8 Musí mať rozhranie Python GUI Framework pre začínajúcich vývojárov webu

01.06.2020
Články a ďalšie… '8 Musí mať rozhranie Python GUI Framework pre začínajúcich vývojárov webu
0 9 мин.

vývojári webových aplikácií pre python gui


Vývoj je významnou súčasťou budovania webovej stránky a jej vybudovania vysoko na silnejšom základe. Existuje veľa kódovacích jazykov, z ktorých môže vývojár ťažiť, zatiaľ čo Python je medzi všetkými top hráčmi. Pre vývojárov sa ukázal ako interaktívny nástroj.

Programátori môžu začať písať kódy priamo v Pythone, čo vyžaduje, aby poznali určité kľúčové slová. Jednou z možností je získať viac a viac prehľadov o kľúčových slovách, ktoré sa v Pythone ľahko používajú, ale druhá využíva pomoc z grafického používateľského rozhrania (GUI)..

GUI zobrazuje zoznam kľúčových slov, ktoré sú najrelevantnejšie pre aplikáciu, ktorú plánujete vytvoriť. Vývojári teda môžu vyberať kľúčové slová a ľahko pokračovať v kódovaní. Webový vývojár, ktorý je čerstvý a potrebuje pomoc so začatím kódovania v pythone, môže využívať rozhrania GUI. V tomto príspevku zdieľam niektoré cenné rámce, ktoré sú multiplatformové a ľahko použiteľné.

1. Kivy

Navštívte stránku »

Kivy je lákavý projekt pre vývojárov a je riadne licencovaný MIT. Je založený na OpenGL ES 2, ktorý vývojárom umožňuje rýchlo vytvoriť nové používateľské rozhranie. Ako rámec riadený udalosťami je založený na hlavnej slučke, vďaka ktorej je spoľahlivým riešením pre vývoj hier. Spätné volania sa uskutočňujú z hlavného pohľadu na preddefinovanú frekvenciu alebo jednorazový spúšťač.

Je považovaný za jeden z výkonných rámcov, ktoré okrem spracovania používateľského rozhrania spravujú všetko o animáciách, widgetoch a jazyku. Kivy je kompatibilný s viacerými operačnými systémami, ktoré zahŕňajú MacOSX, Windows, Linux, Raspberry Pi, Android a iOS. Jeho otvorený zdrojový kód dáva vývojárom slobodu prispôsobiť rámec buď inštaláciou niektorého z 20 dostupných widgetov alebo úpravou kódu..

2. PyQT

Navštívte stránku »

PyQT je vyvinutý s programovacím jazykom C ++ a je najobľúbenejší medzi platformami viacerých platforiem. Od vývojárov sa vyžaduje získanie komerčnej licencie, aby mohli pokračovať v práci na projektoch svojich klientov, zatiaľ čo začiatočníci a začiatočníci môžu používať bezplatnú verziu Qt prostredníctvom komunitnej licencie..

PyQt dlhodobo slúži vývojárskej komunite a spoločnosť Nokia ho nedávno získala. Vývojári preferujú najviac pre svoju nádhernú knižnicu API a užitočné nástroje, ktoré používajú mnohé priemyselné odvetvia. Kombinácia Qt a Python v tomto rámci umožňuje kódovačom buď začať kódovať od nuly, alebo používať vizuálne dialógy od návrhára Qt..

3. Tkinter

Navštívte stránku »

Tkinter je v predvolenom nastavení často pridaný do Pythonu kvôli jeho jednoduchému užívateľskému rozhraniu. Jednoduchosť a graficky atraktívne užívateľské rozhranie robí tento rámec populárnym medzi globálnou komunitou vývojárov. Pridanou atrakciou tohto nástroja je jeho otvorený zdrojový kód, ktorý spadá pod licenciu Pythonu.

Dôvodom, prečo sa väčšina vývojárov obracia na Tkinter, je dostupnosť rozsiahlych zdrojov, pokiaľ ide o príručky a kódy. Ako predvolený rámec, viac programátorov obdivuje a uprednostňuje začiatočníkov. Ak plánujete začať s týmto nástrojom, nájdete podporu a pokyny od svojej úžasne aktívnej komunity programátorov.

4. WxPython

Navštívte stránku »

WxPython je ďalší open source framework, ktorý sa považuje za wrapper, ktorý sa má použiť cez WxWidgets. WxWidget, predtým známy ako WxWindows, je multiplatformová knižnica GUI, ktorá je vyvinutá v programovacom jazyku C ++. Pomocou štandardných dialógov môže vývojár získať praktické skúsenosti s výrobou aplikácií a nástrojov pre známe operačné systémy ako Windows, Unix a Mac..

Okrem rozsiahlych zdrojov pre základný vývoj aplikácií môžu kodéry využívať ďalšie nástroje, ako sú dokovacie okná, rozhranie API na 2D kreslenie a widgety na spracovanie textu a úpravu textu. Čerstvejší kódovanie môže vyhľadávať pokyny od rôznych ukážok, ktoré sprístupnil WxPython. tutoriály sa tiež ukázali byť užitočné pri začatí kódovania.

5. PyGUI

Navštívte stránku »

PyGUI je ďalšia platforma pre rôzne platformy, ktorá je rovnako vhodná pre systémy Windows, Unix a Macintosh. Ak sa pokúsite porovnať ho s inými dostupnými rámcami, zdá sa, že je pomerne jednoduchý a ľahko použiteľný. API PyGUI sa dokonale synchronizuje s Pythonom, čo z neho robí ľahkú aplikáciu pre vývojárov. Vyvíja ho Dr. Greg Ewing z University of Canterbury na Novom Zélande.

Hlavným cieľom vývoja tejto aplikácie bolo vytvorenie rámca, ktorý by dobre zapadal do ekosystému Pythonu bez vytvárania prekážok pre kodéry. Hlavnou výhodou tohto rámca je vloženie jednoduchého a krátkeho kódu medzi grafické užívateľské rozhranie a python. To ukazuje pridanie kódu ako prirodzenej a vrodenej súčasti GUI.

6. PySide

Navštívte stránku »

PySide je tiež platformová aplikácia riadne vybavená nástrojmi Qt. Je to úžasný alternatívny nástroj, pokiaľ ide o výber jedného zo štandardnej knižnice. Je k dispozícii zadarmo, rovnako ako Tkinter, o ktorom sa hovorí vyššie v tomto príspevku. Nokia, známa spoločnosť na výrobu mobilných telefónov, začala a vyvíjala tento rámec.

Medzi podporované platformy patria Linux / X11, Maemo, Mac OS X a Windows. Prebieha zabezpečovanie kompatibility rámca s Andriodom a čoskoro bude k dispozícii na použitie. Ponúka tiež nástroje na vytváranie aplikácií pre dokumenty XML, databázy, sieť, GUI a multimédiá. Základnou silnou stránkou PySide je bezkonkurenčná kompatibilita API s PyQt4, ktorá pomáha kódovačom rýchlo migrovať do rámca PySide..

7. Libavg

Navštívte stránku »

Libavg je kódovaný v C ++ a používa Python ako skriptovací jazyk. Je to rámec tretích strán, ktorý obsahuje rôzne vlastnosti, ako napríklad zobrazovanie prvkov, ako sú pythonové premenné, časy setTimeout a setInterval, podpora protokolovania, konečný mechanizmus spracovania udalostí atď..

Podporuje Windows, Mac OS X a Linux. Aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom sa môže používať na základe licencie od spoločnosti LGPL. Môžete nájsť veľa dizajnérov, mediálnych umelcov a kódovačov, ktorí používajú Libavg pre aplikácie týkajúce sa mediálnych produktov. Podporuje tiež širokú škálu prvkov používaných pri navrhovaní displejov, ktoré zahŕňajú text, obrázky, výstup z kamery, videá a vektorovú grafiku. Ak narazíte na veľkoplošnú obrazovku pripevnenú v obchodoch a necháte deti hrať hry pomocou funkcie viacerých dotykov, pravdepodobne to bude produkt libavg.

8. PyGObject

Navštívte stránku »

PyGObject je dobre kódovaná aplikácia pre Python, ktorá vývojárom pomáha efektívne pracovať na projektoch GNOME a GTK +. GTK + je plnohodnotná aplikácia, ktorá zaisťuje kompatibilitu GUI s inými operačnými systémami. Keďže ide o miniaplikáciu medzi platformami, podporuje systémy Windows, Mac OSX a Linux.

Má integráciu s GObject, čo je samo o sebe platformová aplikácia s ponukami základných tried a bežných foriem, ktoré sa môžu osvedčiť ako užitočný zdroj pre kódovú bázu a ďalšie projekty..

Záverečné slová

Toto sú renomované mená v rámci GUI, ktoré sú rovnako užitočné pre profesionálov ako aj pre začiatočníkov. Zabezpečenie projektu vývoja webových aplikácií je určite jednoduchšie, ale ľahké a presné kódovanie je dosť náročné. S pomocou rámca GUI, jeden môže jednoducho využiť kľúčové slová pre kód, skôr než tráviť čas výskumom.

Asad Ali je expert na digitálny marketing s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti elektronického obchodu SEO, optimalizácie dizajnu a používateľských skúseností so 7 rokmi. V súčasnej dobe pracuje v GO-zálive, v tejto špičkovej kategórii agentúra pre vývoj webových aplikácií so sídlom v podnikovom sektore Dubaj. Môžete ho osloviť ďalej LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector