Ako začať podnikať v oblasti webhostingu – Príručka pre začiatočníkov

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako začať podnikať v oblasti webhostingu – Príručka pre začiatočníkov
0 18 мин.

Start-web-hosting podnikania


Stále viac firiem vytvára svoje vlastné webové stránky každý deň a každý z nich potrebuje spoľahlivého poskytovateľa webhostingu. V oblasti webhostingu sú veľké mená a niektoré z nich majú k dispozícii desiatky tisíc serverov. Zarábajú veľa peňazí s týmto rastúcim dopytom po webových stránkach a je neskutočne ťažké konkurovať im ako webhostingovej firme..

Máme pre vás však niekoľko skvelých správ. Ak chcete zarobiť peniaze predajom webhostingových služieb, môžete tak urobiť výberom jednej z najväčších spoločností a pripojením sa k nim. Hovorí sa tomu hosťovanie distribútorov a na to, aby sa začalo, je potrebné málo alebo žiadne investície. Tento druh podnikania je vysoko odporúčaný pre tímy webového dizajnu a vývoja, ktoré chcú svojim klientom predávať webhostingové služby ako bonusový balík.

Hosting hostingu vám umožňuje osloviť nových klientov z iných krajín a pod vlastnou značkou poskytnúť vlastné plány webhostingu. Okrem vytvárania webových stránok pre svojich klientov môžete okamžite ponúknuť webhostingový plán a dostať ho online, aby sa nemuseli starať ani o túto časť. Dnes vám väčšina spoločností poskytujúcich webhosting umožňuje používať svoju vlastnú značku, ktorá je obrovská, ak si chcete vybudovať dôveru.

Základné tipy pre webhostingových predajcov

Hosting hostiteľa predajcu znie dobre a mohlo by sa zdať, že je to jednoduchý spôsob, ako zarobiť peniaze. Pravdou je, že stovky ľudí to vyskúšajú a zlyhávajú mesačne, iba málo z nich dokáže generovať príjmy. Aby ste boli úspešní, potrebujete dobrý marketingový plán, webhostingové služby, ktoré vynikajú z davu, a samozrejme solídna webhostingová spoločnosť, s ktorou môžete spolupracovať..

Ukážeme vám, ako prežiť ako predajca a prípadne vygenerovať požadovaný príjem. Tu je našich 8 tipov pre predajcov, ktorí vám pomôžu viesť váš webhostingový podnik k úspechu:

1. Tri úrovne hostenia predajcu

Hostingové plány predajcu sa líšia v závislosti od toho, aké skúsenosti s webhostingom máte. Ak máte viac skúseností s marketingom, zameriate sa na predaj webhostingových plánov. Na druhej strane, ak máte skúsenosti so správou serverov, môžete sa ponoriť do technických možností a všetko nastaviť od nuly. Spravidla si môžete vybrať z troch rôznych typov plánov hosťovania pre predajcu:

 • Ak máte skvelé nápady o tom, ako efektívne propagovať svoju značku a predávať webhostingové služby, pričom nemáte žiadne vlastné skúsenosti s webhostingom, môžete si zvoliť pravidelný hostingový plán predajcu. To je zvyčajne zadarmo alebo stojí len pár dolárov, čo je skvelé, ak si to chcete vyskúšať bez toho, aby ste do nej investovali.
 • Pre tých, ktorí majú trochu skúseností s webhostingom, ale ešte stále nie sú dosť na správu serverov, existuje veľa možností s cPanel. Je to najobľúbenejší ovládací panel pre webhosting, ktorý poskytuje väčšina spoločností. Môžete ho použiť ako nástroj na podporu svojich zákazníkov a prispôsobenie ponúkaných plánov.
  Predajný plán, ktorý zahŕňa cPanel, stojí v priemere 10 – 15 dolárov mesačne.
 • Používatelia, ktorí majú viac skúseností so správou serverov, si zvyčajne prenajímajú vyhradený server alebo server VPS a potom si nastavia svoje vlastné plány rozdelením zdrojov podľa toho. Tieto možnosti zvyčajne stoja viac ako 30 dolárov, ale majú tiež väčší potenciál na návratnosť vašej investície.

Čo sa týka služieb webhostingu, každý zákazník potrebuje rýchlu a spoľahlivú zákaznícku podporu. Nie je to nevyhnutne vaša práca ako predajcu, záleží to len na poskytovateľovi webhostingu, ktorý si vyberiete. Existuje veľa spoločností, ktoré sa starajú o zákaznícku podporu vašich zákazníkov, zatiaľ čo vy sa môžete zamerať na marketingovú časť.

2. Pripravte sa na prvý predaj

Väčšina predajcov webhostingu na začiatku negeneruje žiadne príjmy. Existuje veľa konkurentov a ľudia sa musia pred nákupom oboznámiť s vašou značkou. Odporúča sa pripraviť sa na prvých pár mesiacov, ak medzitým neuskutočníte žiadny predaj.

Keďže v podniku nemôžete zostať navždy bez zisku, mali by ste zistiť, ako dlho stojí za to, aby ste pokračovali. Závisí to hlavne od vášho rozpočtu a plánu hostenia predajcu, ktorého odber ste sa prihlásili. Ak si vyberiete cPanel, VPS alebo dedikovaný server, budete musieť zaplatiť mesačnú cenu, ktorá sa stane záťažou, ak nebudete priťahovať žiadnych zákazníkov..

Výber bezplatného hostingového plánu pre predajcov však zabezpečí, že nebude existovať žiadny finančný tlak. Je to trochu odlišné od pridruženého programu, kde tiež nemáte žiadne finančné záväzky.

3. Analyzujte trh

Existuje veľa recenzií a blogových miest tam, ktoré vám môžu poskytnúť prehľad o web hosting trhu, ale tí môžu ľahko minúť bod. Určite sa oplatí venovať viac úsilia a ponoriť sa do detailov pre cenné informácie.

Napríklad môžete vždy vyhľadať spätnú väzbu vo forme komentárov, recenzií zákazníkov a diskusných fór, kde ľudia hovoria o špecifikáciách a funkciách, ktoré uprednostňujú v poskytovateľovi webhostingu. V priemysle webhostingu sú veľké mená a môžete ich nájsť pomocou jednoduchého vyhľadávania Google. Potom sa stačí pozrieť na prvú stránku a zistiť, aké funkcie a služby ponúkajú.

Môžete získať veľa nápadov otvorením ich webovej stránky a prehľadaním ich plánov a cien, pričom odfiltrujete iba vysoko požadované ponuky.

4. Ponuka atraktívnych plánov hostenia

Analýza trhu vám môže poskytnúť niekoľko nápadov, ako zvýšiť hodnotu a pútavosť vašich služieb. Pridanie niečoho jedinečného bude pôsobiť ako magnet, ktorý priťahuje viac zákazníkov. Väčšina spoločností poskytujúcich webhostingové služby jednoducho ponúka nižšie ceny ako ich konkurencia, ale nemôžete ich tak znížiť, ak chcete, aby sa vaša investícia vrátila.

Váš webhostingový podnik môže vyniknúť tým, že vylepšuje služby zákazníkom čo najviac. Ak môžete rýchlo reagovať, vyriešiť celý rad problémov a poskytnúť informácie o svojich službách kedykoľvek, zákazníci prídu a zostanú na dlhú dobu. Na druhej strane, propagácia „neobmedzených“ funkcií vašich plánov webhostingu je tiež skvelý nápad.

Ako sme už uviedli, webhosting je digitálna služba, ktorú je možné spárovať s webovým dizajnom a vývojom. Ak si zákazníci môžu kúpiť dobre navrhnutú webovú stránku a okamžite získať atraktívny webhostingový plán spolu s balíkom, väčšina z nich bude s radosťou ponuku prijať..

Vstup do podnikania v oblasti webhostingu tiež znamená, že potrebujete chytľavú značku. Jednoducho to nemôže byť efektívne ako anonymný používateľ, pretože ľudia musia mať nejaký druh spojenia s vašou firmou, inak nedôverujú vašim službám. Okrem toho je nevyhnutné vytvoriť webovú stránku, ak chcete vytvoriť solídnu prítomnosť na internete a propagovať svoju spoločnosť, a vyžaduje si to aj obchodné meno..

Názov vašej značky je jednou z prvých vecí, ktoré si zákazníci zapamätajú. Okrem toho potrebujete logo, ktoré predstavuje vašu značku a robí prvý dojem profesionálneho a dôveryhodného podnikania. Logo aj názov vašej webovej stránky by mali obsahovať názov vašej značky.

Uvítanie návštevníkov vašich webových stránok pomocou chytľavého sloganu, ktoré odráža kvalitu poskytovaných služieb, je dnes populárnou marketingovou technikou s veľmi pozitívnymi výsledkami..

Rýchly a spoľahlivý zákaznícky servis

Ak ľudia nie sú spokojní s webhostingovou službou, môžu sa kedykoľvek prepnúť na inú. Existuje veľa poskytovateľov, ktorí pomáhajú novým používateľom importovať údaje o svojich webových stránkach, aby mohli pokračovať tam, kde skončili. Keďže používatelia sa môžu prepínať tak rýchlo, musíte im poskytnúť kvalitnú zákaznícku podporu, aby boli spokojní so svojím plánom hostenia a zaistili im, aby zostali..

Zákazníci majú otázky a neustále sa stretávajú s problémami, preto je nevyhnutné sa s nimi skontaktovať čo najskôr. Predajcovia používajúci cPanel sa môžu spoľahnúť na poskytovateľa, pokiaľ ide o technickú podporu. To však nemusí stačiť. Nezabudnite sa vždy a potom opýtať svojich zákazníkov, či sú spokojní so zákazníckym servisom, ktorý dostanú.

Dobrým spôsobom, ako si vybudovať dôveru so svojimi zákazníkmi, je pridať k vašim odpovediam osobný kontakt. Správa nemusí byť taká formálna, pretože sa môže zdať, že ide o automatickú správu. Ľudia si to vážia viac, ak skutočne venujete svoj čas čítaniu ich správ a odpovedaním na ne, možno k nim dokonca pridáte vtipnú atmosféru..

Nastavte si firemný blog

Webový web na hosťovanie je ako akýkoľvek iný internetový obchod alebo web spoločnosti, nemôžete ho skutočne naplniť takým množstvom obsahu. Môže obsahovať iba chytľavé frázy a základné informácie o vašich produktoch alebo službách. Ľudia chcú rýchlo pochopiť, čo ponúka vaša firma a nechcú sa rozptyľovať.

Ak chcete na svoj web pridať kvalitný obsah, založte si vlastný blog. Publikovanie článkov so zameranými kľúčovými slovami a spätnými odkazmi môže byť skvelou stratégiou SEO, ktorá zhromažďuje veľa návštevnosti vašich webových stránok. Ľudia nájdu vašu spoločnosť ľahšie prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov a uverejňovanie užitočných článkov zaistí aj posilnenie vašej autority.

Môžete sa pozrieť na blogy veľkých poskytovateľov webhostingu. Zvyčajne uverejňujú články o svojej spoločnosti a technológii alebo užitočné články týkajúce sa tvorby webových stránok, online marketingu alebo podobných tém. Je to tiež miesto, kde vaši zákazníci môžu komentovať a dokonca klásť otázky, na ktoré je možné odpovedať pomocou iného blogového príspevku.

Propagujte svoju značku a nájdite nových zákazníkov

Ak ste pre svoju značku prišli s chytľavým názvom, ďalším krokom je jej popularizácia a vybudovanie solídnej online prítomnosti. Potrebujete marketingový plán na oslovenie nových zákazníkov a web, ktorý predstavuje vašu spoločnosť. Toto je postupný proces, ktorý by si mohol vyžiadať veľa času. Vždy však existuje jednoduchší spôsob.

Jedna vec, ktorá môže okamžite zvýšiť vašu dôveryhodnosť a spoľahlivosť vašej značky, je výber jedného z najväčších mien v webhostingovom priemysle ako partnera. Ak ľudia navštívia váš web, väčšina z nich rozpozná obchodnú značku vášho poskytovateľa a povzbudí ich, aby tiež dôverovali vašim službám.

Títo poskytovatelia majú tiež vlastné pridružené programy, takže môžete nielen používať ich meno ako predajcu, ale aj propagovať svoje služby a získať spravodlivý podiel na výnosoch, ak sa zákazník pripojí k niektorému zo svojich plánov. Keď začnete priťahovať nových zákazníkov, poskytovateľ webhostingu môže zvážiť pridanie svojej značky do svojho zoznamu partnerov, čo je skvelé plus, ak sa chcete dostať pred konkurenciu.

Výber renomovanej značky: InMotion Hosting

inMotion-hosting-predajca-plány

Mnoho ľudí pozná buď InMotion Hosting alebo Web Hosting Hub, čo je ich dcérska spoločnosť. Jedná sa o obrovské obchodné značky, ktoré doteraz obsluhovali viac ako 300 000 zákazníkov s ohromnou pozitívnou spätnou väzbou.

V spoločnosti InMotion Hosting pracuje viac ako 200 zamestnancov, ktorí sa starajú o dátové centrá a udržiavajú kvalitnú zákaznícku podporu. V roku 2001 bola spoločnosť založená dvoma podnikateľmi, ktorí chceli prekročiť očakávania svojich klientov. Teraz sa vyvinula v jedno z najväčších mien v priemysle.

Pripojením sa k predajnému plánu na serveri InMotion získate prístup k bezplatnému softvéru, ktorý vám uľahčí podnikanie. Ich nástroje WHMCS vám umožňujú hladko spojiť vaše hostingové balíčky spolu s vlastnými cenami, funkciami a špecifikáciami. Okrem toho môžete ľahko sledovať všetko, čo sa týka platieb a zákazníckych účtov.

Vďaka službe InMotion Hosting môžete dokonca zvýšiť svoju reputáciu bielych značiek, pretože do vášho plánu predaja zahŕňajú licenciu eNom. To znamená, že môžete začať predávať názvy domén a zároveň si nárokovať svoju značku ako hlavného poskytovateľa názvov domén.

Plány predajcov spoločnosti InMotion & ceny

Po prvé, všetky ich plány predajcov prichádzajú s bezplatnými funkciami, ako sú cPanel, vyhradená IP, SSL, eNom, fakturačný softvér WHMCS a ďalšie. InMotion Hosting tiež zaručuje voľné disky SSD s 20-násobnou rýchlosťou oproti tradičným pevným diskom.

Medzi ďalšie nástroje pre distribútorov patrí bezplatný inštalátor Softaculous, automatické zálohovanie pre bezproblémový hosting a prístup k vašim e-mailom zo všetkých zariadení. Softaculous umožňuje automatickú inštaláciu viac ako 400 aplikácií. Ak nie ste spokojní s hostingom InMotion, svoje peniaze môžete kedykoľvek získať späť za 90 dní.

INMOTION-predajca zdieľané

K dispozícii sú 3 spoločné plány predaja, z ktorých všetky poskytujú vyhradenú IP a neobmedzenú cenu cPanels. Prvý plán R-1000S stojí 22,39 dolárov mesačne s 80 GB úložného priestoru a 800 GB šírkou pásma a je optimálny pre začiatočníkov. Ak hľadáte najlepšiu hodnotu, mali by ste si zvoliť plán R-2000S, ktorý stojí 31,99 dolárov mesačne a zaručuje 120 GB voľného miesta na disku s šírkou pásma 1 200 GB..

INMOTION-predajca-VPS

Avšak pre tých, ktorí chcú posunúť svoje podnikanie na vyššiu úroveň, je nevyhnutný hostingový plán predajcu VPS. S plánom VPS sa môžete spoľahnúť na snímky živého stavu, ktoré vám umožnia vrátiť sa k akejkoľvek predchádzajúcej verzii na serveri, ak sa niečo stane. Získate tiež prístup na úrovni root, ktorý zaisťuje bezproblémovú správu súborov a aplikácií priamo na serveri.

Tri plány VPS zahŕňajú RESELLER VPS-1000 za 41,64 dolárov mesačne, RESELLER VPS-2000 za 62,84 dolárov a RESELLER VPS-3000 za 89,94 dolárov mesačne. Prvá vám poskytne 4 GB pamäte RAM, 75 GB SSD, šírku pásma 4 TB a 3 adresy IP. Tretí plán prispôsobuje špecifikácie až 8 GB pamäte RAM, 260 GB miesta na disku, šírku pásma 6 TB a 5 adries IP.

Na záver

Toto bol náš sprievodca pre začiatočníkov o tom, ako sa pripojiť k hostiteľskému plánu predajcu a hlavných veciach, ktoré vás môžu viesť k úspechu. Ako predajca budete musieť investovať veľa času a úsilia, aby vaše podnikanie fungovalo. S istou motiváciou, zručnosťami a skvelým marketingovým plánom sa vaše podnikanie určite rozkvete a stane sa jedným z vašich hlavných zdrojov príjmu..

Toto je druh podnikania, v ktorom máte neobmedzené možnosti poskytnúť niečo, o čom žiadna z ďalších spoločností nenapadlo. Nájdite platformy sociálnych médií a fóra, kde majitelia webových stránok hovoria o veciach, ktoré skutočne potrebujú, v poskytovateľovi webhostingu a pokúste sa vyplniť túto medzeru v marketingu. Reseller hosting je vaša šanca vytvoriť jedinečnú webhostingovú značku s malou alebo žiadnou investíciou.

Začnite zarábať peniaze na predaj úžasnej hostiteľskej služby spoločnosti InMotion!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector