Ako zistiť, či web beží na WordPress?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Ako zistiť, či web beží na WordPress?
0 13 мин.

find-webové stránky-running-wordpress


WordPress je jedným z najpoužívanejších systémov na správu obsahu na internete. Viac ako 30% všetkých webových stránok využíva túto technológiu; To znamená, že tento softvér si v priebehu času zvolilo viac ako 60 miliónov ľudí.

Možno zistíte, či je spustená webová stránka alebo WordPress, a môžete mať niekoľko dôvodov. Ak viete, že jeden z vašich konkurentov si vybral tento CMS, môžete si byť istí, že pre podobné podnikanie bude WordPress tiež dobrý. Alebo ak nájdete technické riešenie na cudzom webe, je oveľa jednoduchšie ho skopírovať, keď už viete, že je podporovaný technológiou WordPress..

Ako však zistíte, či je na WordPress spustená webová stránka? V tomto dokumente sa budeme zaoberať niekoľkými veľmi jednoduchými a pokročilejšími nástrojmi, takže čítajte ďalej!

Druhá metóda

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či je webová stránka podporovaná technológiou WP, je posúvanie sa nadol a kontrola oblasti päty. V mnohých prípadoch uvidíte štítok „Hrdo poháňaný WordPress“ alebo „Powered by WordPress“, čo znamená stránku WordPress.

webové stránky-poháňal-by-WordPress

Vyžaduje si to iba sekundu, preto sa oplatí začať s tým. Ak tam štítok nevidíte, prejdite na ďalší krok.

Vyskúšanie známych súborov

Všetky weby WordPress sú vytvorené pomocou rovnakých súborov, väčšina z nich je pred vami skrytá a nemôžete sa k nim dostať kvôli meraniam bezpečnosti servera. Predvolená prihlasovacia stránka WordPress je však skutočným súborom wp-login.php a používa sa na prihlásenie k používateľom..

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na prihlasovaciu stránku, je otvoriť webový prehľadávač a zadať názov súboru za webovú adresu lokality. Napríklad: SampleSite.url / wp-login.php alebo len SampleSite.url / wp-admin. Obidve znamenajú to isté a ak odkazy fungujú, úspešne ste našli web WordPress.

Tento trik je známy aj na internete, takže majitelia spamových robotov často používajú rovnaké metódy na hackovanie stránok WordPress. Aby sa im zabránilo, mohli by vlastníci stránok presunúť prihlasovaciu stránku na tajné miesto, takže vyššie uvedený trik nebude fungovať.

Takže môžete vyskúšať ďalšie 2 stránky v riadku adresy prehliadača, sú license.txt a readme.html. Keď inštalujete novú inštanciu WP, tieto súbory sa nainštalujú aj do koreňového priečinka, aby ste k nim mali prístup. Skúste to znova SampleSite.url / license.txt alebo SampleSite.url / readme.html a uvidíte, čo sa stane. Prvý súbor zobrazuje licenciu na softvér, zatiaľ čo druhý predstavuje stránku „Čo je nové“. Ak niektorú z nich nájdete, jedná sa o stránku WP.

Prezeranie zdrojového kódu stránky

wordpress-site-source-code

Vždy môžete skontrolovať kód HTML webovej stránky, ktorý nikdy nemožno skryť; v niektorých prípadoch je však dekódovaný. Ale 99,99% majiteľov stránok nepoužíva kódovanie, takže stačí kliknúť na web a vybrať Zobraziť zdroj alebo Zobraziť zdroj stránky..

Otvorí sa na novej karte a uvidíte veľa značiek HTML, prepojení a ďalších prvkov webovej stránky. Predvolený meta prvok používaný WP vyzerá takto:

Číslo verzie sa môže líšiť, preto vám odporúčame kopírovať iba prvú časť kódu, napríklad:

a vyhľadajte ho v kóde HTML. Ak to nájdete, je to opäť stránka WP.

Majitelia webových stránok pre profesionálov často odstránia tento riadok kódu, potom by ste ho mali pozorovať a nájsť príznaky súvisiace s WordPress. Niekoľko príkladov:

Tento kód ukazuje, že je nainštalovaný váš doplnok SEO, takže sme našli WordPress:

Tu je ďalší kód, tentoraz obrázok. To jasne ukazuje, že web používa WordPress a tiež viacjazyčný doplnok CMS SitePress:

Mohli by sme pokračovať vo vzorkách až do nekonečna, ale teraz viete, že nájdenie príznaku WP nie je také ťažké.

Používanie doplnkov prehliadača

Prehliadače sú skvelým nástrojom na zobrazovanie webových stránok, ale vedia oveľa viac! Doslovne neexistuje žiadne obmedzenie na používanie prehľadávača na žiadne špeciálne úlohy; Potrebujete iba doplnok.

Existuje mnoho doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť pri identifikácii, či webová stránka beží na WordPress. BuiltWith Technology Profiler je vynikajúcim nástrojom pre prehliadač Chrome na získanie informácií o navštívených webových stránkach. Stačí ho pridať a otvoriť ľubovoľnú webovú stránku, kde nájdete príznaky WordPress. Je k dispozícii tu.

Takéto doplnky majú často aj pokročilé prostriedky, napríklad nájdenie použitých prvkov JavaScript, zobrazovanie detailov servera a zisťovanie najbežnejších typov CMS..

Wappalyzer je ďalší užitočný nástroj pre program chróm, ale ak používate Mozilla Firefox potom môžete tiež vyskúšať doplnok BuiltWith.

Webové stránky inšpektorov

Existujú samozrejme webové stránky, ktoré vám ponúkajú rovnaké riešenie; najpravdepodobnejšie sú 2 najlepšie z nich isitwp a BuiltWith.

V isitwp by ste mali zadať URL webových stránok a stlačiť tlačidlo Analyzovať webové stránky. Po niekoľkých sekundách uvidíte, či stránka používa WP a mnoho ďalších vecí. Môžete získať informácie o poskytovateľovi záznamu a úložiska WHOIS, aktívnej téme a najdôležitejších témach WordPress. Ak je ktorákoľvek z nich k dispozícii na trhu, zobrazí sa vám odkaz na ich stiahnutie.

Web BuiltWith tiež používa vyhľadávací panel, kde musíte zadať webovú adresu, názov technológie alebo kľúčové slovo a potom stlačte tlačidlo Vyhľadať. Po niekoľkých sekundách získate aj podrobnosti, ale v tomto prípade budete mať podrobnejší prehľad o vybranej webovej stránke. To je užitočné najmä vtedy, ak ste poskytovateľom služieb alebo hľadáte tipy od konkurencie.

BuiltWith ukazuje rôzne sekcie, vrátane Analytics a sledovania, widgety, jazyk, framework, sieť na doručovanie obsahu, mobilné, audio / video médiá, systémy na správu obsahu, knižnice a funkcie JavaScriptu, poskytovatelia hostingu e-mailov a SSL. Môžete rýchlo získať kompletný prehľad o celej infraštruktúre, webe a ďalších riešeniach webovej stránky, čo je skutočne úžasná vec.

Ako skryť, že váš web beží na

Ak ste vlastníkom webových stránok a chcete skryť skutočnosť, že váš web beží na WordPress, môžete vykonať rôzne merania. Mnohé z nich je možné vykonať ručne, ale nie sú si istí, že to stojí za námahu, pretože ako sme už uviedli vyššie, existuje veľa spôsobov, ako zistiť CMS stránok.

hide-my-wp-security-plugin

Najjednoduchší spôsob je použitie špeciálneho doplnku pre túto úlohu; Hide My WP je k dispozícii na trhu Envato.

Jedná sa o doplnok s najlepším predajcom na trhu, ktorý má doteraz viac ako 25 000 predajov a hodnotenie 4,51 hviezdičkami, na základe viac ako 1600 recenzií. Od svojho vzniku v roku 2013 získal doplnok veľa aktualizácií a je plne kompatibilný s najnovšími verziami WordPress, BuddyPress a WooCommerce..

Prečo vám odporúčame tento doplnok:

 • stojí to iba 29 dolárov, takže je to lacnejšie ako niekoľko hodín vašej práce
 • predĺženú podporu je možné zakúpiť na rok, iba za 9 dolárov
 • je neustále aktualizovaný a je to najpredávanejšia položka elitného autora trhu Envato
 • má super podrobnú dokumentáciu a videonávody

Hide My WP je viac ako len nástroj na skrytie jadra WP za vašimi stránkami; je to tiež silné bezpečnostné riešenie. Po inštalácii budete chránení pred hackermi a útokmi vrátane injekcií SQL a brutálnych síl a navyše dostanete denník s používateľským menom, IP adresou, dátumom a ďalšími podrobnosťami útočníkov..

Skryje vaše šablóny a názvy doplnkov WordPress, prihlasovacie údaje WP, skryje alebo premenujú rozhranie wp-admin a zmenia známe permalinky autorov, informačných kanálov a ďalších. Hide My WP je tiež schopný odstrániť alebo nahradiť akékoľvek reťazce v zdrojovom kóde vášho webu, takže nikto nenájde vo vašom webovom kóde príznaky súvisiace s WordPress..

Tu je niekoľko príkladov, kde môžete vidieť, aký výhodný je tento doplnok:

Skrytie wp-login.php:

 • pôvodná adresa URL: yoursite.com/wp-login.php
 • zmenená adresa URL: yoursite.com/wp-login.php?hide_my_wp=101010,

Zmena koncovej adresy URL WordPress:

 • pôvodná adresa URL: yoursite.com/wp-admin
 • zmenená adresa URL: yoursite.com/special-admin

Zmena adresára témy:

 • pôvodná adresa URL: yoursite.com/wp-content/themes/twentyeightteen/style.css
 • zmenená adresa URL: yoursite.com/skin/mycss.css

V tomto prípade sa nezmenila iba adresa URL témy a názov štýlu, ale funkcia Hide My WP odstránila informácie o motíve zo súboru CS, nahradila pôvodné triedy WordPress a kód skomprimovala. Všetky zmeny boli vykonané za strechou, preto by ste nemali vykonávať žiadne z týchto úloh.

Zmena adresára doplnkov a odmietnutie prístupu k súborom pre neautorizovaných používateľov:

 • pôvodná adresa URL: yoursite.com/wp-content/plugins/seo-plugin/main.css
 • zmenená adresa URL: yoursite.com/wp-content/8328fd7231/main.css

Zmena adresy URL predvolených priečinkov a súborov WordPress na nové:

 • pôvodná adresa URL adresára na odovzdanie: yoursite.com/wp-content/uploads/
 • zmenená adresa URL adresára na odovzdanie: yoursite.com/myuploads/
 • pôvodná adresa URL AJAX: yoursite.com/ajax.php
 • zmenená adresa URL AJAX: yoursite.com/myajax.php

Zmena alebo zakázanie informačných kanálov:

 • pôvodná adresa URL informačného kanála: yoursite.com/feed
 • zmenená adresa URL informačného kanála: yoursite.com/feedsforpartners/main.xml

Skrytie a deaktivácia vyššie uvedených súborov a archívov WordPress:

 • html URL: yoursite.com/readme.html – nenájdené (skryté)
 • txt URL: yoursite.com/license.txt – nenájdené (skryté)
 • mesačná adresa URL archívu: yoursite.com/2018/10 – nenájdená (skrytá)
 • ročná adresa URL archívu: yoursite.com/2018 – nenájdená (skrytá)

Ako vidíte, doslova neexistuje žiadny limit na to, čo môžete nastaviť ako alternatívnu adresu URL. Stačí použiť svoje fantázie, pretože nové adresy URL si nemusíte pripomínať, funkcia Hide My WP ich uloží a automaticky ich použije pri zobrazovaní vašich webových stránok..

Ako sme už spomenuli, v tomto doplnku je doplnková služba. Pomocou tohto nástroja je možné zmenšiť CSS a kódy, takže tieto súbory budú menšie a vaše stránky sa budú zobrazovať rýchlejšie. Predvoleného odosielateľa e-mailu môžete tiež zmeniť pomocou Hide My WP.

Úplný zoznam funkcií doplnkov je možné prečítať v profile trhu a pri počítaní skutočnosti, že Hide My WP sa neustále aktualizuje každých 3 až 6 mesiacov, budú určite nové funkcie. Skontrolujte profil doplnku tu.

záver

Máte rôzne druhy nástrojov na vyšetrenie, či je webová stránka poháňaná programom WordPress alebo nie. Ak uprednostňujete vhodné metódy, oplatí sa použiť zahrnuté webové stránky. Ak chcete vidieť kód a radi robíte prácu v teréne, použite metódy kontroly kódu alebo manuálneho preskúmania odkazov. Pokiaľ ide o nájdenie stránky WordPress, pre vás už nie sú žiadne ďalšie tajomstvá!

Ak chcete stavať svoje webové stránky na serveri WordPress a hľadať spoľahlivého poskytovateľa hostingu, odporúčame vám prečítať si náš článok, kde si preštudujeme najlepšie hostingové spoločnosti WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector