Recenzje Wix.com

Wix.com jest wiodącą platformą do tworzenia stron internetowych opartą na chmurze, która ułatwia tworzenie wspaniałych, profesjonalnych i użytecznych stron internetowych. Użytkownicy mogą wybierać z dużego zestawu szablonów i dostosowywać je do swoich potrzeb.


Firma Wix została założona w 2006 roku i dziś jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej ugruntowanych platform do tworzenia stron internetowych, z ponad 90 milionami użytkowników na całym świecie.

Wix jest przyjazny dla początkujących, umożliwiając nietechnicznym użytkownikom tworzenie własnych stron internetowych bez potrzeby nauki jakiegokolwiek języka programowania lub projektowania stron internetowych. Dzięki narzędziu do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” każdy może założyć inny rodzaj strony internetowej: prosty serwis biznesowy, blog, sklep internetowy, portfolio fotograficzne, CV online, wydarzenie lub inne.

W następnej części przeglądu Wix.com ujawnię zalety i wady narzędzia do tworzenia witryn Wix oraz dokładny przegląd ich funkcji, planów i wydajności.

Co jest dobrego w Wix?

 • Profesjonalne szablony: W Wix możesz wybierać spośród setek pięknych i profesjonalnych szablonów. Projekty są podzielone na kategorie dla różnych branż, dzięki czemu można łatwo znaleźć szablon odpowiedni dla Twojej firmy.
 • Elastyczne & Potężny konstruktor: oprócz tego, że konstruktor Wix jest prosty i łatwy w użyciu, nawet początkujący mogą tworzyć pożądany układ, przesuwając elementy sieciowe. Istnieje również mnóstwo aplikacji, które możesz dodać do swojej witryny w celu rozszerzenia jej funkcjonalności.
 • App Market: daje dostęp do setek aplikacji innych firm, które możesz zainstalować na swojej stronie. Aplikacje takie jak czat na żywo, mapy Google, biuletyn, formularz rezerwacji i inne narzędzia marketingowe, analityczne i blogowe umożliwią dodanie dodatkowych funkcji i funkcji do witryny.
 • Edytor mobilny: jest to świetna funkcja, która pozwala dostosować widok mobilny Twojej witryny. Tutaj możesz ukryć / pokazać niektóre elementy strony na urządzeniach mobilnych bez uszczerbku dla układu widoku pulpitu.
 • Hosting & Domena: wszystkie plany obejmują przechowywanie w Internecie i dużą przepustowość, a wszystkie plany zawierają bezpłatną nazwę domeny, z wyjątkiem planu Connect Domain. Możesz także zarejestrować swoje domeny w Wix, jeśli chcesz utworzyć więcej niż jedną stronę internetową, więc nie musisz korzystać z rejestratora zewnętrznego.

Co jest złego w Wix?

 • Reklamy w abonamencie podstawowym: nawet jeśli płacisz za najbardziej podstawowy abonament (od 4,08 USD / mc), który pozwala ci podłączyć domenę do ich systemu; Wix nadal będzie wyświetlać reklamy marek w Twojej witrynie. Twoja witryna będzie „bez reklam” tylko w planie Combo (od 9,25 USD / mc).
 • Nie można zmienić szablonu: ostrożnie wybierz projekt, ponieważ po wybraniu szablonu nie można go zmienić. Oczywiście możesz edytować elementy szablonu i dostosować je do swoich potrzeb, ale nie można wybrać nowego projektu.
 • Własność witryny: jeśli zbudujesz swoją witrynę za pomocą Wix, będziesz musiał pozostać z Wix tak długo, jak chcesz zachować swoją stronę. Nie masz dostępu do plików witryny ani kodu źródłowego ani nie możesz edytować kodu. Nadal możesz dodać niestandardowy kod HTML do swojej witryny za pomocą widgetu.

Szczegółowy przegląd Wix.com

Prawdopodobnie słyszałeś już o Wixie, ponieważ jest on jednym z liderów branży budowania stron internetowych. Jest znany ze swojej łatwości użytkowania i dlatego jest tak popularny wśród użytkowników na całym świecie. Wix ma około 100 milionów użytkowników z ponad 190 krajów.

Ich oparty na przeglądarce konstruktor „tego, co widzisz, jest tym, co dostajesz” jest świetną koncepcją i przyzwyczaisz się do niego w mgnieniu oka. Wix jest nie tylko prosty, ale także bardzo skuteczny. Zbudujesz świetnie wyglądające i łatwe w użyciu strony internetowe w krótszym czasie.

Wspaniałą rzeczą w kreatorze stron Wix jest to, że można od niego zacząć bezpłatnie. Dla wielu użytkowników ta bezpłatna opcja będzie wystarczająca. Posiada wszystkie narzędzia potrzebne do udanego blogu lub małej strony informacyjnej.

A najlepsze w Wix jest łatwość obsługi. Nawet największe nooby nie będą miały problemów z przyzwyczajeniem się do interfejsu. Wszystko jest łatwe do zrozumienia i w mgnieniu oka uruchomisz piękną stronę internetową.

Ale jeśli uznasz, że bezpłatna opcja jest niewystarczająca, Wix ma dla Ciebie rozwiązania. Oferują różne, płatne opcje, które zapewnią Ci większą dźwignię. I są też dość przystępne cenowo!

Podsumowując, Wix jest dobrą opcją, szczególnie dla początkujących. A jeśli jesteś jednym, zdecydowanie warto rozważyć, ponieważ jest bezpłatny.

Teraz kopnijmy trochę głębiej. Pokażemy Ci więcej szczegółów na temat tego wspaniałego dostawcy hostingu i kreatora stron internetowych oraz niektórych jego wspaniałych funkcji. Zaczynajmy!

Plany i ceny

Wix ma 6 różnych planów – 1 darmowy i 5 skalowanych, płatnych planów.

Zalecamy zacząć od ich bezpłatnej opcji. To świetna okazja i świetny sposób na samodzielne przetestowanie usługi bez ryzykowania żadnych pieniędzy. A do tego może okaże się, że wystarczy dla twoich potrzeb. W razie potrzeby zawsze możesz zaktualizować później. Bycie wolnym nie oznacza, że ​​nie ma żadnej wartości, wręcz przeciwnie. Darmowa opcja Wix będzie wystarczająca dla większości małych witryn i blogów. Dostarczy Ci tak wielu świetnych narzędzi, a będziesz mógł tworzyć witryny, które są nie tylko piękne, ale także bardzo funkcjonalne. Spodoba ci się to, cały proces jest intuicyjny, łatwy i przyjemny.

Ale oczywiście, podobnie jak wszystko, co jest darmowe, darmowy plan Wix ma swoje ograniczenia, takie jak reklamy. Ponadto ma tylko 1 GB przepustowości na miesiąc i 500 MB przestrzeni dyskowej, co jest wystarczające tylko dla większości podstawowych stron internetowych, które nie przyciągają dużego ruchu. A jeśli chcesz pominąć te ograniczenia, będziesz musiał zapłacić.

Ich najtańszy płatny plan „Połącz domenę” jest najbardziej podstawowy ze wszystkich. Za jedyne 4,50 USD miesięcznie będziesz mógł połączyć swoją domenę, ale reszta będzie taka sama jak w przypadku bezpłatnego abonamentu (500 MB miejsca, przepustowość 1 GB). Obejmuje to reklamy Wix, co jest głównym minusem tego. Jeśli chcesz je usunąć, musisz zdobyć coś lepszego.

Drugi najtańszy plan premium to „Combo”. To pierwszy bez reklam, co jest świetne, ponieważ będziesz mógł promować tylko swoją markę. Ponadto podwaja przepustowość planów domeny Free / Connect do 2 GB i zapewnia 3 GB przestrzeni dyskowej. To jest coś. Będziesz także mógł zarejestrować bezpłatną domenę i uzyskać niestandardowy favicon, dzięki czemu Twoja witryna będzie w pełni brandowana. Wszystko to za 8,5 USD / mc.

Najpopularniejszym planem jest „Nieograniczony” i kosztuje 12,50 USD miesięcznie. Jak można się domyślić, uzyskasz nieograniczoną przepustowość. Ponadto będziesz mieć 10 GB przestrzeni dyskowej. Oprócz tego, co ma plan „Combo”, otrzymasz aplikację Form Builder (wartość 48 USD) i aplikację Site Booster (wartość 60 USD). Site Booster jest szczególnie ważny, ponieważ przyciągnie większy ruch do Twojej witryny i pomoże Twojej firmie.

Jeśli planujesz zbudować sklep internetowy, Wix ma dla Ciebie plan. Ich plan „eCommerce” najlepiej nadaje się dla małych firm. Będzie to kosztowało 16,50 USD miesięcznie, a jego główną cechą jest funkcja sklepu internetowego, która pozwoli użytkownikom kupować od ciebie za pomocą łatwego w obsłudze koszyka.

Najlepszy i najdroższy plan Wix to „VIP”, połączenie wszystkich najlepszych funkcji, jakie mają inne plany Wix. Nieograniczona przepustowość, 20 GB przestrzeni dyskowej, będziesz mógł podłączyć swoją domenę i uzyskać bezpłatną rejestrację domeny. Reklamy zostaną również usunięte, a otrzymasz dostosowany favicon. Posiada funkcję sklepu internetowego, a także aplikacje Site Booster i Form Builder. Co więcej, będziesz mógł utworzyć 10 kampanii e-mailowych co miesiąc, co jeszcze bardziej zwiększy Twoją widoczność, pomagając sprzedawać swoje produkty. Co więcej, dzięki Professional Site Review doświadczeni specjaliści Wix oferują jednorazowe porady na temat ogólnej jakości witryny i SEO. Wszystko to tylko za 24,50 USD miesięcznie, to okazja!

Podsumowując – plany Wix oferują wiele i zaspokoją potrzeby większości użytkowników. Ich darmowy plan jest wystarczająco dobry i zasługuje na wypróbowanie. Zawsze możesz zaktualizować później, jeśli okaże się, że brakuje.

Ważna uwaga: jeśli zdecydujesz się na jeden z ich abonamentów premium i okaże się, że jesteś niezadowolony i chcesz anulować subskrypcję lub skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, nie martw się o utratę danych. Wix obniży twój plan z płatnego na bezpłatny, a twoje dane zostaną zachowane.

Funkcje Wix

Oczywiście największą zaletą Wix.com jest ich kreator stron internetowych. To jest ich główny punkt sprzedaży, który umieścił ich na mapie IT, i największy lśniący diament na ich koronie.

Jest tak prosty w użyciu, że nawet użytkownicy bez znajomości kodowania / wiedzy technicznej będą mogli tworzyć niesamowite strony internetowe. Wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej, przy użyciu edytora „przeciągnij i upuść” z edycją on-line oraz słynnego WYSIWYG. W Wix osobne przeglądanie witryny jest historią. Po zakończeniu wszystko będzie wyglądać dokładnie tak, jak wygląda podczas budowania!

Nowe narzędzie ADI (Artificial Design Intelligence) pozwoli Ci stworzyć stronę internetową bez kliknięcia myszką. Poprowadzi Cię przez kreatora, krok po kroku, próbując zrozumieć, jakiego rodzaju witryny potrzebujesz. Zadaje pytania na temat twoich osobistych preferencji i potrzeb oraz oferuje ci wybór. Na koniec będziesz mieć własną stronę internetową, która idealnie odpowiada Twoim potrzebom. W przypadku większości użytkowników wystarczy, aby zacząć, ponieważ możesz przerobić małe rzeczy później.

Rynek aplikacji Wix to coś innego. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować wymarzoną stronę internetową. Istnieje wiele bezpłatnych i płatnych opcji. Możesz ich używać do tworzenia formularzy rejestracji dla użytkowników, łączenia mediów społecznościowych, takich jak Instagram, tworzenia sekcji komentarzy, tworzenia wydarzeń i zarządzania nimi itp. Możesz także tworzyć fora, uruchamiać eCommerce (sprawdź ich plan eCommerce w Sekcja „Plany i ceny” powyżej), dodawaj blogi i twórz biuletyny. Ponadto możesz zoptymalizować swoją stronę internetową do użytku mobilnego za pomocą Wix Mobile View. Dobrze wiedzieć, że Wix wykonuje również większość działań SEO (dzięki niesamowitemu narzędziu Wix SEO) dla swoich użytkowników, ale istnieją bardziej zaawansowane opcje dostrajania.

Zaprezentowaliśmy już plany hostingowe Wix, ale teraz zagłębimy się nieco głębiej. Cały hosting Wix jest oparty na chmurze, co oznacza, że ​​uzyskasz podobne prędkości z dowolnego miejsca na świecie. Pokazują to wyniki testów, ponieważ witryny hostowane na Wix zwykle mają prędkości przekraczające średnią branżową. Jednak brak VPS, hostingu dedykowanego i dla sprzedawców oznacza, że ​​Wix nie spełni wymagań większych witryn.

Jedną z rzeczy, których brakuje Wix.com, jest gwarancja bezawaryjności. Ich strona internetowa twierdzi, że ma obecnie 99,8% czasu sprawności, który jest niższy niż standardowy (99,9%). Ale ponieważ Wix jest skierowany głównie do użytkowników o niższych potrzebach, prawdopodobnie będzie to wystarczające. Bezpłatne plany mają ten sam czas dostępności, co jest doskonałe.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem technicznym, który lubi głębokie dostosowywanie, powinieneś szukać gdzie indziej. Wix nie pozwala na modyfikację kodu źródłowego twojej witryny. Ponadto, ze względu na unikalny interfejs, przenoszenie stron Wix.com na inny host jest niemożliwe.

Obsługa klienta

Obszar ten z pewnością nie jest największą siłą Wix.com, szczególnie jeśli masz darmowe konto, ponieważ większość skarg pochodzi od tej grupy użytkowników. Jest to jednak nieco zrozumiałe, ponieważ mają tak wielu użytkowników, i nie można oczekiwać, że darmowe konta przyciągną taką samą uwagę, jak konta premium.

Istnieją trzy metody uzyskania pomocy – e-mail, telefon i biblioteka pomocy technicznej. Więc nie ma czatu na żywo, co nie jest dobre. Telefon jest dostępny tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00 czasu PST, więc tak naprawdę nie otrzymujesz pomocy 24/7.

Wix oferuje 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy swoim użytkownikom premium, co po prostu nie jest wystarczająco dobre w porównaniu z innymi dostawcami hostingu.

Plusy:

 • Świetne darmowe konto
 • Dobra różnorodność płatnych kont
 • Jeden z najlepszych twórców stron internetowych
 • Łatwy w użyciu, przyjazny dla początkujących
 • Setki aplikacji i szablonów

Cons:

 • Brak zaawansowanych funkcji, takich jak dostęp do kodu źródłowego
 • Brak dedykowanego hostingu / VPS / sprzedawcy
 • Wsparcie nie świetne, krótka 14-dniowa gwarancja

Wniosek

Wix jest naprawdę niesamowity w swojej głównej linii pracy, czyli budowaniu i hostowaniu stron internetowych dla użytkowników nietechnicznych. Zapewnia początkującym łatwe w użyciu narzędzia, dzięki czemu mogą błyskawicznie tworzyć niesamowite strony internetowe. Oferują tak wiele, nawet jeśli masz tylko bezpłatne konto.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem swojej pierwszej witryny, zdecydowanie zalecamy wybranie Wix.com. Otrzymasz wszystkie potrzebne narzędzia, a interfejs sprawi, że poczujesz się jak profesjonalista. Wszystko pójdzie gładko i bezproblemowo, a zanim się zorientujesz, Twoja piękna strona internetowa będzie działać.

A jeśli okaże się, że brakuje bezpłatnego konta, możesz je uaktualnić w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb.

Wix nie ma zaawansowanych funkcji, ale tak naprawdę go nie potrzebuje. Jest przeznaczony do tworzenia prostych, ale pięknych i skutecznych stron internetowych i właśnie to robi. Nic więcej, nic więcej, WYSIWYG.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map