Ako hosťovať vaše webové stránky? Príručka pre začiatočníkov pre spustenie webovej stránky

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako hosťovať vaše webové stránky? Príručka pre začiatočníkov pre spustenie webovej stránky
0 12 мин.

hostiť vaše webové stránky


Ak uvažujete o hosťovaní webových stránok, či už ide o osobný, alebo dokonca nový obchod s elektronickým obchodom, môže byť tento článok užitočný, pretože vás oboznámime so všetkými hlavnými aspektmi toho, ako hostiť vaše webové stránky..

Ak ste chceli hostiť vaše webové stránky späť v deň, keď sa internet začínal stávať bežným prúdom, musíte si kúpiť webový server (fyzický stroj), a ak ste nechceli, aby sa váš web stal offline, vždy, keď by došlo k výpadku napájania alebo zlyhalo pripojenie na internet v domácom prostredí, musíte server nastaviť v serverovej miestnosti. Vtedy by vás stálo malé šťastie, keby ste hostili svoje webové stránky, dokonca aj veľmi jednoduché. Dnes je však hosting webových stránok oveľa jednoduchší a lacnejší. Napríklad s webom iPage.com môžete hostiť svoje webové stránky iba za 1,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo nastavenie je rýchle a ľahké, nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti ani technické zručnosti..

Čo je to Web Hosting?

Povedzme, že máte webovú stránku alebo aspoň nejaký nápad. Ako by to malo vyzerať, aké funkcie by mali mať atď. Určite si môžete na svojom osobnom počítači vytvoriť plne funkčnú webovú stránku, ale ak ju chcete sprístupniť celému svetu, bude potrebné vystavenie napríklad ako obraz. Môžete maľovať niečo doma a pozerať sa naň celý deň, ale ak ho chcete zdieľať so širokou verejnosťou, musíte ho zvyčajne vystaviť v múzeu alebo v galérii umenia, kde si ho môžu tiež vychutnať aj iní ľudia. Takže webhosting alebo jednoducho hosting je služba poskytovaná určitými spoločnosťami, ktoré v podstate sprístupňujú váš web širokej verejnosti..

Tieto hostingové spoločnosti majú zabezpečené serverové miestnosti, v ktorých uchovávajú všetky svoje servery, redundantné zdroje napájania, redundantné pripojenie na internet, nepretržité monitorovanie atď., Aby zabezpečili, že vaše webové stránky budú dostupné bez prerušenia alebo prestoje.

Typy webhostingu

Hostiteľská spoločnosť je zvyčajne omnoho viac než len jednoduchý hosting. Ponúkajú všetky druhy doplnkových služieb a zvyčajne ponúkajú viacero typov hostingu vrátane vyhradeného hostingu, cloudových služieb, VPS hostenia, zdieľaného hostingu a niekedy špecializovaného hostenia pre určité typy webových stránok, ako sú WordPress, Drupal, hosting špecifický pre eCommerce atď..

Vyhradený hosting

Dedikovaný hosting sa zvyčajne vzťahuje na typ hostenia, kde si prenajímate kompletný fyzický stroj. Je to najdrahší typ hostingu, ale je tiež jedným z najvýkonnejších. Získate všetku silu servera: viacjadrový procesor, niekoľko GB RAM a viac ako dostatok úložiska založeného na HDD alebo SSD. Nie je to hosting priateľský pre začiatočníkov a pre niekoho, kto chce hostiť jednoduchý web alebo blog, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o nadmernú záťaž..

VPS hadica

VPS je skratka pre Virtual Private Server a zvyčajne sa dosahuje rozdelením väčšieho dedikovaného servera na niekoľko menších. Nie je neobvyklé, že vyhradený server je rozdelený na 8-16 menších VPS. Jednou z výhod tejto konfigurácie je to, že je oveľa lacnejšia ako dedikovaný server, ale získate vyhradené zdroje. Môžete mať VPS s jedným procesorovým jadrom, 2 GB RAM a povedzme 40 GB SSD úložiska. Tieto zdroje sú zaručené v tom zmysle, že ich môžete použiť iba vy.

Zdieľaný hosting

Zdieľaný hosting, ako naznačuje jeho názov, je hosting, ktorý zdieľajú všetci na serveri. Je to najbežnejší typ hostingu a jeden z najlacnejších. Všetky zdroje servera zdieľajú všetky webové stránky. Tento model zvyčajne funguje, pretože pre niekoho je celkom potrebné, aby potreboval celý server, takže kým si všetci nehrajú pekne, je to skvelá symbióza a nakoniec výhody pre všetkých: je lacný, pre krátke sumy môžete využiť všetku výkonnosť servera a potom ho použije niekto iný.

Je to ideálne riešenie pre nováčikov, pretože je relatívne lacné a je zamerané na začiatočníkov s množstvom príkladov a hotových riešení, ako sú automatické inštalácie softvéru, automatické zálohovanie a pracovníci technickej podpory sú zvyknutí na otázky, ktoré majú nováčikovia.

Pri zdieľanom hostovaní často narazíte na výrazy ako neobmedzené úložisko, neobmedzený prenos atď. Toto je zavádzajúce, pretože všetky servery majú obmedzené zdroje. Čo neobmedzené znamená v skutočnosti to, že hostiteľská spoločnosť nedefinuje obmedzenie zdrojov úložného priestoru a prevádzky od začiatku a nebude vám účtovať poplatok na základe toho, koľko z týchto zdrojov vyčerpáte v danom mesiaci. Namiesto toho majú určitú hranicu, ktorá sa môže meniť z mesiaca na mesiac, po prekročení ktorej budú uložené určité obmedzenia, ak neustále využívate príliš veľa zdrojov..

Čo je to doménové meno?

Vráťme sa k predchádzajúcemu príkladu s obrazom, ak vystavíte svoj obraz (web) v umeleckej galérii alebo v múzeu (hosting), je to jedna vec, ale aby ju ľudia mohli vidieť, budú musieť ísť do galérie.

Vo fyzickom svete môžete na miesto ukazovať podľa adresy alebo súradníc zemepisnej šírky a dĺžky. Ak chcete, aby ľudia videli váš obraz, môžete im poslať súradnice galérie (podobne ako adresa IP webovej stránky), ale pre nás je oveľa jednoduchšie zapamätať si slová a reťazce ako čísla. Takže viac ako pravdepodobné poviete ľuďom, aby šli na konkrétnu ulicu (podobne ako funguje doménové meno pri webhostingu).

Budete teda potrebovať doménové meno, pod ktorým bude váš web nájdený. Takmer všetky hostiteľské spoločnosti poskytujú služby registrácie doménových mien. Je pohodlnejšie sa s nimi zaregistrovať, pretože zvládnu nastavenie názvových serverov a záznamov DNS, napríklad „MX“ pre e-mail, „A“ pre samotný hosting atď. Väčšina hostingových spoločností dokonca ponúka bezplatné doménové meno, ak zaregistrujte sa s nimi najmenej jeden rok.

Čo sa týka typu doménového mena, ktoré by ste mali získať, je veľa diskusií. Dobrý názov domény by mal byť vo všeobecnosti krátky, ľahko zapamätateľný a dobre známy (.com, .net, .org, .info). V nedávnej minulosti došlo k výbuchu v názvoch gTLD (generická doména najvyššej úrovne), čo viedlo k množstvu prípon názvov domén (napr. Kraky, .life, .guru, atď.). Ak zistíte, že požadovaný názov domény je už zadaný (napr. Pinapple.com), môžete si ho vyhľadať pod týmito novými rozšíreniami domény (napr. Pineapple.guru)

Pri výbere názvu domény môžete zvážiť ďalšie aspekty, ako napríklad ochranu súkromia domény. Ak si kúpite doménové meno, vaše meno a kontaktné informácie budú zverejnené pre každého, kto má záujem ho vyhľadať. Niektoré gTLD umožňujú funkciu nazývanú Súkromie domény alebo niekedy označovaná ako Ochrana osobných údajov Whois. .com, .net a .org túto funkciu podporujú, zatiaľ čo .uk, .us, .ca, .de, .eu to nepodporujú. Ak chcete použiť Ochrana osobných údajov domény alebo WhoisGuard, môžete zvoliť rozšírenie domény, ktoré ho podporuje. Registrátori domén a hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú služby registrácie domén, zvyčajne poskytujú aj služby na ochranu súkromia domény.

Spustenie webovej stránky pomocou WordPress

Po registrácii na hostingový plán a strávení nejakého času výberom správneho názvu domény ste pripravení nastaviť svoj web. Ak už máte na svojom počítači plne funkčnú webovú stránku, zvyčajne ju jednoducho odovzdáte na svoj hostingový účet. Vaša hostingová spoločnosť by vám mala poskytnúť prístup k rozhraniu pre správu, kde môžete vyladiť parametre hostingu. Zvyčajne ide o rozhranie cPanel, Plesk alebo DirectAdmin.

Svoju pracovnú webovú stránku môžete nahrať pomocou webového správcu súborov, ktorý poskytuje váš hosting, ale ak vaša webová stránka pozostáva z viac ako len niekoľkých súborov, na odovzdanie súborov na server sa odporúča použiť SFTP alebo FTP. Je viac ako pravdepodobné, že vaše webové stránky používajú nejakú databázu, napríklad MySQL, PostgreSQL, MSSQL atď. V takom prípade ju budete musieť tiež importovať..

Ak ešte nemáte webovú stránku, môžete použiť funkciu inštalácie jedným kliknutím, ktorú väčšina hostingových spoločností podporuje a na svoj názov domény nainštaluje nový redakčný systém. WordPress je skvelá voľba pre redakčný systém, koniec koncov je to redakčný systém s 27% webových stránok na internete..

Existuje veľa argumentov v prospech používania programu WordPress vrátane jeho začiatočníckej povahy, bezpečnosti, prispôsobiteľnosti, veľkej podpory, rozsiahlej dokumentácie a kompatibility so všetkými hostiteľskými účtami..

Po dokončení inštalácie programu WordPress jedným kliknutím vás uvíta novo nainštalovaný program WordPress a môžete ho spustiť a prispôsobiť podľa svojich potrieb. Nepotrebujete poznať HTML ani CSS, môžete si kúpiť predpripravenú tému WordPress a prispôsobiť ju podľa svojich predstáv. Môžete nainštalovať doplnky, ktoré môžu do vášho WordPressu pridávať nové funkcie, napríklad môžete pridať systém nákupného košíka alebo systém rezervovania schôdzok. S doplnkami sú možnosti prakticky nekonečné, čo môžete dosiahnuť.

Hostiteľské spoločnosti, ktoré zameriavajú svoje služby na začiatočníkov, spravidla spravia dosť ruky. To znamená, že budete môcť kontaktovať podporu pri problémoch, s ktorými sa začiatočníci zvyčajne stretávajú, a ktoré zahŕňajú problémy, s ktorými sa stretnete pri nastavovaní svojich webových stránok. Na ich webových stránkach budú tiež uvedené podrobné návody a príručky, ktoré pomôžu nováčikom zvládnuť základy hostenia webovej stránky..

záver

Keďže prítomnosť internetu sa stala všadeprítomnou a ústrednou vecou každého seriózneho podnikania, každý sa môže naučiť, ako založiť webovú stránku. Na hosťovanie vášho webu je dôležité zvoliť si seriózneho webhostingu, pretože hosting môže ovplyvniť mnoho aspektov vašej online prítomnosti vrátane dostupnosti a rýchlosti výkonu vášho webu..

Najlepšie spoločnosti, ktoré hosťujú vaše webové stránky

spoločnosť
Promo cena

1najlepší lacný web hosting1,99 USD / mesiac
2Najlepšie wordpress web hosting3,95 USD / mesiac
3najlepší obchodný web hosting3,95 USD / mesiac
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector