6 najlepších alternatív Joomly pre vytváranie profesionálnych webových stránok

01.06.2020
Články a ďalšie… '6 najlepších alternatív Joomly pre vytváranie profesionálnych webových stránok
0 15 мин.

najlepšie Joomla alternatívy


Joomla je stále jednou z najlepších možností vytvárania webových stránok, ale ak ju z akéhokoľvek dôvodu nechcete používať, mali by ste vedieť, že existuje niekoľko dobrých alternatív.. Po prvé, Joomla je známy CMS, ktorý existuje už od roku 2005.

Je to úplne zadarmo a otvorený zdroj, čo znamená, že jeho zdrojový kód je možné kedykoľvek zmeniť. S rastúcou popularitou sa časom rozrástla aj komunita webových dizajnérov, programátorov a ďalších odborníkov, ktorí viac-menej prispievajú k vývoju softvéru Joomly..

Tento CMS je odporúčaný pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Aj keď existujú ďalšie možnosti CMS, ktoré by sa mohli ľahšie začať, Joomla stále používajú tisíce odborníkov na celom svete na vytváranie širokej škály spoľahlivých webových stránok..

Ľahšie však nie je vždy lepšie, takže pred výberom si ich musíte porovnať podľa svojich potrieb. Jednou z hlavných výhod používania Joomly je, že nájdete takmer všetko, čo potrebujete na rozšírenie a vylepšenie svojich webových stránok.

K dispozícii je toľko rozšírení, opráv a motívov, že vždy môžete vytvoriť webové stránky, ktoré ste si predstavovali. Samozrejme, vyžaduje si značné množstvo času, aby sme si zvykli na celý systém a dozvedeli sa viac o tom, ako to funguje.

V závislosti od typu webovej stránky, ktorú chcete spustiť, musíte pridať a pracovať s určitými ďalšími funkciami. Ak chcete vážne osobné alebo obchodné webové stránky, jadro Joomla CMS nemusí byť pre vás dosť, ale určite sa oplatí naučiť sa používať rozšírenia.

Teraz sa porozprávajte o niektorých ďalších užitočných CMS, ako aj o službách SaaS, ktoré odporúčame.

Najlepšie 3 CMS ako Joomla Alternatívy

WordPress

Navštívte stránku »

wordpress najlepšia alternatíva k joomlaToto je ďalší obrovský redakčný systém, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny a mnohí ho tiež považujú za najpriamejšiu bezplatnú možnosť. Môžete použiť ich hostingové služby alebo jednoducho pridať WordPress na svoj vlastný hosting a potom si vytvoriť svoj web.

V roku 2016 už hostené webové stránky poháňané programom WordPress predstavovali podľa údajov 20% všetkých webových stránok na webe. Je to naozaj dobrá voľba, pretože máte oveľa väčšiu kontrolu nad svojím webom, najmä ak máte pri začatí podnikania nejaké obchodné ciele.

Výberom možnosti WordPress ako hostiteľa môžete spustiť nejaký jednoduchý web, napríklad osobný blog, a nemôžete zobrazovať reklamy ani komerčný obsah. Na druhej strane je to zadarmo a spolu s tým získate aj subdoménu.

WordPress bol spočiatku jednoduchý redakčný systém pre blogovanie, ale potom sa pridalo toľko funkcií, doplnkov a aktualizácií, že sa stal obrovským systémom, ktorý používajú mnohé podniky na celom svete. Má tiež vlastnú komunitu s mnohými ľuďmi, ktorí túži opravovať chyby, vylepšovať platformu a poskytovať spätnú väzbu každý deň..

Ďalšou skvelou vecou na WordPress je jej univerzálnosť, vďaka čomu je základom širokej škály webových stránok, ako sú internetové obchody, fóra, portfóliá, reštaurácie, blogy atď. Je to úplne spoľahlivé a ak vyberiete správne doplnky, s ktorými budete pracovať, môžete s týmto redakčným systémom určite robiť zázraky.

Drupal

Navštívte stránku »

najlepšia alternatíva pre joomlaAko predchádzajúce dve platformy CMS je možné zdrojový kód Drupalu tiež voľne upravovať a spolieha sa na svoju vzácnu komunitu dizajnérov a profesionálov, ktorí ho v mnohých ohľadoch stále podporujú..

K dispozícii je tiež veľa odborníkov, ktorí vám môžu poskytnúť potrebné znalosti prostredníctvom fór Drupal a je tiež veľmi ľahké nájsť niekoho, kto by vám mohol pomôcť v prípade, že ste uviazol..

Doplnky Drupal spolu s témami si môžete stiahnuť priamo z komunity Drupal, čo znamená, že je úplne spoľahlivý a vždy viete, čo získate. Tento CMS vám poskytuje špičkovú správu používateľov a ponúk, pričom je tiež optimálny na vytváranie responzívnych webových stránok, ktoré sú vhodné pre akýkoľvek druh mobilného zariadenia..

Ak chcete založiť web, ktorý je skôr založený na komunite, napríklad na sociálnej sieti, je pre vás Drupal vynikajúcou voľbou. Nastaviť a spravovať svojich používateľov ako správcu je veľmi jednoduché. Môžete riadiť prístup svojich používateľov a podľa potreby tiež vytvárať jedinečné vlastné úlohy.

Drupal vám zvyčajne odporúča používať ich najnovšiu verziu, pretože používanie staršej verzie často vedie k problémom s kompatibilitou. Pokiaľ ide o redakčný systém, je to jeden z najpokročilejších, takže s ním budete samozrejme lepšie komunikovať s určitými znalosťami v oblasti kódovania a webdizajnu..

Spustenie jednoduchších webových stránok ako začiatočníka nie je vôbec problémom, môžete si naň zvyknúť pomerne rýchlo a komunita mu veľmi pomáha. Ak plánujete spustenie komplexnej a náročnej webovej stránky ako začiatočníka, mali by ste byť pripravení najať profesionála Drupalu, ktorý sa ubezpečí, že funguje v plnom rozsahu..

concrete5

Navštívte stránku »

konkrétna5 najlepšia alternatíva k joomlaBetón5 nemusí byť taký populárny ako jeho predtým spomenuté alternatívy, ale podľa nedávnych recenzií a spätnej väzby sú ľudia, ktorí ho vyskúšajú, zvyčajne spokojní a dokonca ani nenapadajú inú možnosť. Je to hlavne preto, že tento CMS sa neustále zlepšuje a je navrhnutý tak, aby bol užívateľsky príjemný a logický vo všetkých aspektoch.

Môžete vytvárať zložité a krásne webové stránky s malými až žiadnymi skúsenosťami s webovým dizajnom. Ak potrebujete sprievodcu, existuje množstvo užitočnej dokumentácie, ktorú vytvára komunita. Kombináciou fór, príručiek a trocha experimentov sa môžete rýchlo zoznámiť s rozhraním.

Pre Betón5 nie je k dispozícii toľko doplnkov a tém, ako pre populárnejšie platformy, ale jeho popularita stále rastie a priťahuje veľa nových dizajnérov, ktorí chcú rozšíriť trh. Doplnky sa vždy aktualizujú automaticky a môžete ich nainštalovať hneď z hlavného panela.

Ďalšou úžasnou vecou na nich je, že zatiaľ neexistujú žiadne doplnky, ktoré by akýmkoľvek spôsobom boli v konflikte, čo určite neplatí pre iné platformy CMS. V skutočnosti sú často krát spoľahlivejšie ako doplnky, ktoré môžete nájsť napríklad pre WordPress, vďaka čomu je jednoduchšie používať viac doplnkov naraz..

Celkovo môžeme povedať, že Concrete5 je z hľadiska funkcií oveľa lepší, ako by sa dalo očakávať na základe rebríčka CMS, takže určite stojí za vyskúšanie.

Top 3 SaaS považované za Joomla Alternatívy

Wix

Navštívte stránku »

wix najlepšiu alternatívu k JoomlaWix je pomerne populárna značka, pokiaľ ide o tvorcov webových stránok SaaS všeobecne. Všetko sa začalo okolo roku 2006, keď prišli s drag and drop softvérom založeným na formáte Flash, ktorý ponúka jednoduché riešenie na vytváranie webových stránok. Od tej doby sa ich platforma výrazne zlepšila a teraz majú k dispozícii množstvo marketingových nástrojov a ďalších nových funkcií, vďaka ktorým je úplne vhodná pre podniky..

Obchodník, ktorý nemá skúsenosti s kódovaním, samozrejme, samozrejme, chce najjednoduchšie a najúčinnejšie riešenie a to je presne to, čo získate od spoločnosti Wix. Po dobe Flash si ju chceli zachovať čo najjednoduchšie. Jedna vec, ktorá by vás mohla upútať, je to, že ich rozhranie nie je naozaj lákavé, ale keď začnete pracovať s nástrojmi a prvkami, uvedomíte si, že na tom nezáleží.

V editore je všetko bezproblémové, dokonca aj ich funkcia drag and drop je prekvapivo presná a spoľahlivá. Vybudovanie kompletnej webovej stránky môže byť dlhý projekt a nie je vždy zrejmé, ako postupovať, ale spoločnosť Wix vám vždy môže požičať vlastnú sadu sprievodcov a nástrojov, ktoré vám môžu pri práci pomôcť. Majú tiež slušné množstvo špičkových moderných vzorov, z ktorých si môžu vyberať na svojom tematickom trhu.

Ako pri každej službe SaaS, aj vaše webové stránky Wix budú hostené na ich serveroch, čo vôbec nie je nevýhoda. Ich odborníci zaručujú, že sa vaše webové stránky načítajú do 2 sekúnd, aj keď existuje veľké množstvo obsahu. Wix určite vyniká ako užívateľsky prívetivý webový tvorca celkovo.

Weebly

Navštívte stránku »

najlepšia alternatíva k JoomlaWeebly je ďalší z popredných tvorcov webových stránok, ktorý podnikom uľahčuje vytváranie vlastných stránok. Pri presúvaní rôznych prvkov webových stránok si najprv všimnete, že je vždy jasné, ako bude váš web vyzerať počas procesu. Je to tiež veľmi užitočné z hľadiska určovania polohy a každý prvok môžete upravovať pomocou ďalšieho modulu CSS.

Ich rozhranie funguje spôsobom, ktorý rozhodne zaisťuje rýchlejší proces učenia sa tým, že poskytuje informačné bubliny, ktoré sa objavia, a poskytuje vám niekoľko užitočných rád. Spoločnosť Weebly vám poskytuje množstvo najaktuálnejších funkcií, ktoré sú potrebné pre najnovšie osobné a obchodné webové stránky. Všetky sú ľahko integrované do platformy.

Vždy však existujú niektoré ďalšie špecifické funkcie, ktoré môžete potrebovať pre svoje stránky, a tie môžete vyhľadať v obchode s aplikáciami Weebly. Ak vám to nepomôže, platforma vám umožní pridať útržky kódu ako ďalší spôsob nastavenia nových funkcií. Pri správnom kódovaní môžete pridať takmer všetko, čo by vám mohlo pomôcť.

Jednou z hlavných výhod Weebly je to, že vždy môžete počítať s ich zákazníckou podporou. Majú skvelú vedomostnú databázu a môžete sa k nim dostať prostredníctvom chatu, e-mailu a telefónu. Nepotrebujete ani nájsť chlapíka, ktorý problém vyrieši. Stačí zaslať tím technickej podpory postačujúcim na začatie riešenia problémov.

Pokiaľ ide o funkcie a spoľahlivú podporu, Weebly to určite pochopil.

WebsiteBuilder.com

Navštívte stránku »

websitebuilder com najlepšie joomla alternatívaWebsiteBuilder.com je dodávaný s elegantným rozhraním, na ktoré si celkom ľahko zvyknete, pričom je stále skvelou voľbou pre skúsenejších dizajnérov, ktorí chcú vytvárať komplexné webové stránky. Je to jedna z najnovších platforiem od jej uvedenia na trh v roku 2014. Ich ponuky a celkový vzhľad nástroja WebsiteBuilder sú pekne navrhnuté a majú tiež špičkovú kolekciu tém..

Môžete si vybrať kategóriu podľa svojich potrieb, alebo si len vybrať prázdnu šablónu a začať od základov. Nie je to úplne prázdne; všetky majú užitočný rámec, ktorý určuje hlavné rozloženie vašej webovej stránky. Mnoho používateľov si vyberie túto možnosť na vytvorenie stránky vo vlastnom štýle.

K dispozícii je široká škála prvkov, ale okrem ich presúvania myšou môžete použiť mnoho rôznych správania a tiež ich podrobne prispôsobiť. Okrem toho je každá téma rozdelená do sekcií, ktoré sa začínajú záhlavím a končia pätou. Týmto spôsobom môžete zostaviť svoje webové stránky pridaním mnohých rôznych kúskov a ich samostatným prispôsobením.

Na druhej strane je rýchlosť načítania poskytovaná ich hostiteľmi vynikajúca. WebsiteBuilder vám poskytuje takmer rovnaké skúsenosti ako akýkoľvek softvér, ktorý sa práve spúšťa v počítači, niekedy je dokonca rýchlejší. Táto platforma tiež ponúka veľa možností pre bloggerov a poskytuje im veľa konkrétnych návrhov.

Výberom WebsiteBuilder získate komplexnú platformu, ktorá nemá žiadne obmedzenia a ponecháva ju na vašej kreativite, aby vytvorila úžasnú webovú stránku..

záver

Žiadna z týchto platforiem nie je zlá voľba; všetci majú svoje vlastné klady a zápory. Celkové funkcie, možnosti prispôsobenia a spoľahlivosť týchto tvorcov webových stránok musíte zvážiť osobitne podľa svojich vlastných cieľov.

Ak si chcete vybrať ten najlepší, vždy sa odporúča navštíviť najskôr jeho webovú stránku, prelistovať niekoľko svojich stránok a zozbierať z ich pohľadu nejaké informácie o platforme. Aby ste ich mohli realistickejšie porovnať, mali by ste si prečítať recenzie a komentáre na online fórach napísané používateľmi, ktorí si na týchto platformách CMS alebo SaaS skutočne vytvorili svoje vlastné webové stránky..

Medzi týmito webmi existuje veľká konkurencia, takže ich neustále vylepšujú novými aktualizáciami a opravami, aby prilákali stále viac používateľov a pridávali najnovšie populárne funkcie. Keďže všetci musia držať krok s tempom, s našim zoznamom najlepších platforiem sa nemôžete pokaziť.

Po získaní dostatočného množstva informácií si jednoducho vyberte tú, ktorá vám najviac vyhovuje, a začnite pracovať na svojej novej webovej stránke.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector