Ako vytvoriť pútavý obsah firemného blogu?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako vytvoriť pútavý obsah firemného blogu?
0 17 мин.

vytvárať pútavý obsah firemného blogu


Mať firemné webové stránky, kde zdieľate, kto ste a čo robíte, spolu s vašimi kontaktnými informáciami a možno aj niekoľkými pracovnými vzorkami a obrázkami, tieto dni v súčasnosti na internete neriešia. Ak chcete dosiahnuť úspešnú a výkonnú prítomnosť na webe, musíte mať živú webovú stránku a firemný blog, ktorý pravidelne vytvára obsah..

Nič smutnejšie vidieť, ako firemný blog, v ktorom pozývate svojich návštevníkov, aby sa s nimi podelili o svoje myšlienky, len aby si všimli, že sa za posledných niekoľko mesiacov neaktualizoval. To vedie k nespokojnosti a to nie je dobré pre vaše podnikanie. Musíte svojich návštevníkov informovať, že vaša spoločnosť je zložená zo živej skupiny ľudí, ktorí sú ochotní s nimi zdieľať informácie. Dôvera je najdôležitejším faktorom každej obchodnej dohody a jej uzavretie s potenciálnymi zákazníkmi je rozhodujúce pre úspech vašej firmy.

To je dôvod, prečo ste už prišli na to, že musíte lepšie zapojiť návštevníkov svojho blogu a dať im niečo hodnotného, ​​než sa pustíte do práce. Nielen to, ale aj aktuálny blog je rozhodujúci pre SEO vašich webových stránok. Aby ste získali čo najvyššie hodnotenie, musíte tlačiť stály prúd vysokokvalitného obsahu.

Zostavili sme nasledujúci zoznam tipov, ktoré používame aj v našom obsahu, aby sme vám pomohli umiestniť blog vašej spoločnosti na oveľa lepšiu pozíciu, získať viac návštevníkov a čo najviac ich osloviť.!

Pozrime sa, ako môžete vytvoriť najlepší obsah!

Vytvorte obsah so špecifickým cieľom

Nemalo by vám trvať celý deň, aby ste napísali dobrý obsah, ale čím viac pozornosti mu venujete, tým lepšie bude, prirodzene. Vyrobenie dobrého a užitočného obsahu by však nemalo byť vaším jediným cieľom. Musíte podnikať, takže vytvorte obsah, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše obchodné ciele.

Čo chcete pomocou svojho blogu dosiahnuť? Získať viac potenciálnych zákazníkov? Budujete dôveru so svojimi zákazníkmi? Alebo si len vytvorte pozitívny imidž svojej spoločnosti? Napíšte svoj obsah takým spôsobom, aby vám pomohol dosiahnuť tento cieľ alebo akýkoľvek iný cieľ, ktorý ste si sami stanovili.

Váš blog je jedným z hlavných spôsobov komunikácie s publikom a potenciálnymi zákazníkmi a obchodnými partnermi, takže ho môžete čo najviac využívať!

Buďte zdrojom vašich čitateľov, ktorí to skutočne potrebujú

Firemný blog nie je len miestom, kde hovoríte o tom, čo sa deje v kancelárii a aký je ďalší krok pre vaše podnikanie. Nejde tu vôbec o vašu firmu, ale o vašich zákazníkov a vašich čitateľov. Je to miesto, kde sa môžete podeliť o svoj názor a poskytnúť ľuďom užitočné informácie, ktoré im pomôžu vyriešiť ich problémy.

Čím viac sa váš obsah zameriava na riešenie konkrétnych problémov, ktoré majú vaši používatelia, tým viac pritiahne čitateľov a pomôže vám ich viesť nadol v predajnom zúžení a na konci predaja..

Poznajte presné kľúčové slová, ktoré vedú k otázkam, ktoré kladú vaši návštevníci, a vytvárajte okolo nich obsah.

Nechajte svojich čitateľov ísť na svoj blog, pretože im dáte odpovede. Majte na pamäti, že hlavnou funkciou vyhľadávacieho nástroja je poskytovať používateľom odpovede na ich otázky.

Používajte najlepšie praktiky SEO na stránke

Ak pracujete so systémom na správu obsahu, väčšina z toho je už nastavená. Ak však máte vy alebo vaša spoločnosť webovú stránku, ktorá bola vyvinutá od nuly, je to iný príbeh. V každom prípade je dobré poznať a implementovať najlepšie postupy SEO, aby si hľadači ľahšie našli nejaký užitočný obsah. Tieto taktiky vás nedostanú priamo na hornú časť stránky s hodnotením vyhľadávacieho nástroja, ale určite to pomôže práci vyhľadávacích nástrojov..

Použite nasledujúce:

 • SEO priateľské adresy URL
 • Do prvých troch slov v záhlaví uveďte svoje kľúčové slová.
 • Zahrňte svoje kľúčové slová do prvých 100 slov.
 • Vložte svoje kľúčové slová do použitého názvu obrazového súboru a jeho alt popisu.
 • Píšte dlhý, dobre napísaný obsah (približne 2 000 slov), pretože Google a tiež používateľom sa to páči viac.

Zamerajte sa na originalitu

Písanie dobrého obsahu je jedným z hlavných spôsobov, ako si na internete všimnete. Všetci sme počuli frázu „Obsah je kráľ” z dôvodu. Vyhľadávacie nástroje sú nástroje na zisťovanie obsahu a uprednostňujú weby, ktoré majú veľa relevantného obsahu, pred webmi, ktoré majú malý alebo žiadny obsah na zobrazenie. Takže veľa obsahu na vašom blogu je dôležitým faktorom pri hodnotení, nezabudnite ho však zneužívať, pretože vám bude penalizovaný.

Využívaním mám na mysli zvyk niektorých webmasterov, ktorí sa snažia niečo tam dostať. Používajú taktiku, ako je napríklad prepínanie článkov (prepínanie slov v článku so synonymami a podobne), kopírovanie obsahu, repostovanie príspevkov iných ľudí alebo platenie halierov za prácu s otrokmi a pre svoju stránku je napísaný nekvalitný obsah. Len zabudnite na akýkoľvek šikovný nápad, ktorý vám pomôže hromadne vyrábať obsah výplne v nízkej kvalite, pretože je zbytočný a škodlivý. Nebudete tiež dostávať veľa príspevkov pre hostí, ak budete hovoriť o používaných témach a skopírujete príliš veľa nápadov iných ľudí.

Takže originalitou mám na mysli originálne koncepty a nápady. Píšte o čomkoľvek užitočnom a jedinečnom, čo máte na mysli. Ak nemáte nič užitočné na to, aby ste svojim čitateľom povedali, nestojí to za to hovoriť.

Napíšte dobré príbehy

Ľudia od tej doby používajú príbehy, aby sa vyjadrili jazyk sa narodil. Príbehy sú jedným z hlavných spôsobov, ktorým sa dostávame do povedomia a sú tiež jednou z vecí, ktoré udržujú našu myseľ obsadenú najviac.

Dobrý príbeh robí niečo zábavnejšie, čo zapletie čitateľa. Veďte ho dolu po králičej diere a využite svoj príbeh na to, aby ste prešli bodom. Ak to urobíte správne, vaši čitatelia sa nielen viac zapájajú, ale aj učia sa oveľa ľahšie.

Použite silné titulky

Titulok je prvá vec, ktorú ľudia čítajú, a prvá vec, ktorú používajú na posúdenie, či stojí za to pozerať váš obsah. Nadpis je rovnako dôležitý ako samotný obsah. Niekoľko najdôležitejších viet, ktoré píšete publiku, musíte vytvoriť tak, aby s nimi priamo hovorili. Budete musieť vzbudiť svoj záujem niečím, čo je provokatívne a veľa hovorí jednou vetou.

Správa, ktorú musí nadpis obsahovať, je „Ako bude tento príspevok pre vás prínosom“. Dobrým príkladom dostatočne provokatívneho nadpisu je „10 psychologických trikov, ktoré vás presvedčia každého“. Je to krátke, hovorí veľa o obsahu a o iskre záujmu čitateľa, keďže to samozrejme ukazujete správnemu publiku..

Akonáhle budete mať dobrý nadpis, je tiež dôležité napísať silný úvodný odsek v rámci prvých 100 slov od vášho príspevku.

Keď čitateľ prešiel titulom, začne čítať do obsahu a v prvých niekoľkých vetách rozhodne, či konkrétny obsah stojí za prečítanie alebo nie. Takže máte obmedzený rámec, do ktorého musíte zhromaždiť veľa informácií, aby ste presvedčili čitateľa, že to, čo sa chystajú prečítať, sa im bude javiť ako užitočné.

Použite vizuálnu komunikáciu

používať vizuálnu komunikáciu

Obrázok hovorí tisíc slov. Ľudia sú vizuálne riadení stvorenia a používajú presvedčivé vizuálne prvky na vašom webe, čím zdvojnásobujú šance na úspech. Iba hrstka ľudí si číta cez veľké kúsky textov, aby sa dostala k jadru predmetu. Na udržanie pozornosti našich návštevníkov a na uľahčenie pochopenia určitých pojmov je preto veľmi dôležité používať veľa obrázkov, vkladať videá a infografiky..

Relevantné obrázky sa dajú relatívne ľahko nájsť a vytvoriť. Ak vkladáte videá, môžete si lacno vytvoriť vlastný rozpočet bez rozpočtu na produkciu. Nemusí to však byť ani vaše video. Ak je to dobre vypracované a relevantné pre vašu tému, váš blog bude oveľa atraktívnejší. Už je jasné, že videá priťahujú asi 3-krát viac návštevníkov a odkazov ako obyčajný písaný príspevok.

Ak vo svojom obsahu použijete správne vizuálne prvky a videá, získate z nich šokujúce lepšie výsledky.

Zapojte komunitu a reagujte na pripomienky

Takmer ktokoľvek môže zdieľať názor alebo napísať blogový príspevok, tak prečo nepožiadať svojich čitateľov, aby to urobili? Môžu mať veľa dobrých nápadov a vecí, o ktoré sa chcú podeliť. Ak niektorí z nich napíšu príspevok, bude to pre blog a pre vašich ďalších čitateľov prospešné.

Ale aj keď chcete vytvoriť svoj vlastný obsah po celú dobu a chcete svoj blog postaviť na riešení problémov a pomoci ľuďom, je zrejmé, že pre vás budú mať ďalšie otázky. Budú ich buď písať v komentároch, alebo vás kontaktujú prostredníctvom vašich kontaktných informácií.

Spustenie úspešného blogu alebo úspešného marketingového úsilia je založené na obojsmernej konverzácii. Preto je dôležité v komentároch odpovedať svojim návštevníkom a povzbudiť ostatných, aby sa zapojili aj do diskusie. Ak nájdete často kladené otázky, je na čase napísať o nich príspevok.

Hovorte priamo so svojím publikom priateľským spôsobom

Najlepším spôsobom, ako ľudí, ktorí chcú čítať, čo hovoríte, je hovoriť priamo s nimi, akoby boli vašimi priateľmi. Vďaka tomu bude písanie omnoho prirodzenejšie a pomôže vám to vypnúť sa, keď máte pocit, že je ťažké dať svoje nápady na papier. Taktiež to núti ľudí počúvať, pretože väčšina z nás rád počuje, čo má priateľ povedať.

Dostaňte sa priamo k veci

Nič nie je frustrujúce, keď hľadáte odpovede a osoba, ktorú požadujete, neustále bije okolo kríka. Vymažte všetok obsah výplne a zamerajte sa na poskytovanie cenných informácií priamym smerom.

Prispeje k oveľa kratšiemu príspevku, ale vytvorí oveľa lepšie zloženie. Je to oveľa ťažšie písať týmto spôsobom a vyžaduje si aj viac prieskumu, ale váš obsah na oplátku získa hodnotu. Nemusím vysvetľovať, prečo lepšie napísaný a bohatší obsah pritiahne na vaše stránky viac čitateľov.

Dlhšie príspevky nemusia nevyhnutne fungovať lepšie, takže namiesto toho zabudnite na kvantitu a namiesto toho zdvojnásobte kvalitu!

Dajte dvakrát toľko, koľko dostanete

Ak sa stále snažíte predávať svoje výrobky, ľudia stratia záujem o váš blog pomerne rýchlo. Nič nie je otravnejšie ako neustále otvárané okná, ktoré vás žiadajú, aby ste si pozreli produkt, kúpili alebo stiahli niečo. Ľudia sú chorí a unavení z predaja a chcú viac ľudskej interakcie. Budú platiť za niečo, čo je pre nich užitočné, ale ak stratíte ich pod nos, rýchlo stratia záujem.

Namiesto toho pracujte na tom, aby ste im pomohli a konverzáciu premysli. Snažte sa im dať čo najviac a až potom ich niečo požiadajte. Snažte sa prepracovať cestu k myšlienkovému vodcovstvu pri každom obsahu, ktorý publikujete, a premente sa na ovplyvňovateľa.

Pomôžte čitateľom okamžite konať

Ak viete, aké otázky vaše publikum zvyčajne kladie a čo chcú sami, čo najrýchlejšie a najjednoduchšie, potom je len na vás, aby ste im pomohli. Môžete písať príručky, návody a množstvo vzdelávacích materiálov, na ktoré môžu vaši čitatelia reagovať.

Ak to urobíte dobre, ihneď po dokončení čítania dáte čitateľovi prehľad o tom, ako môžu informácie aplikovať a pracovať na dosahovaní svojich cieľov..

Buďte konzistentní so svojou prácou

Prevádzkovanie dobrého firemného blogu nie je o písaní niekoľkých príspevkov, aby sa tam niečo nachádzalo. Áno, blog nebude prázdny a možno ho ešte vylepší jeden príspevok týždenne. Majte však na pamäti, že čím častejšie publikujete obsah, tým viac používateľov budete priťahovať a tým viac potenciálnych zákazníkov budete mať pre svoju spoločnosť..

Zaujmite publikum pomocou viacerých kanálov

Písanie príspevkov na váš blog nie je jediným spôsobom, ako môžete svoj obsah uviesť na trh. V skutočnosti je to prvý krok. Najúspešnejšie firemné blogy používajú rôzne publikum akvizičné kanály, pretože vedia, že ich blog navštívi iba málokto.

Dva hlavné kanály, ktoré väčšina spoločností používa, je e-mailový marketing a sociálne médiá. Odberatelia e-mailov majú oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že váš blog pravidelne navštevujú a zdieľajú vaše príspevky s ostatnými.

Ak používateľom ponecháte výzvu na akciu alebo vyskakovacie okno, ktoré im pomôže prihlásiť sa na odber bulletinu, pravdepodobne tak urobia, ak zistia, že váš obsah je hodnotný.

Pridajte interaktívny obsah

Keď poznáte základné záujmy svojich čitateľov, text, video a obrázky nie sú jediné typy obsahu, ktoré môžete použiť. Môžete vytvárať rôzne typy interaktívneho obsahu, napríklad kvízy, hry, prieskumy verejnej mienky a čokoľvek iné, čo používateľa núti konať na vašom webe. Čím zábavnejší zážitok z obsahu môžete vytvoriť, tým lepšie zaujme vašich čitateľov.

Majú rôznych autorov

Môžete buď pozvať ďalších blogerov, aby napísali hosťujúce blogy, alebo mať viacerých autorov z vašej spoločnosti.

Ak do blogu píše iba jedna osoba, môže to stačiť a nudiť sa celkom rýchlo, ak si človek trochu nezmení svoje štýly. Ak chcete trochu prepnúť svoj hlasový hlas a ubezpečiť sa, že váš blog má svieži štýl, píšte pre svoj blog rôzni autori..

záver

Tam to máte! Najlepšie spôsoby, ako zvýšiť atraktivitu vášho obsahu pre publikum a dať svojmu blogu taký svieži vánok zmeny, ktorý si tak bohato zaslúži. Využite cenné informácie a svoj štýl písania, aby vaša spoločnosť výrazne zvýšila popularitu.

Zvýšenie zapojenia používateľov nie je ľahká cesta, ale pokiaľ viete, pre koho vytvárate obsah, môžete ho ísť rovno..

Dúfam, že sa vám tieto tipy páčili a že sa čoskoro uvidíme!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector