Ako vytvoriť profesionálny responzívny web?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako vytvoriť profesionálny responzívny web?
0 14 мин.

build-profesionálne reagujúce-webové stránky


Webová stránka je iba jednoduchou doménou, ktorá pozostáva z webových stránok, napriek tomu je nevyhnutné, aby sa každá firma etablovala. Online prítomnosť otvára nové príležitosti a výhody, ktoré by inak neboli dostupné. Webové stránky môžu hrať kľúčovú úlohu vo vašich marketingových stratégiách a môžu poskytnúť vášmu podniku oveľa väčšiu pozornosť a vystavenie.

K webovým stránkam alebo k účtom sociálnych médií má prístup každý deň (24/7/365). Ľudia nemusia chodiť do obchodu alebo dokonca telefonovať, takže web má k dispozícii najpohodlnejšiu trasu k vám..

Prítomnosť na webe tiež posilňuje vašu dôveryhodnosť s informáciami, ktoré poskytnete. Potenciálni zákazníci budú mať oveľa ľahší čas na dôveru. To tiež riadi váš predaj, pretože môžete predávať svoje produkty a služby aj online. Čím lepšie to vyzerá, tým dôveryhodnejšie sa vám bude zdať používateľom.

Web design sa v priebehu rokov zmenil, keď sa mobilné zariadenia dostali na trh. V skutočnosti je asi 40% online aktivity poháňané mobilnými zariadeniami. Preto je dôležité, aby bol pre nich váš web optimalizovaný, aby ste svojim používateľom zaistili čo najlepší zážitok.

Webové stránky optimalizované pre PC aj mobilné zariadenia sa nazývajú responzívne webové stránky. Majú možnosť zmeniť rozloženie a usporiadať všetky prvky webovej stránky, ak sa zmení veľkosť obrazovky alebo veľkosť okna na vašom počítači. Vďaka responzívnym webovým dizajnom môžete mať jeden web, ktorý vyzerá úžasne bez ohľadu na to, aký druh zariadenia používajú ľudia na prístup k nemu.

Dnes vám povieme o výhodách a reakciách responzívneho webdizajnu. Prečo je dôležité, aby vaše webové stránky reagovali a aké technológie môžete implementovať, aby ste ich vytvorili.

Čo sú responzívne webové stránky a prečo je jeden dôležitý?

Responzívny webový dizajn umožňuje webovej stránke pracovnej plochy reagovať na správanie používateľa, pokiaľ ide o zariadenie a webový prehľadávač, ktorý používajú na zobrazenie vašich stránok. Je to prax, ktorá implementuje flexibilné rozloženie, mriežky a obrázky spolu s vynaliezavým využitím CSS.

Používaním responzívneho webového dizajnu nie sme nútení vytvárať nové webové stránky pre každú skupinu používateľov. Implementuje plynulé rozloženia, skripty a mediálne dotazy, ktoré ľahko menia vzhľad a rozloženie webovej stránky.

Akonáhle budete mať plne responzívnu webovú stránku, používatelia ju môžu zobraziť na svojom PC, notebooku, iPade a tablete a na širokom spektre ďalších zariadení, napríklad telefónov. V zásade teda responzívny web automaticky reaguje na technologické preferencie používateľa. Web, ako je tento, sa automaticky prepne na vhodné rozlíšenie, veľkosť písma a prispôsobí sa skriptovacím schopnostiam zariadenia. Takže bez ohľadu na to, z akého zariadenia sa tieto webové stránky prezerajú, bude to vyzerať úžasne alebo aspoň tak, ako to chce tvorca.

Kľúčovým konceptom je mať všetko prispôsobiteľné konkrétnym potrebám.

Nastaviteľné rozlíšenie obrazovky je jedným z kľúčových aspektov tejto technológie, pretože zaisťuje, že sa webová stránka zmení podľa zariadenia, na ktorom je zobrazená. Toto je obzvlášť dôležité, pretože nové zariadenie s novou veľkosťou obrazovky vychádza takmer každý deň. Tieto pokročilé zariadenia a smartfóny majú dokonca možnosť zobrazenia na šírku, čo by samo o sebe vyžadovalo úplne odlišné rozloženie stránky. V týchto situáciách musíme mať naše návrhy čo najpružnejšie, ale znamenalo by to, že musíme optimalizovať stovky rôznych veľkostí obrazovky. To je jednoducho príliš veľa, ale musíme zodpovedajúcim spôsobom riešiť situáciu.

Toto riešenie robí každý kúsok webovej stránky flexibilným. Každý obrázok, text, tlačidlo a každý prvok na webe je možné upraviť automaticky. To umožňuje zariadeniam okamžite sa prepnúť z zobrazenia na výšku na krajinu a web bude stále vyzerať tak, ako mal.

Ako vytvoriť responzívny web

Responzívny webový dizajn sa stal základnou nevyhnutnosťou pre väčšinu webových stránok z dôvodu neustále rastúceho počtu používaných smartfónov. V priebehu rokov väčšina technológií na vývoj webových aplikácií implementovala responzívny webový dizajn a teraz máme niekoľko sofistikovaných možností na vytvorenie takéhoto webu pre seba..

Buď môžeme sami kódovať responzívnu webovú stránku pomocou HTML a CSS, alebo ju vytvoriť pomocou platformy CMS alebo aplikácie na tvorbu webových stránok. Bez ohľadu na úroveň vašich schopností; máte spôsob, ako vytvoriť profesionálne vyzerajúci a responzívny web.

Použitie HTML a CSS na vytvorenie responzívnej webovej stránky

Toto je veľmi základné vysvetlenie toho, ako responzívny webový dizajn funguje s použitím kódu HTML a CSS. CSS3 ponúka použitie mediálnych dopytov, čo je tiež priamy spôsob, ako vytvoriť responzívne webové návrhy, ale nespadá do rozsahu tohto článku. Tu nájdete iba základnú koncepciu používania HTML a CSS na vytvorenie responzívneho webu.

Povedzme, že bude mať klasické rozloženie webových stránok s hlavičkou, telom, bočným panelom a pätou. Tieto sekcie vytvoríme s oddielmi div a pomenujeme ich napríklad Pridanie obrázkov a nejakého textu na váš web. Môžete na ne odkazovať vo svojich súboroch CSS. Vaše stránky musia vytvárať rôzne súbory CSS, ktoré sú optimalizované pre rôzne veľkosti obrazovky. Používanie súborov ako desktop.css, tablet.css, mobile.css alebo vytváranie súborov podľa veľkostí obrazovky je teda jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť..

Budete musieť použiť riadok kódu, aby ste zistili, aké zariadenie aktuálne navštívi vašu webovú stránku, a aby ste vedeli, aká je veľkosť obrazovky..

Nastavte šírku, výšku, okraje atď. V súboroch CSS podľa veľkosti obrazovky, s ktorou pracujete. Tieto atribúty môžete nastaviť aj pre obrázky a funguje to najlepšie, ak definujete ich šírku a výšku v percentách.

Akonáhle viete, aký veľký chcete mať obrázok alebo prvok, môžete vypočítať, koľko percent musíte pripísať jeho šírke alebo výške. Napríklad, ak je veľkosť vašej stránky 840 pixlov a chcete, aby bol vybraný obrázok 250 pixlov, a potom vydelte 250 x 840 a výsledok vynásobte 100. Získate 29,76, čo znamená, že budete musieť použiť 29,76% k vášmu obrázku.

Skutočný výsledok je 29.76190476190476. Za účelom čitateľnosti som túto hodnotu zaokrúhlil, ale nemali by ste to robiť pri kódovaní svojich webových stránok. Počítače zobrazujú veci tak presne, ako im hovoríte.

Môžete tiež použiť citlivé zobrazenie mriežky, ktoré je ľahko zrozumiteľné a spravovateľné. Pozrite si príručku W3Schools ponúka pochopiť, ako to funguje.

Použitie CMS na vytvorenie responzívnej webovej stránky

CMS (platforma pre správu obsahu) vám umožňuje aktualizovať a spravovať obsah vašich webových stránok. Bez ohľadu na to, aký web prevádzkujete, radšej používajte redakčný systém na aktualizáciu jeho obsahu. Bude bežať na pozadí webovej stránky a môžete spravovať obsah a vizuálne rozloženie svojej webovej stránky.

Väčšina platforiem CMS (aspoň najobľúbenejších) ponúka používateľom možnosť vytvárať jedinečné a profesionálne vyzerajúce webové stránky s rôznymi témami a doplnkami. Pri pohľade na ne z hľadiska dizajnu ponúkajú skvelé možnosti pre responzívny webový dizajn. Väčšina z tém, ktoré používajú, je úplne citlivá hneď po vybalení.

Nižšie uvádzame tri najlepšie platformy CMS, ktoré sa dajú použiť na vytváranie responzívnych webových stránok:

WordPress

wordpressWordPress sa začal ako jednoduchá platforma pre blogovanie, ale bol rozšírený, čo umožňuje jeho používateľom vytvárať takmer všetky webové stránky, na ktoré si myslia. Prevádzkuje okolo 20% webových stránok na internete a má tisíce plne responzívnych tém. Bez ohľadu na to, aký druh webovej stránky by ste si mohli myslieť na vytvorenie, nájdete profesionálne vyzerajúcu tému alebo šablónu, ktorú môžete použiť na oživenie života..

joomla

joomlaJoomla bol vyrobený pre používateľov, ktorí majú skúsenosti s vývojom webových aplikácií. Ide o redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý najlepšie funguje s webovými stránkami elektronického obchodu. Má veľa responzívnych tém a šablón, ktoré si môžete stiahnuť a integrovať. Je veľmi ľahké vytvoriť s ním jedinečný a profesionálne vyzerajúci responzívny web.

Durpal

drupalDurpal je systém na správu obsahu, ktorý funguje najlepšie pod rukou vývojárov. Je vysoko prispôsobiteľný a dá sa použiť na správu tisícov stránok. Veľké podniky ho používajú pre svoju spoľahlivosť a bezpečnosť. Dokonca aj Biely dom má svoje webové stránky vytvorené s Durpal.

Môžete si vybrať z viac ako 25 000 doplnkov a mnohých tém, pomocou ktorých nastavíte svoj web tak, ako chcete. Durpal je veľmi flexibilný a môže vytvoriť jednoduchý blog alebo interaktívne webové stránky pre podniky.

Použitie tvorcov webových stránok na vytváranie responzívnych webových stránok

Vďaka vydávaniu mnohých nástrojov webového dizajnu novej vekovej skupiny došlo k veľkému posunu v tvorbe webových stránok. Vďaka týmto návrhárskym nástrojom už weboví dizajnéri nemusia poznať kódovanie, aby vytvorili krásne webové stránky. Každá stránka je vytvorená podľa najnovších štandardov a je kompatibilná s viacerými platformami.

Moderní tvorcovia webových stránok umožňujú návrhárom vytvárať čisté kódy kompatibilné s W3C pomocou funkcií drag and drop. Budete mať ľahký čas na vytvorenie responzívneho webu pre akúkoľvek veľkosť obrazovky a platformu. Ukážem vám tri z najbohatších a najpokročilejších nástrojov pre návrh webových stránok, ktoré môžete použiť na vytvorenie komplexných a úžasne vyzerajúcich responzívnych webových návrhov..

Wix

Wix.com je popredná platforma pre vytváranie webových stránok v cloude, ktorá každému uľahčuje vytváranie ohromujúcich, profesionálnych a použiteľných webových stránok. Používatelia si môžu vybrať z veľkého množstva šablón a prispôsobiť ich podľa svojich potrieb.

Wix je jednou z najpopulárnejších a dobre zavedených platforiem na vytváranie webových stránok, ktorá má na celom svete vyše 90 miliónov používateľov.

Wix je priateľský pre začiatočníkov a umožňuje netechnickým používateľom vytvárať si vlastné webové stránky bez toho, aby sa museli učiť programovacím jazykom alebo webovým dizajnom. Pomocou nástroja na vytváranie a ukladanie stránok si každý môže vytvoriť iný typ webu: jednoduchý obchodný web, blog, internetový obchod, portfólio fotografií, online životopis, udalosť alebo iné.

Weebly

Weebly je ľahko použiteľný webový tvorca drag and drop, ktorý je neustále vylepšovaný a podporuje tiež editáciu CSS / HTML. Je ideálne pre jednotlivcov a malé podniky, aby navrhli svoje vlastné webové stránky bez toho, aby museli používať kód alebo mať zručnosti s webovým dizajnom. V ďalšej časti tohto prehľadu Weebly vám ukážem klady a zápory použitia tohto nástroja na tvorbu stránok. Poskytne vám niekoľko tipov, ako rýchlo začať svoj web a aký plán chcete zvoliť.

DudaMobile

DudaMobile.com je popredný tvorca webových stránok pre domácich majstrov, ktorý sa zameriava na pomoc jednotlivcom a profesionálom pri tvorbe natívne responzívnych webových stránok a webových stránok určených iba pre mobilné zariadenia. Tento nástroj na tvorbu webových stránok vám tiež umožňuje vytvoriť ultra personalizovanú webovú stránku, ktorá sa mení na základe spúšťacích prvkov, ako sú denný čas, typ zariadenia a poloha..

záver

Do responzívneho webdizajnu sa vynaložilo veľa myšlienok a práce a dospelo k bodu, keď ho takmer každá nová webová stránka do istej miery integruje. Je to kľúčová súčasť akéhokoľvek webdizajnu, pretože sa používa čoraz viac mobilných zariadení.

Aj tí používatelia, ktorí nemajú znalosti kódovania, ich môžu používať, vďaka platformám CMS a rôznym nástrojom na návrh webových stránok.

Dúfam, že vám tento článok pomohol zabaliť hlavu do responzívneho webdizajnu a ako ho môžete použiť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector