Ako spustiť webovú stránku receptov s WordPress?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako spustiť webovú stránku receptov s WordPress?
0 10 мин.

ako zostaviť webovú stránku receptov pomocou


Ak chcete vytvoriť dobrý a vynikajúci web s receptami s WordPress, potrebujete veľa práce a kreativity. Aj v tomto prípade musíte mať dobrý pocit chuti. Vytvorenie dokonalej špecializovanej webovej stránky, ako je webová stránka receptov s WordPress, vyžaduje znalosti v rôznych oblastiach odbornosti, ako sú:

 • Niektoré IT znalosti
 • Žurnalistika, písanie
 • fotografovanie
 • gastronómia

1. Potreba minimálnych znalostí v oblasti IT

Ak chcete vytvoriť akúkoľvek webovú stránku, potrebujete nejaké znalosti v oblasti IT. V tomto návode vám ukážem, ako zostaviť webovú stránku receptov WordPress bez znalosti IT alebo s minimálnymi vedomosťami.

Najprv musíte nájsť spoľahlivú hostingovú spoločnosť a zaregistrovať dobrý názov domény. Pre tento projekt použijeme najpopulárnejší systém na správu obsahu: WordPress. Je veľmi jednoduchá inštalácia a začatie používania. Ak však nie ste spokojní s nastavením svojich stránok, môžete si najať webového vývojára, ktorý to urobí za vás.

Získanie webhostingu a názvu domény

Na začiatok nebudete potrebovať drahý plán hostenia. Môžete ísť s rozpočtovým hostiteľom, ktorý vám ponúka 99,9% dostupnosti, veľkú rýchlosť webových stránok a zákaznícku podporu. Svoju doménu si budete môcť zaregistrovať aj vo webhostingu. Niektorí poskytovatelia hostingu ponúkajú bezplatnú doménu, ak si od nich kúpite hosting. Pri výbere názvu domény je potrebná malá kreativita. Môžete si vybrať doménu kľúčového slova, ale môžete ísť aj pomocou vlastnej značky. Ak sa voláte Danny, môžete ísť s Danny’s Kitchen. Takže si zaregistrujete doménu dannys-kitchen.com.

Tu sú 3 spoľahliví a lacní poskytovatelia hostingu, ktorí vám ponúknu bezplatnú doménu:

spoločnosť
Promo cena

1najlepší hosting viacerých domén1,99 USD / mesiac
2najlepší hosting pre viac domén3,95 USD / mesiac
3najlepší lacný hosting pre viaceré webové stránky3,49 USD / mesiac

Inštalácia a nastavenie WordPress

Po výbere správneho názvu hostiteľa a domény je potrebné nainštalovať program WordPress. Vyššie uvedení weboví hostitelia ponúkajú inštalačný nástroj WordPress jedným kliknutím, čo znamená, že nemusíte manuálne odovzdávať súbory a vytvárať databázu na svoj server. Každý krok je automatizovaný, pre svoju stránku zadáte iba prihlasovacie informácie a e-mailovú adresu a systém nainštaluje WordPress za vás.

Prečítajte si tiež: nášho podrobného sprievodcu o tom, ako vytvoriť webovú stránku v službe WordPress, a zverejniť prvý článok.

Po nainštalovaní programu WordPress na svoje stránky budete musieť urobiť nejaké úpravy. V uvedenom článku nájdete viac informácií o každej úprave, ktorú musíte urobiť. V podstate budete musieť pristupovať na informačný panel svojho webu WordPress a nakonfigurovať štruktúru URL, nainštalovať pár doplnkov, zmeniť tému, nakonfigurovať nastavenia diskusie a čítania atď..

Inštalácia doplnku témy a potrebných doplnkov

Ak chcete úplne prispôsobiť svoje webové stránky receptov, potrebujete peknú tému a niekoľko užitočných doplnkov.

Ak si chcete pozrieť niektoré gurmánske témy, môžete prejsť na oficiálnu webovú stránku WordPress na adrese https://wordpress.org/themes/search/food/ kde nájdete tému Recepty potravín ktoré odporúčam. Táto téma má vhodný dizajn pre gurmánsku webovú stránku a tiež užitočné funkcie: vlastné pozadie, vlastnú hlavičku, vlastné menu, štýl editora, odporúčané obrázky, rozloženie tekutiny, šablónu v plnej šírke, ľavý bočný panel, jeden stĺpec, formáty príspevkov, responzívne rozloženie, vpravo postranný panel, lepkavý príspevok, možnosti témy, preklad pripravený, dva stĺpce.

Niektoré z doplnkov potrebných na zvýšenie výkonu aj počtu používateľov, a preto ich potešenie vstúpiť na web, sú: Akismet – blokovanie spamu, Všetko v jednom Seo Pack – pre SEO, Súbory Google Xml Sitemap – pre spoločnosť Google, Jetpack od WordPress.com – pre štatistiku, podobné články a iné, Posuvník Posledné príspevky – pre prezentáciu obrázkov z posledných príspevkov, Kontaktný formulár 7 + plameniak – pre kontaktný formulár a kontaktnú knihu a Zdieľajte tlačidlá od AddToAny pre tlačidlá sociálnych médií.

Ak máte na budovanie svojho webu väčší rozpočet, odporúčame vám použiť prémiovú tému WordPress. Týmto spôsobom si môžete byť istí, že získate správne kódovanú a vysoko kvalitnú tému, ktorá obsahuje veľa funkcií. Pri použití komerčnej témy nebudete musieť používať veľké množstvo doplnkov tretích strán, pretože všetky funkcie, ktoré sú potrebné pre webovú stránku receptu, sú už súčasťou témy. Tu sú 3 témy týkajúce sa receptov a jedla pre WordPress, ktoré sa mi páčia a odporúčajú:

jedlo variť recept wordpress tému

Ukážka / stiahnutie

sociálne šéfkuchár recept jedlo wordpress tému

Ukážka / stiahnutie

varenie tlač jedlo recept wordpress tému

Ukážka / stiahnutie

Ako udržiavať vaše webové stránky?

Posledným krokom v tejto kategórii je údržba webovej stránky receptov. Musíte pravidelne aktualizovať nové funkcie, ale aj nové verzie doplnkov, tém a WordPress, ktoré už máte. Doplnok Wp Updates Notifier vás prostredníctvom e-mailu upozorní na nové verzie tém, doplnkov a jadra WordPress. Údržbu môže vykonať ktokoľvek, ale ak potrebujete podrobnú úpravu, môžete si najať webového programátora.

2. Znalosť žurnalistiky a písanie

• obsah žurnalistiky a písanie receptovNa písanie obsahu potrebujete veľa fantázie, obratnosti a nejaké novinárske znalosti. Postupom času si vylepšíte svoje písacie schopnosti vytvorením stále väčšieho množstva obsahu.

Pri písaní článku použite jednoduché slová a pokúste sa tento článok vytvoriť ako originálny. Skúste použiť aj kľúčové slová, ktoré definujú váš web a váš článok. Ak píšete o jedle s niektorými zložkami, potom častejšie píšete o tých zložkách, ktoré ich používajú v inom kontexte. Dobrým nápadom je napísať prísady spolu s konkrétnymi množstvami a potom napísať recepty, kde vysvetlíte, ako sa jedlo pripravuje.

Musíte byť sami sebou a tvoriví. Pokúste sa vymyslieť škatuľu. Používajte napríklad niekoľko typov článkov: sprievodcov, recenzie jedál, ktoré ste jedli v rôznych reštauráciách, diétach, návody, tipy a triky a samozrejme recepty. Cieľom je byť čo najkreatívnejší, aby ste mohli písať viac a potom budete mať oveľa viac návštevníkov.

Nezabudnite písať správne, byť priateľský a uctivý. Môžete si urobiť nejaké vtipy a používať rôzne výrazy a rečové postavy. Editor programu WordPress má korektúry a môžete ho použiť na korekciu presne tak ako v programe Word.

3. Znalosť fotografií

Slovo fotografia má pri svojom vzniku dve slová z gréčtiny. Prvý z nich: „φῶς (phōs)“, ktorý prekladá „svetlo“ a „γραφις (graphis)“, ktoré sa prekladá do slovesa „písať“. Celý preklad by teda mohol byť „písanie na svetlo“.

S programom WordPress môžete nainštalovať rôzne doplnky pre fotografické efekty, napríklad Citlivý Lightbox Lite. Môžete tiež použiť možnosti galérie na vloženie viacerých fotografií do snímky alebo zoskupených do mriežky. Na každý príspevok môžete vložiť fotografiu ako odporúčanú fotku.

• digitálny fotoaparát na fotografovanie jedál a receptov

Nepotrebujete drahý fotoaparát, ale budete potrebovať dobrý zdroj svetla, aby ste mohli zachytiť skvelé obrázky. Na zmenu veľkosti a úpravy obrázkov budete potrebovať softvér na úpravu fotografií. Obrázky nasnímané profesionálnym alebo poloprofesionálnym fotoaparátom môžu mať kdekoľvek medzi 2 MB až 15 MB. Na svoj web nechcete nahrávať obrázky tejto veľkosti. Nielen preto, že sa tieto obrázky načítajú naveky, ale budete tiež spotrebovávať veľa šírky pásma a serverové prostriedky. Čitateľov budete tiež obťažovať tým, že budete čakať na načítanie fotografií.

Fotografia je ako tisíc slov, najmä ak varíte mimoriadne chutné jedlo, ktoré tiež vyzerá úžasne, a potom môžete vidieť zvyšovanie pary.

4. Znalosť gastronómie

Gastronómia je štúdium vzťahu medzi kultúrou a jedlom. Často sa mýli, keď sa pojem gastronómia týka výlučne spôsobu varenia.

Slovo „gastronómia“ pochádza z gréckych slov „γαστήρ (gastér)“, čo znamená „žalúdok“ a „νόμος (nómos)“ – „znalosť“.

V prípade, že nepíšete recenzie o tom, aké jedlo varíte, tento krok naozaj nepotrebujete. Inak musíte vedieť, kedy dať soľ, koľko ingrediencií použiť a tak ďalej. Ak máte vedomosti o gastronómii, môžete napísať podrobný článok a urobiť fotografie zo všetkého, čo robíte vo vašej kuchyni, svojím vlastným a originálnym spôsobom. Nezabudnite, že ľudia majú tendenciu jedlo pripravovať spôsobom, takže pri varení buďte opatrní.

Zabalenie mojej príručky na zostavenie webových stránok programu WordPress

Ak vás kreativita skutočne zasiahne, mali by ste ju správne používať. Takže môžete kombinovať varenie so spevom alebo s inými záľubami, ktoré máte. Pekným nápadom je mať pri každom písanom článku video spolu s fotografiami jedla, o ktorých ste napísali.

Nakoniec môžem povedať iba chuť k jedlu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector