Ako preniesť svoju webovú stránku Joomla na nového webhostingu?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako preniesť svoju webovú stránku Joomla na nového webhostingu?
0 10 мин.

ako preniesť webovú stránku joomla na nového poskytovateľa webhostingu


Existuje veľa dôvodov, prečo by ste chceli nájsť nový domov pre svoju webovú stránku Joomla. Zmena poskytovateľa webhostingu nie je veľmi náročná úloha; ak by ste to však predtým neurobili, môže vám to priniesť bolesti hlavy. V tomto článku vám ukážem najlepší a najrýchlejší spôsob preneste svoju webovú stránku Joomla na nového poskytovateľa webhostingu.

Najprv však zistite, ktoré sú dôvody, prečo ľudia menia hostingové spoločnosti. Joomla je vynikajúci CMS a je veľmi flexibilný. Zároveň je náročná na zdroje a nepracuje dobre na každom webovom serveri. Ak webový server nie je optimalizovaný pre Joomla, môžete očakávať úskalia pri vývoji vašej webovej stránky. Použitím ťažkej šablóny a príliš veľkého množstva rozšírení vo vašom systéme Joomla to môže spomaliť vaše webové stránky. Vo väčšine prípadov majitelia webových stránok Joomla prejdú na nového hostiteľa, pretože nie sú spokojní s výkonom a dúfajú, že tento problém vyrieši iná spoločnosť, ktorá ponúka Joomla hosting..

Ďalším dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú prepnúť hosťovanie, je nedostatok možnosti aktualizácie. Keďže vývojový tím jadra Joomly neustále pracuje na systéme, vylepšuje softvér pomocou najnovších technológií, ktoré vyžadujú vyššiu verziu PHP a MySQL. Hostiteľské spoločnosti neaktualizujú automaticky verzie PHP a ak chcete aktualizovať svoje stránky Joomla na najnovšiu verziu, nebude fungovať s aktuálnym nastavením servera. Môžete požiadať svojho poskytovateľa hostingu o aktualizáciu svojho servera, ale vo väčšine prípadov to bude odmietnuté, pretože ostatní používatelia, ktorí s vami zdieľajú rovnaký server, nepoužívajú Joomla.

V nasledujúcom ukážem, ako na to preneste svoje stránky Joomla na nový server a vyhnúť sa akýmkoľvek prestojom.

1. Vyberte plán webhostingu optimalizovaný pre Joomla

Úplne prvé, čo by ste mali urobiť, ak chcete opustiť svojho súčasného poskytovateľa hostingu, je nájsť nového. To by mohlo byť náročné, pretože existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú podobné služby a tiež podporujú Joomla. Poprsie, ako už viete od svojho súčasného hostiteľa, nestačí mať podporu pre Joomla. Ak hľadáte spoľahlivého hostiteľa Joomla, choďte so spoločnosťou, ktorá ponúka optimalizované servery pre redakčný systém Joomla. Webový server postavený špeciálne pre webové stránky Joomla je trochu iný v konfiguračných záležitostiach ako ostatné servery na všeobecné použitie. InMotion hosting je jedným z najlepších poskytovateľov hostingu, ktorý ponúka Joomla optimalizované plány za veľmi prijateľnú cenu.

Hosting InMotion Joomla

od 4,19 $ mesačne zahŕňa 2 webové stránky joomla, neobmedzený priestor a šírku pásma GB, suPHP, modul Apache mod_security, online návody pre Joomla 2.5 a 3.0+ a oveľa viac

Viac informácií… “

2. Zálohujte webovú stránku Joomla

Predpokladám, že váš súčasný hostiteľ používa cPanel, ale ak nie, proces je veľmi podobný aj u iných hostiteľských ovládacích panelov. Ak chcete zálohovať webovú stránku a uložiť ju do svojho počítača, musíte sa prihlásiť do ovládacieho panela. Nájdite ikonu Správca súborov a prejdite do priečinka, kde sa nachádzajú súbory vašich webových stránok.

ikona správcu súborov cpanel

Komprimujte súbory do súboru .zip a po dokončení ich uložte do počítača.

cpanel správca súborov komprimovať súbory

Teraz na ovládacom paneli prejdite na ikonu phpMyAdmin a nájdite databázu, ktorú používa vaša stránka. Ak si nie ste istí databázou, môžete to ľahko zistiť zo súboru configuration.php na webe, stačí vyhľadať tento riadok: public $ db = ‘yourdatabse ‘; Vyberte databázu, exportujte všetky tabuľky a uložte ju do svojho počítača, najlepšie do rovnakého priečinka, kde je uložená vaša webová stránka, len pre ľahšiu správu.

export tabuľky tabuľky joomla phpmyadmin

3. Preneste súbory a databázu

Po zálohovaní vašich webových stránok môžete začať pracovať na novom hostiteľovi. Pravdepodobne ste si vytvorili nový hostingový účet pomocou svojej aktuálnej domény; v takom prípade budete musieť súbory nahrať do koreňového priečinka alebo do svojho účtu. Ak ste pri registrácii použili inú doménu alebo ste zaregistrovali novú, budete musieť pridať doménu, ktorá sa používa pre vaše stránky Joomla. Pridaním názvu domény do nového hostingového účtu sa vytvorí priečinok (public_html / yourdomain.com), a to bude priečinok, do ktorého musíte tiež nahrať súbory. Zatiaľ nemeňte servery názvov svojej domény.

cpanel addon doménové mená

Ak ste teraz zistili, do ktorej priečinka je správne nahrať, pomocou klienta FTP alebo nástroja Správca súborov z programu cPanel nahrajte súbor .zip, ktorý obsahuje súbory webovej stránky. Po dokončení nahrávania extrahujte súbory z archívu pomocou správcu súborov a uistite sa, že sú extrahované do hlavnej zložky. Ak sa súbory extrahujú do podpriečinka (publiy_html / yoursite.com / backupfiles /), jednoducho presuňte všetky súbory do hlavnej zložky: public_html / yoursite.com.

aktualizovať webovú stránku Joomla na nový server

Ak ste hotoví so súbormi, vráťte sa na hlavnú stránku ovládacieho panela a pomocou MySQL Database Wizard vytvorte novú databázu. Pri vytváraní databázy a používateľa vygenerujte silné heslo a uložte ho do textového dokumentu. Budete ho potrebovať neskôr. Pri pridávaní používateľa MySQL do databázy je dôležité povoliť voľbu Všetky oprávnenia.

mysql databázový sprievodca joomla

Takže máte pripravenú databázu a používateľa na použitie. Teraz prejdite na ikonu phpMyAdmin, vyberte nedávno vytvorenú databázu a importujte súbor .sql, ktorý ste predtým uložili do svojho počítača. V závislosti od veľkosti súboru môže import databázy trvať niekoľko sekúnd.

phpmyadmin importuje Joomla databázu

Posledným myslením je spojenie súborov s databázou. Teraz choďte upraviť súbor configuration.php a zmeniť databázu, používateľa a heslo.

zmeniť konfiguračný súbor joomla

Ak ste urobili všetko správne, mali by ste mať možnosť vidieť klon svojej webovej stránky na demo adrese URL, ktorú vám poskytol váš poskytovateľ hostingu pri registrácii. Ak ste sa rozhodli získať účet od spoločnosti InMotion, adresa URL účtu by mala vyzerať niečo podobné tomuto: http://server123.inmotionhosting.com/~youraccountname/

4. Zmeňte menné servery vašej domény

Teraz je čas zmeniť názov servera vašej domény. Ak je vaša doména zaregistrovaná u spoločnosti tretej strany, napríklad Name.com alebo NameCheap, a nie u vášho súčasného poskytovateľa hostingu, stačí sa prihlásiť do svojho účtu a aktualizovať servery názvov. Ak potrebujete viac informácií o tom, ako zmeniť menné servery pre doménu, pozrite si prepojený článok v tomto odseku.

Ak je vaša doména zaregistrovaná v hostiteľskej spoločnosti, z ktorej sa chcete vzdialiť, odporúčame vám začať ju prevádzať na nezávislého registrátora. Nenechávajte svoju doménu a hosting v tej istej spoločnosti. Prevod domény môže trvať niekoľko dní, preto zvážte aj tento aspekt.

Aktualizácia informácií o názvových serveroch by mala byť okamžitá, avšak zmeny na vašom ISP môžu trvať až 24 hodín. Takže buďte trpezliví.

5. Otestujte svoju webovú stránku Joomla

Predpokladám, že ste už testovali klon svojej webovej stránky pomocou demo adresy URL poskytnutej novým hostiteľom. Po aktualizácii názvových serverov je vaša doména pripojená k novému účtu hosťovania. Z dôvodu odlišnej konfigurácie servera sa zriedka stáva, že na vašom webe Joomla sa môžu vyskytnúť určité chyby po jeho prenose na nového hostiteľa..

Ak chcete mať istotu, že vaše webové stránky stále fungujú dokonale, získajte náhodný prístup k rôznym stránkam a používajte rôzne funkcie svojich webových stránok. Ak prevádzkujete fórum alebo máte sekciu blogov, môžete vytvoriť nový príspevok a uviesť, že ste sa presťahovali do nového hostiteľa a požiadajte komunitu, aby nahlásila akýkoľvek problém, ktorý nájde..

Poznámky a návrhy

Dúfam, že vám tento tutoriál pomohol presuňte webovú stránku Joomla na nový server bez akýchkoľvek prestojov. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa prenosu webov Joomla, môžete zanechať komentár nižšie, alebo ak sa rozhodnete pre migráciu na hosting InMotion, jeho tím podpory vám bude počas tohto procesu nápomocný. Ak vás zaujíma, ako zabezpečiť svoju webovú stránku Joomla, dôrazne odporúčame prečítať si náš ďalší tutoriál.

Najlepšie Joomla Hosting od spoločnosti InMotion

InMotion Hosting poskytuje webhosting od roku 2001 a teraz ponúka webové servery optimalizované pre Joomla s množstvom skvelých funkcií od 4,19 USD mesačne.

Získajte zľavu! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector