezervës – Rikthim falas në InMotion është një veçori e shkëlqyer falas dhe përdoruesit me uebfaqe të vogla janë plotësisht të kënaqur me të. Problemi është se ndërsa faqja juaj e internetit rritet, mund të arrini një kufi ku duhet të paguani nëse dëshironi që ata të vazhdojnë të krijojnë kopje rezervë të faqes tuaj. Nëse dëshironi të bëni kopje rezervë falas, atëherë mbani madhësinë e faqes tuaj nën 10 GB. Përndryshe, ajo konsiderohet si një shërbim premium. Gjithashtu, mos prisni të sjellni të dhëna që janë më të vjetra se 4 muaj. InMotion automatikisht fshin kopjet rezervë më të vjetër se kaq.

HostGator – Pritja e fuqishme e biznesit

HostGator është ofruesi që ofron një nga repertorët më të larmishëm të planeve të pritjes. Paketat e tyre nuk janë vetëm të shumëllojshme, por shumë të fuqishme dhe të lira. Ata garantojnë që ju të merrni një sasi të madhe vlerash për çmimin, duke i bërë shërbimet e tyre absolutisht të vlefshme për të gjithë.

Ata vazhdimisht janë duke bërë një punë të shkëlqyeshme për të mbajtur lart serverët e tyre dhe drejtuar 99% të kohës. Sa më i lartë të jetë ky numër, aq më pak ka shanse që bizneset në internet të humbasin klientët e mundshëm. Ata konsiderohen si ekspertë në shumë lloje të ndryshme të paketave të pritjes, duke përfshirë të përbashkët, cloud, VPS dhe host të dedikuar.

Pritja e përbashkët është përdorur gjerësisht nga faqet e internetit të vogla. Bazohet në serverë që janë të ndarë në shumë pjesë më të vogla. Secila pjesë është një llogari ku përdoruesi mund të presë faqen e saj të internetit. Me pritjen e përbashkët, llogaria është e lidhur me një server të vetëm, ndërsa pritja në cloud ju lejon të zgjeroheni duke përdorur pjesë të më shumë se një serveri.

Këto pjesë janë ngjitur praktikisht së bashku, që do të thotë se të dhënat e faqes suaj të internetit ruhen në shumë serverë në të njëjtën kohë. HostGator ofron alternativa të jashtëzakonshme pritjeje për bizneset në internet. Kjo ndodh kryesisht sepse ato përfshijnë zgjidhje speciale në paketat e tyre që i mbajnë ato përpara në konkurs. Le të shohim se cilat janë këto oferta speciale!

rekuizitë & Kundërvajtjet e HostGator

Mirat e HostGator

 • Planet e lira, me pamje të plotë – HostGator ka një reputacion të madh tani si një ofrues i lirë për strehimin. Secili nga planet e tyre vlen plotësisht para. Ata nuk duan t’ju detyrojnë të zgjidhni planin më të shtrenjtë. Thjesht hidhni një sy në një nga planet më themelore të tyre, planin e Foshnjës. Me këtë plan të lirë, ju tashmë merrni një bandë të paketuar, fusha të pakufizuara dhe shumë instalime me një klik. Kjo është më se e mjaftueshme nëse doni të filloni një faqe në internet dhe të krijoni një prani të qëndrueshme në internet. Nëse shkoni një hap më tej, rezulton se plani i tyre i biznesit ka disa plane premium të përfshira që ofruesit e tjerë shesin me një kosto shumë më të lartë. Gjithashtu, duhet të keni kujdes për uljet pasi ato ofrojnë disa rregulla mjaft të mëdha. Mimet tashmë janë tërheqëse, por këtu është gjëja: të ardhurit marrin paketën e tyre për një çmim më të ulët për vitin e parë të pajtimit të tyre. HostGator ju jep lirinë në pagesa, do të thotë që ju do të paguani muaj pas muaj në vend të çdo viti.
 • Mbështetje e dobishme e klientit – Vendosja e një faqe në internet në një llogari të re pritëse mund të mos jetë aq e drejtpërdrejtë sa mendoni; veçanërisht nëse po e bëni herën e parë. Sidoqoftë, mund të jeni të sigurt se HostGator nuk do t’ju lejojë ta ngatërroni. Ata janë të gatshëm t’ju drejtojnë gjatë gjithë procesit duke ofruar mbështetje profesionale. Sigurisht, ju mund ta bëni vetë, por nuk ka nevojë për të. Ata janë më shumë se të etur për të ndihmuar me kohën e shpejtë të përgjigjes. Ju madje mund t’u besoni atyre me kredencialet tuaja të hyrjes. Sapo ta dërgoni, ata menjëherë fillojnë të punojnë dhe vendosin gjithçka për ju. A nuk dëshironi të përfshihet mbështetja e klientit? Nuk ka problem Nëse dëshironi ta bëni vetë, ekzistojnë mësime video të dobishme në dispozicion në faqen e tyre. Thjesht ju duhet t’i ndiqni ato hap pas hapi dhe do t’i përfundoni detyrat tuaja në asnjë kohë.
 • Koha e besueshme – Siç e përmendëm edhe më parë, kohëzgjatja e serverit është një nga kostumet e forta të HostGator. Uptime është një nga aspektet më të rëndësishme të web hosting, por shumë ofrues të mëdhenj po përpiqen të mbajnë kohën e duhur mbi 99% të dëshiruar. Monitorimi i serverit dhe infrastruktura janë aq të mira në HostGator sa është më e lehtë për ta të kënaqin klientët e tyre me një rekord të mirë në kohë. Ato minimizojnë mundësinë e serverëve të tyre të dobësohen duke parandaluar problemet para se ato madje të kenë një efekt në serverat e tyre. Me kohëzgjatjen 99%, koha e parashikuar e humbjes për faqet e internetit tuaj do të jetë rreth 6 orë në vit, gjë që nuk është asgjë. Për më tepër, ka pasur edhe një rënie në sasinë e ndërprerjes së raportuar të serverit në vitet e fundit.
 • cPanel gati – Ofruesit e hostimit nuk mund të mohojnë që cPanel është paneli më i popullarizuar i kontrollit tani. Usershtë miqësor dhe i përshtatshëm për përdoruesit që kalojnë nga një ofrues në një tjetër. Ata nuk kanë nevojë të mësojnë një platformë të re, në vend të kësaj ata mund të vazhdojnë të punojnë në të njëjtin mjedis dhe ky është një avantazh i madh. cPanel siguron që ju të menaxhoni me lehtësi pjesën e poshtme të faqes tuaj. Falë popullaritetit të tij, mësime të shumta të dobishme shfaqen në internet dita ditës, duke siguruar ndihmë për ata që nuk kanë ndonjë përvojë në përdorimin e tij. HostGator është gjithmonë i gatshëm për të ardhurit që duan të transferojnë të dhënat e tyre në internet nga ofruesi i tyre i mëparshëm. Pasi të regjistroheni, ka një FTP që pret që të filloni.
 • Mbrojtjen e mjedisit – Energjia e gjelbër është një gjë popullore tani në mesin e ofruesve të pritjes, por nuk e zvogëlon rëndësinë e saj edhe pak. Gjithmonë është më e preferueshme të regjistroheni te një ofrues që fuqizon serverët e tij me energji të gjelbër. HostGator është një nga lojtarët në lojë që vlerëson këtë ide. Ata janë kontribues të mëdhenj kur bëhet fjalë për mbrojtjen e mjedisit nga ndotja. Duke përdorur shërbimin e tyre, ju gjithashtu mund të kontribuoni në një mjedis më të mirë, më të pastër. Në vend të qendrave tradicionale të të dhënave, HostGator zotëron shumë termocentrale natyrore që gjenerojnë energji të rinovueshme. Infshtë pafundësisht më mirë të gjenerosh energji duke përdorur fermat e erës në vend të impianteve të qymyrit.
 • Baza e jashtëzakonshme e njohurive – Kompania mirëpret përdoruesit e papërvojë dhe u jep atyre mundësinë për të shkolluar veten e tyre. Ata kanë një bazë të jashtëzakonshme të njohurive ku mund të gjeni mësime mbi çështje të ndryshme që lidhen me ndërtimin e faqeve në internet, pritjen dhe biznesin në internet. Ju merrni një material me cilësi të lartë që kompanitë e tjera zakonisht shesin për shumë para. E tëra që ju duhet është të krijoni një llogari HostGator dhe të filloni të mësoni gjëra të reja falas.

Kundërvajtjet e HostGator

 • Konfuzion konfuz – Procesi i regjistrimit në HostGator është mjaft i thjeshtë, por është shumë më e vështirë të krijoni faqen tuaj të internetit. Rathershtë tepër konfuze për të arritur në pikën ku të gjitha të dhënat e faqes suaj të internetit janë në serverin e tyre, të gatshëm për t’u mbështetur. Do të keni një kohë të vështirë edhe nëse përfitoni nga materiali i dobishëm në bazën e tyre të njohurive.
 • Mungesa e sigurisë – Po, HostGator është mjaft mbështetës nëse keni nevojë për ndihmë për migracionin në uebfaqe ose ndonjë gjë tjetër gjatë konfigurimit. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që nuk do të keni probleme. Fakti është se do të hasni probleme shpesh me këtë kompani e cila do të harxhojë mjaft kohë. Edhe pse stafi i tyre zgjidh shumicën e problemeve, shumë prej tyre do të përsërisin përsëri dhe përsëri. Nga ana tjetër, ju merrni vetëm kopje rezervë javore në vend të rutinës së zakonshme ditore që ofruesit e tjerë ofrojnë. Ata rrallë kontrollojnë për malware, kështu që të dhënat tuaja nuk do të jenë aq të mbrojtura sa do të mendonit. Nëse një virus godet në faqen tuaj në kohën e duhur, ai në mënyrë të pashmangshme do të shkaktojë dëm.
 • Numri më i vogël i freebies – Ato përfshijnë disa shtesa në paketat e tyre të pritjes, por ka shumë kompani të tjera që ju japin shumë më tepër. HostGator përqendrohet në dhënien e një serveri të besueshëm dhe një përvojë premium të pritjes, por jo aq shumë në ofrimin e ndihmës shtesë. Arsyetimi prapa tij është ndoshta çmimet e tyre të lira. Nëse dëshironi një pritje të përballueshme, nuk merrni aq shumë lirime të vlefshme. Të paktën ata ju japin disa mjete të thjeshta që mund të rritin paksa praninë tuaj në internet. Këto përfshijnë kredi për Google AdWords që mund të përdorni për të promovuar faqen tuaj në motorin e kërkimit. Ata janë më bujarë me garancinë për kthimin e parave sesa ofruesi i zakonshëm i pritjes, duke ju lejuar të merrni paratë tuaja nëse anuloni abonimin tuaj brenda 45 ditësh.

HostGator ose InMotion – Cilin duhet të zgjidhni?

Ne mund të konkludojmë që HostGator është një ofrues ku mund të mbështeteni patjetër nëse dëshironi një kohë të qëndrueshme, mbështetje me cilësi të lartë dhe performancë të lartë. Ata ofrojnë plane të përballueshme për blogerët dhe individët e tjerë që duan të ekzekutojnë uebfaqe të vogla, ndërsa ka pako të përshtatura mirë edhe për bizneset e të gjitha madhësive. Pothuajse të gjithë mund të gjejnë planin që i përshtatet nevojave të tyre.

Arsyeja pse ne do të rekomandojmë planet e tyre për bizneset është sepse ka disa tipare të fuqishme në dispozicion në planet e tyre më të larta të buxhetit. Këto janë karakteristika që mund t’ju ndihmojnë të rriteni në internet dhe të tërheqni më shumë vizitorë në faqen tuaj brenda një kohe të shkurtër. Thjesht hidhni një sy listës së veçorive në faqen e tyre të internetit dhe do të jetë e qartë pse ky ofrues rekomandohet kaq shumë për bizneset.

Ka shumë klientë të moshuar që janë akoma të kënaqur me shërbimin pasi e përdorin atë për vite, duke postuar komente pozitive në forume të ndryshme në internet. Tani le të flasim për InMotion Hosting për një krahasim. Ne rekomandojmë InMotion për ata që kanë nevojë për një ofrues të shpejtë të rritjes, të besueshëm të pritjes, i cili vazhdimisht investon në përmirësimin e shërbimeve të tyre. Shtë një kompani e pavarur që ka ndërtuar nga e para për shumë vite duke fituar vazhdimisht reputacion.

Pavarësisht se çfarë bëjnë kompanitë e tjera, ato kanë një qasje të ndryshme dhe i marrin gjërat më seriozisht. Ju mund ta vini re këtë duke hedhur një vështrim në listën e tyre të veçorive. Ata ofrojnë freebies të shumta që ju ndihmojnë të zgjidhni problemet komplekse në një mënyrë të thjeshtë. Në fund të fundit, InMotion nuk dëshiron që ju të ngeceni dhe të humbni kohën tuaj. Në vend të kësaj mund të përqendroheni në biznesin tuaj ndërkohë që mjetet e tyre kujdesen për pjesën tjetër.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector