Ako vytvoriť webovú stránku portfólia pomocou WordPress?


Dizajn, rozloženie a funkčnosť vašej webovej stránky portfólia má obrovský vplyv na vašich návštevníkov. Musíte urobiť prvý pozitívny dojem a prinútiť ľudí, aby zostali na vašom webe, aby prešli vašim obsahom. Keďže väčšina nezávislých pracovníkov nemá skúsenosti s webovým dizajnom, často si vyberajú internet najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť webovú stránku portfólia.

Výsledkom je, že skončí s webom, ktorý môže ťažko zapôsobiť na jeho návštevníkov. Zdá sa, že je príliš ťažké vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku ako začiatočník. Môžeme vám však ukázať, že vytvorenie webovej stránky portfólia špičkových služieb v programe WordPress nie je vôbec náročné! Tento CMS je navrhnutý tak, aby bol jednoduchý a prístupný pre všetkých. Ak ste nezávislí a chcete svetu ukázať, čo dokážete, táto príručka vám určite pomôže pri vytváraní dokonalej webovej stránky..

Skvelá vec na WordPress je, že na webe nájdete nespočetné množstvo doplnkov a tém. Môžete získať každý nástroj, službu alebo tému, ktoré potrebujete pre svoju novú webovú stránku, a na ich používanie nepotrebujete konkrétne zručnosti. Na konci tejto príručky budete presne vedieť, ako vytvoriť elegantnú, plne funkčnú webovú stránku WordPress! Začnime.

Ako vytvoriť webovú stránku pomocou?

Vytvorenie webovej stránky WordPress nie je raketová veda. Ak ste oboznámení s akýmkoľvek nástrojom na úpravu textu, ako je napríklad OpenOffice alebo Microsoft Word, budete sa môcť rýchlo učiť a používať WordPress. V nasledujúcom texte vás prevedieme 5 jednoduchými krokmi, ako nastaviť webovú stránku WordPress a zmeniť ju na portfólio.

1. Krátky a chytľavý názov domény

Musíte prísť s názvom domény, ktorý vyhovuje vašim webovým stránkam a predstavuje vašu značku. Dobrý názov domény je krátky a ľahko zapamätateľný. Na vstupnej stránke by tiež malo vyzerať pekne a je to ešte lepšie, ak obsahuje relevantné kľúčové slovo, ktoré návštevníkom uľahčuje vyhľadanie pomocou vyhľadávača Google..

Odporúča sa tiež zvoliť rozšírenie, ktoré sú ľudia zvyknutí čo najviac. Môžete pridať „.com“ alebo rozšírenie, ktoré predstavuje vašu krajinu. To platí najmä, ak chcete prilákať ľudí z vašej krajiny na webovú stránku svojho portfólia ako cieľovú skupinu. Napríklad „.ru“ pre Rusko alebo „.es“ pre Španielsko je ideálny pre tieto krajiny.

Názvy domén je potrebné zaregistrovať, takže akonáhle nájdete ten pravý, ďalším krokom je nájsť registrátora. Existuje mnoho populárnych tam, ako sú GoDaddy a Namecheap. Ďalšou možnosťou je kúpiť balík webhostingu od poskytovateľa, ktorý ponúka medzi svoje funkcie doménové meno.

Zadaním názvu hostiteľa BlueHost môžete získať bezplatné doménové meno. BlueHost patrí medzi najväčšie mená v webhostingovom priemysle a ponúka výkonné balíčky pre začiatočníkov aj väčšie podniky. Registráciou názvu vašej domény a zakúpením spoľahlivej webhostingovej služby môžete vyriešiť dva problémy súčasne.

2. Vyberte si výkonný webhostingový plán

Spoľahlivý plán webhostingu je nevyhnutný, ak chcete svojim návštevníkom zaručiť plynulé prehliadanie webových stránok. Ak sa pozriete na hostingové balíčky v Bluehost, môžete ľahko zistiť, ktorý z nich sa najviac hodí na vaše portfólio. Keďže server poskytujú, výkon vašej stránky bude väčšinou závisieť od ich služieb.

Ak chcete zaistiť nepretržitú prevádzkyschopnosť každý deň v roku s tímom podpory zákazníkov, ktorý je neustále k dispozícii, jednoducho nemôžete pokaziť BlueHost. Keďže vám odporúčame webovú stránku WordPress, mali by ste si vybrať jeden z ich plánov WP. Tieto plány sú optimalizované pre WordPress a platforma ich dokonca overuje ako spoľahlivé a vysoko výkonné plány. Prečítajte si túto podrobnú recenziu spoločnosti BlueHost a zistite, prečo túto spoločnosť skutočne odporúčam.

Bluehost-best-hosting-Taška-WordPress-webové stránky

S týmito plánmi Bluehost budete mať vo svojom profile predinštalovanú verziu WordPress. Stačí sa prihlásiť a na svojom webe môžete začať pracovať ihneď. Medzi ďalšie funkcie patrí zvýšená rýchlosť načítania stránky, pravidelné zálohovanie a prvotriedna bezpečnosť webových stránok. Zvýšený výkon a bezpečnosť sú zaručené servermi VPS.

3. Vyťažte maximum z WordPress

WordPress je v súčasnosti jedným z najlepších 3 CMS (Content Management System) na webe. Existuje mnoho funkcií a doplnkov, ktoré by sa vám mohli hodiť pri vytváraní webovej stránky portfólia. Má priame rozhranie, na ktoré si môže niekto zvyknúť za pár minút. Vďaka množstvu možností flexibility a prispôsobenia, ktoré ponúka WordPress, je limit len ​​obloha.

Závisí to iba od toho, koľko času a úsilia ste ochotní investovať do vytvorenia svojich webových stránok. Vysvetlite vám, čo robí WordPress najlepším CMS:

 • Je to open-source platforma s obrovskou komunitou. Na webe môžete vždy nájsť diskusiu alebo príručku o akomkoľvek probléme súvisiacom s WordPress a na jeho vývoji pracuje veľa ľudí, ktorí vám môžu pomôcť.
 • WordPress je zadarmo pre všetkých. Môžete ju rýchlo nainštalovať a začať používať. Alebo si jednoducho vyberte plán webhostingu, kde už je nainštalovaný, ako už bolo uvedené.
 • Aj keď naň inštalujete veľa doplnkov, WordPress sa stále ľahko používa a môžete si naň rýchlo zvyknúť ako začiatočník.
 • Milióny webových stránok používajú WordPress ako svoju platformu a všetky musia byť schopné získať dobré hodnotenie vo Vyhľadávaní Google. Táto platforma je nielen priateľská k SEO, ale existuje veľa populárnych doplnkov, ktoré môžu ďalej vylepšiť SEO vašich webových stránok.
 • Existuje veľa poskytovateľov webhostingu, ktorí sú si vedomí popularity programu WordPress a poskytujú plány konkrétne pre túto platformu

4. Vyberte tému portfólia a začnite s prispôsobovaním

Akonáhle ste naplánovali návrh a rozloženie svojich webových stránok, je čas začať s tým pracovať. Všetko to začína výberom perfektnej témy portfólia zo stoviek vysoko kvalitných tém WordPress dostupných na internete. Zvyčajne sú vysoko prispôsobiteľné a umožňujú vám používať širokú škálu farieb, rozložení, animácií, veľkých a malých prvkov a funkcií, ktoré je možné zapnúť a vypnúť..

Themeforest je jedným z webov, ktoré väčšinou odporúčame, pokiaľ ide o témy portfólia. Môžete si vybrať z mnohých rôznych kategórií a témy nevyžadujú žiadne skúsenosti s programovaním. Skoro každý ich môže nastaviť a dokonca získať slušnú pomoc od vývojárov v procese.

Po nainštalovaní témy môžete začať prispôsobovať každú webovú stránku v klientskom rozhraní a zároveň sledovať zmeny v reálnom čase. Populárna metóda drag-and-drop je to, čo uľahčuje začiatočníkom prispôsobiť si svoje webové stránky. Takto funguje väčšina tém, ale pred zakúpením si skontrolujte, či má téma, ktorá vás zaujíma, kladné hodnotenie a poskytuje všetky potrebné funkcie..

Mali by ste sa určite vyhnúť použitiu bezplatných tém. Iba tie prémiové prichádzajú s pravidelnými aktualizáciami, integrovanými doplnkami, spoľahlivou podporou, príručkami a ďalšími doplnkami, ktoré sú potrebné na fungovanie profesionálnej webovej stránky. Mali by ste sa tiež zamerať na extrahovanie čo najväčšej hodnoty z témy.

Využite širokú škálu možností prispôsobenia a venujte pozornosť detailom, aby ste vytvorili skutočne jedinečný web, na ktorý si vaši návštevníci budú pamätať.

Najlepšie portfólio WordPress Témy

Avada – responzívna viacúčelová téma

Avada-best-portfólio-WordPress-theme

Keďže táto príručka je vhodná pre začiatočníkov, chceli by sme odporučiť Avadu, čo je téma, ktorá vám poskytne všetky funkcie, ktoré potrebujete pre bezproblémový zážitok z vytvárania webových stránok. V skutočnosti nemusíte robiť nič, okrem nákupu témy. Avada prichádza so 41 predpripravenými webovými stránkami a 255+ predpripravenými návrhmi webových stránok, takže všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si múdro.

Okrem toho získate 6 prémiových doplnkov a téma vám poskytuje viac ako tisíc možností prispôsobenia. Aj tie najmenšie detaily sa dajú zmeniť a konečný výsledok závisí iba od vašej kreativity. Doteraz je s Avadou spokojných viac ako 400 000 ľudí a cena tohto zázraku je iba 60 dolárov. Aktualizácie sú samozrejme bezplatné, keď si kúpite tému a každá z nich prichádza s množstvom nových funkcií a vylepšení.

Pri prispôsobovaní stránky svojho portfólia pracujete s rozhraním drag-and-drop a s viac ako 50 panelmi možností prispôsobenia, ktoré nevyžadujú vôbec žiadne znalosti kódovania. Keď bude váš web pripravený, bude vyzerať skvele na akejkoľvek obrazovke zariadenia. Avada je kompatibilná so všetkými populárnymi doplnkami WordPress.

X – Téma

x-portfólio-WordPress-theme

X The Theme je ďalšou veľmi populárnou a úplne začiatočnícky priateľskou témou WordPress na tému Themeforest. Umožňuje vám vytvoriť webovú stránku portfólia, ktorá má úžasný čistý a moderný dizajn. Toto je jediná téma vytvorená vývojovým tímom ThemeCo, ktorý stojí za X – The Theme. Je to len dôkaz, že tím investuje všetok svoj čas do zlepšovania témy a poskytovania spoľahlivej podpory.

Tému si kúpilo takmer 200 000 ľudí a recenzie sú prevažne pozitívne. Teraz môžete získať tému iba za 29 dolárov, pretože prekročila obrovský míľnik: doteraz kúpila hodnotu 10 000 000 dolárov. X Téma je vhodná pre všetkých vrátane firiem, blogerov, online obchodov a kreatívnych jednotlivcov. Vďaka svojej širokej škále možností prispôsobenia otvára dvere nekonečným možnostiam.

Určite stojí za to stráviť nejaký čas s programom X – The Theme, pretože je tak univerzálny, že väčšina ľudí ani nepoužíva polovicu funkcií. Koniec koncov, ThemeCo chcel vytvoriť komplexnú tému, ktorá je vhodná na vytvorenie akéhokoľvek typu webovej stránky. Celú túto zložitosť máte integrovanú do priameho rozhrania, ktoré vám umožňuje vytvárať si webové stránky kúsok po kúsku a zároveň vám zobrazovať ukážku v reálnom čase..

Po zakúpení produktu X – The Theme budete mať 6 mesiacov spoľahlivej podpory 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poskytnú vám rozsiahlu dokumentáciu, ktorá vysvetľuje každú jednotlivú funkciu. Táto dokumentácia je tiež sprievodcom, ktorý vám ukáže, ako dať svoj web dohromady.

The7 – Viacúčelová téma WordPress

the7-portfólio-WordPress-theme

The7 sa dokonca propaguje ako téma s najviac prispôsobiteľnou témou na tému Themeforest. Je to viacúčelová téma, ktorú je možné použiť na vytvorenie ľubovoľného typu webových stránok, vrátane čistých a štýlových portálov. The7 je doteraz najpopulárnejšou a najuniverzálnejšou témou vývojového tímu s názvom Dream-Team. Už ho predali viac ako 100 000 krát a počet spokojných používateľov každým dňom rastie.

The7 vám umožňuje používať 3 rôzne štýly dizajnu. Každá z nich je jedinečná a zásadne mení vzhľad vašich webových stránok. Je to ako pracovať s tromi rôznymi témami, vďaka čomu je The7 témou tri v jednom. Môžete experimentovať so všetkými tromi štýlmi a potom pokračovať v práci s tým, ktorý najviac vyhovuje vášmu nápadu na webové stránky.

Pre každý štýl je k dispozícii veľa možností prispôsobenia, ktoré vám umožňujú zmeniť všetko na najmenšie podrobnosti. Umožňuje vám pridať všetky farby, písma, tlačidlá, galérie a ďalšie požadované prvky presne podľa vašich predstáv. Získate doplnok Visual Composer, ktorý obsahuje nástroj drag and drop, ktorý vám pomôže vytvoriť požadované rozloženie pre vaše portfólio.

Zakúpením The7 za 39 dolárov získate 5 prémiových doplnkov v celkovej hodnote 99 USD, čo je absolútna zľava. Ich tím expertov je pripravený poskytovať podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni po dobu 6 mesiacov. Téma je dodávaná s dokumentáciou, kde je všetko podrobne vysvetlené.

5. Vytvorte dobre štruktúrovanú stránku

Ak ste spokojní s dizajnom vašej stránky portfólia, je čas pridať všetky potrebné stránky a zahrnúť ich do ponúk aj do konkrétnych kategórií. Musíte tiež nájsť najlepšie miesta pre svoje reklamy, kde ich ľudia môžu vidieť bez obťažovania.

Existujú najdôležitejšie stránky, ktoré väčšina webových stránok potrebuje, napríklad Domov, Kontakt, O mne, Blog, Galéria atď. Možnosti úprav môžete použiť na ich vytvorenie od nuly, alebo môžete použiť šablóny, v ktorých stačí text upraviť a vykonať drobné zmeny. Ak si kúpite prémiový doplnok, určite získate širokú škálu šablón pre svoje webové stránky.

záver

Kľúčom k prilákaniu väčšieho počtu návštevníkov na vašu webovú stránku je vytvorenie najlepšej webovej stránky portfólia WordPress, ktorú môžete. Ak beriete svoju prácu vážne, mali by ste si vytvoriť webovú stránku, ktorá to odráža a má profesionálny vzhľad. Použitím zdrojov dobrej prémiovej témy budete môcť zapôsobiť na svojich návštevníkov a vyniknúť v súťaži.

Určite to trvá dosť dlho od začiatku do konca so všetkými prispôsobeniami, vyskúšaním rôznych doplnkov a experimentovaním s rôznymi šablónami. Ide o to, že vytvorenie dobrého portfólia webových stránok v programe WordPress je dnes otázkou času a kreativity a dá sa to urobiť bez akýchkoľvek skúseností s webovým dizajnom..

Vytvorenie webovej stránky portfólia je takmer rovnaký proces ako vytvorenie akejkoľvek inej webovej stránky v programe WordPress. Akonáhle nájdete všetky potrebné nástroje, potrvá to len chvíľu a váš úspech je zaručený.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map