Hlavné dôvody, prečo sa váš web Joomla napadol

joomla-webové stránky-hacknut


Bez ohľadu na to, aký veľký alebo malý môže byť váš web, bez ohľadu na to, aký druh pokročilého zabezpečenia používa, či už ide o malý súkromný blog alebo veľký web s elektronickým obchodom, akákoľvek možná webová stránka na internete môže byť zraniteľná alebo môže byť cieľom hackerov. , Títo hackeri neustále hľadajú zraniteľné webové stránky a ľahkú korisť, aby ukradli súkromné ​​informácie, ukradli webovú stránku alebo ju jednoducho zničili.

Joomla, ako aj WordPress a Drupal sú niektoré z najpopulárnejších a najrešpektovanejších systémov na správu obsahu dostupných na internete. Joomla je mimoriadne jedinečná, pretože má niektoré veľmi populárne a výkonné odlišné funkcie, ktoré iné systémy na správu obsahu nemôžu poskytnúť. Aj keď Joomla obsahuje veľa skvelých funkcií, atribútov a nástrojov, pre webové stránky Joomla existuje veľa bezpečnostných problémov.

V tomto článku sa zameriame na niektoré z najbežnejších dôvodov, prečo váš Joomla! webová stránka bola napadnutá hackermi a tiež sa zmienim o niektorých tipoch a trikoch, ako lepšie chrániť cenné webové stránky a neoceniteľné osobné informácie.

Najčastejšie dôvody, prečo váš Joomla! webová stránka bola napadnutá

1. Phishing

Phishing je bežná metóda hackerstva, ktorá obsahuje e-mail alebo webovú stránku, ktorá je určená na odcudzenie prihlasovacích údajov pre vaše webové stránky. Hackeri zakrývajú a maskujú web alebo e-mail tak, aby vyzerali presne ako platforma, na ktorú sa chcete prihlásiť, a ak si nebudete dávať pozor, ukradnú vaše prihlasovacie údaje..

Najčastejšie vás budú poblázniť a prinútia vás myslieť si, že Joomla! správca vás žiada, aby ste sa bezodkladne prihlásili do svojho účtu. Z tohto dôvodu by ste vždy mali skontrolovať doménu alebo e-mailového odosielateľa skôr, ako sa prihlásite kamkoľvek, alebo poskytnete osobné informácie alebo informácie o kreditnej karte.

2. Slabá bezpečnosť webových stránok

Existuje mnoho rôznych bezpečnostných systémov dostupných na použitie na internete, niektoré sú slabé a poskytujú iba základy zabezpečenia webových stránok, ale existujú aj ďalšie pokročilé a drahšie možnosti zabezpečenia webových stránok, ktoré vám poskytujú veľa nástrojov a možnosti na ochranu váš web s.

Avšak aj najväčšie spoločnosti a webové stránky sa snažia úplne vyhnúť útokom hackerov a im predchádzať napriek tomu, že na zabezpečenie svojich webových stránok míňajú veľa peňazí. Vždy je dobré vybaviť seba a svoje webové stránky aspoň nejakým softvérom na zabezpečenie webových stránok, aby ste predišli niektorým z najbežnejších pokusov o hackerstvo na vašom webe..

3. Zabezpečenie počítača

Ďalším bežným spôsobom, ako preniknúť na vaše webové stránky, je preniknutie vlastného osobného počítača. Bezpečnosť osobného počítača by ste mali brať veľmi vážne, pretože hackeri môžu ukradnúť všetky súbory cookie a uložené informácie pre vaše webové stránky, ako aj všetky prihlasovacie údaje, ktoré ste mohli uložiť vo svojom počítači..

Váš počítač môže byť napadnutý vírusmi, škodlivým softvérom alebo jednoducho napadnutými webovými stránkami alebo akýmkoľvek typom softvérovej aplikácie, ktorá bola napadnutá hackerom. Títo hackeri používajú automatizované roboty na prehľadávanie internetu na adresy IP, ktoré majú slabú bezpečnosť osobného počítača a sú zraniteľné voči útokom hackerov.

Preto by ste mali vždy používať prémiovú antivírusovú softvérovú aplikáciu, ako aj softvér na blokovanie adwaru a škodlivého softvéru. Bežným pravidlom je vykonávať úplné kontroly pevného disku vo vašom osobnom počítači najmenej raz týždenne.

4. Zraniteľné doplnky a aplikácie

Ak používate Joomla, pravdepodobne tiež integrujete mnoho rôznych tém, widgetov, doplnkov a ďalších užitočných nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť funkčnosť vašich webových stránok. A všetky tieto nástroje sú veľmi užitočné a výkonné, môžu však byť zneužité a použité na prienik do vašich webových stránok. Hackeri sa osobitne zameriavajú na nástroje, ako sú doplnky a widgety, ktoré sú veľmi dôležitým faktorom pri návrhu a obsahu webových stránok..

Jednou z vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa chránili seba a svoje webové stránky, je zabezpečiť, aby sa pravidelne aktualizovali všetky doplnky, widgety a nástroje, ktoré začleňujete do svojich webových stránok. Niektorí autori doplnkov a miniaplikácií sa vzdajú svojich nástrojov a prestávajú ich aktualizovať. V takom prípade sú zraniteľní voči útokom hackerov. Zastarané skripty sa môžu tiež použiť na preniknutie na váš web, preto by ste mali odstrániť všetky zastarané skripty na svojom webe..

Mali by ste tiež poznamenať, že spoločnou metódou hackovania je útok na samotný hostiteľský server. Používatelia, ktorí hosťujú svoje webové stránky a ich obsah na zdieľaných serveroch, sú voči takémuto typu útokov obzvlášť zraniteľní. Ak niekto na tomto zdieľanom serveri napadne počítač, sú všetci majitelia webových stránok na tomto konkrétnom serveri hostingu ohrození.

To je dôvod, prečo je rozumné uistiť sa, že váš poskytovateľ webhostingu využíva najlepší a najvýkonnejší softvér na zabezpečenie webových stránok, ktorý je k dispozícii na trhu. Ďalším skvelým tipom je vždy vytvoriť denné alebo týždenné zálohy svojich webových stránok, aby ste ich mohli obnoviť na predchádzajúcu nekompromisnú verziu v prípade, že dôjde k napadnutiu webových stránok..

Ako zistím, či môj Joomla! Webová stránka je napadnutá?

Niektorí hackeri môžu byť pri útokoch veľmi nenápadní, čo umožňuje, aby bol váš web už napadnutý hackermi, ale ešte ho nepoznáte. Tieto typy útokov pomaly unesú vaše webové stránky a naplnia ich odkazmi na sprostredkovanie a reklamami, ktoré ste neschválili. Niekedy môže byť dosť zložité zistiť, či je váš web hacknutý alebo nie.

Niekedy dostanete správu priamo od poskytovateľa webhostingu, do ktorej bol váš web napadnutý. Ale najčastejšie zisťovanie, či je váš web napadnutý hackermi, nebude také jednoduché alebo ľahké. Musíte hľadať jeden z mnohých červených príznakov, ktoré by mohli naznačovať, že váš web je napadnutý alebo napadnutý hackermi.

Jedným z týchto červených príznakov je odstránenie vášho webu alebo stránok z vášho webu z výsledkov vyhľadávania vo vyhľadávaní Google alebo v ktoromkoľvek inom vyhľadávacom nástroji. Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú treba hľadať, je prerušenie alebo odhalenie niektorých chýb, ktoré sa predtým nezobrazili. Toto je často silný náznak, že vaše webové stránky môžu byť napadnuté hackermi.

Svoju webovú stránku by ste mali dôkladne analyzovať aj pomocou niekoľkých analytických nástrojov, ktoré máte k dispozícii. Mali by ste starostlivo analyzovať svoju návštevnosť, aby ste zistili, či je niektorá alebo akákoľvek z vašej prevádzky presmerovaná na neznáme stránky a webové stránky tretích strán. Mali by ste tiež skontrolovať, či v analýze svojich webových stránok nájdete nejaké možné nezrovnalosti, ktoré by sa mohli týkať webových stránok, s ktorými nemáte žiadny kontakt..

Niektorí hackeri začnú neoprávnené a nechcené sťahovanie do vášho počítača alebo prehliadača, keď bude váš web napadnutý. Takže kedykoľvek sa niektorá z vašich stránok pokúsi iniciovať sťahovanie, o ktorom nič neviete, je to veľmi silná známka toho, že váš web môže byť napadnutý hackermi. Medzi ďalšie červené vlajky patrí správa správcov na vašich webových stránkach, ktoré nepoznáte, ako aj to, že sa na vašich webových stránkach zobrazujú nefunkčné obrázky, takže ich vyhľadajte.

Ako chrániť svoj web Joomla?

Najdôležitejšou metódou na zaistenie bezpečnosti vašich webových stránok a obsahu je mať verziu Joomla! systém na správu obsahu plne aktuálny. Vývojári Joomly! neustále zverejňujú a vydávajú aktualizácie pre rámec, v ktorom opravujú chyby a chyby zabezpečenia, ktoré môžu hackeri vyskúšať, aby mohli hacknúť vaše webové stránky. Ak používate veľké množstvo rôznych doplnkov tretích strán, miniaplikácií a ďalších nástrojov, môže byť trochu zdĺhavé udržiavať všetko v poriadku, ale je to nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti vašich webových stránok a osobných údajov a zvuk.

Jeden malý trik, ktorý je dôležitý pre bezpečnosť a ochranu webových stránok, pokiaľ ide o Joomla! založené na webových stránkach nemá poskytovať oprávnenia na zápis každému z vašich súborov PHP v databáze webových stránok. Udržiavanie týchto súborov iba na čítanie zabráni hackerom v ľahkom a rýchlom hackovaní a zneužívaní vašich webových stránok.

Dôležitá je tiež opatrnosť pri delegovaní povolení na každodenné aktivity na vašom webe. Môže sa to zdať veľmi jednoduché a jednoduché, ale pre bezpečnosť a pohodlie vášho webu je veľmi dôležité, aby ste nedali povolenie na vykonanie vo verejných adresároch na webe. Hackeri tak zabránia v nahrávaní a spúšťaní škodlivého softvéru, škodlivého softvéru, skriptov a vírusov na vašich webových stránkach.

Musíte si uvedomiť, že hackeri sa budú snažiť využiť všetky možné triky v knihe, aby získali vaše osobné informácie a prihlasovacie údaje, aby mohli hacknúť a využívať vaše webové stránky. Jedným z trikov, ktoré používajú na dosiahnutie tohto cieľa, je získavanie údajov z tabuľky používateľov na webe. Tomu môžete zabrániť tak, že zmeníte predponu tabuľky používateľov na ľubovoľnú náhodnú predponu.

Nielen, že by ste mali udržiavať všetky svoje rozšírenia a widgety tretích strán, nástroje a doplnky aktuálne, ale nemali by ste zabudnúť odstrániť, odinštalovať a odstrániť všetok zastaraný softvér, ako aj staré prípony a prípadné zvyšné súbory. zo starých zariadení. Je to jednoduchý trik, ale veľa ľudí na to zabudne a svoje webové stránky dostanú do hacku.

Je veľmi dôležité poznamenať, že nekompromisné zabezpečenie hostingu na vašom webe vám môže v dlhodobom horizonte ušetriť tonu peňazí. Ak bude váš web napadnutý hackermi, môže to viesť k krádeži identity alebo krádeži kreditnej karty. Preto je dôležité, aby ste sa ubezpečili, že váš webhostingový balík obsahuje pokročilé nástroje a metódy zabezpečenia webových stránok na ochranu vašich webových stránok pred hackermi, aj keď to znamená zaplatiť zaň niekoľko dolárov..

Moderné metódy hackovania sa neustále menia a vyvíjajú, preto je veľmi dôležité zvoliť poskytovateľa webhostingu, ktorý neustále aktualizuje a vylepšuje svoje nástroje a metódy zabezpečenia svojich webových stránok. Uistenie sa, že váš poskytovateľ webhostingu používa iba najnovšie a priekopnícke technológie, pokiaľ ide o programovacie jazyky a antivírusové databázy, je veľmi dôležité.

Absolútna najdôležitejšia vec, ktorú si musíte uvedomiť, aby ste chránili svoje webové stránky pred hackerstvom, je, že nie ste imúnni. Bohužiaľ, veľa ľudí, najmä tých, ktorí začínajú iba s projektom svojich webových stránok, si iracionálne myslí, že pre hackerov nie sú dôležití.

Hackeri sa budú snažiť zneužívať, hackovať a ukradnúť aj tie najmenšie webové stránky. Dôvodom je, že tieto hacknuté webové stránky používajú na presmerovanie prenosu, zlepšenie poradia svojich webových stránok pri vyhľadávaní v sieti Google tým, že na svoje webové stránky vložia odkazy a pomocou servera odosielajú spamový e-mail..

Vďaka tomu je každý možný cieľ. Nikdy si nemyslite, že nie ste natoľko dôležití, aby ste sa dostali na hack, a nikdy si nemyslite, že ste imúnni a nezraniteľní proti pokusom o hackovanie. Vždy by ste mali mať na pamäti, že predchádzanie hackerom je vždy lepšie ako vyliečenie napadnutých webových stránok. Mnoho ľudí na celom svete čelí nočnej bitke, keď hackeri na svojich webových stránkach odcudzia ich osobné údaje a informácie o kreditných kartách..

záver

Každý vlastník webovej stránky by mal byť informovaný a vzdelávaný o ochrane a zabezpečení svojich webových stránok a osobných počítačov pred pokusmi o prienik. Toto je obzvlášť dôležité pre Joomlu! vlastníci webových stránok, pretože sa zistilo, že tieto systémy na správu obsahu s otvoreným zdrojom sú voči týmto útokom dosť zraniteľné.

Tento článok bol napísaný s cieľom informovať vás o najbežnejších metódach a spôsoboch, akými by sa hackeri mohli pokúsiť zneužiť a uniesť vašu webovú stránku a vaše osobné informácie. Preskúmali sme a analyzovali mnoho rôznych metód, ako chrániť seba a svoju Joomla! z takýchto pokusov o hackovanie.

Realita situácie je taká, že by ste nikdy neboli úplne bezpeční a imúnni voči hackerom, phishingom a podvodníkom. To však neznamená, že by ste sa nemali pokúšať robiť všetko, čo je v našich silách, aby ste zabránili Joomle! webové stránky pred hackermi.

Aby som to zhrnul, majte svoje aplikácie, doplnky, widgety a rozšírenia od tretích strán úplne aktualizované a tiež nechajte svoj Joomla! Plne aktuálna verzia a uistite sa, že váš poskytovateľ webhostingu vám nielen poskytuje prístup k najlepšiemu a najpokročilejšiemu antivírusovému softvéru dostupnému na trhu, ale neustále a pravidelne aktualizuje aj svoje bezpečnostné metódy. Sme presvedčení, že ak budete postupovať podľa týchto krokov, tipov a trikov, ktoré sme vám poskytli v tomto článku, váš Joomla! webové stránky budú oveľa bezpečnejšie ako predtým.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map