Ako si vytvoriť svoj vlastný blog a stať sa profesionálnym bloggerom?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako si vytvoriť svoj vlastný blog a stať sa profesionálnym bloggerom?
0 7 мин.

ako vytvoriť profesionálny blog


Pred desiatimi rokmi ste zriedka počuli o niekom, kto prevádzkuje a udržiava blog. Väčšinou sa ľudia venovali iba koníčkom a nemysleli na speňažovanie alebo optimalizáciu konverzie ani na stratégie, ktoré môžu prilákať viac čitateľov. Dnes sa blogovanie stalo profesiou, v ktorej ľudia na svojom blogu vytvárajú obsah nielen preto, aby sa podelili o svoj názor, ale aj aby si z blogov zarobili peniaze. V predchádzajúcom článku sme vám ukázali, prečo firma potrebuje blog a ako z čitateľov urobiť zákazníkov; dnes ti ukážem ako vytvoriť svoj vlastný blog, Čokoľvek to robíte pre zisk alebo len pre zábavu.

Vytvorenie profesionálneho blogu je jednoduchšie, ako si myslíte; Tu je niekoľko krokov, ktoré by ste mali vykonať pred začatím online cesty.

Výber témy

Výber miesta pre váš blog môže byť najťažšou časťou. Témou vášho blogu môže byť čokoľvek, na čo si spomeniete. Nemusí to byť jedinečný, nemusíte znovu objavovať bicykel, stačí si vybrať miesto, o ktorom môžete písať, a ste nadšení. Ak dodržiavate prísnu diétu o tom, ako schudnúť, alebo ste na svetovom turné a chcete vytvoriť dokumentáciu miest, kde ste boli, alebo chcete zdieľať svoju každodennú rutinu v oblasti rodičovstva, môžete začať blog , Inšpirovať sa môžete aj od svojich obľúbených blogerov; Určite čítate a sledujete populárne webové stránky, o ktorých si ani neuvedomujete, že sa jedná o blogy.

Nemusíte mať super písacie schopnosti, pretože to zlepší nadčasy, ale budete musieť vynaložiť určité úsilie a svoju vášeň pri vytváraní dobrého a informatívneho obsahu, ak chcete, aby si ho ľudia skutočne prečítali.

Výber platformy blogov

Prišli ste s dobrým nápadom na tému, teraz si musíte vybrať softvér, ktorý vám umožní ľahko vytvárať a publikovať váš obsah. Existuje mnoho platforiem, z ktorých si môžete vybrať, väčšina ľudí používa bezplatný softvér, ako sú WordPress, Tumblr, Blogger a ďalšie. Tam tiež ponúkajú blogovacie platformy bezplatný hosting, takže po vytvorení a aktivácii účtu ste pripravení na blogovanie. Tieto blogy sú však publikované na subdoménach, ako je yourblogname.wordpress.org, ktoré môžu byť na začiatok dobré, ale ak sa chystáte stať profesionálnym blogerom, budete si musieť kúpiť doménové meno a okolo neho postaviť značku..

začnite blogovať pomocou wordpress

Najobľúbenejšou platformou pre blogovanie je WordPress; tento softvér sa dá nainštalovať na takmer akýkoľvek účet webhostingu a môže sa ľahko aktualizovať a udržiavať; panel administrácie je tiež veľmi jednoduchý a ľahko použiteľný, na to, aby ste mohli začať, nie sú potrebné žiadne technické zručnosti ani predchádzajúce skúsenosti. Je dôležité zvoliť platformu opatrne, pretože s ňou budete musieť pracovať tak dlho, ako budete chcieť, aby bol váš blog nažive; prechod z platformy na inú môže byť ťažký, preto si vyberte softvér zodpovedajúcim spôsobom.

Vyberte názov a webhostingu pre svoj blog

Mať doménové meno, ako napríklad yourownblog.com, je profesionálnejšie a ľahšie sa s ním obchoduje ako mať subdoménu na bezplatnej hostiteľskej platforme. Ak sa chystáte stať profesionálnym bloggerom a už ste si preň vybrali dobré meno, budete potrebovať aj profesionálnu webhostingovú službu. Bezplatné platformy pre blogovanie môžu byť spoľahlivé a na začiatok môžu vyzerať sľubne, nemáte však kontrolu nad účtom webhostingu. Neexistuje spôsob, ako rozšíriť funkčnosť vášho blogu, môžete byť ľahko zakázaný z akéhokoľvek dôvodu a svoj blog môžete stratiť bez možnosti s tým urobiť čokoľvek; koniec koncov využívate bezplatnú službu, na čo sa sťažovať?

Ak máte platený účet webhostingu a názov domény, budete mať úplnú kontrolu nad svojím webom. Môžete nainštalovať nové doplnky, prispôsobiť si blog podľa potreby a urobiť ho jedinečným a vynikajúcim.

Ak máte problémy výber dobrého mena pre svoj blog, Tu je náš sprievodca, ako zvoliť dokonalé doménové meno, a môžete si tiež vybrať webhostingový plán od našich najlepších hostiteľov.

Vytváranie, publikovanie a zdieľanie obsahu

Ste nastavení na všetky podivínské veci, účet hostenia beží dobre, blog je online; zhromažďujete informácie, píšete si poznámky a vytvárate úžasné články. Pravdepodobne ste už publikovali dvadsať článkov a očakávate od návštevníkov, že budú s vašim blogom komunikovať prostredníctvom pripomienok. Môže chvíľu trvať, kým vaše webové stránky začnú prijímať návštevnosť z vyhľadávacích nástrojov s čistým obsahom, takže ak chcete zrýchliť tok návštevnosti, budete sa musieť spriateliť online..

vytvárať publikovanie a zdieľanie obsahu

Začnite vyhľadávať blogy podobné témam a zanechajte komentár k svojim príspevkom a zmiente sa o svojich webových stránkach. Nepropagujte sa, ani nežiadajte ľudí, aby navštívili váš blog, len si prehrajte s láskavou a informačnou správou a uvidíte, ako sa kúzlo deje.

Nezabudnite na sociálne médiá. Dobrým začiatkom môže byť žiadosť vašich priateľov o tweet a zdieľanie vašich blogových príspevkov. Spojenie rôznych fór a online skupín, kde spomeniete svoj web, môže byť tiež dobrým spôsobom, ako zhromaždiť sledovateľov. Z dlhodobého hľadiska chcete okolo svojho blogu vybudovať silnú sociálnu mediálnu sieť, aby ste mohli okamžite publikovať každý nový príspevok publiku a získať okamžitú návštevnosť.

Zabalenie!

Spomínam si, ako som vystúpil, keď som prvýkrát začal blogovať. Od tohto dátumu to pre mňa bola dlhá cesta a počas tohto obdobia som sa toho veľa naučil, ale bola to veľká zábava. Ak ste odišli tiež a chcete začať svoj vlastný blog s profesionálnym prístupom, navrhujem vám ísť s blogom na tému wordpress spolu s dobrým poskytovateľom hostingu. Buďte vytrvalí, vášniví a nevzdávajte sa, takto uspejete; av neposlednom rade sa bavte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector