Ako vytvoriť klasifikovaný web pomocou WordPress?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako vytvoriť klasifikovaný web pomocou WordPress?
0 16 мин.

vytvoriť utajené webové stránky wordpress


Utajované reklamy alebo zoznamy, ktoré existovali iba v novinách, sa teraz preniesli na webové stránky samy osebe. Craigslist je jedným z najpopulárnejších klasifikovaných webových stránok, ktorý umožňuje bezplatné uverejňovanie reklám v niekoľkých sekciách venovaných pracovným miestam, osobám, službám atď..

Ak chcete spustiť svoju vlastnú bezplatnú alebo platenú inzerovanú webovú stránku a vytvoriť vzrušujúci nový trh, na ktorom sa môžu stretnúť kupujúci a predávajúci, náš sprievodca vytvorením vlastnej klasifikovanej webovej stránky vás prevedie požadovanými krokmi a vyzdvihne niekoľko tipov na speňaženie a marketing vašich inzerátov. webová stránka na zabezpečenie jej dlhodobého úspechu.

Zo všetkých možných spôsobov vytvorenia webovej stránky sme si vybrali WordPress, ktorý bude slúžiť ako platforma pre vaše webové stránky na uverejňovanie reklám.

Stručný prehľad uvádzame hlavné kroky potrebné na vytvorenie webovej stránky určenej pre inzeráty:

 1. Výber názvu domény
 2. Výber webhostingu
 3. Výber správneho systému na správu obsahu
 4. Výber správneho dizajnu
 5. Štruktúrovanie vašich webových stránok
 6. Pridávanie inzerátov
 7. Speňaženie vašich inzerovaných webových stránok
 8. Inzerujte svoje reklamné webové stránky

Kroky, ktoré sa podieľajú na vytvorení vašej stránky na uverejňovanie reklám, sa na prvý pohľad môžu zdať ohromujúce, ale nesú s nami a vaše nové stránky sa vykonajú pre inzeráty za menej ako hodinu.!

1. Začnite s názvom domény

Prvým krokom je doména pre vaše webové stránky. Môžete si zvoliť názov domény, ktorý podľa vás najlepšie vystihuje vašu značku. Nezabudnite si vybrať niečo, čo je krátke, ľahko kúzelné a ľahko zapamätateľné.

Potom vyberte populárne rozšírenie, ako napríklad „.com“ alebo rozšírenie pre konkrétnu krajinu, ak budú vaše utajované webové stránky obmedzené na určitú krajinu (napr. „.It“ pre Taliansko).

Po výbere názvu domény je čas zaregistrovať sa. Môžete použiť populárnych registrátorov domén, ako je Namecheap alebo GoDaddy, ale svoju doménu môžete zaregistrovať aj pomocou webhostingu.

Niektorí weboví hostitelia ako BlueHost ponúkajú zadarmo doménové meno na rok so všetkými ich plánmi hostenia, takže si môžete vybrať doménu aj svoj plán hostenia od rovnakého poskytovateľa..

2. Nájdite webhostingu & Hostingový plán

Výber spoľahlivého webhostingu je dôležitým krokom pri vytváraní akejkoľvek webovej stránky. Vzhľadom na to, že výkonnosť vášho webu je priamo ovplyvnená vybraným webovým hostiteľom, odporúčame vám zvoliť taký, ktorý je dodávaný s vynikajúcou dobou prevádzkyschopnosti, viacerými plánmi hostenia a podporou 24/7..

Pokiaľ ide o plán hostenia, odporúčame vám zvoliť program optimalizovaný pre WordPress (o tom sa dozviete ďalej v tomto článku, prečo je WordPress pre vaše stránky tou najlepšou voľbou) od spoločnosti BlueHost, ktorá je najlepším hosťom pre stránky WordPress..

Výber hostingového plánu BlueHost optimalizovaného pre WordPress znamená, že účet je predinštalovaný s WordPress, je optimalizovaný pre rýchlosť a bezpečnosť a je dodávaný s automatickým zálohovaním. Tieto plány sú postavené na technológii VPS, ktorá vedie k lepšiemu výkonu, zaručeným zdrojom a úplnej bezpečnosti.

3. Ako platformu používajte WordPress

Ako systém na správu obsahu je WordPress zďaleka najobľúbenejšou platformou. Univerzálnosť a prispôsobivosť tejto platformy je niekoľko z mnohých dôvodov, prečo by ste si mali zvoliť WordPress na vytvorenie utajovanej webovej stránky. Medzi ďalšie výhody WordPress patrí:

 • Je to zadarmo & softvér s otvoreným zdrojom – môžete si ho zadarmo stiahnuť alebo nainštalovať na svoj hostingový účet;
 • Je to jednoduché použitie – WordPress môže byť univerzálny, ale môžete sa ľahko naučiť, ako ho používať;
 • Je to vysoko prispôsobiteľné – vďaka množstvu doplnkov a tém môžete na svoje stránky pridať rôzne funkcie a návrhy;
 • Je to priateľské k SEO hneď po vybalení – WordPress je vytvorený tak, aby sa dobre hral s vyhľadávacími nástrojmi a množstvo doplnkov SEO môže vylepšiť jeho priateľskú povahu pre vyhľadávače;
 • Väčšina webových hostiteľov ponúka plány hostenia plne optimalizované pre WordPress.

Aj keď je WordPress najlepšou platformou, ktorú odporúčame pre inzerované webové stránky, môžete sa rozhodnúť aj pre vlastné hostené možnosti klasifikovaných webových stránok, ktoré poskytujú hosťovanie a umožňujú vám spustiť webovú stránku v priebehu niekoľkých minút. Ak však chcete mať úplnú kontrolu nad svojím webom a nemáte na vás uložené obmedzenia týkajúce sa speňaženia webových stránok, odporúčame vám namiesto toho ísť s WordPress..

4. Vyberte tému & Prispôsobte dizajn

Teraz, keď sa o vaše doménové meno, plán hostenia a platformu postarajú všetky, môžete sa dostať do podrobností o tom, ako má váš web vyzerať z hľadiska dizajnu..

Ak chcete prispôsobiť svoju utajovanú webovú stránku WordPress, musíte si vybrať tému WordPress, ktorú si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv zmenou farebnej schémy, usporiadaním vzhľadu svojej domovskej stránky, pridaním / odstránením funkcií atď..

Môžete si vybrať zo stoviek prémiových tém dostupných na serveri Themeforest, ako je napríklad téma MyListing, ktorá vám umožňuje vytvoriť ľubovoľný typ adresára, ktorý chcete, bez kódovania. Svoje stránky môžete navrhovať na klientskom rozhraní a získať ukážku zmien, ktoré na svojich stránkach vykonáte, v reálnom čase.

Téma adresára MyListing je plne responzívna, prichádza s tvorcom front-end drag and drop (Elementor), obsahuje 50+ prvkov pripravených na zostavenie pre váš web a podporuje integráciu WooCommerce..

Táto téma vám umožňuje ľahko speňažiť vaše stránky predajom reklamných spotov a umožňuje vám speňažiť záznamy v rôznych balíkoch..

Prípadne môžete použiť tému AdForest, ktorá vám umožní ľahko nastaviť webovú stránku na odosielanie reklám. Táto téma vám umožňuje vytvárať neobmedzené balíky na odosielanie reklám, zobrazovať reklamy AdSense alebo bannerové reklamy, účtovať poplatky za odporúčané reklamy alebo spúšťať viacjazyčnú reklamnú stránku..

Prémiové témy obsahujú podrobné návody, ako ich používať, podporu, bezpečnostné záplaty, aktualizácie, pripravené šablóny, ďalšie integrácie produktov atď. Z tohto dôvodu neodporúčame používať pre svoj web bezplatné témy..

Vyberte prémiovú tému inzercie, ktorá je flexibilná a ktorá vám poskytne veľa možností speňaženia vašich stránok.

Tiež by ste mali venovať čas tomu, aby ste našli motív s vynikajúcim dizajnom, pretože stránky s elegantným dizajnom pravdepodobne prilákajú vašich návštevníkov a zvyšujete pravdepodobnosť, že si návštevníci pamätajú vaše stránky..

5. Dajte určitú štruktúru svojej stránke

Teraz, keď ste spokojní s tým, ako vyzerá váš web, by ste mali ďalej pridať stránky, ponuky a nakoniec reklamy, aby vášmu webu poskytli nejakú štruktúru..

Vaša téma bude obsahovať niekoľko šablón pre dôležité stránky, ktoré by mal váš web obsahovať, takže tieto stránky môžete jednoducho upraviť pomocou údajov, ktoré chcete zobraziť. Alebo si vytvorte svoje vlastné stránky.

Ak máte pripravené všetky svoje stránky, môžete na ne prepojiť ponuky a podponuky, ktoré odrážajú rôzne kategórie záznamov. Vytvorením týchto kategórií (napr. Pracovných miest, osôb, zábavy atď.) Sa vaše stránky udržiavajú dobre organizované a umožňuje používateľom rýchlo vyhľadávať záznamy v kategórii alebo kategóriách, o ktoré sa zaujímajú, bez straty času..

Vaša domovská stránka by tiež mala obsahovať odkaz na stránku, ktorá umožňuje používateľom odosielať svoje inzeráty alebo si vytvoriť účet. Zvyčajne sa zobrazuje ako tlačidlo s výzvou na akciu, ktoré je umiestnené na poprednom mieste na vašej domovskej stránke.

Nezabudnite na svojej domovskej stránke vystaviť všetky dôležité odkazy a CTA, ktoré používateľom pomôžu rýchlo a ľahko navigovať na vašom webe.

6. Pridávanie utajovaných produktov / služieb

Ak ste vytvorili rôzne kategórie a podkategórie a uľahčili návštevníkom vyhľadávanie v relevantných kategóriách, môžete začať pridávať aktuálne zoznamy inzerátov. Ak uvádzate produkty, pridajte niekoľko obrázkov s vysokým rozlíšením, aby návštevníci mohli získať lepšiu predstavu o produktoch, ktoré predávate.

Okrem obrázkov a popisu produktu by ďalšími dôležitými podrobnosťami mali byť cena, umiestnenie produktu alebo služby, spôsoby kontaktovania predajcu produktu alebo zoznam inzerenta (napr. Telefónne číslo, e-mailová adresa alebo kontakt) tlačidlo predajcu).

V závislosti od typu záznamu môžete pridať ďalšie informácie, ktoré považujete za relevantné.

Ako záverečnú poznámku týkajúcu sa pridávania klasifikovaných reklám sa uistite, že tlačidlo výzvy na akciu uverejnené v reklamách je správne navrhnuté a umiestnené na viditeľnom a ľahko prístupnom mieste..

Krok 6 uzatvára časť týkajúcu sa vytvorenia webovej stránky inzercie. Nasledujúce dva kroky sa zamerajú na speňaženie, marketing a údržbu vášho adresára WordPress.

7. Tipy, ako speňažiť svoje stránky s klasifikovanými reklamami

Aj keď sa vám technicky podarí vytvoriť webovú stránku s adresárom inzerátov v krátkom čase, údržba a správa týchto stránok môže zabrať značnú časť času. Preto je dôležité nájsť najlepšie a najjednoduchšie spôsoby, ako speňažiť vaše stránky, aby sa z nich stal spoľahlivý zdroj pasívneho príjmu..

Dva najjednoduchšie spôsoby speňaženia vašich utajovaných webových stránok sú prostredníctvom reklamných bannerov a platených inzerátov.

Reklamné bannery je možné umiestniť kdekoľvek na vašom webe, ale reklamy umiestnené na domovskej stránke sú samozrejme tie, ktoré získajú najviac zobrazení. Môžete však umiestniť bannerové reklamy na stránky kategórií alebo na stránky s podrobnosťami o produkte a ponúkať im rôzne možnosti stanovenia cien.

Témy prémiovej inzercie, ako je téma MyListing alebo téma AdForest, budú mať často jednoduchý spôsob, ako zobrazovať bannerové reklamy na svojich webových stránkach..

Hoci je váš web so zoznamom reklám ešte len v plienkach, možno budete musieť osloviť inzerentov sami, ale akonáhle sa váš web získa vo vyhľadávačoch o niečo väčší a získa väčšiu návštevnosť, bude oveľa ľahšie prilákať inzerentov ochotných inzerovať. ich produkty alebo služby na vašom webe.

Ďalšou možnosťou speňaženia je mať rôzne úrovne pre tých, ktorí chcú zverejňovať svoje reklamy na vašom webe. Môžete mať bezplatnú vrstvu, ktorá je dodávaná s niektorými štandardnými funkciami (napr. Bezplatný zoznam reklám na 15 dní, možnosť pridať viac obrázkov s vysokým rozlíšením atď.), Ale môžete tiež účtovať poplatky za inzeráty a ponúkať ďalšie funkcie, ako sú propagované alebo vybrané zoznamy na 30 dní, viacnásobné zoznamy atď.

Mať rôzne cenové balíčky je rýchly spôsob, ako zvýšiť svoje príjmy z reklamy, ale ak budete implementovať platené príspevky a rôzne plány predkladania, budete musieť prijať platby. Vaša téma inzerátov bude pravdepodobne mať integráciu PayPal na tento účel, ale môže tiež podporovať aj ostatných spracovateľov platieb.

8. Tipy na propagáciu vašej stránky s klasifikovanými reklamami

Nestačí spustiť webovú stránku inzercie WordPress, musíte ju tiež propagovať a smerovať na ňu návštevnosť.

Jedným zo spôsobov, ako propagovať svoje stránky, by boli platené reklamy Google AdWords. Toto je priamy spôsob, ako získať viac návštevníkov na vašom webe, ale je to nákladné. To isté platí pre platené reklamy v rozhlase alebo televízii.

Ak nechcete investovať príliš veľa peňazí do propagácie svojej reklamnej stránky, budete musieť investovať určitý čas a úsilie. Svoje stránky môžete propagovať na platformách sociálnych médií, môžete na svoje stránky pridať blog a začať písať zaujímavé články vo svojom výklenku, alebo si vytvoriť kanál YouTube a usilovať sa o vtipné alebo vtipné video pre svoju inzerciu..

Okrem propagácie svojej stránky musíte tiež zodpovedať za jej údržbu. Ak chcete, aby veci fungovali hladko, majte prehľad o obsahu, ktorý ste pridali, a aktualizujte svoje stránky.

Ak chcete získať nejaké štatistiky o svojich návštevníkoch, mali by ste sa zaregistrovať v službe Google Analytics, ktorá vám poskytne jasný prehľad o počte návštevníkov vašich stránok, odkiaľ prichádzajú vaši návštevníci (organická prevádzka, platená prevádzka, sociálne médiá atď.) ), takže budete vedieť, ako prispôsobiť svoje marketingové úsilie.

záver

Základné kroky na vytvorenie webovej stránky inzercie s WordPress do značnej miery postupujte podľa rovnakých krokov, aké sú potrebné na vytvorenie akejkoľvek inej webovej stránky WordPress.

Ak sa dá vaše webové stránky uviesť do prevádzky v krátkom čase, propagácia a zvýšenie návštevnosti vašich stránok si môže vyžadovať viac úsilia, najmä ak prevádzkujete svoje propagačné akcie s obmedzeným rozpočtom. Napriek tomu väčšina bezplatných marketingových metód, ktoré fungujú pre iné weby, zvyčajne funguje aj pre utajované webové stránky.

Ak webové stránky na uverejňovanie reklám niečo zvažujú, náš osemstupňový sprievodca vám môže pomôcť spustiť webovú stránku inzercie WordPress, o ktorej ste vždy snívali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector