Ako využívať veľké dáta v prospech vašej malej firmy?

veľké dáta prospievajú malým podnikom


Vďaka dnešnej technológii, ako je cloud computing a šikovný softvér, ktorý dokáže spracovať obrovské množstvo údajov v priebehu niekoľkých sekúnd, sa veľké dáta naozaj nepožadujú pre podnikanie. Je to úplne cenovo dostupné a môžete ho využiť vo svoj prospech, aj keď ste práve založili spoločnosť.

Mnohí z nás si stále myslia, že veľké údaje môžu získať iba veľké podniky. Skutočne vás môže viesť k veľkému úspechu, ak sa oboznámite s cennými údajmi, ale všetko, čo musíte urobiť, je len prečítať si o ňom viac a začať sa zameriavať na správne úlohy vo vašom podnikaní..

Keď hovoríme veľké údaje, zahŕňa to štatistiky vašej e-mailovej kampane, akcie vašich zákazníkov na sociálnych sieťach, ich údaje o nákupoch a oveľa viac. Je nevyhnutné tieto zhromažďovať a začať odvodzovať užitočné správy, ktoré môžu byť užitočné pre vaše podnikanie.

Veľké dáta sú hodnotným zdrojom

Ako spoločnosť s online účasťou sa v každom okamihu deje niečo, čo vám každý deň poskytuje slušné množstvo údajov. Keď ich však všetky pridáte, skončíte s takým obrovským množstvom, že použitie niektorých nástrojov na spracovanie nespracovaných údajov bude nevyhnutné..

K dispozícii sú desiatky softvéru, ktorý dokáže analyzovať a tiež triediť zhromaždené údaje. Po ich interpretácii bude vylepšenie produktov a služieb vo vašej spoločnosti oveľa jednoduchšie.

Kedy by ste napríklad odovzdali svoj úplne nový produkt do svojho online obchodu? Nie je to najoptimálnejšie, keď je veľa ľudí online a prebieha veľa nákupov? Použitím veľkých údajov budete vždy vedieť, aký je presný deň, keď sa väčšina ľudí stretáva na vašom webe.

A tam by mohlo byť veľa detailov, ktoré môžu priniesť pozitívnu zmenu pre vaše podnikanie, ak ich zmeníte. Ukážeme vám niekoľko dôležitých obchodných tajomstiev, ktoré dobre fungujú pre malé i veľké podniky, počnúc ďalším bodom.

Spoznajte svojich konkurentov

big-data-poznaj svojho súťažOkrem analýzy vlastného podnikania vám môže poskytnúť pár cenných informácií aj v obchodoch vašich konkurentov alebo pri prezeraní ich webových stránok. Problém je však v tom, že už nie je skutočne efektívny, môžete ísť oveľa ďalej.

Zdá sa, že ako zákazník v niektorom zo svojich obchodov kontroluje svoje ponuky a ceny. Mali by ste radšej ísť na internet a začať extrahovať údaje, ktoré obsahujú ich ceny, zákazníkov, ponuky, najobľúbenejšie produkty a oveľa viac.

Môžete napríklad začať Trendy Google a pozrite si najnovšie trendy na trhu pre akýkoľvek druh produktu alebo značky. Pretože väčšina firiem je k dispozícii na sociálnych sieťach, môžete získať aktuálne správy o popularite značky a o tom, či má dobré alebo zlé skóre na základe recenzií a komentárov zákazníkov..

Dá sa to ľahko zistiť, keď má spoločnosť viac označení Páči sa mi, viac zdieľaných príspevkov a lepších recenzií. To znamená, že existuje pravdepodobne niekoľko vecí, ktoré musíte zlepšiť, aby ste dosiahli podobné výsledky. Našťastie to možno ľahko analyzovať a môžete rýchlo zistiť, čo je zlé na vašom prístupe a okamžite to opraviť.

Poučenie zo správania zákazníkov

správanie zákazníkov s veľkými dátamiPre podnik nie je nič dôležitejšie, ako prilákať čo najviac zákazníkov, udržať ich nadšení z vašej značky a neustále zhromažďovať informácie o ich potrebách. Toto je ďalšia časť, v ktorej môžete využívať veľké údaje, ktoré vám pomôžu pri riešení úloh súvisiacich so zákazníkmi.

Najprv musíte položiť otázku: Čo vás zaujíma o vašu značku? Ako ťa našli? Muselo ich niečo presvedčiť, najmä ak je v okolí veľa konkurentov. Spoločnosť Big Data vám na tieto otázky môže okamžite odpovedať.

Môžete analyzovať, prečo si vaši zákazníci vybrali konkrétny produkt, a prísť so zoznamom dôvodov, ktoré ho prinútili buď si ho kúpiť, alebo namiesto toho naraz vybrali iný produkt. Okrem toho budú existovať aj zákazníci, ktorí odporúčajú váš obchod svojim priateľom, a ak chcete v budúcnosti začať lepšie kampane, mali by ste určite zistiť, prečo.

Opustenie miesta na vašom webe, kde môžu návštevníci zanechať svoju spätnú väzbu, je sotva spoľahlivým zdrojom. Vo vašom podnikaní sa odohráva mnoho ďalších akcií, ktoré možno považovať za spätnú väzbu, ako sú údaje o nákupe, sociálne siete, zákaznícky servis a protokoly prehliadača, údaje zo sčítania atď..

Sociálne siete sú však často hlavným zdrojom, z ktorého pochádzajú cenné informácie. Jasné štatistiky o správaní a spätnej väzbe zákazníkov môžete získať zhromažďovaním údajov výlučne z týchto platforiem.

Vyberte si jednu z najpopulárnejších sociálnych sietí, začnite s výskumom a určite si budete môcť zvoliť svoje obchodné ciele celkom presne a podľa najnovších trendov..

Práca s tímom odborníkov

veľké dáta pracujú s profesionálnym tímomVedenie úspešného podnikania by malo tiež znamenať, že celý váš tím je ochotný spolu spolupracovať a zlepšovať sa. Zahŕňa to spoluprácu na zložitých úlohách, zatiaľ čo každý má maximálny potenciál. Ak si najímate, vždy môžete použiť Big Data na nájdenie niektorých kandidátov so súbormi zručností, ktoré najviac vyhovujú vašej firme.

Existuje mnoho rôznych spoločností, ktoré sa špecializujú na nábor ľudí a pomocou Big Data môžete nájsť to najlepšie z nich. Obaja najímate nových pracovníkov alebo pomáhate existujúcim tým, že im ukážete, ako na ich projektoch pracovať rýchlejšie a s menším úsilím.

Aj keď ste na tom, môžete tiež zhromažďovať údaje týkajúce sa úloh, ktoré prebiehajú vo vašej spoločnosti, a vyhodnotiť celkovú produktivitu a mieru pokroku každého pracovníka a celého tímu celkovo. Nakoniec získate komplexnú správu o právach a chybách vašich zamestnancov.

Sledovaním týchto procesov vo vašom podnikaní si môžete zaručiť pracovisko, kde každý bez problémov spolupracuje a efektívne pracuje na prioritných úlohách..

Nájdenie najnovších trendov

veľké dáta najnovšie trendyAko sme už uviedli, značné množstvo informácií o najnovších trendoch môžete získať iba zbieraním údajov zo sociálnych sietí. Toto je prvá vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, ale pokračujme ešte ďalej.

Predpovedanie budúcnosti vášho podnikania je tiež veľmi dôležité a môžete tak urobiť analyzovaním určitých vzorcov správania. Koniec koncov, vaše výrobky musia prilákať nových zákazníkov nielen teraz, ale čo najdlhšie.

Preto je potrebné, aby ste použili veľké údaje na zistenie budúcich trendov a ako by ste mali zmeniť svoju značku tak, aby bola úplne pripravená na ďalšie vlny. Trh sa neustále mení a existuje veľa faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy, ak sa nechcete stratiť.

Je čas zabudnúť na staré školské techniky

V minulosti existovalo mnoho firiem, ktoré intuitívne vyzdvihli trendy a dosiahli veľký úspech v dlhodobom horizonte, ale táto metóda je už určite zastaraná. Vďaka dnešnej technológii môžete byť oveľa presnejší s veľmi malým úsilím len s využitím veľkých dát.

Zatiaľ sme sa nespomínali priamo na Facebook, ale je to samozrejme jedna z veľmi najlepších platforiem, ktorá dokáže zhromažďovať smiešne množstvo údajov. Keďže je to také dobré v sledovaní záujmov ľudí, vždy môžete získať aktuálne informácie o najnovších správach a trendoch.

Ďalšie dôrazne odporúčané webové stránky sú cvrlikání a Trend Hunter, obaja s obrovskou a veľmi užitočnou komunitou. Tieto zhromažďujú údaje, ktoré môžu využívať takmer všetky druhy podnikania, čo je ďalším dôvodom, prečo zabudnúť na staré metódy, ako je komentovanie v diskusných vláknach, aby sa zistilo, čo sa ľuďom páči..

