5 najlepších alternatív Drupalu – špičkový open source redakčný systém pre tvorbu profesionálnych webových stránok

01.06.2020
Články a ďalšie… '5 najlepších alternatív Drupalu – špičkový open source redakčný systém pre tvorbu profesionálnych webových stránok
0 18 мин.

najlepšie drupálne alternatívy


Drupal patrí medzi tri najobľúbenejšie systémy na správu obsahu na webe. Vývojári sa na to spoliehajú, pretože poskytujú štruktúrovaný prístup, ktorý vedie k interoperabilnému, modulárnemu systému kódov, ktorý sa dá použiť na veľké množstvo účelov. Tento systém obsahuje niektoré z najlepších bitov získaných z fór, webových stránok elektronického obchodu, systémov na správu obsahu a blogovacích platforiem. Môže byť použitý na publikačné, elektronické obchodovanie a komunikačné účely, a preto ho jeho vývojári nazývajú komunitný publikačný systém.

Drupal je veľmi flexibilný a zaisťuje, že môžete robiť úpravy, kedykoľvek a kdekoľvek. Môže sa tiež použiť ako rámec vývoja aplikácií. To k nemu pritiahlo veľa vývojárov, pretože prostredníctvom neho môžu byť vyvíjané komplexné aplikácie s maximálnou transparentnosťou od začiatku do konca.

Tento CMS s otvoreným zdrojovým kódom poskytuje zadarmo viac ako milión online aplikácií a webových stránok a má rozsiahlu podporu komunít. Ľudia v ňom neustále pracujú na vylepšovaní Drupalu, vytváraní doplnkov a rozšírení, ktoré potrebuje na to, aby fungovali na ďalšiu úroveň.

Výhody používania Drupalu

Drupal je pravdepodobne jedným z najpokročilejších systémov na správu obsahu. Ponúka funkcie ako pokročilá správa používateľov, správa menu a správa typov obsahu. Vďaka týmto funkciám je oveľa jednoduchšie prevádzkovať pokročilý blog, platformu sociálnych médií a vytvárať celý obsah webovej stránky vrátane blogov, videí, textov, štatistík a ďalších..

Drupal je vysoko prispôsobiteľný, takže dizajnéri aj vývojári môžu oživiť svoje nápady. Zvláda veľmi dobre typy obsahu a má výkonnú taxonómiu, ktorá umožňuje vziať obsah a uľahčuje zacielenie na kľúčové slová, ktoré ste preskúmali..

Spoločnosti často používajú Drupal, pretože vďaka mnohým zabudovaným funkciám a funkciám robí proces vývoja oveľa rýchlejším. Ponúkajú stabilné, spoľahlivé, bezpečné a spravovateľné množstvo funkcií pre vývoj webových stránok a aplikácií. Takto je tento systém na správu obsahu s otvoreným zdrojom porovnateľný s mnohými špičkovými systémami na správu obsahu na úrovni podniku.

Drupal má k dispozícii veľa tém a doplnkov, takže ho môžete ľahko prispôsobiť aj na cestách. Môže zvládnuť súkromné ​​webové stránky ľahko a môžete sa naučiť, ako ich používať veľmi rýchlo. Drupal sa však najlepšie používa na podnikové účely. Môže dokonale slúžiť rôznym potrebám a potrebám podniku. V žiadnom prípade to nie je dokonalé, ale v tejto situácii sa nenachádza žiadny softvér. Dobrá vec je, že tento softvér môžete úplne upraviť podľa svojich individuálnych potrieb a nastaviť ho tak, aby sa vzťahoval na vašich zamestnancov, ich úroveň zručností, rozpočet a akýkoľvek iný aspekt, ktorý ovplyvňuje vašu spoločnosť. Ak hľadáte systém, ktorý spracováva webové stránky B2B veľmi dobre, je cesta Drupal správna.

Ak však nie je vašou ambíciou stavať veľké webové stránky na podnikovej úrovni, existujú aj iné populárne systémy na správu obsahu, ktoré môžete použiť.

Najlepšie alternatívy Drupalu s vlastným hosťovaním

Ak ste bloger alebo niekto, kto nemá veľa technických znalostí potrebných na vytvorenie webovej stránky, budete radi, že máte mnoho ďalších možností. Nájdete tu päť najlepších odporúčaní.

WordPress

Navštívte stránku »

wordpress najlepšie drupal alternatívyWordPress bol vyvinutý v roku 2003 ako platforma pre blogovanie, ale vyvinul sa do komplexného, ​​otvoreného systému na správu obsahu. Jeho najväčšou výhodou je, že je neuveriteľne užívateľsky prívetivý do tej miery, že ho môžu využívať netradiční používatelia. Prostredníctvom experimentovania a sledovania niekoľkých tutoriálov ľahko zvládnete správu svojho webu. Ľahko pridáte nové stránky, obrázky, blogové príspevky a ďalšie, bez toho, aby ste museli čeliť neporiadku.

Aby web fungoval, nemusíte mať pracovné znalosti HTML, CSS, PHP alebo iného kódovacieho jazyka. Potrebujete však veľa, ak hľadáte úplné prispôsobenie témy alebo doplnku. Väčšina motívov WordPress však má veľa možností flexibility a prispôsobenia, takže pomocou jednoduchých nástrojov drag and drop ľahko dosiahnete požadovaný vzhľad. Svoj telefón môžete dokonca spravovať, publikovať príspevky, moderovať komentáre a robiť omnoho viac na cestách z telefónu alebo iného mobilného zariadenia.

Výhody WordPress

WordPress je ideálny redakčný systém, ak sa chystáte stavať svoje webové stránky sami. Môžete si stiahnuť obrovskú škálu bezplatných alebo prémiových tém a doplnkov. Len málo ďalších platforiem uľahčuje vytváranie a správu webových stránok, ako to robí WordPress. To je dôvod, prečo asi každý štvrtý web je postavený s ním. Vďaka tomu sa 78 miliónov webových stránok spolieha na tento výkonný redakčný systém. Získala dostatočnú popularitu na to, aby tu bola v najbližších rokoch a vďaka svojej venovanej komunite vývojárov sa WordPress zlepší iba.

Ako redakčný systém s otvoreným zdrojovým kódom je WordPress úplne zadarmo. Má dokonca verziu s vlastným hosťovaním, ale vždy máte lepšie, ak máte vlastný plán hostenia. Jedna vec je istá, WordPress vám pomôže vytvoriť skvelý web s minimálnym úsilím a peniazmi.

joomla!

Navštívte stránku »

joomla najlepšie drupal alternatívyJoomla! vytvára strednú cestu medzi WordPress a Drupal, pokiaľ ide o zložitosť. Systém sa môže dostať takmer na ktokoľvek, ale skúsený vývojár ho môže posunúť do nových výšin. Má na to flexibilitu a robustné vlastnosti. Tento redakčný systém spravuje všetok obsah vašej stránky a pomáha vám pri zrýchľovaní rýchlosti vývoja. Usporiadanie obsahu a sledovanie vecí nie je potrebné iba na kliknutie. Joomla! dokáže napájať všetky druhy webových stránok, od jednoduchých po najzložitejšie. Z tohto dôvodu sa stala jednou z troch najlepších systémov na správu obsahu na webe. Je to redakčný systém s otvoreným zdrojom, takže za jeho používanie nemusíte platiť nič.

Výhody Joomly!

Joomla je mimoriadne komplexný a bezpečný softvér na úpravu, ktorý udrží váš obsah v úplnom bezpečí od okamihu jeho odovzdania. Tento CMS má tiež niekoľko jedinečných funkcií na vytváranie stránok, napríklad jednoduchý nástroj na tvorbu ponúk. Umožňuje aj netechnickým používateľom vytvárať hierarchické ponuky od nuly.

Jadro Joomly je úplne modifikovateľné, takže ktokoľvek môže vykonať modifikácie s dostatočnými znalosťami PHP. Nakoniec to budete musieť urobiť, ak chcete Joomlu plne optimalizovať pre svoje individuálne potreby. Jednou z jeho najdôležitejších funkcií je zabudované ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré vám ušetrí veľa času pri práci na vytváraní webových stránok. Rovnako ako WordPress a Drupal, Joomla je úplne priateľská k SEO, čo je skvelý bonus, pretože nemusíte robiť veľa optimalizácie na mieste.

Ak potrebujete nejaké informácie o tom, ako čo najlepšie využiť Joomlu alebo naraziť na problém, máte silnú komunitu a obrovské množstvo informácií, ktoré vám pomôžu. Takmer každý problém, s ktorým by ste sa stretli, vyriešil niekto iný na webe.

Aj keď nie ste príliš technický človek, ľahko sa prechádzate po Joomle a vytvoríte web, ktorý splní vaše ciele.

concrete5

Navštívte stránku »

bet5 najlepšie alternatívy drupaluPo získaní množstva skúseností z predchádzajúcich systémov na správu obsahu sa tvorcovia spoločnosti Concrete5 snažili zaujať inovatívnejší prístup. Vytvorili výkonný redakčný systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý rieši problémy spojené s vytváraním a správou webovej stránky.

Concrete5 je komplexná platforma, ktorá obsahuje všetky procesy na vybudovanie silnej online prítomnosti bez vynaloženia desetníka. Môžete s ňou robiť aj to, čo chcete, pretože ide o bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom na základe licencie MIT. Concrete5 ponúka niekoľko neuveriteľne výkonných funkcií a nástrojov, ktoré od slobodného softvéru neočakávajú mnohí.

Concrete5 uľahčuje každému zostavenie webovej stránky v priebehu niekoľkých minút a jej úpravu podľa individuálneho vkusu. Web, ktorý vytvoríte, môžete kedykoľvek zmeniť. Užívatelia to môžu robiť bez rozsiahlych technických znalostí. Vývojárom sa to páči, pretože má veľmi flexibilný a robustný rámec, ktorý poskytuje stabilný vývojový proces pre výkonné aplikácie.

Výhody betónu5

Komplexné editačné rozhranie je jednou z najsilnejších vlastností Concrete5. Vďaka tomu je prispôsobenie vášho webu ľahkým a efektívnym procesom. Na to, čo môžete dosiahnuť, neexistujú žiadne kreatívne limity a pomocou editora WYSIWYG je neuveriteľne ľahké. Nevyžaduje žiadne znalosti kódovania, takže každý, kto zvládne vizuálne rozhranie, môže svoj web voľne upravovať. Pretože weby postavené v aplikácii Concrete5 sú plne citlivé, budú vyzerať dobre aj na mobilných zariadeniach.

Concrete5 ponúka tisíce tém a rozšírení, ktoré vám pomôžu rozšíriť funkčnosť vašich stránok. Všetky je možné nainštalovať niekoľkými kliknutiami cez palubnú dosku. Formuláre môžete tiež bez problémov vytvárať a upravovať. Concrete5 má tiež regulované pracovné toky obsahu, integrované systémy vykazovania, oprávnenia užívateľa a ďalšie.

Môžete ľahko spravovať používateľov a správcov svojich stránok a vytvárať pre nich rôzne skupiny. Svoje zásady publikovania môžete modelovať podľa štandardov svojich organizácií a na svojom obsahu, ktorý má k nemu prístup, môžu pracovať iba tí používatelia.

Concrete5 je SEO priateľský hneď po vybalení z krabice, bez toho, aby ste museli platiť a dodatočný kód alebo pluginy. Pomôže vám to vylepšiť svoje hodnotenie vo vyhľadávaní hneď po spustení svojho webu. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete tiež zahrnúť tlačidlá sociálneho zdieľania.

Concrete5 má všetko, čo potrebuje osobný web alebo web menšej organizácie. Môžete ho nastaviť v priebehu niekoľkých minút, takže určite stojí za vyskúšanie tohto systému na správu obsahu.

MODx

Navštívte stránku »

modx najlepšie drupal alternatívyMODX je jedným zo systémov na správu obsahu, ktorý sa pýši poskytovaním úplnej kreatívnej slobody používateľom. Od svojho uvedenia na trh v roku 2005 bol stiahnutý viac ako miliónkrát. Je to hlavne populárne, pretože je tiež veľmi priateľské k podnikaniu. Dôvodom môže byť najmä flexibilný platobný plán, ktorý vychádza z ponuky. Používatelia v zásade platia iba za funkcie, o ktorých vedia, že skutočne potrebujú. Bol vytvorený špeciálne pre ľudí, ktorí sa hlboko zaujímajú o vytvorenie niečoho skutočne jedinečného, ​​čo je presne v súlade s ich víziou. Je to prázdne plátno, ktoré umožňuje používateľom namaľovať naň svoje vízie.

Výhody MODX

Úplná sloboda pri prispôsobovaní je najväčšou výhodou použitia MODX. Žiadny iný systém na správu obsahu ani platforma na vytváranie webových stránok sa v tomto ohľade nemôžu vyrovnať. MODX je jediný, ktorý umožňuje netechnickým pútavým používateľom mať nulové kreatívne obmedzenia. Vďaka tomu je MODX inovátorom v tomto odvetví a robí z neho jeden z najlepších tvorivých nástrojov pre webových dizajnérov. Môžete ísť vpred aj s najodvážnejšími a najnáročnejšími webovými projektmi.

Správcovia môžu pomocou inštalačného programu MODX upgradovať, inštalovať alebo migrovať veľa doplnkov, motívov alebo dokonca kompletné webové stránky. Nemusia sa obávať žiadnych závislostí, pretože proces je s touto platformou zjednodušený. Všetko je vyrobené tak, aby bolo čo najpríjemnejšie pre používateľov, takže je to perfektný nástroj pre netradičných pútavých používateľov. Skúsení vývojári však môžu vytvárať vlastné funkcie bez toho, aby museli hackovať jadro systému. Prostredníctvom implementácií JSON môže MODX interagovať aj s inými systémami. Dodáva sa tiež s komplexnými doplnkami SEO, ktoré vám umožňujú bez problémov spravovať optimalizáciu vašich webových stránok a obsahu.

MODX je určite vynikajúci nástroj pre tých, ktorí kladú svoju kreativitu na prvé miesto. Skontrolujte, či to funguje!

TYPO3

Navštívte stránku »

Typo3 najlepšie drupal alternatívyTypo3 je omnoho sofistikovanejší a serióznejší nástroj ako mnoho iných systémov na správu obsahu. Nie je to platforma pre príležitostných používateľov, ale platforma pre pokročilejších programátorov, ktorí poznajú spôsob kódovania. Majú z toho veľa výhod, pretože Typo3 je komplexná aplikácia s množstvom funkcií. Stačí sa do toho naučiť, musíte investovať čas a energiu, ale oplatí sa to. Väčšina programátorov na webe poskytla kladné hodnotenie softvéru. Je veľmi pokročilý a vyžaduje si veľa vedomostí, ale aké konkrétne výhody má?

Výhody Typo3

Hlavnou výhodou Typo3 je jeho rozmanitosť a modularita, vďaka čomu je skvelý pre webovú stránku spoločnosti alebo pre masívne spravodajské stránky. Je ľahko rozšíriteľná, s tisíckami dostupných doplnkov, ktoré sa dajú veľmi ľahko nainštalovať. Rozširujú funkčnosť systému a umožňujú užívateľovi vytvoriť internetový obchod, pridať obrázkové galérie alebo diskusné fóra.

Typo3 prichádza aj s veľmi flexibilným administračným systémom. Umožňuje vám nastaviť konkrétne povolenia pre konkrétnych používateľov. Nemôžu si pohrávať s kódom stránky ani s ničím iným, čo je mimo rozsahu ich zodpovednosti.

Pri typoch obsahu je oveľa jednoduchšie kontrolovať, čo sa deje na webe, najmä ak chcete nastaviť rozloženie stránky, pridať videá, obrázky alebo iné skripty. V prípade, že neviete, ako ho úplne využiť, alebo máte akýkoľvek iný problém, môžete sa obrátiť na diskusnú skupinu. Existuje veľa užitočných používateľov, na ktorých sa môžete obrátiť, a veľa dokumentácie, ktorú si môžete prečítať.

Čo uľahčuje vývoj a je oveľa menej problematické, je modul vrátenia zmien. Je typická pre Typo3 a je veľmi obľúbená medzi administrátormi, ktorým je takáto funkcia veľmi užitočná. Môžu ľahko obnoviť predchádzajúcu verziu webovej stránky bez toho, aby museli prejsť mnohými problémami. Na začiatok stránky je zmena štruktúry stránky jednoduchá a uskutočnená bez vopred stanoveného poradia div, blokov, článkov alebo sekcií.

Typo3 je vynikajúci nástroj, ak ste skúsený programátor, ale musím spomenúť, že na serverových zdrojoch to nie je ľahké. Výdavky a modularita znamenajú, že takýto softvér výrazne zaťažuje parametre servera. Ak web nie je príliš veľký alebo nemá tisíce návštevníkov každý deň, bude fungovať dobre. S rastom vašej stránky však budete potrebovať aktualizáciu servera.

záver

Drupal nie je jedinou platformou s otvoreným zdrojom, ktorá ponúka komplexný rámec pre vývoj úžasných webových stránok. Aj keď je to jedna z najlepších, existuje však veľká šanca, že nájdete niečo, čo pre vás bude lepšie fungovať. Dúfam, že vám tento článok pomohol urobiť len to, a že vás uvidíme v nasledujúcom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector