DIY webové stránky vs profesionálne vyvinuté webové stránky – ktoré si vybrať pre svoje podnikanie?

diy webové stránky vs profesionálne webové stránky


Ak ste niekedy premýšľali o tom, že máte webovú stránku, najmä ak ste podnikateľ a chcete, aby webová stránka zastupovala vaše podnikanie, určite narazíte na toto dilema: Mali by ste si vytvoriť webovú stránku sami alebo by ste si mali najať profesionálneho vývojára.?

Toto je veľké rozhodnutie a mali by ste to brať vážne. Na jednej strane budete musieť investovať veľa peňazí a času, ak pôjdete s odborníkmi namiesto bezplatných tvorcov webových stránok, ako sú Wix alebo WordPress. Na druhú stranu, dokážete skutočne vytvoriť vlastnú webovú stránku? Dokážete urobiť kvalitnú prácu? Je to ťažká dilema, ktorú však budete musieť skôr alebo neskôr vyriešiť.

Aké sú možnosti?

Prvé veci, na ktoré musíte myslieť, pokiaľ ide o túto dilemu, sú vaše možnosti. V zásade máte štyri možnosti.

 • Tvorcovia drag and drop – Tvorcovia webových stránok, ako sú Wix alebo Weebly, ktoré môžete používať zadarmo, sú vašou prvou možnosťou. Tieto možnosti drag and drop sú najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí nemajú žiadne technologické znalosti ani skúsenosti. Môžu vám pomôcť pri vytváraní vašich webových stránok od základov, ale pri navrhovaní nebudete mať toľko slobody ako pri iných možnostiach..
 • šablóny – Druhou možnosťou je ísť s výkonným systémom na správu obsahu, napríklad WordPress. Tu si môžete vybrať šablóny alebo motívy, na ktorých môžete pracovať, ale všetko si môžete vytvoriť aj sami. Aby ste to dosiahli, musíte mať základné znalosti programovania a kódovania, takže táto voľba nie je vhodná pre všetkých amatérov. Aj keď je to zadarmo, pravdepodobne budete musieť minúť nejaké peniaze na získanie funkcií, ktoré sa vám páčia z prémiových doplnkov, ako aj poplatkov za web hostiteľa, čo je potrebné..
 • Nezávislí návrhári – Ak sa chystáte na prácu s nezávislým dizajnérom alebo webovým vývojárom, znamená to, že ste sa rozhodli najať profesionála. Na voľnej nohe sú lacnejšie ako spoločnosti, sú však aj rizikovejšou možnosťou. Môžete skončiť so zle navrhnutými webovými stránkami alebo s prácou nemusíte byť spokojní z iných dôvodov. V takom prípade sa za uložené peniaze nestojí. Ak však poznáte spoľahlivého nezávislého pracovníka, táto možnosť sa môže vyplatiť a potom by ste mohli chcieť využiť svoje šance.
 • Profesionálne spoločnosti zaoberajúce sa webdizajnom – Táto možnosť vám poskytuje najviac možností a tvorivú slobodu a nevyžaduje vo vašom mene žiadne technické znalosti, ale je to najdrahšia možnosť v tomto zozname. Prenájom firmy zaoberajúcej sa webdizajnom na vytvorenie vášho webu môže stáť kdekoľvek od niekoľkých tisíc dolárov po viac ako 100 000 dolárov, takže pred rozhodnutím sa musíte dôkladne premyslieť.

Aký typ webovej stránky potrebujete?

aký typ webovej stránky potrebujeteTeraz, keď viete, aké možnosti máte, musíte starostlivo premýšľať o tom, čo potrebujete. Veľkosť zamestnania, potrebný čas, požadované zručnosti; To všetko závisí od typu webovej stránky, ktorú chcete vytvoriť. Skôr ako vyberiete možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje, musíte sa rozhodnúť, aký typ webovej stránky chcete vytvoriť.

Pretože existuje veľa typov webových stránok, v tomto článku rozdelíme všetky tieto typy webových stránok do dvoch kategórií – jednoduché a zložité.

Jednoduché webové stránky

Ak máte firmu, ktorá nevyžaduje finančné transakcie alebo pridávanie množstva doplnkov a miniaplikácií alebo iných špeciálnych funkcií, môže byť najlepšou voľbou použitie jednoduchej webovej stránky. V takom prípade ju pravdepodobne budete môcť vytvoriť na svojom vlastné. Brožúra je jedným z najjednoduchších typov webových stránok a slúži predovšetkým na zobrazenie toho, čo robíte, o čom je vaša firma a ponúka kontaktné informácie a ďalšie základné fakty. Tento web vám poskytne prítomnosť na internete a nebude si vyžadovať veľa obsahu. Niektorý text a obrázky urobia trik, možno s občasným videom. Je to najlepší spôsob, ako prezentovať svoje podnikanie, svoje výrobky, svoje ceny a základné kontaktné informácie.

Zložité webové stránky

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, ktorá bude schopná spracovať finančné transakcie, musíte vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu. Toto je komplexná webová stránka a vyžaduje si znalosti kódovania. Budete tiež musieť mať možnosť pridávať a odstraňovať produkty alebo služby, takže musíte mať na svojom webe špeciálne funkcie. Aj s týmto typom webových stránok sa však v niektorých prípadoch dá manipulovať s redakčným systémom alebo s tvorcom webových stránok.

Ďalším príkladom zložitých webových stránok sú webové aplikácie. Sú interaktívne a obsahujú množstvo ďalších funkcií. Ak uvažujete o vytvorení webovej stránky s webovými aplikáciami, mali by ste vážne zvážiť najatie profesionálneho dizajnéra alebo vývojára webových stránok. To by vás mohlo stáť najmenej 10 000 dolárov, ale ak sa chcete ubezpečiť, že vaša webová aplikácia bude fungovať bez škytania, musíte semknúť guľku.

Zvážte rozpočet

tvorba webovej stránky venovanej rozpočtuVytvorenie finančného plánu pre webové stránky vám pomôže určiť, koľko ste ochotní zaplatiť za svoje webové stránky. Váš rozpočet musíte vziať do úvahy, keď premýšľate o domácich majstrov a profesionálne vyvinutých webových stránkach.

V prípade jednoduchých webových stránok, ako napríklad vyššie uvedená webová stránka brožúry, sa cena za rok môže pohybovať od 50 do 5 000 dolárov, v závislosti od toho, či ste sami vytvorili webovú stránku alebo či ste si najali profesionála. Väčšina profesionálnych vývojárov vám bude účtovať okolo 5 000 dolárov za vytvorenie webovej stránky, ktorá bude mať pekný vzhľad a dizajn a bude reagovať na mobilných zariadeniach..

Za zložitejšie webové stránky, napríklad webové stránky elektronického obchodu, budete musieť zaplatiť o niečo viac. Ak ju chcete vytvoriť sami, musíte si zaobstarať balík na tvorbu webových stránok, ktorý obsahuje funkcie elektronického obchodu a ktorý zvyčajne zaberie okolo 300 dolárov ročne z vrecka. Minimum, ktoré budete musieť zaplatiť za webové stránky elektronického obchodu vyvinuté odborníkom, je 7 500 dolárov, ale to je len cena za veľmi základné webové stránky. Ak chcete pridať ďalšie, komplexnejšie funkcie, napríklad správu produktov v reálnom čase alebo kategórie produktov, očakávajte výrazné zvýšenie nákladov.

Ako ste kvalifikovaní??

Odpoveď na túto otázku bude mať najdôležitejší vplyv na vaše rozhodnutie na webových stránkach venovaných dileme a na profesionálne vyvinutých webových stránkach. Myslím, že ak ste programátor, nemáte ani dilemu. Ale pre zvyšok sveta musíme starostlivo zvážiť, ktorá alternatíva bude najlepšie vyhovovať našej úrovni vedomostí a zručností v technologickom svete..

Ak si teda chcete vytvoriť webovú stránku sami, musíte sa rozhodnúť, akú možnosť zvládnete. Ako sme už uviedli, tvorcovia webových stránok, najmä tvorcovia webových stránok drag and drop, sú najpriamejšou a najjednoduchšou možnosťou. Prakticky nemusíte vedieť nič o kódovaní alebo programovaní, aby ste mohli pomocou týchto nástrojov vytvoriť webovú stránku. Samozrejme tu však existujú určité nedostatky. Ide o najobmedzenejšiu možnosť a nebudete mať toľko kreatívnej slobody, ako by ste mali pri iných možnostiach.

Na druhej strane, ak máte nejaké znalosti v oblasti kódovania, ale na vytvorenie webovej stránky od základov nestačí, možno budete chcieť ísť s programom WordPress. V tomto prípade musíte mať základné znalosti HTML a webhostingu, ale stále to nie je ťažké zvládnuť. Druhou stránkou je, že je flexibilnejšia a môžete ju použiť na väčšie prispôsobenie svojich webových stránok. Môžete tiež použiť rozsiahlu komunitu WordPress pre akékoľvek informácie, ktoré vám pomôžu s akýmikoľvek problémami a hľadať najlepšie šablóny, motívy, doplnky a widgety pre váš web..

Teraz, keď sme sa zaoberali niektorými faktormi, ktoré musíte zvážiť pri rozhodovaní o tom, či si chcete vytvoriť svoj web sami alebo si najať profesionálneho webového vývojára, pozrime sa bližšie na všetky výhody a nevýhody oboch možností..

Výhody a nevýhody webových stránok pre domácich majstrov

diy staviteľ webových stránok nevýhody

výhody

Najväčšou a najviditeľnejšou výhodou webových stránok pre domácich majstrov je cena. Myslím, že ak ste mali dosť peňazí alebo ak vývojári webu pracovali zadarmo, prečo by niekto dokonca uvažoval o vytvorení webovej stránky sám, ak sami nie sú sami programátormi. Existuje mnoho nástrojov, ktoré sa nazývajú tvorcovia webových stránok a ktoré vám umožňujú používať metódu drag and drop na vytvorenie webovej stránky bez toho, aby ste do nej museli investovať žiadne peniaze. Poskytujú vám tému a existuje mnoho krásnych, funkčných a zaujímavých tém, ktoré môžete použiť.

Ďalšou výhodou, ktorá vyplýva z webových stránok pre domácich majstrov, je flexibilita. Aj keď je vaša flexibilita obmedzená témou, ktorú vyberiete pri použití nástroja na tvorbu webových stránok, ak máte dostatok znalostí na vytvorenie webovej stránky pomocou programu WordPress, vaše možnosti sú prakticky neobmedzené..

Štúdium nových vecí je ďalšou výhodou, ktorú prináša vytvorenie webovej stránky sami. Ak ste mali základné znalosti HTML, napríklad predtým, ako ste začali vytvárať svoje webové stránky pomocou WordPress, určite ich rozšírite a stanete sa zručnejšími.

nevýhody

Hlavnou nevýhodou webových stránok pre domácich majstrov je skutočnosť, že sú veľmi časovo náročné, najmä ak sa musíte naučiť veci ako kódovanie, webhosting, služby doménových mien atď. Ďalšia chyba z toho vyplýva, a to je skutočnosť, že musíte mať nejaké technické znalosti, ak chcete vytvoriť webovú stránku, ktorá bude vyzerať presne tak, ako ste si ju predstavovali..

Aj keď sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku sami pomocou nástroja na tvorbu webových stránok, s nedostatkom flexibility prichádza ďalší problém – neprofesionálny vzhľad vašej webovej stránky. Toto nemusí byť vždy, ale v mnohých situáciách bude webová stránka vytvorená úplným amatérom vyzerať dobre, amatérsky.

Niektorí bezplatní tvorcovia webových stránok a platformy tiež sťažujú prenos vášho obsahu inému poskytovateľovi, ak sa rozhodnete vykonať zmenu neskôr..

Výhody a nevýhody profesionálne vyvinutých webových stránok

nevýhody profesionálneho rozvoja webových stránok

výhody

Keď sa rozhodnete použiť profesionálneho webového vývojára, ktorý vám pomôže pri vytváraní vašich webových stránok, budete sa učiť spolu s profesionálom a získavať cenné vedomosti a skúsenosti pre vaše budúce úsilie. Budete spolupracovať s odborníkmi, ktorí vám môžu poskytnúť rady v mnohých veciach, ako napríklad ako zvýšiť návštevnosť alebo mieru konverzie, čo je neoceniteľná pomoc, ak ste webové stránky nikdy predtým neviedli..

Taktiež dostanete trvalú podporu a pomoc, keď ju najviac potrebujete. Napríklad budete musieť zavolať osobe, ak sa niečo na webe zlomí, zatiaľ čo vy sa môžete zamerať na dôležitejšie veci svojho podnikania. Váš vývojár vám môže pomôcť vybrať webového hostiteľa a zaregistrovať aj názov vašej domény.

nevýhody

Dobre, spomínali sme to toľkokrát, ale tu to ide znova – náklady. Ak chcete, aby stavba vášho webu zvládla profesionálny vývojár, budete musieť investovať značné množstvo finančných prostriedkov. Cena bude závisieť od zložitosti, veľkosti a prispôsobenia webovej stránky a tieto veci tiež ovplyvnia čas potrebný na dokončenie projektu..

Ďalšou nevýhodou môže byť skutočnosť, že vývojár môže pri vytváraní vašich webových stránok uzamknúť určité funkcie. Napríklad navigácia alebo zmeny štýlov môžu byť uzamknuté a nedostupné, aby k nim mali prístup. Text, obrázky a ďalšie základné prvky budú samozrejme vždy editovateľné vy, ale ak chcete mať úplnú kontrolu nad svojím webom, musíte o ňom hovoriť pred vývojom projektu so svojím vývojárom..

záver

Dúfame, že náš článok vám poskytol dostatok informácií a informácií, aby ste mohli pokračovať a urobiť to najlepšie rozhodnutie pre seba. Či už pôjdete s webom pre domácich majstrov alebo si najmete profesionálneho webového vývojára, je úplne na vás a svoje možnosti musíte starostlivo zvážiť. Ako sme už povedali, pri navrhovaní webovej stránky, typu webovej stránky, ktorú potrebujete, a všetkých ďalších dôležitých vecí musíte zvážiť svoj rozpočet, svoje zručnosti a všetky ďalšie veci, ktoré sú dôležité a ktoré vám môžu pomôcť pri prijímaní správneho rozhodnutia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map