Aká je budúcnosť webhostingového priemyslu?

budúci priemysel webhostingu


Web hosting sa od skromných začiatkov rozrástol na vyspelý trh IT. Plány webhostingu sa diverzifikovali, zdroje a funkcie sa stále prevyšovali, zatiaľ čo ceny klesli na historicky minimálnu úroveň a objavili sa stále viac a viac špecializované hostingové služby (napríklad hosting WordPress, riadený hosting atď.). Webhosting zostáva dnes konkurencieschopným podnikom a nevyhnutnou službou pre každého, kto spúšťa blog, web alebo internetový obchod. Ako však hľadáte budúcnosť webhostingu? Bude jeho expanzia pokračovať? Prinášajú nové technológie lepšie a cenovo dostupnejšie riešenia hostenia, vďaka čomu je web hosting tak, ako ho dnes poznáme, zastaraný?

Nepochybne bude potreba webových služieb a služieb hostenia aplikácií naďalej rásť a keď sa objavia nové zákaznícke segmenty, služby sa budú aj naďalej špecializovať na riešenie týchto potrieb..

Webhosting, ako ho poznáme dnes

Tradičné spárovanie zdieľaných a vyhradených riešení hostingu sa rozšírilo o spravovaný hosting, optimalizovaný hosting WordPress, VPS hosting a teraz aj cloudový hosting. Aj keď sú ceny za zdieľaný hosting tak nízke, ako kedykoľvek predtým (možno označujú pomalý pokles tohto typu hostingu v prospech nových technológií), vyhradený hosting je stále na špičkovej úrovni cenovej stupnice. Ako však trendy hľadajú špecializovaný a riadený hosting a ako nové technológie prinesú koniec tradičných produktov hostovacej infraštruktúry??

Budúce predpovede – podľa čísel

výskum 451 Research, IT výskumná a poradenská spoločnosť, zistila, že dynamika rastu rôznych webhostingových služieb bude mať iný vzor a zameranie sa presunie z tradičnej hostingovej infraštruktúry do špecializovanejších infraštruktúrnych prostredí, ako je IaaS (Infraštruktúra ako služba). ) a SaaS (Softvér ako služba). Podľa tejto štúdie sa očakáva, že v prípade hostingu služieb sa zvýši ročná miera zvýšenia výnosov o 15,5% a príjmové faktory budú riadiť hosting, o ktorom sa očakáva, že porastie o 18,7% ročne, po ktorom bude nasledovať zdieľaný hosting s 10,4% ročne a vyhradený hosting s 5,7% rastom ročne. Pokiaľ ide o podiel na trhu, hosting a webhosting zaznamená pokles, zatiaľ čo riadený hosting zaznamená nárast na prekvapivých 71,5%. Výskum ďalej odhaduje, že zatiaľ čo trhy Severnej Ameriky a EMEA, ktoré tiež predstavujú najväčšie trhy pre hosťovanie, budú naďalej rásť, ich podiel na hostiteľskom trhu sa bude zmenšovať a trhy APAC a Latinskej Ameriky budú rásť výrazne vyššou mierou (12% a 14% zložená ročná miera rastu v Severnej Amerike a EMEA oproti 29% a 30% zloženej ročnej miere rastu v APAC a Latinskej Amerike do roku 2019).

Čo to všetko znamená pre hostingový priemysel? Spomalenie celkového rastu tradičných zdrojov na hosťovanie webu a aplikácií znamená, že pracovné zaťaženie sa presunie smerom k službám IaaS a SaaS, ktoré sa budú čoraz viac špecializovať a infraštruktúrne služby budú zahŕňať spravované služby ako ich modulárny komponent. Táto zmena a segmentácia zákazníkov je príležitosťou pre existujúcich poskytovateľov, aby sa zaoberali týmito vznikajúcimi požiadavkami a ukázali potenciálnym zákazníkom, ako môžu byť cloudové služby pre ich podniky užitočné.

Nové hnacie sily hostiteľského trhu budú riadené služby určené najmä pre určité aplikácie a platformy, aplikácie tretích strán a verejnú cloudovú infraštruktúru..

Vzostup oblaku

Tradičné produkty virtualizovanej, špecializovanej alebo zdieľanej infraštruktúry sa už začínajú zatieniť cloud computingom, doménou, ktorej široká škála služieb vychádza z potrieb škálovateľnosti a flexibility vývojárov, používateľov malých podnikov a veľkých podnikov..

Najväčšie výhody, ktoré môžu používatelia získať z cloud computingu, sa sústreďujú na myšlienku, že rýchly prístup a prístup na požiadanie sa poskytuje väčšine konfigurovateľných výpočtových zdrojov (služby, aplikácie, úložiská, siete, servery atď.), Ktoré sa vyznačujú rýchlym poskytovaním, minimálna interakcia poskytovateľa služieb a minimálne úsilie v oblasti riadenia. Ďalšou charakteristikou cloudových služieb, či už sa to chápu ako SaaS, IaaS alebo PaaS (Platform ako služba), je ich pružnosť a schopnosť reagovať na meniace sa požiadavky. Ďalšou zvláštnosťou je ich väčšinou priebežná povaha, ktorá umožňuje používateľom nakupovať služby založené na spotrebe.

Tri takzvané komponenty cloud computingu – SaaS (aplikácie dodávané cez web a určené pre koncových používateľov), PaaS (konglomerát nástrojov a služieb určených na rýchle a efektívne kódovanie a zavádzanie aplikácií) a IaaS (softvér) a hardvér, ktorý je zaťažený napájaním všetkých ostatných služieb, sietí, operačných systémov, úložísk, serverov), hoci sa ich spoje považujú za odlišné kategórie, čoraz viac sa stierajú a budú sa v nasledujúcich rokoch aj naďalej stávať.

V tejto súvislosti sa bude cloud hosting naďalej rozširovať a uvidí, ako sa používatelia budú chcieť zbaviť obmedzení, ktoré ukladajú tradičné produkty hostingu, a zahrnúť flexibilitu, silu a spoľahlivosť ponúkanú vzájomne prepojenou serverovou sieťou, ktorá tvorí prostredie hostenia cloudu. Malé podniky budú tiež môcť ťažiť z prostredia cloudhostingu a všetkých aspektov cloudových služieb, pretože náklady sa stanú dostupnejšie a podniky budú schopné zefektívniť a dokončiť malé a strednodobé projekty bez zbytočných investícií. Vďaka službám cloud computingu už nebudú rozhodujúcim faktorom odborné znalosti a peňažné obmedzenia, pretože hotové komponenty služieb cloudovej infraštruktúry pomôžu prekonať tieto prekážky..

Cloud chápaný ako súčet jeho komponentov SaaS, IaaS a PaaS otvoril cestu inováciám a technologickým gigantom, ako sú Amazon, Microsoft a Google, prostredníctvom svojich cloudových služieb – Webové služby Amazon, Microsoft Azure a Platforma Google Cloud Platform – už pripravujú cestu pre nový posun, ktorý cloudové služby a cloud computing prinesú v oblasti webového a aplikačného hosťovania.

záver

Keď si spotrebitelia viac uvedomia výhody používania služieb cloudového hostingu a cloud computingu pre svoje podniky, zmení sa spôsob podnikania na internete a spôsob fungovania zákazníkov. Pracovné zaťaženia, ktoré existovali vo vyhradených prostrediach a prostrediach VPS, sa posunú smerom k rozširujúcej sa škále typov infraštruktúry a aplikácií, ktoré dnes zahŕňajú riešenia typu IaaS. Podniky, ktoré chcú naďalej prosperovať v tomto novom svete webhostingu a webhostingu aplikácií, musia byť svižné na nohách a porozumenie a identifikácia technologických a spotrebiteľských reakčných trendov bude v tomto procese rozhodujúcou súčasťou..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map