Neexistuje žiadny limit, pretože je možné analyzovať aj tie najmenšie veci. Zákazníci idú určitou cestou od okamihu, keď vstúpia do obchodu, až kým neodídu, a toto správanie sa dá sledovať aj na webových stránkach. Nástroje ako Google Analytics vám môžu ukázať stránky, na ktoré vaši návštevníci vstúpia, a tie, na ktoré sa rozhodnú odísť.

Môžete sa ponoriť do finančnej situácie rôznych regiónov a analyzovať svoje obchodné príležitosti zohľadnením aktuálnej politickej situácie, vekových skupín, počasia a ďalších externých faktorov. V podstate všetko, čo môže zabezpečiť spokojnosť vašich zákazníkov.

Predpovedajte svoj predaj, optimalizujte svoje úlohy

veľké dáta predpovedajú optimalizáciu predajaPredtým sme hovorili o Big Data, pokiaľ ide o vašich zamestnancov a výkon, ale existuje väčší obraz, o ktorom by ste mali vedieť. Okrem zlepšenia svojho podnikania ako tímu môžete na ňom začať pracovať aj ako celok vrátane všetkých jeho funkcií pomocou údajov vo vašich rukách..

Analyzujte prínosy a výstupy svojej firmy, priebeh vašich kampaní a produktov, frekvenciu objednávok zákazníkov atď. Niekedy môžete mať pocit, že pri doplňovaní zásob svojich výrobkov alebo pri zacielení na konkrétnu skupinu zákazníkov nie je potrebné veľa úsilia, ale o týchto úlohách by sa nemalo rozhodovať hneď na začiatku netopiera..

Napríklad, skončí s množstvom nepredaných položiek To, že ste rýchlo urobili nejaké nesprávne predpovede, vás môže viesť iba k zbytočným výdavkom, ktorým by sa dalo ľahko vyhnúť. Využitím veľkých dát môžete robiť správne rozhodnutia na základe rôznych faktorov, ktoré je možné analyzovať a kombinovať dohromady.

Tieto nápady sa vám môžu zdať veľmi zrejmé, ale riadenie podniku sa postupom času stáva ťažším, pretože zhromažďuje stále viac a viac údajov a nakoniec budete potrebovať pomocnú ruku..

Vtedy môžete začať implementovať veľké dáta a položiť jednu z najdôležitejších otázok: Ako môžem ďalej zlepšovať svoje podnikanie? A potom začnete hľadať rôzne vzory a rady, ktoré vás dovedú k skvelým nápadom.

Veľké dáta sa dajú ľahko získať

Intuitívne plánovanie vašich obchodných cieľov a postupovanie pri použití vašich zdrojov môže z dlhodobého hľadiska priniesť nepredvídateľné rozdiely vo výnosoch a popularite vašej spoločnosti. Nákup základných údajov alebo ich získanie zadarmo môže mať obrovský význam.

Môže to vyjasniť hnacie sily vášho podnikania a pridať k nemu istotu a nastaviť ju na správnu cestu. Facebook je jedným z najlepších príkladov, pretože ich spoločnosť investovala veľké množstvo peňazí do tajného nákupu údajov, ktoré potrebovali, aby lepšie porozumeli svojim používateľom..

Vedieť, čo vaši používatelia požadujú, je rozhodujúce pre spoločnosť, ktorá im chce poskytnúť najlepší obsah a zabezpečiť všestrannú a spoľahlivú platformu za všetkých okolností.

Aj keď nemáte toľko zdrojov ako malá firma, existuje stále viac bezplatného softvéru a služieb, ktoré vám môžu pomôcť s Big Data zadarmo. Nehovoriac o tom, že vo vašom okolí sú pravdepodobne ďalšie podniky, ktoré môžu potrebovať pomocnú ruku výmenou za niektoré cenné údaje.

Lídri veľkých i malých spoločností na celom svete sledujú najnovšie analytické techniky, ktoré sa vyvíjajú, aj keď hovoríme. Okolo nás je oceán informácií a je možné ho spracovať mnohými spôsobmi na generovanie relevantných správ.

Celkovo vám veľké dáta môžu pomôcť mnohými spôsobmi. Môžete ľahko monitorovať akcie a procesy prebiehajúce vo vašom podnikaní, analyzovať zákaznícku základňu, vymýšľať nové spôsoby, ako prilákať nových zákazníkov a oveľa viac.

Najdôležitejšie je, že ak niečo, čo robíte zle, môžete si to rýchlo uvedomiť pomocou služby Big Data a lepšie zistiť, ako spôsobí nejaké skutočné škody. Pokiaľ máte zdravé podnikanie, ste na správnej ceste.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map