301 Príručka presmerovania – Ako správne presmerovať svoje webové stránky?

01.06.2020
Články a ďalšie… '301 Príručka presmerovania – Ako správne presmerovať svoje webové stránky?
0 15 мин.

Sprievodca presmerovaním 301


Zmena adresy URL domény alebo stránky na webe má viacero dôsledkov, pokiaľ ide o SEO a webový prenos. Pokiaľ ide o začiatočníkov, predchádzajúci návštevníci už nenájdu vašu novú doménu ani novú adresu URL a vaše oprávnenie na doménu je povinné zasiahnuť. Tu prichádza presmerovanie 301, ktoré zaisťuje, že návštevníci a vyhľadávacie nástroje nájdu vašu novú adresu URL a že hodnotiaca sila vašej predchádzajúcej adresy URL sa prenesie na novú adresu URL..

V tomto sprievodcovi presmerovaním 301 objasníme, čo je presmerovanie 301, kedy a ako by ste ich mali používať, aké sú výhody a nevýhody presmerovania 301 a aké sú potenciálne chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť pri používaní presmerovania 301, aby ste nestrácajte výhody SEO a návštevnosť.

Čo je presmerovanie 301?

Presmerovanie 301 je v podstate trvalá inštrukcia, ktorá presmeruje návštevníkov z jednej adresy URL na druhú. To znamená, že aj keď sa webová adresa vašej stránky zmenila, návštevník má stále prístup k novej webovej adrese pomocou pôvodnej adresy URL, ktorú pozná.

Ak chcete lepšie porozumieť tomu, ako presmerovanie 301 funguje, predstavte si nasledujúci scenár: Povedzme, že adresa URL vašej domény bola vždy „najväčšiaURL.com“, ale v určitom okamihu ste sa rozhodli zmeniť názov na „bestURL.com“..

Vaši starí návštevníci a dokonca ani vyhľadávacie nástroje nemusia o tejto zmene ešte vedieť, takže majú stále prístup k vašej starej adrese URL, ale keď ju zadajú do svojich prehľadávačov, budú presmerovaní na vašu novú adresu URL, tj „ bestURL.com “.

Je to možné vďaka presmerovaniu 301, ktoré zaisťuje, že vaše doménové oprávnenie z prichádzajúcich odkazov na „najväčšiuURL.com“ sa prenesie na vašu novú doménu..

Prečo používať presmerovanie 301?

Presmerovanie 301 je dôležitý nástroj, ktorý vám umožní udržiavať prácu SEO, ktorú ste vložili na svoje stránky. Existujú dva bežné scenáre, ktoré si môžu vyžadovať presmerovanie 301, a to:

1. Premenovanie firmy

Ak sa jedného dňa rozhodnete, že vaša firma potrebuje nový začiatok, a ak chcete premenovať svoju doménu, môžete skončiť s tým, že si budete musieť budovať rebríčky vo vyhľadávačoch od nuly a môžete stratiť alebo stratiť svojich predchádzajúcich zákazníkov alebo návštevníkov. S presmerovaním 301 môžete stavať na oprávnení svojej predchádzajúcej domény a zachovať si svojich predchádzajúcich zákazníkov.

2. Zmeny v adrese URL stránky

Na presmerovanie prenosu z predchádzajúcej adresy URL vášho webu na inú adresu URL môžete použiť presmerovanie 301. Možno to budete musieť urobiť z rôznych dôvodov, napr. vytvorili ste lepšiu verziu tejto stránky, stará adresa URL už nefunguje atď. Vo všetkých týchto prípadoch presmerovanie 301 vytvára lepší dojem používateľa a plynulo vedie premávku zo starej stránky na novú stránku..

Ako trvalé presmerovanie, presmerovanie 301 zachováva hodnotu SEO vašej starej stránky / webu, zachováva vašu organickú návštevnosť a predchádzajúce poradie vyhľadávania a signály pre vyhľadávače, aby začali indexovať svoju novú webovú adresu namiesto starej..

Ďalším skvelým využitím presmerovania 301 by bolo presmerovanie prenosu zo stránok s duplicitným obsahom na stránku s najvyšším hodnotením, teda informovanie vyhľadávacích nástrojov o indexovanie tejto konkrétnej stránky a potenciálne zabránenie penalizácii..

Pros & Nevýhody presmerovania 301

Tu sú výhody, ktoré môžete využiť pri správnom používaní presmerovania 301, a niektoré nevýhody, ktoré by ste si mali všimnúť pri nastavovaní presmerovania 301.

Výhody 301 presmerovania

 • Zabraňuje zlým používateľským dojmom, keď návštevníci pristupujú k vašim starým webovým adresám – napr. namiesto toho, aby vás zasiahli chybu 404, vaši návštevníci plynule vedú k vašej novej adrese URL;
 • Zachováva vašu organickú návštevnosť webových stránok;
 • Zachováva sa vaše oprávnenie na SEO – spoločnosť Google automaticky začne indexovať vašu novú adresu URL a váš profil spätného odkazu sa tiež prenesie na novú adresu URL;

Nevýhody 301 Presmerovanie

 • Zlé problémy s profilom spätného odkazu – skôr, ako presmerujete celú svoju doménu, skontrolujte, či na vašu doménu nie je veľa odkazov nízkej kvality, pretože tieto môžu váš SEO poškodiť, a nie pomôcť.
 • Presmerovanie na irelevantné stránky považuje spoločnosť Google za mäkké číslo 404, čo znamená, že nová adresa URL nebude mať prospech z oprávnenia spoločnosti SEO na predchádzajúcu adresu URL;
 • Úvahy o čase – prechod vášho oprávnenia na SEO na novú doménu trvá nejaký čas a vyhľadávacie nástroje síce vyzdvihnú vašu novú doménu a začnú ju indexovať, celý proces sa však nestane cez noc.

Ako používať presmerovanie 301 na WordPress?

Rovnako ako u väčšiny vecí v programe WordPress je doplnok najjednoduchším spôsobom, ako svoju prácu vykonať. Skutočne, pomocou doplnku presmerovania, ako je Presmerovanie doplnku WordPress, môžete zjednodušiť nastavenie presmerovania 301.

Vyhľadajte, nainštalujte a aktivujte doplnok na hlavnom paneli WordPress a postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Ísť do náradie > presmerovanie;
 2. Dokončiť “Zdrojová adresa URL“So starou adresou URL
 3. Pridajte svoju novú webovú adresu do „Cieľová adresa URL”A
 4. Stlačte „Pridať presmerovanie“.

presmerovanie wordpress 301

Ako presmerovať stránky na Apache

Na webovom serveri Apache môžete vykonať presmerovanie 301 pridaním riadku kódu do súboru .htaccess, ktorý sa nachádza v koreňovom priečinku vašej webovej stránky. Ak nemáte súbor .htaccess, môžete si ho vytvoriť a nahrať ho cez FTP. Môžete tiež požiadať svojho poskytovateľa hostingu, aby to urobil za vás. S tým vám pomôžu najspoľahlivejší hostitelia.

Nezabudnite, že presmerovanie .htaccess môžete použiť iba vtedy, ak je na vašom serveri Apache povolený mod_rewrite.

Ak chcete presmerovať jednu stránku na novú, pridajte nasledujúci kód do .htaccess file:

Presmerujte 301 /old-page.htm /new-page.htm

Ako nastaviť presmerovanie 301 na Nginx

Na serveri Nginx nefunguje trik .htaccess. Ak chcete presmerovať starú stránku na novú, musíte použiť nasledujúci kód vnútri bloku servera:

server {

if ($ request_filename ~ old-page /) {

prepísať ^ http://www.yourdomain.com/new-page/? trvalá;

}

Ako používať 301 presmerovanie v súboroch PHP

Stránku PHP môžete presmerovať pridaním nasledujúceho kódu na začiatok súboru PHP:

<?php

hlavička („HTTP / 1.1 301 trvalo presunuté“);

hlavička („Umiestnenie: http://www.vaša_doména.com/new-page.php“);

východ();

?>

Ako presmerovať súbory ASP

Ak chcete presmerovať jednu stránku ASP na novú, pridajte tento kód do aktuálneho súboru:

<% @ Language = VBScript%>

<%

Response.Status = ”301 trvalo presunuté”

Response.AddHeader „Location“, „http://yourdomain.com/new-page.asp“

%>

Ako používať presmerovanie 301 v ASP .NET

Kód sa trochu líši pre stránky ASPX, ale koncept je rovnaký. Pridajte nasledujúci kód do súboru, ktorý chcete presmerovať:

private void Page_Load (odosielateľ objektov, System.EventArgs e)

{

Response.Status = “301 Trvale sa pohyboval”;

Response.AddHeader ( “Location”, “http://yourdomain.com/new-page.aspx”); \

}

Ako presmerovať doménu na registrátora (Namecheap)

Možno ste získali dobrú doménu a chcete ju nasmerovať na svoju hlavnú obchodnú webovú stránku, alebo chcete presmerovať všetky svoje značkové domény na svoju hlavnú webovú stránku bez toho, aby ste ju pridali na hostingový účet..

Existujú registrátori, ako napríklad Namecheap, kde môžete presmerovať svoje domény na úroveň DNS. Tu nemusíte používať žiadny kód, postupujte takto:

 • Prihláste sa do svojho účtu Namecheap
 • Na ľavom bočnom paneli vyberte položku Zoznam domén a kliknite na tlačidlo OK Spravovať vedľa vašej domény
 • V sekcii Názvy serverov vyberte Namecheap Basic DNS a uložte zmeny
 • Na Presmerovanie domény do sekcie pridať starú a novú adresu URL

doména presmerovania namecheap 301

Pridajte toľko presmerovaní, koľko potrebujete.

Iní registrátori nemusia fungovať rovnako, ale dúfame, že dostanete koncept.

Preposielanie domény na GoDaddy

Presmerovanie domény zaregistrovanej na GoDaddy je trochu iné, ale v podstate je veľmi podobné tej, ktorú sme spomenuli predtým. Ak chcete presmerovať alebo poslať ďalej svoju doménu na GoDaddy, postupujte takto:

 • Prihláste sa do svojho Účet GoDaddy
 • vybrať domény > Všetky domény
 • Vyberte názov domény, ktorú chcete presmerovať, alebo Spravovať tlačidlo vedľa domény
 • Klikni na Použiť moju doménu gombík
 • Kliknite na ikonu pripojiť pod tlačidlom Pripojte sa k existujúcemu webu časť
 • Vyberte cieľ, kam chcete presmerovať – ​​tu si môžete vybrať zo širokej škály možností, ako sú napríklad tvorcovia webových stránok, sociálne profily, internetové obchody alebo môžete priamo pridať adresu URL.
 • Kliknite na ikonu Ďalšie  gombík
 • Skontrolujte nastavenia presmerovania a kliknite na tlačidlo Skončiť

doména godaddy sa pripája k existujúcemu webu

doména presmerovania godaddy 301

Ako používať 301 presmerovanie na Microsoft Windows Server s IIS

Ak chcete presmerovať priečinok alebo súbor na serveri Windows pomocou služby IIS, postupujte takto:

 • Prístup k IIS (Internet Service Manager) a vyberte priečinok alebo súbor, ktorý chcete presmerovať
 • Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť presmerovanie na adresu URL možnosť ponuky
 • Pridajte adresu URL, na ktorú chcete presmerovať
 • vybrať Presná adresa URL zadaná vyššie voľba
 • vybrať Trvalé presmerovanie tohto zdroja možnosť (toto je presmerovanie 301)
 • Nakoniec kliknite na tlačidlo Použiť

Ako používať 301 presmerovanie na cPanel

Pre niektorých používateľov môže byť pre presmerovanie stránky zložité pridať kódy do .htaccess alebo iných súborov kvôli nedostatku skúseností. No, je možné použiť presmerovanie funkcie z cPanel na 301 presmerovanie stránok. Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať:

 • Prihláste sa do svojho cPanel účet vo vašej hostiteľskej spoločnosti
 • Nájsť a prístup k internetu presmerovanie strana
 • Vyberte ikonu Typ presmerovania – v tomto prípade stále (301)
 • Vyberte doménu
 • Pridajte názov stránky, ktorú chcete presmerovať
 • V Presmerovať na vyplnená nová adresa URL
 • Vyberte www. alebo bez www. presmerovanie – podľa toho, čo potrebujete
 • Iba skontrolovať Wild Card Redirect ak chcete presmerovať všetky súbory v adresári
 • cvaknutie pridať uložte presmerovanie

presmerovanie cpanel 301

Ďalej sa pozrime na niektoré úskalia 301 presmerovaní, ktorým by ste sa mali vyhnúť, aby ste predišli zničeniu vášho SEO alebo strate publika:

Chyby, ktorým je potrebné sa vyhnúť pri používaní presmerovaní 301

Pri implementácii 301 presmerovaní môžete neúmyselne urobiť chyby, ktoré nie sú dobrým postupom a ktoré oslabia vaše úsilie v oblasti SEO. Tu je niekoľko presmerovaní faux pas, ktorým sa treba vyhnúť:

1. Presmerujte reťaze

Presmerovanie 301 by malo zahŕňať dve adresy URL: starú a novú. Reťazec presmerovania nastane, keď sa na procese podieľajú viac ako dve adresy URL, napr. URL A presmeruje na URL B a URL B presmeruje na URL C. Existujú tiež presmerovania na celom webe (napr. HTTPS na HTTP, www na non-www), ku ktorým môže dôjsť počas migrácie alebo opätovného spustenia stránky..

To je zlé z niekoľkých dôvodov: Po prvé, zbytočné presmerovania sú spojené so stratou vlastného imania linky, čo znamená, že reťazec zníži prenesené oprávnenie na SEO. Ďalej reťaz presmerovania to zlepší Pre spoločnosť Google je ťažké indexovo prehľadávať vaše stránky, a môže tiež spomaliť vaše stránky.

2. Pred nastavením presmerovania 301 prejdite na novú doménu

Ak presuniete do novej domény, vyhľadávacie nástroje budú nútené indexovo prehľadávať novú doménu, a ak nevykonáte prvé presmerovanie 301, prídete o stratu v SEO šťave starej domény..

3. Použitie 302 namiesto 301

Neskúsení webmasteri môžu neúmyselne použiť presmerovanie 302 namiesto presmerovania 301. Rozdiel medzi nimi je v tom, že zatiaľ čo 301 je trvalé presmerovanie, 302 je dočasné a neprevodí vlastný kapitál na novú adresu URL, ako sa to stane pri presmerovaní 301..

Presmerovanie 302 sa používa, keď chcete dočasne smerovať návštevnosť na inú webovú adresu, ale v budúcnosti plánujete presmerovať svojich návštevníkov na pôvodnú webovú adresu..

Z tohto dôvodu sa oprávnenie SEO neprenáša na adresu URL, na ktorú odkazuje presmerovanie 302, a môže to viesť k ďalším problémom so SEO, ako je duplicitný obsah, rozdelenie prenosu medzi dvoma odkazmi a pokračujúce indexovanie pôvodnej adresy URL..

4. Vytváranie vnútorných odkazov, ktoré presmerovávajú na inú adresu URL

Prepojenie na interný odkaz, ktorý presmeruje návštevníkov na inú webovú adresu, ako očakávali, je faux pas presmerovania 301, ktorému by ste sa tiež mali vyhnúť..

Na vyriešenie tohto problému môžete použiť rôzne nástroje SEO na identifikáciu interných odkazov smerujúcich na presmerovanie adries URL, napríklad Presmerovanie alebo Kričiaca žaba.

záver

Ak chcete zachovať PageRank pri prepínaní na novú doménu alebo URL, mali by ste vždy používať presmerovanie 301, čo je trvalé presmerovanie. Aj keď presmerovania nesú určitý stupeň rebríčka SEO, pri presnej implementácii by presmerovanie malo pomôcť zachovať vaše PageRank a autoritu domény.

Užitočné zdroje pri presmerovaní 301

 • https://www.inmotionhosting.com/support/website/redirects/setting-up-a-301-permanent-redirect-via-htaccess
 • https://www.godaddy.com/help/using-301-page-redirects-234
 • https://www.namecheap.com/support/knowledgebase/article.aspx/782/10
 • https://www.godaddy.com/help/forward-a-domain-12123
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector