Recenzja Shopify

01.06.2020
Kreatorzy stron internetowych 'Recenzja Shopify
0 10 мин.

Shopify jest zdecydowanie jedną z największych marek, jeśli chodzi o twórców stron internetowych. Jeśli chcesz stworzyć swój sklep internetowy, ta platforma może zapewnić Ci wszystkie niezbędne funkcje. Będziesz mógł dodać do swojej strony wszystko, co zapewni jej rozwój i zadowoli klientów. Ponieważ jest to platforma tematyczna, wystarczy wybrać atrakcyjny szablon i zacząć dodawać produkty do swojego sklepu.


Shopify dba o każdy aspekt strony eCommerce. Przetwarzanie płatności, wysyłka, zarządzanie produktem, zarządzanie witryną i wiele innych narzędzi jest dostępnych, umożliwiając stworzenie nowoczesnego biznesu online. Platforma ma całkowicie przyjazny interfejs dla początkujących. Możesz wybierać spośród ponad 100 gotowych szablonów. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że większość innych platform oferuje mniej szablonów.

Z ich obszernej listy tylko 10 szablonów jest darmowych, ale reszta z pewnością jest warta pieniędzy. Zadbali o to, aby wszystkie z nich można było łatwo znaleźć, umożliwiając sortowanie ich według kategorii lub rodzaju układu. Każdy szablon jest wszechstronny, dzięki czemu możesz wybierać spośród zestawu stylów, które mogą być wyświetlane przed zakończeniem wyboru.

Funkcje w Shopify

Shopify oferuje szereg profesjonalnych funkcji, które mogą znacznie poprawić Twój sklep. Na przykład potencjalni klienci mogą utworzyć konto w witrynie, co jest nie tylko korzystne dla powracających klientów, ale także zachęca każdego klienta do ponownego odwiedzenia sklepu i zakupu. Użytkownicy mogą również dodawać recenzje do swoich produktów, odzyskiwać porzucony koszyk i wybierać z wielu bramek płatności. Shopify upewnia się, że podatek i stawki wysyłki są poprawnie obliczone dla każdego klienta.

Dostępnych jest wiele funkcji, które można wykorzystać w swoich praktykach marketingowych. Łatwo jest rozdawać karty upominkowe, oferować rabaty i wysyłać e-maile do wszystkich potencjalnych klientów. Możesz śledzić wszystko, co ostatnio wydarzyło się w Twojej witrynie, sprawdzając raporty dostarczone przez platformę i korzystając z Google Analytics. Dzięki aplikacji Shopify możesz zalogować się za pomocą smartfona i wykonywać zadania nawet podczas podróży.

Bez względu na wybrany plan, nie będzie żadnych ograniczeń. Ilość sprzedawanych produktów, miejsce na dysku i przepustowość są nieograniczone. Ponadto nie trzeba płacić za SSL, ponieważ Shopify daje Ci certyfikat jako prezent zaraz po rejestracji.

Plany i ceny

shopify-ceny-funkcje

Możesz pobrać oprogramowanie eCommerce z mnóstwem funkcji już za 29 USD miesięcznie, wybierając plan Basic Shopify. Jest to zalecane, jeśli prowadzisz firmę, w której karty upominkowe i zaawansowane raporty nie są obowiązkowe.

Istnieją również niewielkie opłaty transakcyjne, w zależności od wybranego planu. Shopify ma swój własny system płatności i dopóki z niego korzystasz, nie będzie żadnych opłat transakcyjnych. Jeśli jednak wybierzesz inną opcję, przyjmą one obniżkę o 2,2% plus 20p po każdej płatności kartą kredytową w abonamencie podstawowym. Jeśli wybierzesz zewnętrzną bramę płatności, będzie to tylko 2%. Ponadto z tym abonamentem możesz mieć tylko 2 konta użytkowników.

Drugi plan nazywa się Shopify i kosztuje 79 USD miesięcznie. W tym przypadku opłaty za kartę kredytową wynoszą 1,9% plus 20p, a jeśli wybierzesz zewnętrzną bramę, to tylko 1%. Ten plan umożliwia oferowanie kart upominkowych, uzyskiwanie szczegółowych raportów i rejestrowanie do 5 kont, które z pewnością są przydatne, jeśli pracujesz w zespole. Mogą się zalogować w dowolnym momencie i zająć się wszystkimi zadaniami związanymi z Twoim sklepem internetowym.

Jeśli potrzebujesz dodatków, zawsze możesz zarejestrować się w Shopify Lite za jedyne 9 USD miesięcznie i cieszyć się korzyściami. Umożliwia sprzedawanie produktów w serwisach społecznościowych i przyjmowanie płatności kartą kredytową. Będziesz także mógł przyjmować zamówienia i przetwarzać płatności w swoich fizycznych sklepach. Jeśli jesteś zainteresowany, skorzystaj z 14-dniowego okresu próbnego, który oferuje Shopify. Nie wymaga podania danych karty kredytowej i będziesz miał dużo czasu, aby zdecydować, czy chcesz mieć pełną wersję, czy nie.

Praca z pulpitem Shopify

Shopify-Dashboard

Rejestracja w planie Shopify jest dość prosta. Poprosą o podanie podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, adres fizyczny i numer telefonu, a Ty jesteś już ustawiony. Po zakończeniu będziesz mógł zalogować się na swoje konto i rozpocząć pracę.

Uzyskasz dostęp do interfejsu, który ma absolutnie minimum opcji, aby upewnić się, że nikt się nie pomyli. Po lewej stronie pojawi się menu z opcjami takimi jak Zamówienia, Produkty, Klienci, Analityka, Zniżki i Aplikacje. Jeśli nie wiesz, co robić dalej, nie musisz się martwić, ponieważ pierwsze kroki zostaną wyróżnione na pulpicie nawigacyjnym. Jest to system całkowicie zaprojektowany z myślą o niedoświadczonych użytkownikach.

Ponieważ ich podejście jest dość minimalistyczne, prawdopodobnie utkniesz od czasu do czasu, aż przyzwyczaisz się do platformy. Jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz skorzystać z paska wyszukiwania, który pomaga wielu osobom zdecydować, co dalej. Zacznie sugerować niektóre opcje interfejsu, zanim jeszcze skończysz pisać pierwsze słowo. Na przykład, jeśli spróbujesz wpisać słowo PayPal, wynikiem będą natychmiast Ustawienia dostawcy płatności. Następnie wystarczy go kliknąć, aby przejść do odpowiedniej sekcji ustawień.

Tworzenie sklepu za pomocą Shopify

W Shopify dodanie pierwszego produktu będzie pierwszym krokiem do zbudowania nowej strony internetowej. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk Dodaj i przejść krok po kroku. Pojawi się formularz dodawania produktu z zapytaniem o typowe dane produktu, do wprowadzenia których wymagana będzie każda inna platforma. Możesz podać opis produktu, zdjęcia, tagi, kategorię, powiązane filmy, wysyłkę, cenę produktu oraz dodatkowe informacje.

Po dodaniu opisu do formularza będziesz mógł dołączyć proste tabele lub treści wideo, kopiując kod do umieszczenia w sekcji Wstaw wideo. Jeśli masz już katalog produktów na innej platformie, możesz go również zaimportować. Jeśli chodzi o import, możesz zaimportować dowolny plik CSV do Shopify, o ile jego rozmiar jest mniejszy niż 15 MB. Może to być nieco mylące, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ale istnieje przykładowy plik, który możesz przeczytać, gdzie wszystko jest wyjaśnione.

Konfiguracja Shopify jest dość łatwa. Wszystkie ustawienia są proste i możesz dodać dowolną liczbę stref wysyłkowych do swojej witryny. Jak zwykle stawki za wysyłkę są obliczane z uwzględnieniem kraju i wagi produktu. Jeśli stawki są już obliczane przez aplikację wysyłkową lub samego usługodawcę, wyniki zostaną zaimportowane z tego miejsca.

Dzięki Shopify dodanie dostawcy płatności do Twojej witryny jest dziecinnie proste. PayPal Express to domyślna usługa, która zajmuje się kasami na platformie. Stripe współpracuje również z Shopify, oferując system płatności, który pozwala klientom płacić kartą kredytową. Dodatkowo dostępna jest usługa Amazon Pay lub możesz dodać alternatywne opcje płatności, które mogą być całkowicie dowolne.

Niezbędne narzędzia i dodatki

Kiedy skończysz budować swój sklep internetowy, nadszedł czas, aby skorzystać z narzędzi i dodatków, które pomogą Ci utrzymać go i przyciągnąć klientów. Nic dziwnego, że Shopify jest jedną z najlepszych platform, ponieważ ma wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności online. Jak już wspomniano, ma aplikację mobilną, która obsługuje zarówno urządzenia z Androidem, jak i iOS, która może ułatwić wykonywanie regularnych zadań na koncie.

Za pomocą aplikacji możesz łatwo dodawać, usuwać lub edytować produkty w swojej witrynie. Ponadto pozwala przetwarzać zamówienia, zwracać pieniądze klientom, konsultować się z zespołem lub wysyłać wiadomości do klientów. Tak długo, jak Ty i Twoi pracownicy macie smartfona z zainstalowaną aplikacją, firma będzie mogła w każdej chwili odpowiedzieć klientom. Im szybsza odpowiedź, tym bardziej będą zadowoleni.

Istnieje platforma analityczna zintegrowana z platformami, która zapewnia aktualność poprzez dostarczanie statystyk biznesowych. Poznasz całkowitą liczbę sprzedanych produktów, najlepiej sprzedające się produkty, całkowity ruch w Twojej witrynie, różne źródła ruchu i wiele więcej. Shopify ma oczywiście wiele przydatnych narzędzi do zaoferowania, ale nie rozmawialiśmy nawet o dużej liczbie dodatków dostępnych w sklepie.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych narzędzi, zawsze możesz odwiedzić App Store i wypełnić swoje konto aplikacjami innych firm. Mogą się przydać, jeśli chcesz poprawić marketing, zarządzanie zapasami, raporty, obsługę klienta, wysyłkę i tak dalej. Na przykład pobierając aplikację społecznościową, możesz zezwolić użytkownikom na rejestrację w Twojej witrynie przy użyciu jednego z ich kont w mediach społecznościowych. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Możesz korzystać ze wszystkich kont w mediach społecznościowych, pobierając aplikacje, które automatycznie publikują na nich nowe lub najlepiej sprzedające się produkty. Istnieją również aplikacje, które wyświetlają recenzje publikowane w mediach społecznościowych na temat Twojej oficjalnej witryny. Większość tych aplikacji jest darmowa. Nawet jeśli znajdziesz wersję premium, najprawdopodobniej ma ona pewne funkcje, z których możesz korzystać za darmo. Podsumowując, jeśli chcesz przenieść swój sklep internetowy na wyższy poziom, zdecydowanie powinieneś pobrać każdą aplikację, która wydaje się przydatna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector