10 najlepších PHP rámcov pre vývojárov webu

01.06.2020
Články a ďalšie… '10 najlepších PHP rámcov pre vývojárov webu
0 11 мин.

najlepšie php rámce pre vývojárov webu


V tomto článku sa zameriame na PHP a na aké rámce použiť, aby sme dosiahli rýchly, komplexný a profesionálny rozvoj webových stránok a webových aplikácií..

PHP, ktoré pôvodne znamenalo Personal Home Page a teraz znamená Hypertext Preprocessor, predstavuje vedľajší skriptovací jazyk a väčšinou sa týka vývoja webových stránok. Od svojho zavedenia v roku 1995 PHP prešlo dlhou cestou a je teraz najpopulárnejším skriptovacím jazykom na strane servera. Používa sa tiež ako univerzálny programovací jazyk.

Vytváranie komplexných webových stránok a webových aplikácií od začiatku môže byť náročné a časovo náročné, takže namiesto použitia surového kódu PHP vývojári používajú rámce, ktoré im pomáhajú pracovať rýchlejšie, a mať štruktúrovaný kód, ktorý je možné znova použiť.

Prečítajte si tiež: Vytváranie webových stránok pomocou PHP

V tomto článku sme vybrali 10 rámcov, ktoré sú medzi vývojármi najobľúbenejšie a aktívne sa udržiavajú..

Dôvody použitia rámca PHP

Teraz uvidíme, prečo toľko vývojárov používa rámce PHP a ako nám tieto rámce pomáhajú v procesoch vývoja webových aplikácií.

 • Oprava najbežnejších technických zraniteľností
 • Smerovanie adresy URL
 • Dosiahnite integráciu s poštovými službami a nástrojmi, vďaka ktorým môžu webové aplikácie bežať rýchlejšie
 • Organizácia súborov a kódov na vytvorenie opakovane použiteľného a dobre štruktúrovaného kódu
 • Zvýšená bezpečnosť webu
 • Aplikujte vzor MVC na PHP aplikácie
 • Veľa knižníc a doplnkov, ktoré nám môžu pomôcť s databázami, filtrovaním vstupov / výstupov, formulármi

10. PHPixie

Navštívte stránku »

PHPixie je mladý rámec, ktorý začal ako mikro rámec, ale rýchlo prešiel na veľmi populárny rámec plný stack PHP. Je to vysoko výkonný rámec, ale je ľahké ho zvládnuť a má skromnú a priateľskú komunitu.

PHPixie má konštrukčný vzor HMVC a je vyrobený z nezávislých komponentov. Niektoré z funkcií, ktoré má PHPixie, sú ORM (objektovo-relačné mapovanie), autentifikácia a autorizácia. Umožňuje tiež použitie značkovacieho jazyka HAML a má okrem iného prepracovaný systém smerovania. Na webovej stránke PHPixie je veľa návodov a tiež tvrdia, že vás môžu naučiť PHPixie za 30 minút, čo je určite zaujímavé..

9. FuelPHP

Navštívte stránku »

Tento rámec je veľmi flexibilný, má zabudovanú modulárnu štruktúru a má tiež silnú komunitu používateľov. FuelPHP Oil je pekná funkcia príkazového riadku, ktorá umožňuje rýchly vývoj a tiež schopnosť testovať vašu aplikáciu a vykonávať viac úloh. To tiež poskytuje niekoľko ďalších funkcií, ako sú balenie, testovanie, vylepšovanie a ďalšie.

FuelPHP je rámcová platforma, ktorá využíva architektúru HMVC. Jednou z funkcií, ktoré sa pridávajú do FuelPHP, je ViewModel, známy tiež ako prezentačné modely, čo vám umožňuje pridať vrstvu medzi Controller a View. FuelPHP je rozšíriteľný a obsahuje funkcie ako filtrovanie URI a kódovanie výstupu. Ako sme povedali, má silnú komunitu a skvelú dokumentáciu, ktorú si môžete pozrieť na oficiálnych webových stránkach.

8. Slim

Navštívte stránku »

Ak chcete vyvíjať malé, jednoduché a flexibilné aplikácie, Slim je pre vás dokonalým rámcom. Je minimalistický v dizajne, priamočiary a nebudete sa ho veľa učiť.

Tenký je mikrosystém PHP a najlepšie sa hodí, ak chcete zostaviť jednoduché API a zároveň zachovať plnú flexibilitu. Slim tiež prichádza s niektorými skvelými funkciami, ako sú šifrovanie relácií a súborov cookie, smerovanie URL, ukladanie do vyrovnávacej pamäte HTTP na strane klienta a tiež rýchle správy v rámci požiadaviek HTTP..

Je to pekne zdokumentované a stále čakáme na úplné vydanie filmu Slim 3.0

7. Rámec Zend

Navštívte stránku »

Zend Framework je nepochybne jedným z najväčších PHP rámcov všetkých čias. Tento rámec je zložitý a je ho ťažké sa naučiť, väčšinou sa používa na komplexnejšie projekty. Zend Framework používajú niektoré veľké spoločnosti ako BBC, CISCO WebEx a BNP Paribas. Medzi partnerov patria aj spoločnosti IBM, Microsoft, Google a Adobe.

Aktuálna verzia Zend Framework 3.0 má niektoré nové funkcie, ako je prevodník XML na JSON, server JSON RPC a kompatibilita s PHP 7. Je tiež 4-krát rýchlejšia ako predchádzajúca verzia.

6. CakePHP

Navštívte stránku »

CakePHP je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý bol predstavený v roku 2006 a je modelovaný podľa koncepcií spoločnosti Ruby on Rails. S najnovšou verziou CakePHP 3.0 sa veľa vylepšilo a tento starší rámec sa opäť požaduje. Niektoré z funkcií, ktoré dostanete s novou verziou, sú vylepšená správa relácií, samostatné knižnice a oddelené komponenty pre lepšiu modularitu..

Celkom pozoruhodné je, že CakePHP sa používa na napájanie webových stránok niektorých z najväčších korporácií, ako sú BMW, Hyundai, Zumba a Express. Implementuje tiež vysokú úroveň bezpečnosti v aplikáciách. Môže to dosiahnuť pomocou bezpečnostných funkcií, ako je napríklad predchádzanie vstrekovaniu SQL, skriptovanie medzi servermi, ochrana CSRF a ďalšie.

5. Phalcon

Navštívte stránku »

Phalcon je vysoko výkonný webový rámec PHP, ktorý bol uvedený na trh v roku 2012, a na relatívne krátku dobu získal medzi webovými vývojármi veľa popularity. Tento rámec je napísaný v jazyku C, ale môžete ho použiť, ak nepoznáte jazyk C, pretože obsahuje triedy PHP, ktoré je možné použiť pre ľubovoľnú aplikáciu..

Tento rámec ponúka mnoho moderných funkcií, ako sú radiče, jazyk dotazov, šablóny zobrazenia atď. Skvelá vec, na ktorej je Phalcon, je, že zrýchľuje výkon a beží takmer na akomkoľvek serveri. Je to veľmi dobre zdokumentovaný rámec a odporúčame vám skúsiť ho.

4. Yii 2

Navštívte stránku »

Yii 2 je v súčasnosti jedným z najbežnejšie používaných rámcov PHP. Ponúka širokú škálu veľmi užitočných funkcií a existuje veľa dôvodov, prečo ho vývojári používajú. Yii 2 je jednoduchý a ľahký, ale tiež veľmi výkonný a rýchly, môžete svoj web vychovať vo veľmi krátkom čase.

Inštalácia je pomerne jednoduchá a na inštaláciu môžete použiť program Composer. Yii 2 je objektovo orientovaný programovací rámec, ktorý má jednoduchý a čistý kód. V tomto rámci využívate niektoré skvelé funkcie, ako napríklad oneskorené statické viazanie, triedy SPL a rozhrania a anonymné funkcie, a je tiež vysoko rozšíriteľný. Pre niekoho, kto prichádza z prostredia frontendu, je Yii 2 užitočný, pretože obsahuje funkcie jQuery a tiež funkcie podporované AJAX..

Pri používaní Yii2 sa nemusíte starať o bezpečnosť, pretože prichádza s komponentom bezpečnostnej aplikácie, ktorá vám pomáha pri vytváraní bezpečnejšej aplikácie. Yii 2 vám tiež pomôže stráviť menej času pri niektorých úlohách pomocou nástroja s názvom „Gill“. Tento nástroj vám pomôže vyvinúť šablóny pre formuláre, modely a rozšírenia.

3. CodeIgniter

Navštívte stránku »

CodeIgniter bol prepustený v roku 2006 a zdá sa, že časom sa stáva menej populárnym. Najväčšou prednosťou CodeIgnitera je skutočnosť, že je jednoduchá, ľahká a priama. Zaberie to iba asi 2 MB, takže sa ľahko inštaluje a je veľmi ľahké sa ho naučiť.

CodeIgniter vás nenúti používať MVC, takže vývojárom poskytuje slobodu, pokiaľ ide o konvencie kódovania a pomenovávania, a podporuje jednoduchosť. Umožňuje tiež sťahovať doplnky z dôvodu väčšej komplexnosti. Podporuje najbežnejšie používané databázy, vrátane MySQL. Aktuálna požiadavka je PHP 5.3.7, ale funguje tiež na takmer všetkých zdieľaných a vyhradených hostingových platformách.

2. Symfónia

Navštívte stránku »

Symfonický rámec možno použiť, ak máte dokončený rozsiahly projekt. Symfónia pozostáva z opakovane použiteľných komponentov a má tiež veľmi aktívnu a širokú komunitu vývojárov.

Vďaka opakovane použiteľným komponentom, ktoré vám Symphony ponúka, môžete robiť veľa vecí, ako sú vysoká prispôsobiteľnosť, templingový modul, e-mailová knižnica, testovanie jednotiek, tvorba formulárov. Rámec Symphony sa používa aj v mnohých dôležitých projektoch, ako sú Drupal, PHPBB, PIWIk a tiež „Twig“, jeden z najpopulárnejších templatovacích motorov, ktorý je napájaný komponentmi Symphony..

Symfónia bola vytvorená v roku 2005 a je dostupná pod licenciou MIT.

Viac informácií o Symphony nájdete na Symphony.com.

1. Laravel

Navštívte stránku »

Podľa online prieskumov sa Laravel stal najpopulárnejšou platformou medzi vývojármi. Ako relatívne mladý rámec PHP (vydaný v roku 2011) sa Laravel sám stal kráľom rámcov vďaka jednoduchosti, obrovskej a podpornej komunite s množstvom bezplatných návodov a ďalších učebných zdrojov..

Laravel sa ľahko učí a prichádza s mnohými funkciami, ktoré nám umožňujú pracovať rýchlo a rýchlo realizovať veľké projekty. Laravel je dodávaný s „Blade“, čo je jeho vlastný templingový jazyk, ktorý vám umožňuje písať bežný PHP kód v šablóne. Laravel má tiež nedávno vydaný rámec „Lumen“, micro PHP framework, ktorý dokáže vytvárať veľmi rýchle API.

zhrnutie

Rámce PHP sú určite veľmi užitočné nástroje na vytváranie komplexných webových aplikácií a ďalších projektov. Jednou z najdôležitejších vecí pri vývoji webu je samozrejme rýchlosť, s udržiavateľným a opakovane použiteľným kódom. Svet vývoja webových stránok sa neustále mení a zlepšuje, čo sa týka aj rámcov. Preto sme sa tu pokúsili predstaviť niektoré rámce PHP, ktoré sú dnes štandardami kvality pri vývoji webových aplikácií.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector