Recenzje Weebly.com

01.06.2020
Kreatorzy stron internetowych 'Recenzje Weebly.com
0 8 мин.

Dzisiaj łatwiej i taniej jest zacząć online niż myślisz. Przy tak wielu narzędziach i oprogramowaniu każdy może stworzyć profesjonalną stronę internetową bez konieczności używania jakiegokolwiek języka programowania. Często wybierają zarówno hobbystów, jak i właścicieli małych firm, aby stworzyć swoją stronę internetową za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych. W tym artykule omówię najpopularniejsze narzędzie do budowania stron internetowych, Weebly.


Weebly został wydany w 2006 roku przez grupę studentów. Szybko stał się sukcesem; Czas magazyn przedstawił Weebly wśród 50 najlepszych stron internetowych w 2007 roku, podczas gdy w 2008 roku został wymieniony w The Wall Street Journal jako opcja dla małych firm, aby stworzyć stronę internetową. W 2008 roku Weebly dotarło do ponad miliona użytkowników.

Weebly to łatwy w użyciu kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”, który jest stale ulepszany i obsługuje również edycję CSS / HTML. Jest to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych i małych firm, aby zaprojektować własną stronę internetową bez konieczności używania kodu lub posiadania umiejętności projektowania stron internetowych. W następnej części tej recenzji Weebly pokażę zalety i wady korzystania z tego narzędzia do tworzenia witryn. Udzieli kilku wskazówek, jak szybko założyć witrynę i jaki plan wybrać.

Co jest dobrego w Weebly.com?

Bez programowania: nie musisz pisać ani kopiować kodu, aby zintegrować różne funkcje lub układy w swojej witrynie. Kreator stron ułatwia wstawianie elementów i multimediów do witryny bez znajomości programowania.

Rozpocznij szybko: z Weebly możesz uruchomić swoją stronę w kilka minut. Wystarczy wybrać motyw, który najlepiej pasuje do Twojej witryny, przeciągnij i upuść element, utwórz niezbędne strony i wypełnij je treścią, opublikuj swoją witrynę bezpośrednio w domenie.

Domena & Hosting wliczony w cenę: rejestracja domeny i zarządzanie kontem hostingowym może być trudne dla początkującego. Hosting jest dołączony do każdego pakietu hostingowego, a bezpłatna domena na jeden rok jest dostępna z każdym płatnym abonamentem. Możesz również łatwo zarejestrować nowe domeny za pomocą Weebly.

Wzory premium: możesz wybierać z szerokiej gamy wysokiej jakości motywów premium i używać ich za darmo. Edytor i edycja tych projektów jest łatwa dzięki konstruktorowi. Możesz także zaimportować własny motyw i dostosować go za pomocą Weebly.

Łatwy w użyciu konstruktor:  za pomocą prostego kreatora przeciągnij i upuść możesz łatwo wstawiać szeroką gamę widżetów i dodawać funkcje do swojej witryny. Wystarczy jedno kliknięcie, aby dodać pola tekstowe, tytuły, galerie zdjęć, przyciski, biuletyn i formularze kontaktowe, mapy, media (wideo, audio, dokumenty, pliki), a także produkty, a także wstawić Google AdSense.

Co jest złego w Weebly.com?

Nie masz wyjscia: Weebly oferuje bezpłatną usługę hostingu witryn budowanych za pomocą ich narzędzi. Problem polega na tym, że nie możesz przenieść swojej witryny do innego dostawcy hostingu. Oczywiście możesz przenieść domenę zarejestrowaną w Weebly do innego rejestratora, ale witryny nie można przenieść na inny serwer. Należy wziąć to pod uwagę podczas korzystania z tego narzędzia do tworzenia witryn.

Usługa e-mail: Weebly nie oferuje bezpłatnej usługi e-mail. Nadal możesz dodać firmowy adres e-mail, taki jak [email protected], ale tylko za pośrednictwem usługi Google App, co dodatkowo kosztuje.

Cena Weebly & cennik

W Weebly możesz wybierać spośród czterech różnych planów. Bezpłatny plan obejmuje narzędzie do tworzenia witryn Weebly, bezpłatną subdomenę, bezpłatny hosting z limitem do 500 MB oraz obsługę czatu i poczty e-mail. Ten plan jest świetny do testowania i wypróbowywania konstruktora.

słabe plany i ceny

Plany premium zaczynają się od 8,00 USD miesięcznie i obejmują kreator Weebly typu „przeciągnij i upuść”, bezpłatną domenę na jeden rok, brak limitu miejsca, bezpłatny hosting, pozwalają tworzyć nieograniczoną liczbę stron, usuwać marki Weebly i tak dalej. Plan „Starter” doskonale nadaje się do budowania standardowej witryny z własną niestandardową nazwą domeny i własnym firmowym adresem e-mail. Plan „Pro” jest idealny dla stron członkowskich, a plan „Biznesowy” najlepiej odpowiada potrzebom witryn eCommerce.

Weebly eCommerce – Stwórz sklep internetowy

Być może zastanawiasz się, jak dobra i bezpieczna jest sprzedaż produktów za pomocą Weebly i jak łatwa jest konfiguracja. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy plan premium umożliwia sprzedaż produktów online. Za pomocą Startera możesz sprzedawać do 10 produktów, a Pro do 25 produktów, podczas gdy w biznesplanie nie ma ograniczeń co do liczby produktów, które możesz dodać.

W biznesplanie możesz także sprzedawać produkty cyfrowe. Ten plan obejmuje również zarządzanie zapasami, kalkulator kosztów wysyłki i podatków oraz opcję dodawania kodów kuponów do sklepu. Biznesplan jest wyposażony w certyfikat SSL, który umożliwia klientom dokonywanie zakupów bezpośrednio w domenie, zapewniając bezpieczeństwo informacji.

Założenie sklepu jest łatwe. W kreatorze Weebly przejdź do Sklepu i kliknij przycisk Dodaj stronę sklepu. Spowoduje to utworzenie nowego menu oraz strony, na której możesz dodawać swoje produkty (ustaw tytuł, ceny, przesyłaj zdjęcia, ustaw ilość produktów itp.). Możesz także importować produkty z pliku CSV.

Wsparcie online Weebly

Chociaż narzędzie do tworzenia witryn jest proste i łatwe w użyciu, jako początkujący prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy na pewnym etapie. Pomoc Weebly można uzyskać przez telefon, e-mail i czat. Możesz także przejrzeć bazę wiedzy i forum społeczności, aby uzyskać szybką pomoc.

Usługa e-mail Weebly

Chociaż przy standardowym abonamencie hostingowym możesz utworzyć niestandardowy firmowy adres e-mail bez dodatkowych kosztów, w Weebly ta funkcja nie jest dostępna za darmo.

Weebly integruje się z Google Apps dla Firm, co kosztuje 50 USD rocznie na użytkownika. Dodaje to opcję łączenia adresu e-mail domeny z Gmailem, a także posiadania pełnego zestawu aplikacji, takich jak kalendarz, pamięć i czat. Pakiet Google Apps umożliwia dostęp do poczty e-mail w dowolnym miejscu oraz zarządzanie witryną i wiadomościami e-mail z jednego miejsca, bezpośrednio z Weebly.

Tematy Weebly & Wzory

wątłe motywy i projekty

Kreator stron Weebly oferuje szeroki zakres wysokiej jakości motywów i projektów, z których można korzystać bezpłatnie. Jeśli jednak żaden z tych projektów nie spełnia Twoich wymagań, możesz kupować motywy z innych stron internetowych (tylko motywy Google Weebly) i importować je do kreatora Weebly.

Wszystkie motywy dostępne na Weebly.com są przystosowane do urządzeń mobilnych (responsywne) i przyjazne dla SEO, więc nie musisz się martwić, że użytkownicy będą mieli problem z wyświetlaniem twoich treści, lub o wyszukiwarkach indeksujących Twoją witrynę.

Weebly Free Site Builder

Możesz wypróbować narzędzie do tworzenia witryn Weebly bez żadnych kosztów. Ponadto otrzymasz bezpłatną subdomenę (taką jak http://yoursite.weebly.com) do opublikowania swojej witryny. Nie musisz podawać żadnych informacji finansowych, chyba że chcesz uaktualnić swoje konto do płatnego abonamentu. Należy pamiętać, że darmowe konto ma ograniczoną pojemność i funkcje hostingu. Na przykład na bezpłatnym koncie nie można używać funkcji eCommerce, nie można usunąć marki Weebly ze stopki i nie można połączyć własnej domeny.

Wniosek – jest weebly dla Ciebie?

Nie jest tajemnicą, że Weebly nie jest dla wszystkich, ale dla tych, którzy szukają taniego i łatwego w użyciu rozwiązania do tworzenia i zarządzania swoją stroną internetową, Weebly jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem do rozważenia. Zarówno osoby fizyczne, jak i małe firmy mogą założyć i utrzymywać swoją stronę internetową przy minimalnym nakładzie pracy i wysiłku.

Możesz przeczytać więcej o tym, jak łatwo jest stworzyć stronę internetową za pomocą Weebly, w naszym przewodniku Weebly.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector