Ako a kde kúpiť lacné doménové mená?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako a kde kúpiť lacné doménové mená?
0 16 мин.

Buy-lacné-domény mená


Pri spúšťaní webových stránok je prirodzené, že sa pokúsite nájsť tie najlepšie ponuky týkajúce sa hostingu, dizajnu a dokonca aj názvov domén. Zníženie zákrut, aby sa zmestili do rozpočtu, je mnohými podnikmi a jednotlivcami príliš známe, najmä pri začatí nového projektu..

Keďže hľadanie najlepších ponúk nie je ľahké a bezohľadne sa môžu znížiť rohy, sme tu, aby sme vás sprevádzali procesom výberu spoľahlivého registrátora domény a pomôžeme vám nájsť najlepšie možnosti pri hľadaní lacnej domény..

Domény 101

Názov domény je slovo alebo postupnosť znakov (písmen, číslic a symbolov), ktoré zadáte do webového prehľadávača, aby ste sa dostali na webovú stránku. Poradie znakov zodpovedá IP adrese (adresa internetového protokolu) názvu domény, ktorú prehliadače používajú na komunikáciu so servermi.

K webovým stránkam by ste sa mohli dostať tak, že do svojho webového prehľadávača zadáte jeho adresu IP, ale zapamätanie reťazcov čísel je oveľa ťažšie ako zapamätanie názvov domén.

Názov domény je tiež jedinečný pre web, čo znamená, že nemôžu existovať dva webové stránky s rovnakým názvom domény. Ak chcete, názov domény je jedinečný identifikátor webových stránok na webe.

Každý názov domény končí príponou, ktorá nasleduje bezprostredne za poslednou bodkou na konci názvu domény, napr. „.Com“, „.org“, „.gov“ atď. Tieto domény sa nazývajú domény najvyššej úrovne, zatiaľ čo rozšírenia, ktoré sú kódom krajiny (napr. .It pre Taliansko, .fr pre Francúzsko), sú najvyššou úrovňou kódu krajiny. domény. Prečítajte si nášho komplexného sprievodcu a zistite, ktoré rozšírenie domény by ste si mali zvoliť: com, net, org.

Internetová spoločnosť pre pridelené názvy a čísla (ICANN) je organizácia koordinujúca správu týchto jedinečných identifikátorov. ICANN vyvíja politiky a prevádzkuje akreditačný systém pre registrátorov domén.

Doména vs web vs hosting

hosting-vs-webové stránky-vs-domain

Niektorí ľudia používajú pojmy web a názov domény zameniteľne, ale ako sme už spomenuli, názov domény je adresa, na ktorej sa nachádza váš web, t. J. Obsah, ku ktorému chcete získať prístup. Na druhej strane hosting je služba ukladania obsahu vašich webových stránok na webový server.

Niektorí weboví hostitelia spájajú registráciu domén so svojimi webhostingovými službami a ponúkajú bezplatnú doménu počas prvých 12 mesiacov vašej zmluvy. Môžete sa samozrejme rozhodnúť vzdať sa tejto ponuky a zaregistrovať svoju doménu u bežného registrátora domény.

Aké lacné sú lacné domény?

Takmer každý registrátor domén bude inzerovať svoje domény ako lacné alebo dostupné, ale ako viete, či sa vám darí, ak všetci sľúbia, že nebudú kopať príliš hlboko vo vrecku??

Cena názvu domény sa skladá z počiatočnej registračnej ceny, ktorá sa v priemere môže pohybovať v rozmedzí od 1,99 do 12 dolárov za domény na dolnom konci spektra. Registračná cena je zvyčajne nižšia ako obnovovacia cena vašej domény, pretože registrátori domén často propagujú a poskytujú vám kupónové kódy a to, čo sa u nich nezaregistruje.

Cena, za ktorú zaregistrujete svoju doménu, pokrýva vaše používanie domény po dobu 1 roka. Potom, ak si chcete svoju doménu zachovať, musíte ju obnoviť. Cena za obnovenie je zvyčajne vyššia ako pôvodná registračná cena, od 10 do 20 dolárov.

Aj keď doména môže pôvodne stáť 0,99 USD, cena za obnovenie by mohla byť 15 USD, preto pri porovnávaní cien medzi registrujúcimi by ste mali vždy zohľadniť mieru obnovenia..

Samotné určovanie cien a stanovovanie cien by však nemalo byť jediné, čo sa dá zistiť pri nákupe názvu domény. Rovnako dôležité sú ďalšie aspekty, ako je akreditácia, spoľahlivosť, podpora, súkromie.

Ako si vybrať registrátora domény?

Výber registrátora domény by nemal byť rozhodnutím iba na základe stanovenia ceny. Pri nákupe domén sa uistite, či je registrátor:

Akreditované ICANN

Už sme spomenuli, že ICANN je autorita, ktorá akredituje registrátorov domén, aby zabezpečila, že budú dodržiavať všetky technické, prevádzkové a finančné kritériá stanovené pre registrátorské firmy..

Mnoho registrátorov domén teraz môže tvrdiť, že sú akreditovaní, ale jediný spôsob, ako skontrolovať, je nahliadnuť do zoznamu akreditovaných registrátorov domén, ktorý ICANN na svojich webových stránkach vedie. Ak je spoločnosť na zozname, môžete túto požiadavku odškrtnúť.

spoľahlivý

Aj keď sú registrátori domén viazaní právami a povinnosťami stanovenými spoločnosťou ICANN v registračných dohodách o akreditácii, mali by ste ešte vykonať previerku spoločnosti. Pritom zistíte, ako dlho v podnikaní pôsobia, či už existujú nejaké zlé recenzie od súčasných alebo bývalých zákazníkov.

Chráni súkromie

Pri registrácii názvu domény je registrátor domény zodpovedný za odoslanie vašich údajov (meno, adresa, telefónne číslo atď.) Do databázy WHOIS, čo je verejný adresár, ktorý uchováva informácie o registrujúcom každej domény. To vás môže potenciálne vystaviť spammerom, priamym obchodníkom a iným vykorisťovacím praktikám.

Registrátori domén ponúkajú služby ochrany súkromia domén zvyčajne prostredníctvom spoločností tretích strán, ktoré maskujú vašu totožnosť v databáze WhoIs tým, že namiesto svojich údajov vkladajú svoje vlastné údaje, avšak v očiach ICANN je každý, kto je uvedený na zozname WhoIs ako registrujúci domény, tiež oprávnený vlastník tejto domény. Ak sa chcete vyhnúť právnym sporom týkajúcim sa vlastníctva názvu domény, nezabudnite si vybrať spoločnosť s renomovaným záznamom.

V dôsledku nariadení v rôznych krajinách nie je možné maskovať niektoré domény najvyššej úrovne. Napr. TLD .eu nemôžu byť maskované v WhoIs.

Ponúka podporu

Možno si myslíte, že podpora nie je taká dôležitá pre registráciu domén, ale môžete naraziť na scenáre, keď budete potrebovať pomoc špecialistu, napríklad pri nastavovaní nameserverov alebo pri prenose doménových mien. Nezabudnite si prečítať recenzie o tíme podpory registrátora domén a skontrolovať, či ponúkajú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, e-mailom, chatom alebo telefonicky.

Je dôležité vyhnúť sa registrátorom domén s temnou históriou, aj keď sú ich ceny veľmi nízke. Drž sa ďalej od spoločností, ktoré sú známe zlou zákazníckou podporou, spoločnosťami so zlou praxou v oblasti ochrany údajov, spoločnosťami, ktoré vám zabíjajú skryté poplatky atď..

Teraz, keď už máte prehľad o požiadavkách dobrého registrátora domény, čo požiadavky na výber názvu domény?

Ako si vybrať doménové meno?

Takže si myslíte, že ste pre svoj web vytvorili dokonalý názov domény, ale ste si istí, že je taký dobrý, ako si myslíte? Tu je niekoľko otázok, ktoré si môžete položiť pri rozhodovaní o názve domény:

Je to nezabudnuteľné?

Aj keď si nevyberiete chytľavý a vtipný názov domény, uistite sa, že je vaša doména ľahko zapamätateľná. Za týmto účelom sa vyhýbajte spojovníkom, slovám s ťažkým pravopisom alebo doménam, ktoré obsahujú čísla. Čím kratšia je doména a čím ľahšie je kúzlo a vyslovovanie, tým lepšie.

Je to relevantné?

Názov domény by mal byť čo najviac prispôsobený vašej firme. Ak ide o kľúčové slová, ktoré spájajú vašu firmu s vašou značkou, buďte kreatívni a začleňte ju do názvu svojej domény. Čím ľahšie budú ľudia prepojiť vašu doménu so svojou značkou, tým lepšie.

Je to jedinečné?

Skontrolujte, či je vaša doména k dispozícii, a nezabudnite sa vyhnúť porušovaniu autorských práv. Vyhýbajte sa menám, ktoré spôsobujú zámenu medzi značkami alebo ktoré používajú obľúbenú značku s iným rozšírením. Všetky tieto triky vás môžu pristáť uprostred konania o porušení autorských práv.

improvizovať!

Použitie generátora doménových mien nie je hanbou, ak nemáte nápady na svoj web. Tieto generátory mien môžete kŕmiť niekoľkými kľúčovými slovami a čakať na množstvo návrhov.

Dajte si pozor na únos domény

Ak máte viac domén zaregistrovaných u rôznych alebo dokonca rovnakých registrátorov domén, je vhodné zapnúť automatické obnovovanie domén. Niektoré spoločnosti to majú predvolene zapnuté. Týmto spôsobom nehrozí riziko straty doménového mena, pretože ste ho zabudli obnoviť, ale môžete sa tiež chrániť pred praktikami únosu domén..

Niektoré spoločnosti sa vás môžu pokúsiť oklamať, aby ste preniesli svoju doménu na iného registrátora, o ktorom vás nepoznajú. Tieto spoločnosti vám zvyčajne pošlú e-mail maskovaný ako oznámenie o obnovení alebo vyúčtovanie a kliknutím na odkazy v tomto e-maile môžete skončiť prevodom na iného registrátora a nakoniec zaplatiť vyššie poplatky za svoju doménu..

Ak máte vo svojom účte povolenú automatickú obnovu, bude ľahké odhaliť tieto podvodné e-maily a zabrániť neoprávnenému prenosu domén. Aj keď nepovolíte automatické obnovenie, mali by ste e-maily s upozornením na obnovu považovať za podozrivé a nemali by ste klikať na akékoľvek odkazy v týchto e-mailoch. Namiesto toho by ste sa mali prihlásiť do svojho účtu na webových stránkach registrátora domény a skontrolovať, či nie je potrebné obnoviť niektorú z vašich domén..

Ďalším spôsobom, ako sa chrániť pred neoprávnenými zmenami, je povolenie uzamknutia domény pre vašu doménu. Túto funkciu môžete vo svojom účte zvyčajne povoliť alebo zakázať.

Kde kúpiť lacné domény?

Teraz, keď viete o požiadavkách a nástrahách pri nákupe doménových mien, vás nenecháme vyschnúť! Tu sú naše najlepšie odporúčania pre registrátorov domén, ktoré sú cenovo dostupné a spoľahlivé:

Choď oci

Godaddy-buy-lacné-domény názvy

Pokiaľ ide o lacné domény, GoDaddy je určite dobrým miestom na štart. GoDaddy je najväčší registrátor domén na svete s niekoľkými prebiehajúcimi propagačnými akciami. Prvú doménu .com môžete získať už za 0,99 dolárov.

GoDaddy je registrátor domén akreditovaný ICANN, ktorý ponúka podporu 24/7, služby prenosu domén, registráciu súkromných domén, hromadné registrácie domén, certifikovanú doménu a mnoho ďalších služieb vrátane cenovo dostupného webhostingu.

Hoci sú to spoločnosti so sídlom v USA, majú kancelárie v celej Európe, Ázii, Indii a ďalších. Poskytujú služby viac ako 17,5 miliónom zákazníkov a majú pod správou viac ako 76 doménových mien.

Okrem služieb registrácie domén a webhostingu webové služby GoDaddy zahŕňajú aj e-mail hosting, online marketing, webovú bezpečnosť a budovanie webu..

Rovnako ako u každého hostiteľa rozpočtu môžete očakávať niekoľko zvýhodnení pri pokladni, o niečo dlhšie doby čakania na zákaznícku podporu a sklon k uzamknutiu dodávateľa..

Hostgator

hostgator-buy-lacné-domain-mien

HostGator je ďalšia renomovaná webhostingová služba, ktorá existuje už po dve desaťročia. Spolu s vreckovými a užívateľsky orientovanými webhostingovými službami ponúkajú registráciu domén ako samostatnú službu.

Medzi ich službami súvisiacimi s doménami nájdete uzamykanie domén, ktoré zabraňuje únosom domén, v predvolenom nastavení je povolená automatická obnova, ochrana súkromia domén, aby bola vaša identita v databáze WhoIs súkromná, a služba prenosu domén. Ak prevediete doménu na server HostGator, spoločnosť automaticky pridá 1 rok k zostávajúcemu času na vašej existujúcej registrácii.

Zákaznícka podpora hostgátora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni naživo. Medzi ďalšie podporné kanály patrí telefón, e-mail a systém predaja lístkov.

Spoločnosť si vytvorila svoje meno ako hostiteľa rozpočtu, ktorý vyhovuje predovšetkým potrebám začiatočníkov. Ich hostingové balíčky pokrývajú všetky hostingové kategórie a ponúkajú s každým balíkom niekoľko bezplatných objednávok.

NameCheap

NameCheap registrovať-lacné-domény mená

NameCheap je ďalší populárny registrátor domén, ktorému môžete veriť. Ich ceny sú jedny z najnižších v odbore. Rovnako ako HostGator a GoDaddy, NameCheap je tiež registrátorom domén akreditovaným spoločnosťou ICANN.

Na serveri NameCheap môžete zaregistrovať doménu, preniesť doménu, využiť službu PositiveSSL na zabezpečenie svojej domény, využívať ochranu osobných údajov strážnej služby WhoIs a nepretržitú zákaznícku podporu.

Môžete zaregistrovať doménu na niekoľko rokov, aby ste mohli využívať zľavy.

NameCheap okrem domén poskytuje aj hostingové služby, ako aj online marketing a bezpečnostné služby online.

Zabaliť

Vyváženie kvality a cenovej dostupnosti nie je vždy ľahké, najmä v priemysle, kde každý sľubuje, že vám ponúkne najlepšiu ponuku za svoje peniaze. Ponuky, ktoré sa môžu zdať dobré na povrchu, sa môžu zdať omnoho viac zdaniteľné ako vy, takže je dôležité vedieť, ako a kde kúpiť svoje domény od.

GoDaddy, HostGator a NameCheap sú spoľahliví registrátori ICANN akreditovaných registrátorov, ktoré vám odporúčame, ak hľadáte registráciu domény s ohľadom na budúcnosť. Všetky spoločnosti uvedené v tejto príručke ponúkajú nepretržitú zákaznícku podporu a množstvo ďalších webových služieb vrátane webhostingu a zabezpečenia online. Ich základné služby registrácie domén sú doplnené doplnkovými službami, ktoré uľahčujú správu a zabezpečenie názvov domén.

Odporúčaný obrázok: Navrhol Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector