Ako si vyrobiť web pre SEO?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako si vyrobiť web pre SEO?
0 16 мин.

urobiť webové stránky seo priateľské


Len mať dobre vyzerajúce webové stránky nestačí prilákať veľa prevádzky. Aby sa vaše stránky zobrazovali vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja, musíte rešpektovať pravidlá SEO. Ak váš web zodpovedá ich štandardom, umiestni sa vyššie do zoznamu vyhľadávania. Veci, ako sú kľúčové slová, značky a tiež dizajn stránok, môžu mať veľký vplyv na hodnotenie SEO vašich webových stránok.

V tomto článku vám ukážeme niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť väčšiu návštevnosť vašich webových stránok. Nie, že tieto body nie sú zoradené podľa dôležitosti, pretože všetky z nich sú viac-menej rovnako dôležité.

Použite kľúčové slovo a použitie SEO na obrázkoch

Kľúčové slová sú zdrojom vášho webu SEO. Je to váš spôsob, ako pomôcť vyhľadávaciemu zariadeniu určiť, aké sú kľúčové informácie na vašom webe. Jedno z vašich kľúčových slov by sa malo uviesť v prvej vete webovej stránky, aby vyhľadávaču pomohlo určiť, o čom bude stránka.

Kľúčové slová by sa na vašom webe mali používať veľa. Od značiek h1, atribútov názvu, navigácie, obrázkov až po meta popis, a to aj v názvoch priečinkov. Všetky tieto informácie by mali byť relevantné pre celú stránku. Nevkladajte však príliš veľa kľúčových slov, pretože to by mohlo mať negatívny účinok.

Zvyčajne je optimalizovaný iba text na webovej stránke, ale dôležitá je aj optimalizácia obrázka (aj keď sa tak často nerobí). Obrázky na vašom webe by nemali byť príliš veľké a mimo riadku stránky. Mala by mať veľkosť približne 30 až 100 kB a rozlíšenie 72 dpi. Ak pôjdete omnoho viac, webová stránka sa načíta pomaly a zníži sa tak vaše hodnotenie SEO.

Alt text na obrázkoch musí byť pre obrázok relevantný a nemali by byť príliš dlhé. Ako sme uviedli, umiestnenie obrazu je tiež veľmi dôležité, rovnako ako pripojenie obrazu k zvyšku lokality.

Prístupný dizajn

Vaša webová stránka musí byť prístupná, a tým myslíme, že ju možno zobraziť vo všetkých prehliadačoch a zariadeniach. Mal by mať špeciálne značky, ktoré mu pomôžu pracovať v novších a starších verziách prehliadačov, pretože ľudia používajú tieto populárne (Mozzila Firefox, Google Chrome alebo Opera), a dokonca aj tie, ktoré nie sú bežné, ale stále sa používajú (Internet Explorer)..

V tomto bode je zahrnutá aj rýchlosť webových stránok, pretože pomalšia webová stránka bude mať nižšie hodnotenie vyhľadávacích nástrojov a bude to výrazne ovplyvnené. Ak je obtiažna navigácia na vašom webe, bude to mať negatívny vplyv na návštevnosť a celkové hodnotenie. Obrázky, ktoré sme spomenuli predtým, môžu tiež pridať tento bod.

Štruktúra vašich webových stránok je dôležitá, pretože dobre štruktúrovaná webová stránka je oveľa jednoduchšia. Preto sa musíte vyhnúť tomu, aby osirelé stránky (ak stránka nie je správne pripojená k štruktúre webových stránok) za každú cenu.

Vaša webová stránka by mala tiež reagovať, aby získala vyšší rating pomocou vyhľadávacieho nástroja. Ak sa vám darí dobre, s responzívnym rozložením pre mobilné zariadenia nebudete musieť duplikovať stránky a mať problém s nízkym hodnotením vyhľadávacieho nástroja..

Používateľské adresy URL

Vaše adresy URL nemôžu byť náhodné a chaotické, pretože to nepomôže návštevníkovi ani vyhľadávaciemu nástroju vedieť, o čom je stránka. Ak napríklad vaša webová adresa končí na vašom webe.com/id=243?64943, vyhľadávací nástroj bude zmätený a vaše webové stránky budú hodnotené nižšie, ako by malo.

Na účely aktuálnej webovej stránky by malo existovať jasné meno, napríklad .com / movies / action. Týmto spôsobom vyhľadávací nástroj bude mať životaschopný spôsob, ako kategorizovať svoju webovú stránku a ľahšie nájsť (čo je vlastne bod SEO). Príliš veľký výskyt viacerých kategórií môže mať tiež negatívny vplyv na hodnotenie stránok, preto sa vyhnite príliš komplikovaným.

Použite jedno alebo dve kľúčové slová v adrese URL, aby bola stránka priateľská k vyhľadávaciemu nástroju. Ak pre priečinok v názve cesty máte dve slová, vždy je lepšie použiť spojovníky (-), ako podčiarknutia (_), pretože sú štandardom pre tento druh názvu cesty..

Mali by byť presmerované aj všetky staré a zlé adresy URL, aby nevytvárali zmätok a nevytvárali tie otravné chyby 404. Tiež si zachovajú hodnoty, ktoré získali, predtým ako klesli.

Integrácia sociálnych médií

Pretože sociálne médiá sú dnes všade a sú veľmi populárne takmer pri všetkých demografických typoch, je dôležité kvôli lepším výsledkom ich integrácia do týchto webových stránok. Vďaka nim budú vaše webové stránky hodnotené oveľa lepšie, pretože sociálne médiá sú vyhľadávacími nástrojmi vysoko hodnotené.

To nielen pomôže s vysoko postaveným vyhľadávacím nástrojom, ale tiež vám poskytne väčšiu návštevnosť na webových stránkach. Pomáha to aj so skúsenosťami so stránkami, pretože ak budete svojich návštevníkov neustále venovať, vyhľadávacie nástroje zvýšia vašu návštevnosť zlepšením hodnotenia vo výsledkoch vyhľadávania..

 Obmedzte použitie JavaScriptu

Keďže niektoré webové stránky používajú pre JavaScript takmer celý kód, práca vyhľadávacích nástrojov bude oveľa ťažšia, pretože bude mať problém s čítaním vašich webových stránok. Aj keď JavaScript môže byť pre návštevníkov webových stránok vizuálne príťažlivý, nepomôže to vyhľadávacím nástrojom určiť povahu vašej webovej stránky. Pretože to spomaľuje, vyhľadávacie nástroje nehodnotia webové stránky, ako sú tieto, vysoké.

Okrem toho nie je JavaScript dobre integrovaný do každého mobilného zariadenia, a preto by ste mohli stratiť veľký počet možných návštevníkov obmedzením svojich webových stránok na zložitý a ťažko čitateľný neporiadok. Vyhľadávaciemu nástroju by ste mali pomôcť tým, že obmedzíte používanie jazyka JavaScript na niektoré bežné hranice.

Nie je príliš veľa prvkov Flash

Prvky vo formáte Flash môžu byť zábavné a užitočné na vašej webovej stránke, ale buďte opatrní, pretože nadmerné používanie môže odvrátiť pozornosť vašich návštevníkov a tiež znížiť hodnotenie vašich webových stránok. Vyhľadávače zvyčajne prehliadač Flash ignoruje alebo ak sa to robí vo veľkom množstve, mračil sa. Ak chcete, aby bola vaša stránka priateľská voči SEO, skúste použiť prvky Flash vo výnimočných prípadoch, keď môžu na vašu webovú stránku skutočne pridať niečo skvelé..

Použitie HTML5 a správneho CSS

HTML5 je najnovšia verzia jazyka a je skutočne priateľská k vyhľadávacím nástrojom. Ponúka veľa popisných značiek, ktoré spoločnosti SEO veľa pomôžu zistiť, o čom je stránka. Jeho prvky sa dajú ľahko vyhľadať aj vo vyhľadávacom nástroji, takže pôjde oveľa rýchlejšie ako obvykle. Ak teda používate starý kód HTML, správna vec by bola jeho aktualizácia a zjednodušenie života pre seba.

Ak ste vývojár starej školy, uvedomte si, že rámce HTML nie sú cestou, ktorá bude mať negatívny vplyv na hodnotenie stránok. To isté platí pre tabuľky, ktoré sú teraz zastarané týmto spôsobom, pretože CSS sa teraz dá použiť na vytvorenie rozloženia v štýle tabuľky.

Neplatný kód CSS nemusí nevyhnutne zmeniť vaše hodnotenie, ale môže byť škodlivý, ak dôjde k porušeniu webovej stránky pre návštevníka. Neovplyvní to teda priamo vaše hodnotenie, ale zníži návštevnosť, čo môže znížiť vaše hodnotenie.

Tiež na vedomie kódu: Skvelá vec, ktorú treba urobiť, by bolo vytvoriť Mapa stránok XML ktoré poskytnú motorom obrovskú pomoc a pomôžu im pochopiť štruktúru webových stránok. Pomocou neho môžete určiť, ktoré stránky vášho webu sú dôležité a ktoré nie.

Unikátne značky značiek a popisy meta

Každá stránka na vašom webe by mala mať svoju vlastnú jedinečnú značku názvu. Pomôže vám rozlíšiť každú stránku a bude reprezentovať každú stránku. Pokúste sa udržať to krátke s približne 30 až 50 znakmi.

Popis metaúdajov je podobný názvu a mal by sa dosiahnuť najlepším účinkom vlastnými slovami. Tento text sa zobrazí v malom náhľade na stránke vyhľadávania Google. Nemalo by to byť príliš dlhé, maximálne 160 znakov je viac ako dosť na to, aby ste dostali správu o webe.

Používanie šifrovania HTTPS

Nie je to tak dávno, šifrovanie HTTPS sa používalo iba pre internetové obchody a webové stránky, kde ste potrebovali ochranu citlivých údajov (napr. Čísla kreditných kariet). V súčasnosti však s rastúcimi hrozbami na internete existuje aj potreba ochrany osobných údajov. Preto spoločnosť Google presadzuje, aby sa protokol HTTPS používal všade ako ďalšia vrstva obrany. Nemalo by to tiež znižovať rýchlosť webových stránok a využívať ich čo najlepšie. Takmer všetky hlavné webové stránky už tento krok vykonali, pretože informácie sa každým dňom stávajú čoraz cennejšími.

Podobne ako v tomto prípade by ste mali obnoviť bezpečnostné certifikáty, aby nezobrazovali upozornenia návštevníkom vašich webových stránok.

Vyhlasuje sa DOCTYPE

Môže to vyzerať ako skromná vec, na ktorú by ste mali varovať, ale ak sa stane zle, môže to trochu znížiť vašu hodnosť. Doctype je užitočný, pretože pomáha prehliadaču prekladať webové stránky na vašom webe. Ak nie je k dispozícii žiadne vyhlásenie, prehliadač musí uhádnuť, čo si vyžaduje čas a niekedy môže chýbať alebo sa niečo zle stať. Je to malý kúsok kódu, ktorý šetrí veľa času a problémov.

Už nie je vhodný pre tlač

Toto je jedna z vecí, ktoré už nie sú potrebné. Na svojom webe nepotrebujete tlačidlo „vhodné pre tlačiareň“, pretože sa to teraz robí v CSS ako čistejšie a rýchlejšie riešenie tohto problému. Každé takéto tlačidlo spôsobí pri vyhľadávaní motora červené vlajky.

Správne prepojenie stránok

Pretože odkazy na stránkach sa používajú takmer na každej stránke, mali by ste svoje odkazy jasne zviditeľniť. Okrem pravidelného podčiarknutia sa odkazy musia líšiť iným spôsobom, pretože nie je účinné prejsť myšou na to, aby sa zistilo, či je text odkazom..

Tieto prepojenia by mali byť vždy absolútne, aj keď sa s nimi dá ľahšie manipulovať. Relatívne vzťahy však možno interpretovať nesprávne alebo dokonca zoškrabané. Absolútne odkazy sú väčšie, najmä pri navigácii na webe.

Mali by ste si byť vedomí, že na jednej stránke by nemalo byť viac ako 100 odkazov. Ovládajte používanie odkazov a vytvárajte ich iba v prípade potreby.

Označte stránky, ktoré by sa nemali kontrolovať

Vytvorením súboru robots.txt môžete určiť, ku ktorým častiam vašej stránky by roboti vyhľadávacieho nástroja nemali mať prístup.

Je to užitočné, keď vlastníte internetový obchod a nechcete, aby roboti Google pridávali do košíka produkty, pretože nasledovali odkaz. Vo väčšine prípadov sa tieto stránky nezobrazia vo výsledkoch vyhľadávania, pokiaľ nie sú niekde signály, ktoré by im hovorili o hodnote stránky.

Zvýšte rýchlosť načítania stránky

Celkom logické je zvýšenie rýchlosti načítania vašich stránok. Pokúste sa skrátiť kód a pracovať na ňom, aby bolo praktické ho používať. V každom prípade je cieľom každého vývojára, aby jeho webové stránky rýchlejšie zrýchlili, ale dosiahnutím tohto cieľa získate oveľa lepšie poradie s vyhľadávacími nástrojmi. Takže ide o dvojaký obchod.

Zameranie na štruktúru

Štruktúra vášho webu musí byť jasná a zrozumiteľná, pretože uľahčí prácu vyhľadávacích nástrojov, ktoré prehľadávajú vaše stránky. Pokúste sa implementovať štruktúrované údaje okolo kľúčových prvkov. Ovplyvní to aj vzhľad vášho webu, keď sa zobrazuje na stránke s výsledkami vyhľadávania a aké informácie sú k dispozícii na zobrazenie.

Čitateľnosť textu

Môže to znieť triviálne, ale texty na vašej stránke musia byť čitateľné. Niektoré veci, na ktoré by ste sa mali zamerať, sú: dĺžka vety, frekvencia pasívneho hlasu a počet slabík na slovo.

Obsah, ktorý uvádzate, by mal byť zrozumiteľný, nemal by obsahovať syntaktické alebo gramatické chyby a mal by mať správnu štruktúru viet. V závislosti od cieľovej demografickej skupiny by sa tieto pravidlá mali podľa toho uplatňovať.

zhrnutie

Ako ste si možno už všimli, SEO bude pre vás láskavé, pretože kvalita vašich webových stránok stúpa. Faktory, ako je dizajn a ľahký prístup, sú pre vyhľadávací nástroj dôležité a iba dobré webové stránky budú ťažiť z výhod, ktoré ponúka. Dúfame teda, že tento článok bol užitočný a poskytol určitý pohľad do sveta vyhľadávacích nástrojov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector