6 najlepších spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok

najlepšie spôsoby, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok


Keď prvýkrát vytvoríte webovú stránku a začnete pridávať obsah, môžete si myslieť, že návštevnosť webových stránok sa samozrejme tiež zvýši. Bohužiaľ, toto sa zriedka stáva bez malej optimalizácie.

Návštevnosť webových stránok je parameter, ktorý spolu s ďalšími faktormi, ako sú dizajn, používateľské prostredie a kvalita obsahu, môžu určovať úspech webovej stránky. Čím väčšia je návštevnosť webových stránok, tým väčšie je vystavenie vašich služieb a produktov.

Ako však môžete zvýšiť návštevnosť webových stránok, keď nie ste spokojní s počtom návštevníkov, ktorí prichádzajú na vaše stránky? Existujú nejaké preukázané triky v obchode alebo zvýšenie návštevnosti webových stránok je pokus o omyl?

Po pravde povedané, získanie väčšej návštevnosti vašich webových stránok môže byť niekedy občas ťažké a vy musíte experimentovať s niekoľkými rôznymi metódami zvyšovania návštevnosti webových stránok, až kým nenájdete, ktorá z nich je pre vaše konkrétne miesto najlepšie. Na druhej strane existuje niekoľko osvedčených metód na zvýšenie návštevnosti webových stránok, ktoré môžu bez ohľadu na to zvýšiť tok návštevníkov vašich webových stránok.

Tu je 6 krokov, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie návštevnosti webu:

1. Definujte svoj cieľ

Stanovenie cieľov vám pomôže:

 • definujte svojich cieľových zákazníkov (Kto sú? Kde trávia svoj čas online?);
 • stanoviť akcie, ktoré majú vykonať pri návšteve vašich stránok (Prečo ich priťahujete na svoje webové stránky? Chcete, aby si kupovali určité produkty / služby? Možno si niečo stiahnete?);
 • a ako ich môžete zapojiť, aby dosiahli tieto akcie (Ako dlho musia zostať na vašom webe, aby mohli konať podľa vašich želaní?).

Definovanie týchto cieľov vám pomôže vyhodnotiť, či zacieľujete na správnych zákazníkov, či dosahujete niektorý z vašich cieľov a či je potrebné urobiť nejaké úpravy v spôsobe zacielenia vášho obsahu..

2. Analyzujte aktuálne dopravné štatistiky

Meranie štatistických údajov o doprave vám poskytne užitočný prehľad o počte návštevníkov, ktorých máte v súčasnosti, o type obsahu, s ktorým najčastejšie interagujú, o čase, ktorý trávia na určitých stránkach vášho webu, odkiaľ pochádzajú, o tom, koľko stránok v priemere navštívi, a niekoľko ďalších parametrov.

Môžete použiť akýkoľvek nástroj na analýzu návštevnosti webu, ale Google Analytics je na tento účel najpopulárnejším nástrojom. Na meranie rôznych parametrov môžete použiť informačný panel Google Analytics alebo môžete nainštalovať doplnok Google Analytics na svoj web.

Pravidelná kontrola štatistík stránok vám pomôže udržať si prehľad o zmenách, ktoré sa vyskytujú v správaní vašich návštevníkov, pokiaľ ide o obsah, s ktorým najčastejšie interagujú, dennú dobu, ktorú najpravdepodobnejšie navštívia atď. pomôžu vám robiť informované rozhodnutia o type obsahu, ktorý by ste mali vytvárať.

3. Vylepšite svoj obsah

Môžete mať čo najviac sladkostí, ak je váš obsah kecy, nikto sa s vašou stránkou nebude zaoberať ani sa k nej po prvej návšteve nevráti. Pri zlepšovaní obsahu by ste sa mali zamerať na tieto veci:

tituly & titulky

Príďte so zaujímavými titulkami a titulkami, ktoré vzbudia záujem vašich čitateľov. Na článok so zaujímavým nadpisom je pravdepodobnejšie, že naň klikne pri uverejnení na sociálnych sieťach.

Pri hľadaní vhodného názvu pre váš článok nezabudnite na nasledujúce skutočnosti:

 • zoznam príspevkov (napr. 5 najlepších spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok) zvyčajne získavajú viac kliknutí a dosahujú lepšiu výkonnosť v hodnotení Google;
 • tituly, ktoré kladú otázku pravdepodobne vzbudia záujem vašich čitateľov;
 • príspevky, ktoré vyvolávajú emócie je pravdepodobnejšie, že na ne kliknú čitatelia.

V názve vždy uveďte hlavné zameranie vášho článku. Je to užitočné pre vyhľadávacie nástroje aj pre vašich čitateľov.

Upútanie pozornosti

Prvým odsekom vášho obsahu bude váš obsah alebo bude brzdený. Ak nemôžete zaujať svojich návštevníkov z get-go, môžete ich navždy stratiť. Takže, okorente svoj prvý odsek trochou humoru, závažnou otázkou alebo šokujte svojich čitateľov tučným tvrdením.

formátovanie & čitateľnosť

Dlhé odseky sú ťažko čitateľné aj nudné. Vytvorte krátke odseky, ktoré obsahujú jeden nápad pre každý odsek. Na zvýraznenie dôležitých nápadov použite podtitulky, odrážky, kurzívu a hrubé formátovanie.

dĺžka

Dĺžka vášho článku závisí od témy, o ktorej diskutujete. Kratšie články sa dajú ľahšie prečítať a poslať správu oveľa rýchlejšie. Dlhšie články sa však považujú za výrobky s väčšou autoritou a častejšie sa delia o krátke články, ktorým môže chýbať podstata.

zdroje

Keď citujete zdroje, svojim čitateľom sa preukáže, že ste preskúmali váš článok, a dokonca vyhľadávacie nástroje si tento aspekt všimnú, čím vášmu článku dávajú väčšiu autoritu..

Používajte pútavé vizuálne snímky

Neobmedzujte svoj obsah iba na text, okorenite svoj článok relevantnými vysokokvalitnými fotografiami, infografikami alebo videami. Kombináciou rôznych typov obsahu získate svojim čitateľom zaujímavejší zážitok z čítania.

Použite interné aj externé odkazy

Pomocou interných odkazov môžete prepojiť staré články a propagovať ich. Môžete použiť externé odkazy na autoritné webové stránky alebo na citovanie zdrojov. Nepreháňajte budovanie odkazov, inak vás Google nebude mať rád.

4. Získajte sociálne médiá

Propagácia vašich článkov na sociálnych sieťach je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako získať viac návštevníkov vašej webovej stránky. Či už budujete silnú prítomnosť na sociálnych sieťach alebo propagujete svoj obsah prostredníctvom reklám, sociálne médiá sú dobrou platformou na získanie kontaktu.

Optimalizujte svoj obsah pre sociálne médiá pridaním tlačidiel sociálneho zdieľania a vytvorte profily sociálnych médií na všetkých hlavných kanáloch, aby čitatelia, ktorí si užívajú váš obsah, mohli sledovať vašu aktivitu na týchto platformách.

5. Oslovte ovplyvňovateľov a hlavné stránky vo vašom výklenku

Získanie vplyvných používateľov alebo veľkých stránok na zdieľanie alebo opätovné publikovanie vášho obsahu je ťažké, ale je to tiež istý spôsob, ako získať viac čitateľov a sledovateľov. Identifikujte hlavných vplyvných pracovníkov vo vašom odbore a dajte im svoj obsah.

6. Vytvorte zoznam e-mailov

Používanie e-mailovej marketingovej služby, ako je MailChimp alebo Constant Contact, vám pomôže zostať v kontakte s ľuďmi, ktorí predtým zakúpili produkt alebo službu od vášho, alebo navštívili váš blog..

Hoci títo čitatelia prejavili záujem o vaše produkty alebo obsah prihlásením sa do svojho zoznamu e-mailov, mali by ste sa im vyhnúť bombardovaniu e-mailmi, ale občas sa s nimi môžete prihlásiť pomocou e-mailu, aby ste si ich mohli objednať znova alebo navštíviť svoje. stránky znova.

Na záver

Kľúčom k zvýšeniu návštevnosti webových stránok je konzistentnosť a rozmanitosť. Pravidelné pridávanie skvelého obsahu na vaše webové stránky a implementácia viac ako jednej metódy na zvýšenie návštevnosti vašich stránok vyžaduje určitý čas, ale zvýši to vašu čitateľskú základňu alebo zákaznícku základňu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map