Ako nájsť webhosting pre vaše osobné webové stránky alebo blog

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako nájsť webhosting pre vaše osobné webové stránky alebo blog
0 7 мин.

najlepší webhosting pre osobné hobby webové stránky alebo blog


Pamätám si, že v minulosti bola webhostingová služba veľmi drahá, iba veľké korporácie a niektoré väčšie podniky boli schopné vytvoriť a udržiavať webovú stránku. Každá webová stránka bola vytvorená manuálne, od nuly, čo si vyžadovalo stovky hodín kódovania, testovania a riešenia problémov.

Našťastie sa za posledných desať rokov hostiteľský priemysel zmenil a vyvinul na úroveň, kde si každý môže dovoliť prenajať si hostingový účet a vybudovať malú webovú stránku za pár dolárov mesačne. Niektoré spoločnosti sa špecializujú na jeden typ hostingového plánu, zatiaľ čo iné ponúkajú širokú škálu služieb. Väčšina poskytovateľov hostingu ponúka komplexné plány, ktoré zahŕňajú všetky základné funkcie potrebné na vytvorenie jednoduchej webovej stránky bez potreby použitia programovacieho jazyka..

Ak ste jednotlivec, ktorý sa snaží kúpiť si hostingový účet pre svoju hobby webovú stránku alebo osobný blog, ale nie ste v programovaní alebo v učení sa písania kódu, mali by ste pokračovať v čítaní, aby ste zistili, ako si vybrať dobrý osobný webhosting. V nasledujúcom texte vám ukážem, aké sú minimálne požiadavky na osobné webové stránky a aké sú najdôležitejšie aspekty, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere hostingu osobných webových stránok..

Požiadavky na vytvorenie osobnej webovej stránky

Po prvé, budete potrebovať doménové meno, ktoré budú používať vaši priatelia na prístup na web. Názov domény by mal byť jednoduchý a ľahko zapamätateľný. Tu nájdete kompletný návod, ako vybrať dobrý názov domény. Napríklad google.com je doménové meno, ktoré je zostavené z 3 častí: meno „google“, bodka „.“ a prípona „com“, všetky domény majú rovnakú štruktúru, ale každá doména je jedinečná a je možné ju na určité časové obdobie zaregistrovať raz. Ak sa chcete dozvedieť viac o doménach, prečítajte si článok, ktorý som už spomenul.

Mať doménové meno zatiaľ nestačí na nastavenie e-mailovej adresy. Na to budete potrebovať hostingový účet, ktorý v skutočnosti spracuje e-maily, ktoré dostanete alebo odošlete. Hostiteľský server je tiež miestom, kde budete uchovávať súbory na svojom webe, a ak budú mať ostatní prístup k týmto súborom kedykoľvek v budúcnosti.

Po registrácii domény ju budete musieť pridať do svojho hostingového účtu a vykonať potrebné zmeny názvu servera, aby sa synchronizovala s hostiteľom. Môže to znieť komplikovane, ale v skutočnosti je jeho nastavenie veľmi ľahké. Ak však chcete tento krok preskočiť, môžete si vybrať hostingový plán, ktorý vám ponúka bezplatnú doménu. Okrem šetrenia niektorých peňazí bude doména priradená k vášmu hostiteľskému účtu automaticky a pripravená na použitie.

Nasledujúce spoločnosti poskytujúce webhosting ponúkajú skvelé osobné plány hostenia za veľmi prijateľnú cenu vrátane bezplatného názvu domény:

# 1 Bluehost

začína na 3,95 dolárov mesačne, zahŕňa bezplatné doménové meno a umožňuje hosťovanie viacerých webových stránok.

pozrieť viac… “

# 2 iPage

začína na $ 2,25 mesačne, zahŕňa bezplatné doménové meno, umožňuje hosťovanie viacerých webových stránok a e-mailov.

pozrieť viac… “

používať wordpress pre osobné webové stránky alebo blog

Akonáhle budete mať prístup k svojmu hostiteľskému účtu, je čas nastaviť e-mail, napríklad [email protected], a začať s vytváraním svojich webových stránok. Máte veľa možností na vytvorenie osobnej webovej stránky; Predpokladám, že to neplánujete robiť úplne od nuly, takže pravdepodobne budete potrebovať nástroj na tvorbu webových stránok. Môžete použiť nástroj na tvorbu webových stránok alebo použiť WordPress. Ak nepoznáte program WordPress, odporúčame vám prečítať si tento článok; Stručne povedané, WordPress je mimoriadne populárny bezplatný softvér, ktorý je vytvorený pomocou PHP a MySQL a používajú ho milióny webových stránok po celom svete. WordPress musí byť nainštalovaný na váš hostingový účet, čo môže byť problém pre začínajúceho používateľa, avšak vyššie uvedení poskytovatelia hostingu ponúkajú inštalačný nástroj na jedno kliknutie, vďaka ktorému bude proces inštalácie mimoriadne jednoduchý:

 1. Kliknite na inštaláciu WordPress vo svojom webhostingovom účte
 2. Vyberte názov domény, kam chcete nainštalovať
 3. Nastavte meno a heslo správcu (toto sa použije neskôr na prístup do oblasti správy vášho webu)
 4. Dokončenie inštalácie – počkajte, kým sa súbory neodovzdajú a nespájajú s databázou
 5. Váš web je pripravený na použitie, môžete začať pridávať obsah, odovzdávať obrázky.

Hoci je hlavným používaním WordPress publikovanie článkov, systém je veľmi flexibilný a existuje veľa rozšírení, ktoré môžete nainštalovať do systému, aby ste rozšírili jeho funkčnosť; Napríklad môžete zmeniť predvolený vzhľad svojich stránok pridaním nového motívu, ak chcete zobraziť galériu alebo vytvoriť vlastnú kontaktnú stránku, alebo si chcete vytvoriť pekne vyzerajúce portfólio alebo galériu obrázkov, budete musieť nainštalovať doplnok. Ako už bolo spomenuté, nie je potrebné kódovanie, stačí kliknúť.

Zhrnutie o vytvorení vašej osobnej webovej stránky

Ak ste sa doteraz dostali, môžete povedať, že máte svoj osobný hobby web alebo svoj osobný blog online. Gratulujeme! Odteraz sa môžete zamerať na pridávanie obsahu. Informatívne a vysoko kvalitné články vám môžu priniesť skvelé publikum, takže neskôr, keď máte dostatok návštevnosti, môžete zmeniť svoj osobný alebo hobby web na pasívny web, ktorý zarába peniaze..

Čokoľvek budujete osobný blog alebo koníček, na ktorom chcete prilákať čitateľov s rovnakým záujmom ako vy, najdôležitejšie je mať dobrý, ale lacný osobný hostingový účet. Ako ste už možno zistili, existuje veľa spoločností a výber plánu hostingu je ťažký, najmä ak nemáte skúsenosti. Naši sprievodcovia vám pomôžu s výberom domény a výberom plánu hostenia, ktorý potrebujete, aby ste mohli začať s webom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector