Przegląd Squarespace

Squarespace to internetowy kreator stron internetowych, który ma unikalny styl, zestaw funkcji i prawdopodobnie najlepszą kolekcję motywów strony na rynku. To nie jest rodzaj platformy, która wita cię mnóstwem skomplikowanych funkcji. Zamiast tego będziesz mógł odkrywać wszystkie szablony i pomysły, jednocześnie dużo się ucząc. Dzięki Squarespace nawet początkujący mogą bawić się budowaniem stron internetowych.


Jak wspomnieliśmy, istnieje wiele znakomitych szablonów do wyboru, ale lista funkcji jest również imponująca. Posiadają wszystkie funkcje wymagane do stworzenia nowoczesnego bloga lub witryny eCommerce. Należą do nich narzędzia do optymalizacji obrazu, obsługa CDN, zwiększenie wydajności, galerie, bezpłatne wysokiej jakości czcionki, najlepsze funkcje sklepu internetowego, integracja z mediami społecznościowymi i wiele więcej.

Oczywiście nie mówimy, że nie można znaleźć tańszych rozwiązań w Internecie. Istnieje wiele bardzo popularnych platform, które są nieco tańsze niż Squarespace. Jeśli jednak potrzebujesz potężnego narzędzia do tworzenia witryn, które ma wiele do zaoferowania pod względem wyglądu i funkcji, zdecydowanie powinieneś spróbować. Na przykład możesz wypróbować ich najprostszy i najtańszy pakiet o nazwie Plan osobisty. Kosztuje to tylko 12 USD miesięcznie lub 14 USD, jeśli płacisz miesięcznie.

Dzięki temu planowi nie będziesz mieć dostępu do funkcji eCommerce, więc nie będziesz mógł sprzedawać online. Będziesz mógł wypróbować wszystkie podstawowe funkcje, a Squarespace da ci nawet bezpłatną domenę do subskrypcji. Planem wyższego poziomu jest Biznesplan, który kosztuje 18 USD, jeśli rozliczane jest rocznie, lub 26 USD, jeśli miesięcznie. Dzięki temu będziesz mógł założyć standardowy sklep internetowy, a także pozwoli dostosować JavaScript i CSS swojej witryny.

Dostępne są jeszcze dwa plany dotyczące witryn eCommerce, w tym plany Basic i Advanced Online Store. Pierwszy kosztuje 26 USD miesięcznie lub 30 USD miesięcznie, natomiast silniejszy to 40 USD, jeśli rozliczane jest rocznie, i 46 USD, jeśli miesięcznie. Oba pozwalają Twoim klientom tworzyć konta i odzyskać porzucone koszyki, kiedy tylko chcą. Ponadto plan zapewni Ci analizy klientów, płynną kontrolę zapasów i wiele więcej.

Możesz wypróbować Squarespace w dowolnym momencie, rejestrując się do 14-dniowego okresu próbnego, a to nawet nie wymaga podania danych karty kredytowej.

Jak działa Squarespace?

Po zarejestrowaniu podróż rozpocznie się od wybrania pierwszego szablonu Squarespace. Istnieje duży wybór ponad 90 motywów do wyboru, każdy z nich jest unikalny i wysoce konfigurowalny. Możesz je posortować według kategorii lub po prostu wpisać słowo kluczowe i znaleźć je w ten sposób. Platforma nie wymaga natychmiastowego wybierania, możesz je przeglądać i wyświetlać podgląd, jeśli chcesz.

Nawet jeśli sfinalizujesz szablon, nie ma to większego znaczenia, ponieważ możesz przejść na inny, jeśli ci się nie podobało. Po wybraniu projektu, który najbardziej Ci się podoba, Squarespace będzie kontynuować proces rejestracji konta i poprosi o podanie imienia i adresu e-mail. Po wprowadzeniu informacji będziesz mógł rozpocząć pracę nad tematem w edytorze.

Rejestrując się w Squarespace, otrzymasz kilka pomocnych wiadomości e-mail, które wyjaśniają niektóre podstawy i prowadzą do samouczków, w których możesz dowiedzieć się więcej. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych, będziesz w stanie szybko zrozumieć, jak działa usługa i zacząć efektywnie z niej korzystać.

Praca z edytorem

Spójrz na edytor i od razu zobaczysz, że został zaprojektowany z myślą o niedoświadczonym użytkowniku. Wszystko jest przejrzyste i intuicyjne w interfejsie. Zamiast dodawać mylący pasek narzędzi i mnóstwo ikon, jak wiele innych platform, Squarespace wypełnia ekran aktywnym podglądem witryny i menu z tylko sześcioma opcjami. Są to absolutnie podstawowe opcje: Strony, Projektowanie, Handel, Analityka, Ustawienia i Pomoc. I rzeczywiście, niepotrzebne byłoby wyświetlanie więcej niż na ekranie edytora.

Gdy zaczniesz eksperymentować z platformą, zauważysz, że dostępnych jest wiele ukrytych opcji. Wszystko, co musisz zrobić, to powoli przeciągnąć myszą przez stronę internetową, nad którą pracujesz, a pojawią się opcje. Zajmie ci to trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tego i dowiedzieć się, jak manipulować każdym obiektem. Gdy zaczniesz rozumieć, jak wykonać każde zadanie edycyjne, zrozumiesz, jak potężna jest ta metoda.

Wybrany szablon będzie miał kilka stron przygotowanych wcześniej. Jeśli chcesz dodać więcej, nie musisz nawet zawracać sobie głowy budowaniem nowych układów. Dostępne są domyślne, takie jak Galeria, Album, Blog, Wydarzenia, Produkty i Układy projektów. Oczywiście istnieje możliwość utworzenia układu od zera poprzez wybranie pustej strony.

Nie martw się; Squarespace nie zapomniał dodać widżetów do swojego narzędzia do tworzenia witryn. Widżety już tam są, ale na platformie są nazywane „blokami treści”. Można je dodać, umieszczając mysz na stronie, a gdy wyświetli się opcja, kliknij Edytuj, a następnie Dodaj. W menu dostępnych jest wiele widżetów. Wszystkie rzeczy, które dodają dodatkowy styl i funkcjonalność twojej stronie są dostępne w Squarespace. Należą do nich galerie, mapy, formaty wideo i audio, przyciski, obrazy, podświetlony tekst itp.

Wśród wszystkich widżetów są trzy z nich, które są szczególnie warte wspomnienia. Pierwszy to natywny kalendarz, który śledzi nadchodzące wydarzenia ustawione według daty. Inną fajną rzeczą jest to, że możesz wstawiać wykresy kołowe, liniowe lub słupkowe na swoich stronach internetowych, dzięki czemu posty są bardziej interesujące do czytania. Chcemy również wspomnieć o chmurze tagów, która może być pomocnym dodatkiem do galerii, produktów, bloga lub strony albumu w Twojej witrynie.

Dzięki Squarespace dodawanie treści z Instagram, SoundCloud, Twitter, Flickr lub innych źródeł jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Łączenie witryny z kontami mediów społecznościowych można wykonać, dodając ikony i przyciski udostępniania na stronie. Publikowanie treści może działać na dwa sposoby, albo automatycznie publikując artykuł ze strony internetowej Squarespace na jednym z kont w mediach społecznościowych, albo integrując treść bezpośrednio z jednego z nich.

Obsługa obrazu, wideo i audio

Jeśli chodzi o media, Squarespace wcale nie brakuje. Zapewnia sporo wsparcia dla wszystkich rodzajów mediów z licznymi dodatkami. Po dodaniu obrazu możesz również wstawić do niego docelowy adres URL, co pozwala również na dodanie nakładającego się na niego podpisu. Możesz przesłać obrazy ze swojego komputera lub wybrać wysokiej jakości z biblioteki Getty Images, z których każda kosztuje tylko 10 USD.

Jeśli chodzi o wideo, możesz wstawić je z kilku źródeł. Należą do nich filmy Wistia, Animoto, YouTube lub Vimeo. Squarespace ma wiele funkcji, które pozwalają mu pokonać innych twórców stron internetowych, ponieważ jedną z nich jest niestandardowa funkcja miniatur. Możesz dodać dowolny film i przesłać do niego niestandardową miniaturę – i oczywiście możesz również dodać nakładający się podpis.

Platforma pozwala stworzyć dość obszerną galerię. Po wybraniu formatu karuzeli, siatki lub pokazu slajdów możesz przesłać i wyświetlić do 250 zdjęć lub filmów. W zależności od celu możesz ustawić galerię jako pokaz slajdów lub wybrać system sekwencji za pomocą przycisków poprzednich i następnych. Jeśli chcesz dodać dźwięk do strony, możesz to zrobić, wkładając odtwarzacz audio.

Treścią audio może być plik MP3 przesłany z komputera lub można wskazać adres URL ścieżki dźwiękowej, która jest przechowywana w innym miejscu. Jeśli na Twojej stronie znajduje się ścieżka dźwiękowa, którą szczególnie lubią Twoi użytkownicy, mogą chcieć ją pobrać. Squarespace umożliwia dołączenie do niego linku do pobrania, umożliwiając im dostęp do pliku za pomocą jednego kliknięcia.

Integracje usług internetowych sprawiają, że aspekt medialny platformy jest jeszcze bardziej interesujący. Możesz dodać ładny blok do swojej strony internetowej, na którym użytkownicy mogą przeglądać pełną listę odtwarzania. Ponadto możesz na bieżąco informować odwiedzających o swoich treściach na Instagramie i Flickr, automatycznie pokazując im najnowsze posty na stronie. Jeśli te funkcje nie są wystarczające, możesz skorzystać z bloku Embed Code platformy, który pozwala na integrację z większą liczbą usług internetowych. Jeśli wybierzesz biznesplan, możesz nawet dodawać niestandardowe skrypty i kod HTML za pomocą bloków kodu.

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe są zawsze bardziej skomplikowane niż jakakolwiek inna typowa kategoria witryny, jeśli chcesz je utworzyć w kreatorze witryn. Squarespace starał się maksymalnie uprościć ten proces, a efekt końcowy jest więcej niż satysfakcjonujący. To proste, wystarczy założyć nową stronę i wybrać typ strony Produkt i gotowe. Do każdej strony można dodawać wszelkiego rodzaju fizyczne i cyfrowe produkty i usługi.

Mogą to wydawać się podstawowe funkcje, ale faktem jest, że większość innych platform obsługuje produkty cyfrowe tylko wtedy, gdy kupisz ich najdroższe plany. To zdecydowanie dobry punkt dla Squarespace. Ponadto możesz łatwo podać wszystkie informacje o swoich produktach, w tym opis, nazwę, zdjęcia, tagi, kategorie, wszystko, co utrzymuje je w porządku i ułatwia ich znalezienie.

Istnieje sekcja, którą możesz dodać do strony o nazwie Informacje dodatkowe, w której możesz wstawiać filmy, galerie, mapy lub cokolwiek innego, co poszerzyłoby informacje. Możesz podać informacje o rozmiarze i kolorze każdego produktu, co jest niezbędne dla każdej witryny sprzedającej produkty fizyczne. Witryna pokaże tylko te produkty, które są w magazynie. Jeśli masz średnią koszulkę w kolorze niebieskim i czarnym, a dużą wersję w kolorze zielonym i czerwonym, możesz łatwo ją skonfigurować, aby klient nie był zdezorientowany.

Ale to nie wszystko; możesz dołączyć jeszcze więcej informacji, takich jak wymiary i waga produktu, które są głównymi wariantami obliczania kosztów wysyłki. Gdy wszystkie informacje będą gotowe, możesz opublikować produkt na dowolnym koncie w mediach społecznościowych. W Squarespace dostępne są tylko trzy usługi przetwarzania płatności, w tym Apple Pay, Stripe i PayPal.

Na pewno nie ma szerokiej gamy opcji, ale w rzeczywistości są one bardzo łatwe do skonfigurowania. Gdy sprzedajesz swoje produkty, podstawowy plan witryny zabiera 3% twoich dochodów jako opłatę transakcyjną. Jeśli wybierzesz jeden z ich planów sklepu internetowego, taka opłata nie będzie naliczana.

Obsługa klienta Squarespace

Możesz uzyskać pomoc od zespołu wsparcia Squarespace w dowolnym momencie, klikając przycisk Pomoc po lewej stronie edytora. Nie możesz jednak znaleźć tej opcji na każdej stronie. Jeśli chcesz mieć szybki dostęp do pomocy technicznej, zawsze dobrze jest dodać do zakładek stronę pomocy technicznej w przeglądarce. W przypadku problemów możesz je otworzyć i natychmiast skontaktować się z nimi.

Gdy odwiedzisz ich stronę pomocy, powita Cię płynnie zaprojektowana, prosta baza klientów. Tam znajdziesz mnóstwo przewodników, FAQ, przydatnych filmów i szczegółowych artykułów ze zdjęciami. Wszystko jest dość łatwe do znalezienia, ponieważ tematy są uporządkowane. Jeśli wiesz dokładnie, co chcesz znaleźć, możesz również użyć paska wyszukiwania.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz skontaktować się z ich zespołem za pośrednictwem czatu na żywo. Możesz sprawdzić ich harmonogram pracy na ich stronie internetowej. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz napisać wiadomość e-mail, na której wsparcie jest gotowe do udzielenia odpowiedzi przez całą dobę. Kontaktują się ze swoimi klientami w niecałą godzinę i zapewniają pomoc nawet w trudniejszych przypadkach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map