Ako si vybrať najlepší názov domény pre svoj blog alebo firmu?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako si vybrať najlepší názov domény pre svoj blog alebo firmu?
0 13 мин.

ako zvoliť najlepší obchod s blogmi o názvoch domén


Často sa pýtame, či je výber správneho názvu domény skutočne taký dôležitý. Možno je to meno, ktoré si z toho vytvoríš. Na druhej strane, čo si zo svojho blogu alebo firmy vyberiete, môže predovšetkým závisieť od mena, pre ktoré ste sa rozhodli. Výber názvu domény je pravdepodobne najdôležitejším krokom pri určovaní vašej online identity.

Názov vašej domény je prvým dojmom návštevníka. Ak je obsah atraktívny, zlé meno sotva pošle návštevníkov preč, ale dobrý a silný môže na návštevníkov pôsobiť dojmom, aby sa cítili v súvislosti s vaším blogom alebo webovou stránkou..

V tomto článku vám prinášame základné informácie ako zvoliť najlepší názov domény pre váš produkt, blog alebo firmu. Je to sprievodca a pripomenutie v niekoľkých krokoch.

Je ťažké povedať správne poradie týchto krokov, pretože existuje mnoho križovatiek, preto si ich pozorne prečítajte, aby ste pre vás našli názov domény, ktorý je pre vás ideálny.

Prečítajte si tiež: Ako spravovať svoje doménové mená?

Vyberte si krátke meno, ľahko napíšte a zapamätajte si

Hľadáte názov domény, ktorý je krátky, ľahko zapísaný a zapamätateľný. Štatistiky ukazujú, že názvy hlavných domén sú dlhé asi 6 znakov.

Zdá sa, že do roku 2017 bude väčšina doménových mien, na ktoré si dokážete myslieť, s až 8 znakmi, už vytvorená. Možno si musíte vymyslieť nové slová alebo jednoducho hľadať trochu dlhšie meno. Každopádne bude dobré ponechať názov domény pod 15 znakov.

Dlhé a zložité slová, aj keď obsahujú kľúčové slová, sa ťažko zapamätajú a s väčšou pravdepodobnosťou budú nesprávne napísané alebo nesprávne napísané. Výsledkom bude strata na premávke. Väčšina návštevníkov by sa ani neobťažovala pamätať na vaše komplexné doménové meno a namiesto toho jednoducho vyhľadá súvisiacu tému, produkt alebo službu. Výsledky vyhľadávania by ich prirodzene mohli priviesť k vašim konkurentom v závislosti od optimalizácie vyhľadávacieho nástroja.

Vyhnite sa používaniu slov s viacnásobným pravopisom alebo slangom, pokiaľ vaše cieľové publikum nie je známe a ľahko s ním nezodpovedá.

Pamätajte preto: Udržujte svoje doménové meno krátke a ľahko zadateľné!

Vykonajte výskum

V ére obchodných značiek je veľa slov chránených ochrannými známkami alebo autorskými právami. Názov, ktorý si vyberiete pre svoju doménu, môže byť tiež bez toho, aby ste o tom vedeli. Ak sa chcete vyhnúť právnym problémom, strate domény alebo dokonca finančným poplatkom, vykonajte prieskum a uistite sa, že žiadna z nich nie je chránená ochrannou známkou alebo autorskými právami..

Zapojte svojich priateľov, ktorí môžu byť tiež vašimi publikami, do tvorivého procesu. Možno budete chcieť vykonať prieskum naraz.

 Kľúčové slová v doméne

Pri výbere názvu domény by ste mali vyskúšať kľúčové slová, ktoré sa dajú ľahko priradiť k vašej firme, produktu alebo službe. Kľúčové slová môžu pomôcť vylepšiť vaše SEO, ale bude veľmi ťažké nájsť doménové meno s cieľovými kľúčovými slovami, ktoré ešte nie sú prijaté.

Temnou stránkou používania kľúčových slov je riziko výberu názvu domény, ktorý je všeobecný a nemá osobnosť. Aby to vyniklo, vyžaduje veľa kreativity pri kombinovaní kľúčových slov s inými slovami alebo dokonca vymýšľaní nových slov.

Jedinečné a značkové meno

Návštevníci si pamätajú, zdieľajú alebo používajú, aby vás našli, je to vaše doménové meno. Vďaka tomu je základom vašej značky alebo služby.

Vaše meno musí byť jedinečné a značkové, aby vynikalo v oceáne domén. Generické názvy založené na kľúčových slovách sa ťažko pamätajú, pretože nemajú skutočný význam.

Môže byť dobrý nápad preskúmať ďalšie entity vo vašom výklenku z hľadiska originality a kreativity ich doménových mien. Môžete získať veľkú inšpiráciu alebo aspoň príklady zlých doménových mien.

Vyhnite sa spojovníkom a číslam

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste sa vo svojom názve domény nemali vyhýbať spojovníkom a číslam. Pripomíname, že vaše meno musí byť krátke, ľahko kúzelné a vysloviteľné. Tomu bránia pomlčky aj čísla, pretože sú často nepochopené.

Použitie spojovníka, pretože meno, ktoré ste už chceli, je už pravdepodobne najhoršou vecou, ​​ktorú môžete urobiť. Bude to propagácia vašich konkurentov pre všetkých ľudí, ktorí zlyhajú alebo zabudnú spojovník. Mali by ste sa radšej vrátiť k procesu brainstormingu pri hľadaní nového názvu domény, než hľadať toto rýchle, ale škodlivé riešenie.

Pokiaľ ide o čísla, nemali by ste ich používať, pretože ľudia, ktorí počujú vašu webovú adresu, nebudú vedieť, či používate slovo (štyri) alebo číslice (4)..

Názov vašej domény by mal byť svižný a svižný a použitie spojovníkov a čísel bude presne naopak.

Vyhnite sa zdvojeným listom

Slová so zdvojenými písmenami nie sú o nič horšie ako slová bez nich, je to tak, že slová so zdvojenými písmenami majú sklon byť nesprávne napísané, čo vedie k strate prenosu.

Rozšírenie domény

Ver či never, .com je stále to najlepšie rozšírenie, aké môžete získať.

Dnes si môžete vybrať z desiatok doménových rozšírení. Môžu súvisieť s typom vašej entity (org, net, edu) alebo krajiny, v ktorej sa nachádzate (uk, eu, jp).

Nové, tvorivejšie generické domény ako .land, .cool, .guru, .rocks a podobné by mohli byť veľmi lákavé, pretože ponúkajú príležitosť zaregistrovať názvy, ktoré sú vysoko relevantné a krátke..

Môžete sa tiež rozhodnúť pre viac domén alebo pre doménu s viac ako jednou príponou. Ak sa tak rozhodnete, nezabudnite, že pre každú z vašich domén nemusíte vytvárať webovú stránku. Všetko, čo musíte urobiť, je presmerovanie všetkých vašich ďalších domén na váš primárny web.

Tu sú najčastejšie používané prípony názvov domén:

 • .co: skratka pre spoločnosť, obchod a komunitu.
 • .org: nekomerčné organizácie a neziskové organizácie.
 • .sieť: technické stránky s internetovou infraštruktúrou.
 • .info: informačné stránky.
 • .biz: obchodné alebo komerčné použitie, ako sú stránky elektronického obchodu.
 • .ja: blogy, životopisy alebo osobné stránky.

Drobnosti: Rozšírenie .me je doménou najvyššej úrovne internetového kódu krajiny (ccTLD) pre Čiernu Horu. Zoznam možností, ktoré sa používajú ako prípona názvu domény, je však z dôvodu svojho významu a použitia v anglickom jazyku prakticky neobmedzený. Čierna Hora z týchto dvoch listov zarába milióny dolárov ročne. Až v roku 2016 bolo v tomto rozšírení z celého sveta zaregistrovaných viac ako milión doménových mien.

Zrátané a podčiarknuté: Choďte za .com, ak je k dispozícii a ak je prijatá, skúste .netto, alebo .org. Ak nič z toho nie je k dispozícii, radšej zvoľte iné meno ako jedno z menej bežných rozšírení.

Či už sa rozšírenie rozhodnete zaregistrovať, stojí za to zvážiť nákup registrácie súkromnej domény. Je to užitočné, ak chcete skryť svoje osobné údaje, ako sú meno, e-mailová adresa, telefón a adresa. Ak sa chcete dozvedieť viac o registrácii privátnych domén a súkromných domén, prečítajte si nášho sprievodcu. Ochrana súkromia domény neprichádza zadarmo; v závislosti od registrátora domény bude stáť 3 až 10 dolárov za rok na doménu. V registrátoroch domén, ako je NameCheap, môžete použiť kupónové kódy na získanie súkromia v doméne zadarmo alebo ho kúpiť za veľmi nízku cenu (0,99 dolárov ročne)..

Mysli dlhodobo

Váš blog, produkt alebo firma môžu byť v okamihu, keď začnete svoju online prítomnosť, úzko vymedzené, ale mali by ste byť otvorení a premýšľať dlhodobo..

Možno ste vášnivým milovníkom hudby, takže napíšete hudobný blog, ktorý bude obsahovať recenzie koncertov a albumov, rozhovory s hudobníkmi a podobný obsah. Môžete si ľahko vybrať názov domény, ktorý súvisí s hudbou a vyraziť s ním na cestu; ale čo keby ste v budúcnosti stretli kamaráta, rovnako vášnivého pre filmy alebo umenie a sochu. Zahrnúť tieto nové témy do hudobného blogu by bolo dosť zvláštne.

Preto pri výbere názvu domény skúste byť vizionárom. Mysli na veľké a skúste prísť s menom, ktoré je pre vašu aktuálnu oblasť záujmu alebo pokrytia veľmi dobré, ako to bude, keď sa v budúcnosti rozšírite..

Skontrolujte nápady generátorov doménových mien

Pri prehľadávaní webu narazíte na niekoľko generátorov mien. Generátory doménových mien sú programy umelej inteligencie, čo znamená, že nie sú dokonalé. Môže sa veľmi dobre stať, že nenájdete názov domény, ktorý by ich používal, ale môžu vám v hlave prúdiť tvorivosť a podporiť proces brainstormingu. Nápady a návrhy, ktoré dostanete od generátorov doménových mien, môžu viesť k jackpotu. Pred chvíľou sme zhromaždili zoznam 10 najlepších nástrojov na navrhovanie domén, ktoré vám môžu pomôcť začať.

Neváhajte

Po výbere názvu domény musíte konať rýchlo. Názvy domén sa rýchlo predávajú a ak budete váhať, môžete ich stratiť. Aj keď váš obsah nie je pripravený, mali by ste čo najskôr zaregistrovať svoje obľúbené doménové mená, pretože sú pomerne lacné..

Ďalšie tipy

Ak začínate s blogom alebo osobnou stránkou, môže byť najlepšie použiť svoje vlastné meno. Spoločnosti s viacerými značkami sa môžu rozhodnúť vytvoriť konkrétne webové stránky pre každú značku alebo skupinu produktov, a nie všetko dať pod názov spoločnosti.

Po registrácii domény a zakúpení kvalitnej hostiteľskej služby budete musieť svoju doménu nasmerovať na svoj hostingový účet zmenou servera názvov domén u svojho registrátora. V jednom z našich sprievodcov vysvetlíme, čo je to Name Server a ako to funguje.

záver

Výber názvu domény nie je ľahká úloha. Musíte preukázať originalitu, kreativitu a víziu. Vyzbrojte trpezlivosť a dajte tento proces nejaký čas.

Urobte prieskum medzi svojimi priateľmi a kolegami a nechajte ho zostať cez noc. Niekedy sa názov, ktorý vyzerá a znie perfektne na konci dlhého a vyčerpávajúceho procesu, môže ukázať ako nasledujúci deň holý a nudný..

Akonáhle ste si vybrali názov svojej domény, skontrolovali ste jej dostupnosť a ubezpečili sa, že nie je legálne chránená ochrannou známkou alebo autorskými právami, choďte na ňu!

ZDARMA Registrácia doménového mena ->

BlueHost poskytuje bezplatnú registráciu domén s každým zakúpeným hostingovým plánom. BlueHost je spoľahlivá a renomovaná webhostingová spoločnosť, ktorá ponúka hostingové služby a registráciu domén od roku 1996. V BlueHost si tiež môžete kúpiť súkromie domény, aby ste chránili svoje osobné údaje..

Získajte bezplatnú doménu! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector