Ako začať úspešný blog na kontrolu kníh?

Start-book-review-blog


Máte radi curling s dobrou knihou viac ako ísť na párty počas sobotnej noci? Máte radi myšlienku zarobiť si na živobytie čítaním kníh a písaním svojich skúseností? Prevádzka knižného blogu alebo webovej stránky s recenziami kníh by mohla byť len vaša vec.

Ako svoju prácu na plný úväzok si môžete zvoliť spustenie stránky s recenziami kníh alebo môžete dosiahnuť rôzne ďalšie výsledky. Ak máte knihu, môžete ju propagovať a zvýšiť tak svoje publikum. Okolo svojho obľúbeného koníčka si môžete vytvoriť komunitu a propagovať svojho obľúbeného autora.

Ale aj keď všetko, čo chcete urobiť, je skontrolovať knihy a podeliť sa o svoje názory s ľuďmi, môžete to využiť pomocou partnerského marketingu. Propagácia kníh, ktoré ste si užili, je dokonalým spôsobom, ako zarobiť peniaze tým, čo máte radi. Ak to znie ako niečo, čo chcete urobiť, tu je sprievodca, ktorý vám pomôže dosiahnuť to. Predtým, ako začnete, sa tiež podelíme o pár vecí, o ktorých by ste mali vedieť.

Krok č. 1: Vytvorenie plánu

„Ak sa vám nepodarí naplánovať, plánujete zlyhať“

Jednou z kľúčových vecí, ktorá oddeľuje úspešné blogy od neúspešných, je ich plán. Mnoho začiatočníkov blogerov ani neuvažuje o vytvorení plánu, pretože ich spotrebúvajú technické aspekty vytvárania blogu. Zabudnú však na cieľ svojho blogu a na spôsob jeho fungovania.

Čítanie knihy

Najprv by ste mali zistiť nasledujúce veci skôr, ako skočíte do budovania svojho blogu:

 • Žáner kníh, na ktorý sa zameriate.
 • Vaše cieľové publikum (na aké demografické údaje sa zameriate). Kto má rád čítanie tých istých kníh?
 • Existujú nejaké druhy webových stránok na kontrolu kníh, ktoré sa vám páčia? Ak nie, urobte rýchle vyhľadávanie a zistite, ako to robia úspešní.
 • Ako sú štruktúrované úspešné webové stránky na kontrolu kníh a ako pravidelne uverejňujú recenzie.
 • Ako často plánujete vydávať nový obsah a koľko kníh dokážete prečítať??
 • Ako speňažíte svoje webové stránky a zarobíte s tým peniaze?

Čím viac času strávite odpovedaním na tieto otázky a vytvorením plánu pre svoj blog, tým viac ďalších otázok vyvstane. Je nebezpečné skočiť do vytvorenia blogu bez potreby plánovania a stanovenia všetkých najdôležitejších aspektov.

Krok č. 2: Vyberte názov domény

Budete potrebovať meno, ktoré presne popisuje, čo robíte a čo môžu čitatelia očakávať od vášho blogu. Ak píšete o konkrétnom žánri alebo pohybe, najlepší spôsob, ako to sprostredkovať, je prostredníctvom názvu domény / značky.

Akonáhle budete mať vynikajúci nápad, urobte nejaký výskum a príďte s dobrými menami. Meno, ktoré ste práve uviedli, už môže byť zadané, ale nevzdávajte sa. Stačí zamieriť na GoDaddy alebo NameCheap a vyhľadať existujúce názvy domén a zistiť, čo je k dispozícii. Doménu si môžete kúpiť aj prostredníctvom hostiteľskej spoločnosti. Spravidla dostanete zadarmo, ak si zakúpite hostingový plán (viac informácií nájdete v kroku č. 3).

Pokiaľ ide o rozšírenia názvu domény, môžete použiť jednu z troch najväčších prípon: .com, net. a .org. Ak si však myslíte, že jedinečné rozšírenia domény, ako sú napríklad .reviews alebo .club, by s vašou doménou fungovali dobre, mohli by vám pomôcť prísť s oveľa presvedčivejším menom. Osobne odporúčam ísť za doménami najvyššej úrovne (com, net, org), ale to je len môj názor.

Krok č. 3: Získajte dobrý webhostingový plán

Bluehost-book-review-blog

BlueHost je jednou z vašich najlepších stávok, keď chcete začať blogom. Ponúka hostingové plány už za 3,95 dolárov, čo minimalizuje vaše počiatočné investície. BlueHost ponúka bezplatné doménové meno s každým novým hostingovým plánom. Takže ak ešte nemáte doménu, môžete si ju bezplatne zaregistrovať v BlueHost.

Ich služby sú tiež optimalizované pre WordPress, platformu, ktorú by ste mali použiť na vytvorenie blogu. BlueHost je jedným z najlepších odporúčaných webových stránok na oficiálnej stránke WordPress.org. BlueHost je výkonné riešenie hostenia, keď používate WordPress. Vrelo odporúčam BlueHost, pretože sú spoľahlivé, majú úžasnú zákaznícku podporu a veľkú dostupnosť. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto spoločnosti, prečítajte si našu hĺbkovú recenziu na Bluehost.

Krok č. 4: Inštalácia programu WordPress

WordPress je najlepšia platforma na vytváranie blogov. Zjednodušuje spustenie svojich stránok pre netechnicky zdatných používateľov, pretože je neuveriteľne užívateľsky prívetivý. Po registrácii a vytvorení účtu v BlueHost stačí nájsť ovládací panel WordPress a nainštalovať ho. Budete mať iba niekoľko kliknutí a zadáte niektoré relevantné informácie. Inštalácia bude trvať asi desať minút (možno menej) a uvíta vás základná téma stránky WordPress. Odtiaľ môžete začať budovať svoj blog a robiť ho tak, ako ste si predstavovali.

Ak by ste mohli potrebovať pomoc s inštaláciou WordPress do svojho účtu BlueHost, vždy môžete vyhľadať úžasnú podporu od spoločnosti BlueHost alebo si môžete prečítať náš podrobný návod, ako začať blog za menej ako 15 minút..

Krok č. 5: Nainštalujte potrebné doplnky

WordPress má vysoko pohodlný rozširujúci systém, ktorý používateľom neuveriteľne uľahčuje pridávanie nových funkcií. Aj keď je platforma výkonná po vybalení, existuje viac ako 42 000 rozšírení. Čokoľvek potrebujete, môžete ju pridať pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí cez informačný panel alebo na stránke CodeCanyon. Aby sme vám veci uľahčili, uvádzame niektoré z najdôležitejších doplnkov, ktoré by mal mať každý blog.

Váš SEO – Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je neoddeliteľnou súčasťou úspechu vášho blogu. Budete musieť optimalizovať každý kus obsahu, ktorý vydáte na webe. Váš SEO vám neuveriteľne uľahčí skenovanie obsahu a pomôže vám spravovať dôležité veci, ako napríklad názov SEO, kľúčové slovo so zameraním, meta popis a oveľa viac.

Dokonca skontroluje čitateľnosť vášho textu pomocou nástroja Kontrola čitateľnosti Flesch a dá mu skóre. Ďalej bude prehľadávať obsah, aby zistil akékoľvek problémy s optimalizáciou, ktoré by ste mali napraviť, čo vám umožní uvoľniť na váš blog plne optimalizované príspevky. Z tohto dôvodu je váš SEO jedným z najlepších doplnkov SEO. Ak ju chcete doplniť, môžete ju dokonca používať bezplatne s možnosťou jej inovácie na prémiové funkcie.

jetpack – Jetpack doplní váš blog pridaním všetkých potrebných funkcií, ktoré jadro WordPress nedokáže využiť. Má obrovskú škálu funkcií, ako je kontrola pravopisu, kontaktné formuláre, widgety a oveľa viac. Tento doplnok je zabalený; niet pochýb o tom a bude slúžiť väčšine vašich potrieb dokonale. Ak ju chcete doplniť, môžete ju tiež používať, takže to, čo sa tam nemiluje?

Google Analytics pre WordPress – Budete musieť tráviť veľa času analýzou publika a návštevnosti svojich webových stránok. Je to jedna z vašich najdôležitejších úloh správcu webu. Google Analytics je miestom, kde môžete analyzovať, odkiaľ pochádza väčšina vašich publika, a zistiť ich demografické údaje. Neustále prepínanie kariet alebo prihlásenie do účtu Google Analytics však môže byť dosť nepríjemné. Je to jednoduchšie pomocou inštalácie doplnku Google Analytics.

Akismet – Nech už prevádzkujete akýkoľvek blog, vždy sa k nemu budú pridávať komentáre k spamu. Odstránenie všetkých týchto komentárov môže trvať hodiny vášho dňa a nikto sa s tým nechce zmieriť. Preto Akismet automaticky odstráni väčšinu vašich spamových komentárov ich filtrovaním.

BackWPup – Keď začnete so svojím blogom zarábať peniaze, strata všetkého obsahu bude omnoho nebezpečnejšia. Ak to nechcete riskovať, pomocou programu BackWPup vytvorte naplánované zálohy celého svojho webu. Všetko môžete ukladať pravidelne, takže nie ste náchylní na hackovanie.

Relevanssi – WordPress je dobrý, ale nie je dokonalý. Nemá ani základnú funkciu, ako je vyhľadávanie, bez ktorej by vaše stránky na kontrolu kníh neboli tak použiteľné. Relevanssi vám s tým môže pomôcť a poskytnúť svojim čitateľom relevantné výsledky vyhľadávania.

Krok č. 6: Nainštalujte si tému

Akonáhle budete mať svoj web WordPress v prevádzke so všetkými svojimi doplnkami, je čas skutočne vytvoriť web, ktorý vaši čitatelia budú chcieť vidieť. Upozorňujeme, že vaši noví návštevníci sa rozhodnú, či váš blog stojí za prečítanie alebo nie, budú trvať iba pár sekúnd. Prvou vecou, ​​ktorú uvidia, je dizajn vášho webu. Musí ukázať svoju jedinečnú postavu a trochu opísať, o čom je váš blog. Zistite, aké pocity a nápady chcete vyjadriť a vybudovať.

Ľahšie povedané, ako urobené, nie? No, nie presne preto, že WordPress obsahuje veľa profesionálne vyzerajúcich tém, ktoré sa dajú jednoducho nainštalovať a prispôsobiť. Proces dobrého dizajnu bol s témou Divi tiež oveľa jednoduchší. Táto téma je dodávaná s vizuálnym nástrojom na vytváranie drag and drop stránok, ktorý vám môže pomôcť prispôsobiť si knižný blog podľa vášho želania. Má šialene komplexné rozhranie, ktoré vám umožní spojiť jednotlivé prvky vášho webu bez toho, aby ste sa museli dotknúť dokonca aj riadku kódu. Je to najjednoduchší spôsob, ako som zistil, že používatelia, ktorí nie sú technologicky zdatní, môžu zostavovať a prispôsobovať svoje vlastné webové stránky tak, aby vyzerali presne, ako chcú.

Tu je krátke video o téme Divi:

Ak máte rozpočet, môžete nainštalovať a používať bezplatnú tému WordPress, ktorá je k dispozícii na webe Archív WordPress.org. Existuje veľa úžasných bezplatných tém, ktoré môžete použiť pre svoj knižný blog, ale ponúkajú menej funkcií a možností prispôsobenia ako prémiová téma.

Krok č. 7: Speňažte svoj web

Zarábanie peňazí pomocou vášho blogu nie je sekundárnou úlohou. V skutočnosti by ste mali zistiť, ako to chcete urobiť, skôr ako začnete s výstavbou. Pokiaľ ide o speňaženie, existuje mnoho možností. Tu je 5 z nich.

Speňažiť-book-blog

reklama

Jedným z najstarších spôsobov, ako zarobiť peniaze pomocou blogu, sú tradičné bannerové reklamy. So stálou prevádzkou môžete s ňou zarobiť slušné množstvo peňazí. Pokiaľ ide o platenie reklamných produktov, služieb a značiek, máte dve hlavné možnosti.

 • Reklamné siete – Existuje veľa reklamných sietí, ako je Google AdSense, do ktorých sa môžete zaregistrovať a nechať, aby sa ich reklamy zobrazovali na vašom webe. Získate od nich peniaze za každé kliknutie a budú zobrazovať reklamy, ktoré sú pre vaše publikum najvhodnejšie. Ak pôjdete touto cestou, nemáte príliš veľkú kontrolu nad tým, ktoré reklamy sa zobrazia na vašom webe, a reklamná sieť sa tiež zníži..
 • Priamy predaj reklamy – Čím väčšie publikum má váš blog, tým cennejšie sa stáva a tým viac peňazí s ním môžete zarobiť. Ak ste ochotní prenajať si priestor na svojom blogu na kontrolu kníh, môžete to urobiť aj podľa svojich vlastných podmienok. Môžete si prenajať priestor pre konkrétne spoločnosti za cenu, ktorú sa rozhodnete, a tiež si nechať všetky peniaze. Je to určite spravodlivý spôsob, ako hrať hru.

Affiliate marketing

Prostredníctvom affiliate marketingu môžete propagovať produkt alebo službu inej spoločnosti a získať províziu, keď ju niekto kúpi. Táto metóda speňaženia je jedným z najziskovejších spôsobov zarobenia peňazí online. Mnoho významných kníhkupcov, ako sú Amazon, IndieBound a The Book Depository, má pridružené programy. Môžete sa zaregistrovať, vybrať knihy podľa vášho výberu, skontrolovať ich a začať propagovať ich pridružené odkazy vo svojom texte.

Okrem toho môžete propagovať aj kurzy, ak nájdete nejaké relevantné. Možno by ste niečo mohli predať písomne

Predaj vlastných výrobkov

Môžete tiež spustiť svoj vlastný produkt alebo službu, čo je najlukratívnejší spôsob, ako zarobiť peniaze pomocou svojho knižného blogu. Ak máte dosť zručnosti, môžete si vytvoriť svoje vlastné elektronické knihy alebo tovar, ako sú tričká, hrnčeky na kávu alebo akýkoľvek z tisícov značkových výrobkov, ktoré by ste mohli predať. Potrebujete iba vedieť, čo by sa publiku najviac páčilo a ktoré z týchto vecí môžete poskytnúť. Možno budete chcieť spustiť službu, ako je prehliadka kníh TLC, ktorú založil pár blogerov.

Sponzorované príspevky

Akonáhle bude mať váš blog určitú autoritu vo vašom výklenku, to, čo hovoríte, bude mať oveľa väčšiu hodnotu, získate vplyv. Početné spoločnosti neustále hľadajú vplyvných pracovníkov, ktorí by ich mohli propagovať prostredníctvom príspevkov. Tieto spoločnosti sú ochotné zaplatiť za sponzorované príspevky dobré peniaze. V konkrétnom prípade knižného blogu by ste mohli robiť sponzorované obchody s vydavateľskými spoločnosťami.

Možno, že menej známy autor vydáva novú knihu a potrebuje trochu propagácie; on alebo ona vám ochotne zaplatí za čas potrebný na preskúmanie knihy. Keď sa stanete autoritou, budete mať veľa príležitostí na písanie sponzorovaných príspevkov.

Nezávislé písanie

Keďže svoj blog založíte výlučne na písaní, pravdepodobne budete dobre písať sami. Po získaní určitej autority vám poskytne ideálnu príležitosť na propagáciu vašich písacích služieb. Váš blog bude ideálny na predstavenie vašich vtipov a písacích schopností. Vďaka tomu môžete ľahko osloviť spoločnosti a ponúknuť im služby písania alebo ich nechať osloviť. V každom prípade si za svoje písanie budete môcť vyžiadať statnú cenu.

Krok # 8: Zvýšenie návštevnosti vášho blogu

Vytvorenie dobre navrhnutého blogu a jeho naplnenie kvalitnými recenziami je iba prvým krokom. Budete musieť tráviť rovnaké množstvo času, ak nie viac, marketingom všetkých svojich príspevkov. V závislosti od toho, aký je váš rozpočet, budete mať rôzne možnosti, ale ak si želáte, aby bol váš web na kontrolu kníh úspešný, určite si musíte vybrať zopár možností. Sú to tieto:

 • SEO – Skutočnosť, že na svojom SEO budete vždy musieť pracovať, je daná skutočnosť. Na to, aby sa to stalo, máte všetky nástroje, informácie a zdroje, ale ako blogger budete musieť venovať veľa práce. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja je to, čo dostáva ekologickú návštevnosť vašich webových stránok zadarmo, ak to robíte dobre. Aj keď je to skvelé dlhodobé riešenie na získanie stálej intenzity premávky, očividne budete mať určité výkyvy. Okrem toho to nie je jediný dobrý spôsob, ako získať návštevnosť vašich webových stránok.
 • Marketing sociálnych médií – Do predvádzania príspevkov na sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Twitter a Pinterest, budete tiež musieť investovať čas a energiu. Toto sú vynikajúce zdroje pre ekologickú prevádzku a môžete ich tiež použiť na propagáciu svojich príspevkov v prípade, že máte aj marketingový rozpočet, čo ma privádza k druhému bodu..
 • PPC a platené propagácie – Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako dosiahnuť veľkú návštevnosť vašich stránok, je prostredníctvom platených reklám. Nájdete veľa reklamných sietí zameraných na špecifické oblasti, ktoré nasmerujú na váš blog konkrétne množstvo kvalitnej prevádzky s vysokou mierou konverzie. Pri používaní PPC však musíte byť opatrní, pretože má krivku učenia. Vyťažiť maximum z toho vyžaduje skúsenosť, môže to však byť pre váš blog vysoko hodnotný zdroj návštevnosti. Napríklad platené reklamy Facebooku sú vysoko zacielené a umožňujú vám osloviť konkrétnu demografickú skupinu, ktorú chcete osloviť. Aj keď PPC je najrýchlejší spôsob, ako priniesť prevádzku, nemusí to byť vaša najlepšia voľba, pretože si vyžaduje obrovský rozpočet a nemusí stáť za to ho využiť..

záver

Tam to máte, magický recept na spustenie vlastného webu na kontrolu kníh. Je to skvelá voľba pre každého, kto miluje čítanie a písanie a chcel by z tohto koníčka urobiť ziskovú prácu. Môžete si dokonca zarobiť na živobytie z toho živého, takže ak je to to, čo chcete robiť, dôrazne odporúčame vykonať ďalší prieskum alebo začať ihneď so svojím blogom. Život na nikoho nečaká, takže by ste sa mali viac venovať práci!

Ak ste pripravení, kliknite sem a nastavte svoj blog ešte dnes!

Ak máte otázky alebo návrhy, použite sekciu komentárov uvedenú nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map