Aký typ webhostingového plánu potrebujete?

aký typ webhostingového plánu potrebujete


Webhosting je nevyhnutnosťou pre každého, kto plánuje vlastniť webovú stránku, ale pretože hostiteľské potreby webovej stránky elektronického obchodu sa veľmi líšia od potrieb malého blogu, hostingové odvetvie ponúka niekoľko rôznych možností hostenia na pokrytie všetkých druhov hostiteľských potrieb, ktoré môžu vzniknúť..

Výber typu hostenia, ktorý nespĺňa požiadavky vašich webových stránok, vám spôsobí problémy s výkonom, pomalé načítanie stránok, prestoje a veľa frustrácie. Veľa záleží na tom, aký typ hostingového plánu si vyberiete, takže je dôležité vyhodnotiť vaše požiadavky rovnako ako od začiatku. Nadmerné prispôsobenie vášho plánu hostenia však môže spôsobiť problémy z finančného hľadiska – s príliš veľkým množstvom nevyužitých zdrojov vyhodíte v podstate peniaze z okna, peniaze, ktoré by ste mohli ľahko investovať do iných aspektov online podnikania.

Predtým, ako sa rozhodnete pre hostingový plán, urobte si čas, aby ste sa oboznámili s rôznymi hostingovými ponukami v tomto odvetví a zúžili výber podľa typu webhostingového plánu, ktorý skutočne potrebujete:

Zdieľaný hosting

Zdieľaný hosting je najzákladnejším typom hostingu, ktorý sa nachádza v ponuke ktoréhokoľvek poskytovateľa hostingu. V skutočnosti je zdieľaný hosting taký bežný, že sa niekoľko hostingových spoločností špecializuje iba na ponúkanie zdieľaných hostingových plánov.

V zdieľanom hostingovom účte zdieľa vaša webová stránka prostriedky daného servera s ostatnými webmi, ktoré sa nachádzajú na rovnakom serveri. To môže potenciálne spôsobiť problémy s výkonnosťou webových stránok, ak iné susedné weby využívajú príliš veľa zdieľaných zdrojov, spoľahlivé hostingové spoločnosti však budú sledovať využívanie zdrojov a pozastavia alebo obmedzia účty, ktoré neustále využívajú príliš veľa zdrojov, čím ich určia na aktualizáciu na plán, ktorý lepšie vyhovuje potrebám ich webových stránok.

Súvisiace články: Zoznam top 10 lacných poskytovateľov webhostingu

Neobmedzené alebo nemerané hostingové plány sú novým priemyselným štandardom pre hostingové spoločnosti a až na pár výnimiek – napr. Small Orange, kde sú všetky zdieľané plány obmedzené – väčšina hostingových spoločností ponúka neobmedzený priestor na disku a šírku pásma, čo znamená, že vám nie je účtovaná žiadna cena za miesto na disku alebo šírku pásma, ktorú spotrebujete. Zdroje týchto neobmedzených plánov sú obmedzené na určitú hranicu, ktorú hostiteľská spoločnosť považuje za bežné použitie. Kým nebude používanie vášho webu pod týmto prahom, je nepravdepodobné, že sa stretnete s akýmikoľvek problémami.

Keď váš web začne využívať príliš veľa pamäte a zdrojov procesora, je to jasný náznak, že ste prerástli svoj zdieľaný plán hostenia. Zdieľaný hosting je vhodný pre malé až stredne veľké webové stránky s nízkou prevádzkou a nízkym využitím CPU a pamäte.

Virtuálne súkromné ​​hosťovanie

VPS sú odrazovým mostíkom do oblasti vyhradených zdrojov. Virtuálny súkromný hosting poskytuje vyhradené zdroje, ktoré sú priradené iba k vášmu webu, ale váš server bude bežať spolu s inými účtami VPS na danom serveri; tieto účty sú vedené oddelene jeden od druhého a nemajú žiadny vplyv na vzájomnú výkonnosť.

Plán VPS vám nielenže poskytne viac zdrojov a výkonu, ale tiež väčšiu kontrolu nad serverom pomocou prístupu root, možnosťou spúšťania vlastných skriptov a aplikácií. Plány VPS prichádzajú v riadenej a nespravovanej forme. Spravované plány VPS sú zamerané na tých, ktorým chýbajú know-how na správu serverov, zatiaľ čo nespravované plány VPS sú určené pre tých, ktorí potrebujú prevádzkovať špecializované webové stránky, ktoré nepoužívajú riešenia štandardného odvetvia..

Spravované plány VPS sú drahšie ako nespravované plány, pretože zahŕňajú podporu zabezpečenia servera, aktualizácie, niekoľko licencií (napr. Licenciu cPanel) a mnoho ďalších funkcií, ktoré nie sú súčasťou nespravovaných plánov..

Plány VPS sú vhodné pre prípady, keď potrebujete viac zdrojov ako to, čo môže zdieľaný hostingový plán ponúknuť, ale ešte nemusíte ísť na veľké zbrane (vyhradený hosting), potrebujete root prístup na server alebo vaše stránky obsahujú údaje, ktoré nie je povolený pri zdieľanom hostení.

Semifinovaný hosting

Semi-dedikovaný hosting nie je tak populárny ako zdieľaný hosting alebo hosting VPS, ale je to dobrá voľba pre tých, ktorí potrebujú o niečo viac zdrojov, ako ponúka typický plán zdieľaného hostenia, ale nie sú ochotní platiť za plán VPS..

S semi-dedikovaným hostingom ste stále v oblasti zdieľaného hostenia, máte však prístup k oveľa väčšiemu množstvu zdrojov, pretože zdroje servera sú distribuované do výrazne menšieho počtu účtov.

Pokiaľ skutočne nepotrebujete ďalší úder ponúkaný spoločnosťou VPS alebo špecializované plány, môžete prejsť na čiastočne špecializovaný hostingový plán, a tak si vychutnať lepší výkon pri nízkych nákladoch.

Dedikované servery

Dedikovaný server je najvýkonnejším plánom, ktorý môže hostiteľský priemysel ponúknuť, ak Svätý grál hostíte. Ako už názov napovedá, vyhradený server je celý server určený výlučne pre vaše stránky. Niet divu, že dedikovaný hosting je tiež najdrahší plán ponúkaný hostingovými spoločnosťami.

Tento typ plánu webhostingu možno budete potrebovať, ak plánujete spúšťať zložité aplikácie, ktoré využívajú veľa zdrojov, ak máte web s vysokou návštevnosťou alebo hľadáte hostenie viacerých stránok, ak plánujete ukladať citlivé obchodné údaje. alebo potrebujete vysoko zabezpečené hostiteľské prostredie na spracovanie veľkého objemu platieb kreditnou kartou.

Rovnako ako v prípade hostenia VPS sa spravovaná / nespravovaná dichotómia vzťahuje aj na dedikované servery, pričom spravované dedikované servery sú drahšie ako ich nespravované náprotivky..

Cloud hosting

Cloud hosting je nový typ hostingu, ktorý sa neobmedzuje iba na zdroje jedného servera, ale využíva silu celej siete serverov pre škálovateľné a flexibilné hostiteľské prostredie, ktoré je schopné udržať krok s meniacim sa hostingom. potrebuje. Redundancia, záťažové servery, bezpečnosť a škálovateľné zdroje sú hlavnými výhodami cloudhostingu.

V hostiteľskom priemysle je zreteľný posun k službám poskytujúcim cloudové hostenie, najmä v oblasti vývoja aplikácií, kde poskytovatelia cloudového hostingu, ako sú Microsoft Azure, AWS a Google Cloud Platform, nastavujú tón pre inovatívne hostingové riešenia s obrovskými počítačovými právomocami.

Cloud hosting je zvlášť vhodný pre podniky, ktoré sa snažia vytvárať komplexné aplikácie na podnikovej úrovni alebo potrebujú platený typ hosťovacej služby, ktorá je škálovateľná na požiadanie. Cloudové hostingové služby poskytujú výkonnú hostingovú infraštruktúru, ktorá minimalizuje zbytočné výdavky a odstraňuje niektoré obmedzenia tradičných paradigiem hosťovania..

Špecializovaný hosting

Hosting WordPress a hosting WooCommerce sú dva príklady hostingových plánov, ktoré sú optimalizované pre zvláštnosti určitých platforiem.

Spravovaný hosting WordPress je obzvlášť populárny medzi vlastníkmi webových stránok, ktorí používajú WordPress ako CMS voľby pre svoje webové stránky alebo blogy. Programy Bluehostingu na optimalizáciu WordPress sú zlatým štandardom pre každého, kto hľadá bezpečné a výkonné hostiteľské prostredie WordPress..

Programy hostenia optimalizované spoločnosťou WooCommerce ponúkajú funkcie potrebné pre osobitnú povahu stránok elektronického obchodu (certifikáty SSL, vyhradená adresa IP, kompatibilita s PCI, brány firewall webových aplikácií, automatické aktualizácie atď.)..

záver

Vaše rozhodnutie zvoliť si jeden z vyššie uvedených plánov hostenia bude ovplyvnené mnohými faktormi vrátane profilu vašej webovej stránky (napr. Blog / web spoločnosti / web eCommerce), zdrojov, ktoré vaša stránka potrebuje na spustenie bez problémov, a ďalších konkrétnych funkcií (napr. cPanel, zálohy, integrácia siete na doručovanie obsahu, rootovský prístup atď.), ktoré vaše stránky potrebujú. Bez ohľadu na to, s akou hostingovou spoločnosťou sa rozhodnete ísť, uistite sa, že poskytujú potrebnú podporu na doplnenie zdrojov vášho plánu, alebo vám uľahčia inováciu, ak to bude potrebné v budúcnosti..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map