Ako identifikovať dobrého poskytovateľa hostingu?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako identifikovať dobrého poskytovateľa hostingu?
0 18 мин.

identifikovať dobrého poskytovateľa webhostingu


Dnes sa chystáme nájsť vlastnosti dobrého poskytovateľa webhostingu. Prechádzanie všetkými webhostingovými službami, ktoré sú v súčasnosti dostupné pre všetkých, je časovo náročný proces. Je ľahké sa zamieňať so všetkými rôznymi premennými a reklamami a neumožňuje vám ľahšie si vybrať. Pre väčšinu ľudí vyzerajú reklamy a ponuky, ktoré vidia, takmer rovnaké pre každého poskytovateľa hostingu.

Iste, exteriér vyzerá veľmi podobne. Každý poskytovateľ ponúka spoľahlivosť, vysokú rýchlosť, vysoké prestoje a vynikajúci, dokonca ocenený zákaznícky servis. Toto je niekoľko základných vecí, ktoré tvoria dobrú hostingovú službu. Ale keď sa pozriete pod kapotu, uvedomíte si, že veci sa veľmi líšia od toho, čo ste videli na povrchu.

Hostingové služby ponúkajú rôzne spoločnosti, ktoré prevádzkujú rôzni ľudia, s rôznymi politikami. Majú rôzne servery, rôzne zariadenia a svoj vlastný spôsob zaobchádzania so svojimi zákazníkmi.

Samozrejme, že chcete, aby vaše peniaze, vaša pozornosť a vaše webové stránky boli v najschopnejších a starostlivých rukách, a preto sme tento článok napísali. Aby sme vám pomohli porozumieť uzlom a nárazom hostiteľských služieb na základnej úrovni. To vám pomôže urobiť vzdelané a primerané rozhodnutie, keď sa pozriete prostredníctvom perspektívnych služieb hostenia.

Ak teda hľadáte poskytovateľa hostingu, ktorý bude pre vás a váš web najlepší, držte sa ma a poviem vám, ako na to!

Identifikácia vašich potrieb webhostingu

Nohavice si nekúpite, ak vám nevyhovujú, však? Je to rovnaká dohoda s webhostingom a takmer všetko, čo si kúpite. Preto je nevyhnutné, aby ste porozumeli potrebám hostingu skôr, ako kliknete na tlačidlo kúpiť. Tu sú niektoré z hlavných otázok, ktoré si môžete položiť.

Aký druh webových stránok staviate?

Aký účel bude váš web spĺňať? Bude to jednoduchá webová stránka portfólia, ktorá bude prezentovať svoje schopnosti a úspechy? Vytvoríte webovú stránku elektronického obchodu, kde budete môcť predviesť svoje výrobky a predať ich? Alebo to bude komunitná webová stránka alebo fórum?

V závislosti od toho, aký komplexný účel bude váš web spĺňať, môžete vedieť, aké nadmerné budú vaše hostingové potreby. Ak vytvárate iba webovú stránku portfólia, bude sa vám dariť s niektorými z najjednoduchších hostiteľských balíkov. Ak vytvárate rozsiahlu webovú stránku elektronického obchodu, budete potrebovať lepšiu webovú stránku, pretože nakoniec dôjde k väčšej návštevnosti a ďalším požiadavkám na server..

V jadre vecí, to naozaj len príde na to, koľko prevádzky váš web bude dostávať. Čím väčší prenos získa, tým väčšia šírka pásma a prostriedky servera budú vyžadovať fungovanie tak, ako to musí.

Majte na pamäti, že v dnešnom online prostredí je rýchlosť rozhodujúca. Ak budete pracovať na vysokej rýchlosti a ak bude pracovať pomalým spôsobom, vyvediete z neho oveľa lepšie všetky webové stránky. Takže vždy hľadajte najrýchlejší hosting.

Má váš web nejaké nadmerné požiadavky?

Ak chcete vytvoriť svoju vlastnú webovú aplikáciu alebo sa pokúšate poskytnúť online službu miliónom ľudí, pravdepodobne budete musieť mať vyhradený server alebo VPS. Ak používate vyhradený server, nemusíte zdieľať žiadny priestor s inými webmi a mať celý server pre seba. Aj keď to stojí viac a spravovanie serverových prostriedkov vyžaduje technické znalosti. Ale ak sa snažíte postaviť niečo zložitejšie, predpokladám, že ho máte.

Ale ak ste úplne nováčik a chcete si len vytvoriť web, postačí jednoduchý zdieľaný plán hostenia.

V prípade, že sa v budúcnosti pokúsite rozšíriť svoje webové stránky, mali by ste si určite zvoliť poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka škálovateľné služby.

Dôkladne skontrolujte ponuky „Neobmedzené“

Mnoho hostingových služieb tvrdí, že za peniaze, ktoré zaplatíte, získate neobmedzený úložný priestor a šírku pásma. Skutočne získate neobmedzený úložný priestor, ale poskytovateľ obmedzí množstvo prostriedkov, ktoré môžete použiť, prísne. Ak ich spotrebuje príliš veľa, môžu dokonca vypnúť vaše webové stránky. Takže nezabudnite skontrolovať podmienky služby skôr, ako sa dostanete do takého „úžasného“ riešenia.

Vyžadujete nástroje na vytváranie webových stránok?

Na vytváranie webových stránok nemusíte byť vývojárom webu. K dispozícii je veľa nástrojov drag and drop, ktoré vám umožnia vytvoriť webovú stránku od začiatku, pomerne ľahko a bez akýchkoľvek technických znalostí..

Väčšina poskytovateľov hostingu má tiež najpopulárnejšie systémy na správu obsahu, ktoré môžete použiť jediným kliknutím.

Koľko prevádzky chcete mať?

Ako som už spomenul, je jednou z najdôležitejších premenných vedieť, koľko návštevnosti váš web bude mať alebo koľko chcete..

Samozrejme nemôžete vedieť príliš veľa o tom, koľko premávky budete mať vopred, je to iba hádajúca hra. Ale len sa uistite, vyberte si hostingovú službu, ktorá je ľahko škálovateľná a tiež sa uistite, že viete, koľko navyše by ste museli zaplatiť, ak prekročíte obmedzenia šírky pásma..

Pochopenie typov serverov

Najlacnejším typom hostenia je zdieľaný hosting, kde zdieľate priestor so stovkami alebo tisíckami ďalších webových stránok. Je to tiež najpoužívanejší typ hostingového plánu zo zrejmých dôvodov. Funguje dobre, je stabilný a spoľahlivý počas celého roka a nevyberá z vašich rúk príliš veľa peňazí. Zdieľaný hosting však obmedzuje váš prístup k zdrojom serverov. Okrem iného obmedzuje počet webových stránok a databáz, ktoré máte.

Pre tých, ktorí chcú mať viac energie a sú ochotní zaplatiť trochu navyše, je tu možnosť VPS (Virtual Private Server). Na jednom počítači beží viac virtuálnych serverov. Virtuálny server môžete použiť, akoby išlo o skutočný dedikovaný server. Týmto spôsobom budete mať viac serverových zdrojov a oveľa viac služieb, ktoré môžete použiť. Sú vynikajúce pre náročnejšie aplikácie a webové stránky. Tento server však budete musieť spravovať aj sami, alebo ho musí spravovať odborník.

Skutočné dedikované servery sú jedným z najdrahších plánov, ale ponúkajú najvyššiu možnú silu, pretože si prenajímate celý server pre seba. Aby ste mohli túto službu používať, budete potrebovať určité zručnosti v oblasti riadenia systému.

Cloud servery a Cloud Hosting sú jedným z najnovších typov hostingu. Údaje sú uložené na obrovských verejných oblakoch, čo ich robí rýchlejšie a bezpečnejšie. Množstvo serverových prostriedkov použitých pre jedného používateľa sa líši. Môžu byť zmenšené bez problémov, čo je veľmi flexibilné.

Je tiež vynikajúci na zvládnutie obrovského neočakávaného množstva dopravy, bez toho, aby ste museli robiť akékoľvek opatrenia na prispôsobenie svojich služieb. Ak sa rozhodnete pre cloud hosting, bude to fungovať skutočne hladko a flexibilne.

Pri pohľade na vlastnosti webhostingu

Tu sú dôležité veci. Ak sa pozriete na nasledujúce aspekty poskytovateľa hostingu a jeho služieb, môžete sa jednoducho rozhodnúť, či stojí za to kúpiť alebo nie. Bez ďalších okolkov, pozrime sa na ne!

Povesť webhostingovej spoločnosti

Jednou z prvých vecí, na ktorú sa pozeráme pri kontrole poskytovateľa hostingu, je to, akú povesť získali v priebehu rokov, ak nejaké zhromaždili. Tak ako v každej inej spoločnosti, aj v minulosti sú dobré skúsenosti, ktoré ľudia s nimi mali, dobrým spôsobom, ako zistiť, či sú dôveryhodní alebo nie..

Mnoho dobrých webhostingových spoločností bolo v podnikaní už 20 rokov. Niektoré spoločnosti pracovali iba niekoľko rokov, čo nevyhnutne neznamená, že nie sú dôveryhodné v žiadnom prípade. Ale dlhoročné hodnotenie zákazníkov stojí pre spoločnosť dosť silno.

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je pozrieť sa na to, koľko rokov spoločnosť pôsobí, čítať recenzie zákazníkov a komentáre od používateľov. S nimi môžete získať solídnu predstavu o tom, čo perspektívna spoločnosť zanechala vo svojich stopách.

Náklady na hostingové plány & služby

Cena hostingových služieb sa líši pre každú spoločnosť. Spravidla stojí zdieľaný hostingový plán asi 2 až 3 doláre. Niektoré z nich dosahujú až 4 doláre alebo len 1 doláre. Vždy stojí za to si vziať kalkulačku do ruky a prečítať si čísla, aby ste vedeli, koľko budete platiť za jednoročné obdobie..

Majte na pamäti, že cena, ktorú vidíte na reklamách, sa použije iba v prípade, ak so spoločnosťou podpíšete dvojročnú zmluvu. V opačnom prípade by cena mohla stúpnuť z 2 $ na 4 $ alebo z 3 $ na 6 $. Mnoho spoločností používa tieto cenové triky, dokonca aj tie, ktoré poskytujú dobré služby. Je to marketingová taktika, o ktorej by ste mali vedieť.

Náklady na obnovu sú tiež niečo, na čo sa musíte dobre pozrieť. Akonáhle sa dostanete na koniec obdobia, pre ktoré ste sa zaregistrovali, budú náklady na obnovu, ktoré musíte zaplatiť, mali by ste to zohľadniť vo svojej cene. Poplatok za obnovenie by mal byť uvedený na zozname, pretože by ste sa mohli nechať nalákať na zaplatenie nákladu v hotovosti skôr, ako si na to všimnete.

Pozitívne je, že ak sa zaregistrujete prostredníctvom iných webových stránok, ktoré ich ponúkajú, môžete ľahko získať zľavy. Týmto spôsobom by ste mohli ľahko odrezať dolár alebo dva z vašich mesačných nákladov na hosting.

Teraz, či je cena dobrá alebo nie, závisí od služby, ktorú ponúka perspektíva spoločnosti. Ak hľadáte zdieľaný plán hosťovania, ktorý stojí 4 doláre, ale príliš veľa nenabízí, príliš veľa sa nezaobídete. Ak však dostanete ruku na hostingovú službu za 2 až 3 doláre, ktorá ponúka bezplatnú registráciu domény spolu s nemeraným diskovým priestorom a šírkou pásma, môžete urobiť celkom dobrý obchod.

Aby sa veci cítili bezpečnejšie, máte takmer vždy záručnú lehotu 30 dní na vrátenie peňazí. Niektorí poskytovatelia hostingu sú dostatočne sebavedomí na to, aby ponúkli záruku vrátenia peňazí v trvaní 40 až 70 dní.

Bez ohľadu na službu, s ktorou sa stretnete, uistite sa, že cena je primeraná za službu, ktorú dostávate. Dobrý plán hostenia nájdete pod 5 dolárov mesačne, takže by ste nemali mať problém.

Výkon dobrého webhostingu

Určite získate určitý webový priestor na uloženie svojich webových stránok, ale nie je to všetko, čo je potrebné na bezproblémové fungovanie. Váš web by mal byť rýchly a spoľahlivý počas celého roka.

uptime:  doba prevádzkyschopnosti servera znamená množstvo času, počas ktorého je online počas celého roka. Meria sa v percentách a čím bližšie je doba prevádzky servera na 100%, tým spoľahlivejšia je.

Ak chcete veci vylepšiť, určite by ste si nemali zvoliť hosting, ktorého prevádzková doba sa meria pod 95%. V skutočnosti by ste mali ísť za tých s prevádzkovou pohotovosťou 98% alebo 99,99%. Je zriedkavé nájsť plán hostenia so 100% prevádzkou, ale väčšina dobrých poskytovateľov hostingu sa k nemu skutočne priblíži, takže s nimi by ste mali obchodovať..

rýchlosť: rýchlosť servera je rozhodujúce, pretože to rozhodne, ako rýchlo sa váš web načíta. Rýchlosť načítania webových stránok sa meria v milisekundách. Ak chcete zabezpečiť, aby vaše webové stránky mali rýchlosť podľa súčasných online štandardov, server, na ktorý ich ukladáte, by mal mať rýchlosť načítania približne 500 ms. Existujú dobré plány hostenia, ktoré sú ešte rýchlejšie a ponúkajú rýchlosť načítania 200 ms, zatiaľ čo niektoré pracujú 600 až 800 ms. Vaše webové stránky budú fungovať celkom dobre, ale nemali by ste prekročiť rýchlosť načítania 800 ms.

Nie všetky recenzie ponúkajú tieto merania, preto by ste sa mali pozrieť na tie, ktoré ich vykonávajú. V našich recenziách uvádzame vždy priemernú rýchlosť načítania hostingového plánu, takže ich bez obáv vyskúšajte.

Môžete si tiež nainštalovať softvér, aby ste to urobili sami, ale je oveľa ľahšie pozrieť si výsledky recenzenta a porovnať ich.

Zákaznícka podpora: Je ľahké kúpiť si miesto na serveri, ale správa sa môže komplikovať. Mohli by ste naraziť na problémy a veľa vecí, ktoré vám jednoducho nemôžu zabaliť hlavu. V týchto prípadoch je potrebné zachrániť odbornú pomoc. Tu prichádza do úvahy zákaznícka podpora.

Dobrá podpora zákazníkov je jedným z najdôležitejších aspektov dobrých služieb webhostingu. Na druhom konci okna rozhovoru a telefónnej linky budete chcieť mať niekoľko užitočných ľudí, ktorí rýchlo reagujú na vaše otázky..

Dobrý agent zákazníckej podpory vám zvyčajne odpovie do 20 – 30 minút po tom, čo ste ich napísali v chate alebo keď ste ich zavolali. Musia byť nápomocní a dostať sa priamo k úlohe, keď už máte definovaný problém. Budete chcieť obchodovať s ľuďmi, ktorým môžete veriť a ktorí majú chrbát bez ďalších poplatkov.

Nebudete však vedieť, aká dobrá je zákaznícka podpora spoločnosti, kým to sami nevyskúšate alebo nevykonáte nejaký výskum. Ľudia radi hovoria o svojich skúsenostiach a veľa hovoria o tom, čo zažili s konkrétnym poskytovateľom hostingu.

Ak je tím podpory zákazníkov zlý, veľa ľudí už uverejnilo svoje sťažnosti na fórach, sociálnych sieťach a na iných webových stránkach, takže je veľmi ľahké sa na ne pozrieť. Navrhujem, aby ste si ich prečítali a zistili, aký druh spätnej väzby od ich aktívnej používateľskej základne poskytla.

Najlepšie je tiež mať podporu 24/7/365, na ktorú sa môžete dostať aj počas sviatkov. Ak ste už zaplatili za hostingový plán a stále ste v skúšobnej dobe, je na čase vyskúšať tím podpory zákazníkov niekoľkými hovormi.

Veci ponúkané poskytovateľom hostingu zdarma

Niektorí poskytovatelia hostingu očarujú svojich zákazníkov niektorými celkom dobrými ponukami. Niektorí z nich poskytujú bezplatnú migráciu stránok, ktorá stojí u iných poskytovateľov viac ako 100 dolárov. Ak už máte existujúcu webovú stránku, ktorú chcete presunúť, bude to skutočne užitočné.

Poskytujú bezplatné registrácie domén, bezplatné nástroje a tvorcov webových stránok spolu s ďalšími vecami, ktoré by boli príliš dlhé na zoznam. Stručne povedané, môžete si dať nejaké dobré bonusy, ak si vyberiete poskytovateľa hostingu rozumne. Osobne považujem bezplatné doménové meno a rôzne bezplatné nástroje za najužitočnejšie. Našťastie to ponúka väčšina poskytovateľov hostingu.

záver

Vyššie uvedené veci sú najdôležitejšie aspekty, na ktoré sa treba pri výbere poskytovateľa hostingu zamerať. Samozrejme, vždy budú nejaké doplnky, ale to sú základné veci, ktoré robia dobrého poskytovateľa hostingu.

Teraz idete! Je na čase, aby ste svoje nové zistené vedomosti dobre využili a našli najlepší hostingový balíček vonku! Tu sú naše najlepšie odporúčania pre dobrý web hosting:

spoločnosť
Promo cena

1lacný dobrý webhosting1,99 USD / mesiac
2všestranný dobrý webhosting3,95 USD / mesiac
3profesionálny dobrý web hosting3,95 USD / mesiac

Dúfame, že ste si tento článok prečítali a že si prečítate naše recenzie týkajúce sa najčastejšie používaných plánov hostenia.!

Odporúčaný obrázok Navrhol Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector