6 hlavných dôvodov, prečo váš blog neprináša peniaze

01.06.2020
Články a ďalšie… '6 hlavných dôvodov, prečo váš blog neprináša peniaze
0 7 мин.

dôvody blog neprináša peniaze


Zdá sa, že každý dnes má blog. A nie je to prekvapenie, pretože je to vynikajúci spôsob, ako počuť váš hlas a ako sa spojiť s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi o témach, ktoré obaja oceniate. Ale blogovanie môže byť tiež veľmi lukratívne, ak bude vykonané správne.

Napriek tomu je ľahšie povedať, ako urobiť, pretože väčšina blogerov sa sťažuje na rovnaký problém. Venovali si čas pravidelnému nastavovaniu blogu a uverejňovaniu príspevkov, napriek tomu, že investovali čas a peniaze, nevideli skutočný príjem. Váš blog je niekedy potrebné vyladiť a upraviť, aby sa stal ziskovým. Ak vás zaujíma, prečo váš blog neprináša žiadne peniaze, ako aj spôsoby, ako ich napraviť, čítajte ďalej..

1. Vy ste to nespeňažili

Dobre, toto je celkom zrejmé, ale je prekvapujúce, koľko blogerov si myslí, že je dosť na vytvorenie blogu, a počkajte, kým sa peniaze začnú vrhať..

Pri spúšťaní blogu premýšľajte o tom, čo by ste s ním mohli predať. Môžete sa rozhodnúť zobrazovať reklamy a získať províziu zakaždým, keď na ne niekto klikne. Môžete tiež zvoliť spustenie pridruženého blogu a predať veci niekoho iného, ​​ak nemáte vlastné. Ak nemáte k dispozícii fyzický produkt, môžete svoje služby predávať, predávať e-knihy, kurzy, exkluzívne členstvo vo svojom blogu s konkrétnejším obsahom atď. Existuje toľko rôznych spôsobov speňažte svoj blog, bez ohrozenia jeho integrity.

2. Váš obsah nie je dosť dobrý

Písanie skvelého obsahu je trochu zložitejšie. Pre začiatočníkov si musíte vybrať miesto, ktoré je populárne, ale ktoré nemá príliš veľkú konkurenciu. Prečo? Ak ste záľubou v predmete a ste odborníkom v tejto oblasti, nebude to z finančného hľadiska znamenať veľa, ak sa o výklenok zaujíma iba niekoľko ľudí. Na druhej strane tam, kde existuje konkurencia, je potrebné zarobiť peniaze, ale nie vtedy, ak je ich príliš veľa.

Existujú aj ďalšie veci. Ak píšete výlučne pre vyhľadávacie nástroje, vaše články sa môžu javiť ako všeobecné a bez skutočnej hodnoty, pretože sú určené výlučne na zacielenie na správne kľúčové slová. Napriek tomu žiadny SEO vôbec nie je rovnako zlý, takže nezabudnite tieto dva vyvážiť.

3. Nie ste aktívny

„Ak ho zostavíte, prídu“ je prístup, ktorý pri blogovaní nefunguje dobre. Musíte sa snažiť dostať svoj blog pred publikum. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, by bolo šírenie slova pomocou sociálnych médií. Môžete odkazovať na svoje príspevky na Facebooku, Twitteri, LinkedIn alebo Instagrame. Môžete dokonca použiť značky hashtag na využitie výhod trendov v témach alebo na rozšírenie povedomia o svojej značke vo vašom nika.

Jednou z dlhodobých stratégií, ktorá je mimoriadne účinná, by bolo spomenúť iných blogerov a odkaz na ich blog a ich obsah. So všetkou pravdepodobnosťou budú mať svoje Upozornenia Google nastaviť alebo niečo podobné, čo im pomáha sledovať všetky miesta, ktoré ich spomenuli. Ak je váš obsah dobrý, môžete očakávať, že sa k vám vrátia aj my.

4. Ste v tom len pre peniaze

Väčšina blogerov sa samozrejme snaží zarobiť peniaze prostredníctvom blogov, ale ak je to jediný dôvod, prečo to robiť, existuje veľká, veľmi veľká šanca, že sa vám to nepodarí. Dôvodom, prečo sú najúspešnejšími blogmi, je to, že ich autori, okrem toho, že venujú pozornosť podnikateľskej stránke, sú neuveriteľne nadšení témami, o ktorých píšu vo svojich článkoch..

Ako blogger zažijete vzostupy a pády, a ak vám chýba vášeň, v určitom okamihu sa s väčšou pravdepodobnosťou vzdáte, najmä ak ste nič nezarobili. Okrem milovania práce skvelí blogeri vedia, že nejde iba o to, čo chcú, ale aj o to, čo ich publikum chce. Poznajú svoje body bolesti a čo je dôležitejšie, vedia, ako ich osloviť svojím obsahom a produktmi, ktoré ponúkajú.

5. Váš blog obsahuje zlý dizajn

V týchto dňoch je potrebné zabaliť skvelý obsah do atraktívnych a pútavých vizuálov. Nehovoríme iba o pridávaní videí, obrázkov alebo infografík na vaše písomné príspevky, ale aj o samotnom dizajne blogu..

Zamerajte sa na elegantný a čistý minimalistický vzhľad. Uistite sa tiež, že vaše stránky nie sú preplnené príliš veľkým množstvom reklám, automaticky otváraných okien, CTA, bannerov alebo odkazov. Ale aj keď sú všetky tieto prvky vyvážené, váš vzhľad môže stále chýbať v dôsledku spôsobu formátovania obsahu. Napríklad písma, ktoré sú príliš svetlé, príliš malé alebo príliš veľké, rozptyľujúce a datované.

Ak vaše príspevky obsahujú obrovské bloky textu, musíte ich rozdeliť do menších sekcií a pridať podnadpisy, aby ste ich mohli poslucháči prehľadávať, čo určite urobia..

6. Na svoj blog nemáte dostatok času

Mnoho ľudí bloguje iba pre zábavu, alebo ako vedľajší koncert svojej bežnej práce, a to je skvelé, ale ak chcete, aby to bolo ziskové, musíte sa tomu venovať na plný úväzok..

Je prekvapujúce, že stále existujú tie falošné reklamy, ktoré inzerujú veci ako „Vyrobil som 9 856 dolárov mesačne blogovaním raz týždenne“. Je to ešte viac prekvapujúce, že niektorí ľudia si myslia, že je to možné. Aj keď ste dostali nekonečné množstvo hotovosti, stále by ste nedokázali urobiť svoj blog obrovským, pretože blogovanie si vyžaduje čas a tvrdú prácu.

Neexistuje žiadna kúzelná palička.

záver

Dosiahnutie ziskovosti vášho blogu nie je ľahké, najmä ak len hľadáte, aby ste z neho dostali nejaké peniaze a nič iné. Ale ak to robíte zo správnych dôvodov, môže to byť mimoriadne prospešné v každom slova zmysle. Veľa štastia!

Karen Dikson je podnikateľkou a konzultantkou digitálneho marketingu na BestEssays.com.au. Je intuitívna a kreatívna mysliteľka, ktorá dokáže spojiť rôzne myšlienky do jednej témy. Karen miluje neustále informovanie o najnovších trendoch digitálneho marketingu. Jej práce boli publikované na HuffPost a ďalších obchodných zdrojoch. Spojte sa s Karen cvrlikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector