Ako začať blog za 15 minút (alebo menej)?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako začať blog za 15 minút (alebo menej)?
0 8 мин.

začatie blogu s wordpress za 15 minút


Takže hľadáte začať svoj vlastný blog, ale neviete ako? V tomto tutoriále vám ukážem krok za krokom, ako si vytvoriť svoj vlastný blog, a jeho dokončenie nebude trvať dlhšie ako 15 minút..

Pri zostavovaní webovej stránky alebo blogu nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti, iba počítač pripojený k internetu. To je všetko! Pokúsim sa udržať tento tutoriál čo najjednoduchší a používať menej podivné výrazy, aby každý mohol pochopiť, o čom hovorím.

V nasledujúcom ukážem postup v 3 jednoduchých krokoch. Všeobecne sú to kroky, ktoré budete musieť nasledovať, aby ste mohli začať s blogom WordPress.

 • Kúpte si doménu a hostingový účet
 • Inštalácia a nastavenie WordPress
 • Nahrajte obsah a zverejnite svoj prvý príspevok

Vyzerá ľahko, však? Teraz začnime.

Kúpte si doménové meno a plán hostenia

Pravdepodobne ste si mysleli, že môžete svoj blog začať zadarmo. Dá sa to urobiť, ale na vytváranie webových stránok sa neodporúčam používať bezplatné služby. Tieto služby sú nespoľahlivé, môžu váš blog odstrániť kedykoľvek bez upozornenia a všetka vaša tvrdá práca a čas budú preč. Pravdepodobne nechcete, aby sa to stalo. Pozrime sa, ako môžete lacne založiť blog.

Na začiatok bude zdieľaný hostingový plán vhodný len pre vaše potreby blogovania. Na tento účel odporúčam BlueHost, známy webhosting, ktorý ponúka širokú škálu hostingových plánov pre rôzne potreby.

V tomto tutoriále vám ukážem proces budovania vášho blogu s Bluehost. Od roku 2011 osobne hosťujem dva blogy s Bluehostom a doteraz som nemal s nimi žiadne problémy.

Ak chcete začať, kliknite sem, ak sa chcete zaregistrovať v službe BlueHost a získajte 35% zľavu z bežnej ceny. Okrem zľavy, ktorá je k dispozícii na našich webových stránkach, získate aj bezplatné doménové meno.

začnite s Bluehostom

Kliknite na tlačidlo „Začíname“ a pokračujte krokom, v ktorom si vyberiete plán. Ak chcete hostiť iba jednu webovú stránku, môžete sa rozhodnúť pre lacnejší „štartovací“ plán, odporúčam vám však kúpiť si „plus“ plán, čo je lepšia možnosť, pretože vám umožňuje hostiť toľko webových stránok, koľko chcete..

zvoľte bluehost plus plán

Na ďalšej stránke budete musieť zvoliť názov domény. Ak už názov domény, ktorý sa pokúšate kúpiť, je už zadaný, jednoducho vyhľadajte nové meno alebo skúste použiť iné rozšírenie domény. Keď nájdete skvelú doménu, kliknutím na tlačidlo Ďalej ju zaregistrujte bezplatne.

Vyberte si zadarmo názov domény

Budete presmerovaní na zabezpečenú stránku, na ktorú budete musieť zadať svoje osobné a fakturačné údaje. Zadajte e-mailovú adresu, ku ktorej máte prístup, pretože BlueHost vám pošle podrobnosti o hostiteľskom účte na tento e-mail.

informácie o účte Bluehost

Skontrolujte informácie o balíku a vyberte plán účtu, ktorý vám najviac vyhovuje. Ak sa zaregistrujete na dlhšie obdobie, zvyčajne získate lepšiu cenu. Vezmite to do úvahy. Zrušte výber všetkých ďalších služieb, aspoň zatiaľ. Môžete si však nechať vybratú ochranu súkromia domény a skryť svoje osobné informácie v doméne whois. Dôrazne odporúčam mať chránenú doménu.

Informácie o balíku Bluehost

Za svoj hostingový účet môžete platiť kreditnou kartou alebo pomocou služby PayPal. Vyberte si spôsob platby, ktorý sa vám najviac páči.

Bluehost kreditná karta alebo paypal

Po prečítaní a odsúhlasení zmluvných podmienok spoločnosti BlueHost kliknite na tlačidlo Odoslať a čakajte na potvrdzovací e-mail.

Nainštalujte a nastavte WordPress na svoj web

Po úspešnom zakúpení dostanete potvrdzovací e-mail. Mal by prísť za pár minút. Tento e-mail bude obsahovať všetky podrobnosti (používateľské meno, heslo atď.), Ktoré sú potrebné na prihlásenie do ovládacieho panela hostiteľa. Postupujte podľa pokynov uvedených v e-maile a prihláste sa do svojho hostiteľského účtu.

Po prihlásení vyhľadajte ikonu WordPress a kliknite na ňu. Tým sa dostanete na stránku MojoMarketplace, ktorá je nástrojom na automatickú inštaláciu skriptov rovnako ako WordPress.

ako nainštalovať

Potvrďte, že chcete nainštalovať WordPress kliknutím na tlačidlo „Inštalovať“.spustiť inštaláciu wordpress

Na nasledujúcej stránke vyberte doménu, do ktorej chcete nainštalovať program WordPress. Vo vašom prípade ide o doménu, ktorú ste sa nedávno zaregistrovali. Toto je automaticky vybrané. Pole „adresár“ nechajte prázdne a pokračujte kliknutím na „Skontrolovať doménu“.

vyberte doménu blog

Nakoniec si nastavte prihlasovacie údaje svojho blogu. Kliknite na kartu Rozšírené možnosti, zadajte názov svojho webu (môže sa zmeniť aj neskôr), vyberte meno používateľa a heslo. Vyberte si používateľa, ktorý nie je „správca“, a použite silné heslo na ochranu svojho blogu pred hackermi. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ a chvíľu počkajte.

nainštalujte wordpress automaticky

Počas inštalácie programu WordPress sa v hornej časti stránky zobrazí lišta postupu. Po dokončení kliknite na tlačidlo „Poverenia“, čím sa dostanete na stránku, kde nájdete prihlasovacie údaje svojho blogu..

Nahrajte a zverejnite svoj obsah

V tejto fáze ste pravdepodobne asi o 9 minútach, ak ste našli doménu rýchlo a ak ste čakali príliš dlho na e-mail s potvrdením. Teraz sa prihláste do svojho blogu podľa adresy URL uvedenej na vyššie uvedenej stránke (yourwebsitename.com/wp-admin). Vložte svojho správcu a heslo a získajte prístup k rozhraniu back-end.

Kliknutím na ponuku „Príspevky“ na ľavej strane obrazovky budete môcť pridať svoj prvý príspevok. Kliknutím na tlačidlo „Pridať nový“ vytvorte príspevok.

začnite blogovať

Rozhranie editora článkov je veľmi jednoduché. Vyzerá to ako na obrázku nižšie. K svojmu príspevku budete musieť pridať názov, pridať nejaký text, nahrať obrázok a kliknutím na tlačidlo Publikovať ho zverejniť na svojom webe..

wordpress publikovať prvý príspevok predstavoval obrázok

To je všetko! Svoj prvý blogový príspevok ste uverejnili s WordPress za menej ako 15 minút. Nie je to úžasné?

Pravdepodobne budete chcieť nakonfigurovať svoj blog a možno zmeniť vzhľad svojho webu. Navrhujem prečítať si podrobného sprievodcu o tom, ako vytvoriť web WordPress. Táto príručka popisuje proces inštalácie témy a doplnkov, ako aj nastavenie štruktúry adresy URL a ďalších trikov. V mojej ďalšej príručke: Čo robiť po inštalácii programu WordPress nájdete ďalšie informácie o tom, ako správne nastaviť a optimalizovať svoj blog..

Vyzývam ťa!

Teraz by ste mali povedať: „výzva prijatá!“ a začnite procesom vytvárania vlastného osobného, ​​hobby alebo profesionálneho blogu. Dajte nám vedieť, ak ste schopní uverejniť svoj prvý príspevok do 15 minút.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector