7 najlepších lacných alternatív k bezplatnému webhostingu

Najlepšie-alternatives-free-web-hosting


Prevádzka webovej stránky vyžaduje veľa výdavkov a správcovia neustále hľadajú spôsoby, ako znížiť náklady. Zadarmo webhosting je atraktívny a jeho popularita sa nedávno zvýšila. Poskytovatelia bezplatného webhostingu nie sú takými, ktorých propagujú, pretože majú prísne obmedzenia týkajúce sa dostupnosti, úložnej kapacity, rýchlosti načítania a šírky pásma. Tieto obmedzenia môžu spôsobiť, že vaše stránky budú výkonné. A čo viac, je to, že niektoré z týchto stránok nie sú dostatočne zabezpečené, čo ohrozuje vaše informácie. Tu sú najlepšie alternatívy bezplatného webhostingu:

1. iPage

iPage bez-hosting alternatíva

iPage

Spoločnosť iPage začala svoju činnosť v roku 1998 a spoločnosť Endurance International ju kúpila v roku 2010. Poskytuje viac ako milión webových stránok z jej dvoch dátových centier v USA. Patrí k najlacnejším manažérom hostenia v odbore za 1,99 dolárov mesačne. iPage predstavuje jediný zdieľaný hostingový balík, ktorý poskytuje neobmedzené domény, neobmedzené databázy a neobmedzené miesto na disku.

Firma prijala stratégiu „jedna veľkosť vyhovuje všetkým“, ktorá obsahuje všetky zdroje, ktoré by malé podniky potrebovali. iPage používa ovládací panel vDeck, na rozdiel od väčšiny spoločností, ktoré uprednostňujú cPanel. Inštaláciu jedným kliknutím získate aj pre platformy ako WordPress, PixelPost, Drupal a Joomla..

Spoločnosť iPage zvládla aj umenie oceňovania hodnoty. Môžete sa prihlásiť na úvodnú sadzbu 1,99 dolárov mesačne až na tri roky. Len málo spoločností môže konkurovať webhostingovým zľavám vo výške 80 dolárov na tri roky.

iPage tiež svieti, pokiaľ ide o zákaznícku podporu. Ich tím 24/7 je prístupný prostredníctvom e-mailu, telefónu, lístka a chatu. Tieto kanály sa dajú ľahko nájsť a používať, vďaka čomu je iPage vynikajúci. Podniková dostupnosť 99,8% je tiež pôsobivá vzhľadom na to, aké lacné je hosťovať s iPage.

Nevýhodou aplikácie iPage je jej pomalé načítanie. Rýchlosti načítania priamo ovplyvňujú hodnotenie SEO, a preto sú nevyhnutné. Ich obnovovacie ceny tiež odrádzajú. Po skončení programového obdobia môžete zaplatiť navýšenie až do 350% za obnovenie plánu. Spoločnosť iPage sa tiež rozhodla používať cPanel, ktorý je užívateľsky prívetivejší ako vDeck.

2. HostGator

hostgator bez-hosting alternatíva

Hostgator

HostGator hosting uspokojuje webové stránky pre malé firmy s dostupnými plánmi hostenia, vysokými rýchlosťami, cloudovými plánmi WordPress a spoľahlivou podporou. Spravidla ponúka lacnejšie balíky ako konkurenti podobného rozsahu a ich zdroje sú dostatočné pre väčšinu klientov. Ich výkonná infraštruktúra im tiež priniesla dobrú povesť v oblasti hostingu.

Môžete sa zaregistrovať na 2,75 $ mesačne na tri roky. Firma sľubuje 45-dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade, že užívateľ nebude spokojný so svojimi službami. HostGator prevedie webovú stránku do vašej novej domény zadarmo do 30 dní od registrácie na zdieľaný hosting.

Firma prispôsobila najnovšiu verziu cPanel tak, aby bola mimoriadne užívateľsky prívetivá. HostGator má záruku dostupnosti 99,9%, ktorú môžete sledovať na prístrojovej doske. Ak táto sľúbená doba prevádzky nedosiahne, môžete si uplatniť nárok na jeden mesiac hosťovacieho kreditu. HostGator má početné návody a stránky s častými otázkami, aby svojich používateľov informoval.

HostGator používa štandardné cenové triky. Ak sa chcete napríklad zaregistrovať k veľkým zľavám, budete si musieť zvoliť trojročný plán. Ak sa rozhodnete pre mesačnú možnosť, mesačná sadzba sa zvýši o 50 až 150%, čo je drahé. Ich doby načítania sú tiež priemerné a pri menších webových stránkach môžete dosiahnuť vyššiu rýchlosť.

3. GreenGeeks

GreenGeeks bez-hosting alternatíva

GreenGeeks

Spoločnosť GreenGeeks začala svoju činnosť v roku 2008 po tom, ako ju založil Trey Gardner, ktorý pracoval s mnohými hostingovými spoločnosťami, ako sú iPage, Globat a Hostpapa. Ako už názov napovedá, spoločnosť poskytuje webhostingové služby vhodné pre životné prostredie. Je hrdý na to, že je „300% poháňaný obnoviteľnou energiou“, čo znamená, že vracia trikrát kredity za veternú energiu, ktoré využíva. Jej hlavným poslaním je poskytovať najrýchlejšie ponuky webhostingu bez negatívneho dopadu na životné prostredie.

Táto nízka uhlíková stopa neznamená, že je menej schopná dobre fungovať v porovnaní so svojimi náprotivkami. Aj keď môže byť menšia ako konkurencia, vyhráva z hľadiska osobnej pozornosti. Používatelia platformy potvrdzujú spoľahlivú a rýchlu podporu, ku ktorej sa ľahko dostanete.

GreenGeeks obsahuje tri plány zdieľaného hostenia, ktoré sľubujú neobmedzené domény, šírku pásma, e-mailové účty a úložisko. K dispozícii je tiež bezplatná doména na jeden rok. Cena za obnovenie domény po voľnom roku je však drahá. GreenGeeks sa nezaujíma o to, že je registrátorom domény, takže by bolo lepšie získať zdroj do inej domény. Najlacnejším balíkom je Ecosite Starter za 2,95 dolárov mesačne, ak sa rozhodnete pre dlhú zmluvu.

GreenGeeks ďalej poskytuje predajcom a hosťovaniu WordPress. Okrem ceny GreenGeeksboasts rýchlej infraštruktúry, možností dátových centier a spoľahlivých a bezpečných technológií. Spoločnosť si získala skóre A v kancelárii Better Business Bureau, ktorá hovorí o jej vynikajúcej reputácii online.

Organizácia GreenGeeks je uvedená ako partner v oblasti zelenej energie orgánom USA pre ochranu životného prostredia. Ak je udržateľnosť na vrchole zoznamu vašich obáv, potom môže byť pre vás platformou GreenGeeks.

4. Bluehost

Bluehost bez-hosting alternatíva

Bluehost

BlueHost bol uvedený na trh v roku 1996 av súčasnosti má viac ako dva milióny miest. Nadviazala dlhé vzťahy s komunitou WordPress a platforma ju od roku 2006 odporúča. BlueHost má dobrú povesť medzi začiatočníkmi a správcami rozpočtu..

Firma má úvodnú cenu 2,75 dolárov mesačne. Základný balík obsahuje diskový priestor 50 GB, päť e-mailových účtov, jednu webovú stránku, bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok a neobmedzenú šírku pásma. Tieto zdroje postačujú na jednu webovú stránku. Ak inovujete na balík Plus, získate neobmedzený ukladací priestor, desať stránok a anti-spamový nástroj za 6,95 dolárov.

Používatelia programu WordPress si môžu vybrať ktorýkoľvek z troch dostupných plánov. Tieto plány zahŕňajú stovky tém WordPress, prichádzajú s už nainštalovanou platformou a existuje pracovné prostredie, v ktorom môžu používatelia vytvárať zmeny a vzorkovať ich skôr, ako sa začnú na svojich stránkach zverejňovať. Získate tiež ďalšie ponuky vrátane aktualizácií jadra WordPress.

BlueHost berie bezpečnosť vážne a na tejto stránke získate prístup k rôznym možnostiam zabezpečenia. Spam môžete obmedziť pomocou nástrojov ako Spam Hammer a Spam Assassin. Ďalej podporuje CloudFare, aby sa zabránilo útokom DDoS, ktoré môžu spustiť webovú stránku, ktorá sa zníži nasmerovaním toku falošného prenosu z mnohých zdrojov. BlueHost má tiež jednu z najlepších prevádzok v hostiteľskej krajine na 99,99%, čo je nad priemyselným štandardom 99,94%.

5. InMotion Hosting

INMOTION bez-hosting alternatíva

InMotion Hosting

InMotion prevádzkuje dve dátové centrá vo Virginia Beach a Los Angeles. Existuje už od roku 2001 a výsledkom sú niektoré z najlepších priemyselných záruk. Jeho prevádzková pohotovosť 99,95% je pomerne spravodlivá vzhľadom na to, že leží v rozpočtovej kategórii. Najlacnejším plánom je uvedenie na trh za 5,99 dolárov mesačne s dvoma webovými stránkami a neobmedzeným úložiskom, miestom na disku a e-mailovými účtami.

Najlepšie na InMotion je to, že môžete ľahko upgradovať, keď zmeníte veľkosť svojich webových stránok. Okrem zdieľaného hostingu poskytuje spoločnosť aj príspevky na VPS, vyhradený serverový server a hosting na podnikovej úrovni.

InMotion má vyššie rýchlosti servera okolo 808 ms. Ďalšou oblasťou, kde firma vyniká, je podpora živých rozhovorov. Má A + s BBB Business Review a keďže sa často prehodnocuje, musela na zákaznícku podporu vyčleniť obrovské zdroje. Ich prvá doba odozvy je zvyčajne kratšia ako jedna minúta a opakovania zákazníkov sú uspokojivo informované.

InMotion ponúka novým používateľom bezplatnú migráciu stránok, hoci nezaručuje nulové prestoje v priebehu migrácie. Ak vyberiete hosting WordPress, vaše stránky budú vybavené doplnkom Sucuri, ktorý často kontroluje webové stránky z hľadiska bezpečnostných rizík a umožňuje vzdialené zálohovanie..

InMotion bude pre vaše stránky nepretržite vytvárať zálohu až do 10 GB a ponúka jednoduchý nástroj na manuálne zálohovanie účtu. InMotion tiež hľadal aktívne partnerstvá s hlavnými platformami elektronického obchodu, ako je Prestashop.

Podobne ako väčšina ostatných spoločností poskytujúcich webhosting, aj v prípade marketingu spoločnosti InMotion platíte, len ak sa zaregistrujete na dlhú dobu, zvyčajne dva roky. Noví zákazníci sú overení telefonicky a môže sa od nich dokonca vyžadovať, aby predložili identifikačný obrázok, ktorý môže odradiť zahraničných klientov.

6. FastComet

fastcomet bez-hosting alternatíva

FastComet

FastComet zo svojho ústredia v San Franciscu obsluhuje tisíce klientov v 83 krajinách. Ich serverové umiestnenia zahŕňajú Tokio, Chicago a Amsterdam. FastComet sa od svojho uvedenia na trh udržal v súkromí a má jedinečné postavenie v priemysle, ktorému dominujú konglomeráty ako Endurance International..

Stránka firmy obsahuje fotografie a mená tímu, ktoré potvrdzujú jeho malú veľkosť. Spoločnosť FastComet je schopná poskytovať rýchlu a priateľskú podporu vďaka svojej malej skupine. Napriek tejto veľkosti však FastComet ponúka konkurenčné služby. Jeho prevádzková doba je napríklad v priemere 99,97%, čo je pre správcov webových stránok neuveriteľne príťažlivé.

V dolnej časti zdieľaných hostingových plánov je StartSmart na 2,95 dolárov mesačne. Podporuje jednu webovú stránku, bezplatnú doménu na celý život, nemeraný prenos a priestor 15 GB SSD. Plán ScaleRight začína na 5,95 dolárov, čo umožňuje viac webových stránok a priestor 25 GB SSD. Balík SpeedUp je na spodnej časti úrovne 9,95 dolárov za priestor 35 GB SSD.

FastComet zaručuje konkrétne množstvo zdrojov tak, že vaše webové stránky nebudú trpieť, ak dôjde k preťaženiu ich serverov, ako je bežné pri zdieľanom hostovaní. FastComet nezvyšuje cenu za obnovenie. Ak sa napríklad zaregistrujete do programu StartSmart, zaplatíte za obnovu 2,95 $ mesačne.

Vyberiete tiež, z ktorého dátového centra chcete, aby sa vaše stránky spravovali. Záruka vrátenia peňazí pre FastComet je 45 dní, čo znamená, že spoločnosť si je celkom istá svojimi kvalitnými službami. Rýchlosť zaťaženia firmy však nie je taká rýchla, ako by ste si želali.

7. Hostinger

hostinger bez-hosting alternatíva

Hostinger

Hostinger bol predstavený v roku 2004 s poslaním poskytovať hodnotný webhosting bez obmedzenia toho, čo môžu používatelia robiť so svojimi webovými stránkami. V súčasnosti obsluhuje 29 miliónov klientov vo viacerých krajinách. Hostinger tiež využíva spoločnú taktiku stanovovania cien v priemysle. Ak sa napríklad zaviažete na štvorročnú zmluvu, zaplatíte iba 1,45 dolárov.

Po týchto štyroch rokoch cena za obnovenie vyskočí na 7,99 dolárov mesačne. Získate prístup k 10 GB disku a šírke pásma 100 GB pre jednu webovú stránku a subdoménu. Servery spoločnosti Hostinger sú distribuované v Ázii, Veľkej Británii a USA a používajú pripojenie s rýchlosťou 1 000 Mb / s pre vysoké rýchlosti.

Používatelia Hostinger môžu používať bezplatný tvorca webových stránok poskytovaný platformou, ktorá obsahuje rôzne šablóny. Je tiež ľahké používať ovládací panel, pretože má veľké ikony pre ľahšiu navigáciu. Tento panel môže byť pre ľudí zvyknutých na štandardný cPanel mätúci..

Hostinger využíva pre svojich klientov viacjazyčnú zákaznícku podporu a ako primárny systém podpory využíva Intercom. Používatelia však môžu byť frustrovaní nákupom ďalších domén.

Prečo je lepšie používať platený hosting?

Hostiteľ môže poskytnúť všetky potrebné zdroje, ale niektoré webové stránky budú potrebovať ďalšie funkcie dostupné iba s platenými balíčkami. Začiatočníci zvyčajne dobre pracujú s bezplatnými alebo lacnými plánmi, ale s rastom ich stránok sa stáva nevyhnutnosťou potreba aktualizovaných plánov. Platený hosting je lepší ako bezplatný hosting, pretože:

Preťaženie reklamy

Väčšina bezplatných hostiteľov závisí od reklamy, aby znášali náklady na prevádzku. To sa jednoducho premieta do prítomnosti mnohých nechcených reklám. S pop-up bannermi sa pri každom prekliknutí zaobchádza aj s návštevníkmi vašej platformy. Tieto reklamy zakryjú váš obsah a ohrozia odbornosť vášho webu.

Spoľahlivosť

V prípade plateného hostingu platíte za potrebné zdroje, aby bol váš web v prevádzke. Väčšina spoločností má záruku dostupnosti a v prípade, že to nebude možné, môžete požadovať mesačné kredity. Pri bezplatnom hostovaní sú firmy menej spoľahlivé a zdroje sa využívajú podľa uváženia. Podniky elektronického obchodu môžu z dôvodu dlhých prestojov prísť o tržby a frustrovaní sú aj návštevníci. Vaše stránky tiež potrebujú druh kvalitnej bezpečnostnej infraštruktúry dostupnej pre platený hosting.

Vesmír a šírka pásma

Zadarmo webhosting môže byť obmedzujúci, najmä pre veľké webové stránky. Ak váš web bude obsahovať videá, fotografie, mapy a súbory na stiahnutie vo formáte MP3, platené balíky budú mať spravidla taký druh ukladacieho priestoru, aký potrebujete. Tieto súbory tiež vyžadujú zvýšenú šírku pásma, čo je množstvo dátových prenosov potrebných na zobrazenie vašich webových stránok, keď návštevníci pristupujú k vášmu serveru z ich zariadení. Ak vaši návštevníci zvyčajne uverejňujú komentáre, nakupujú na svojej stránke a hľadajú pokyny na stiahnutie, budete potrebovať hostiteľa na podporu vysokej úrovne vašich požiadaviek na rýchlosť pripojenia.

podpora

Ak sa na vašom webe stretnete s prekážkami, je nevyhnutné mať prístup k tímu technickej podpory. Platený hosting zvyčajne zaručuje nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu. Bezplatní weboví hostitelia môžu byť pri vybavovaní vašich problémov pomalí.

záver

Dokonca aj najznámejší hostitelia bezplatných webových služieb ponúkajú služby pod odvetvovým štandardom. Bezplatný webhosting možno považovať za marketingový nástroj, pretože zmluvné podmienky sa neustále vylepšujú, pretože neexistuje finančná motivácia. Obmedzenia uložené týmito firmami bránia vášmu webu v najlepšom výkone.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map