Je blogovanie skutočne mŕtve? Čo by ste mali namiesto toho robiť?

blogovanie je mŕtve


Prežívateľnosť blogov je tak často spochybňovaná. „Koniec blogovania“ alebo „blogovanie je mŕtva“ sú termíny, ktoré v posledných rokoch obklopujú povolanie blogov. Ale blogovanie skutočne umiera a rok 2018 konečne dá blogovaniu bozk smrti?

prvý blog bol vytvorený v roku 1994 a odvtedy je blogovanie jednou z hlavných častí online obsahu. Dnešné blogy a blogeri sa však od blogov z minulých rokov veľmi líšia. Pre začiatočníkov je dnes konkurencia v blogosfére omnoho silnejšia ako predtým.

Platformy ako WordPress, Tumblr, Reddit alebo Squarespace sprístupnili blogovanie pre každého a umožnili vznik stoviek miliónov blogov pokrývajúcich všetky druhy záujmov a profesií..

Takže odkiaľ pochádza strach z mŕtvych blogov?

Fatalisti to radi vysvetľujú tým, že poukazujú na skutočnosť, že iný digitálny obsah – napríklad videoobsah – priťahuje väčšie a väčšie davy na úkor textového obsahu. Pri vyhľadávaní výrazov „blog“ a „blogovanie“ sa v posledných rokoch výrazným poklesom objaví aj vyhľadávanie v službe Google Trend..

Ale tu je nová myšlienka: Čo keď blogovanie neumiera, ale – ako vo všetkom – sa jednoducho mení?

Na čo slúži blogovanie?

Ak iba začínate s blogovaním alebo ste profesionálnym blogerom, všetko toto rozprávanie o blížiacom sa doom vznášajúcom sa nad blogovaním vás môže znechutiť, ale sme tu, aby sme vás ubezpečili, že dobré blogovanie nepovedie ku katastrofe v dohľadnej dobe.

Google vyhľadáva výrazy „blog“ alebo „blogovanie“ v posledných rokoch skutočne poklesol, ale pýta sa, či je to spôsobené väčšinou preto, že tento výraz sa už stal všeobecne známym a rozšíreným pojmom a hľadá „čo je blog “alebo„ význam blogu “sa stali zbytočnými, a preto klesol počet vyhľadávaní. Na druhej strane, hľadanie výrazov ako „ako začať blog“, „najlepšie blogovacie platformy“ alebo „bezplatné blogovacie platformy“ určite zaznamenalo nárast.

Takže, ak sa blogovanie jednoducho mení, čo sa v ňom líši a čo by ste mali urobiť, aby ste sa držali krok s týmito zmenami?

Roll With The Times

V priemysle blogov budú vždy nové trendy, z ktorých niektoré budú slabnúť, zatiaľ čo iné sa budú držať rovnako ako s čímkoľvek iným.

Ako blogger budete musieť zistiť, ktoré trendy môžete využiť na zvýšenie svojej čitateľskej základne alebo zákazníckej základne, ale postupujte opatrne a nevykonávajte žiadne zásadné zmeny, kým nebudete presvedčený, že tieto trendy pre vás fungujú alebo sú tu zostať. Je známe, že zlyhávajú aj veľké značky: Zatiaľ čo platforma sociálnych médií Facebook prudko stúpala, Google+ prepadla.

Aby ste sa vyhli streľbe na nohy, urobte si prieskum o tom, ako čitatelia konzumujú obsah, a upravte svoju stratégiu blogov tak, aby pracovala pre vašich čitateľov..

Klepnite na Do multivesmíru obsahu

Aj keď bol text pred 20 rokmi jediný obsah, ktorý by ste mohli pobaviť svojich čitateľov, dnešná realita je taká, že obsah nadobúda mnoho podôb – videá, infografiky, gify, podcasty, elektronické knihy atď. YouTube je jedným z uprednostňovaných kanálov na poskytovanie týchto videí.

To však neznamená, že textový obsah je hotový a preč. Články sú stále veľmi dôležité pre to, aby priniesli hodnotu vašim čitateľom a aby sa dobre umiestnili vo vyhľadávačoch. Iba články a príspevky by sa mali diverzifikovať aj na iné typy obsahu.

Nemusíte sa báť zapojiť sa do multivesmíru obsahu, aby ste si dali na blog blog s rôznymi typmi obsahu dodávanými na rôznych kanáloch.

Keď už hovoríme o kanáloch na doručovanie obsahu, váš blog by nemal byť jediným kanálom, kde vaši čitatelia môžu konzumovať váš obsah. Okrem prístupu k videoobsahu a službe YouTube by ste mali spustiť aj e-mailové zoznamy a informačné bulletiny. E-mail je stále silná a stabilná platforma na komunikáciu s vašimi čitateľmi a na poskytovanie osobného obsahu.

Uistite sa, že venujete čas rozširovaniu svojich e-mailových zoznamov a zvyšujete mieru otvárania e-mailov pomocou nástrojov, ktoré sledujú kritériá e-mailového marketingu, ako sú miery otvárania e-mailov, miery kliknutí, mäkké odchody, tvrdé odchody, odhlásení atď. Tieto parametre vám môžu pomôcť lepšie navrhnúť vaše e-mailové adresy. e-maily a vykonať potrebné úpravy.

Staňte sa guru sociálnych médií

Sociálne médiá sa to páči alebo nie. Platformy ako Facebook, Reddit, Instagram, Twitter, Tumblr alebo Pinterest sú virtuálnymi miestami stretnutí miliárd ľudí na celom svete. Podľa štatistov, Očakáva sa, že sila sociálnych sietí sa do roku 2020 zvýši a dosiahne 2,96 miliardy používateľov na celom svete. Podľa rovnakých odhadov strávia globálni internauti v sociálnych sieťach v priemere 109 minút denne..

Ak ešte nie ste na platformách sociálnych médií, odporúčame vám prispôsobiť sa rôznym kanálom sociálnych médií, ktoré pracujú pre vaše miesto, a vyvinúť stratégiu sociálnych médií, ktorá môže priviesť do vášho blogu viac zákazníkov alebo čitateľov..

Platformy sociálnych médií môžu pomôcť zvýšiť povedomie o značke a interakciu so zákazníkmi a spätnú väzbu o svojom obsahu môžete získať v reálnom čase meraním hodnotení Páči sa mi, zdieľaní, komentárov a ďalších parametrov.

Pripravte sa na mobil

Mobilné vyhľadávanie sa stalo vyhľadávaným vyhľadávacím nástrojom. Stále viac ľudí konzumuje obsah na mobile a nakupuje online na svojich telefónoch. Spoločnosť Google si všimla tohto prechodu do sveta mobilných telefónov a v roku 2017 oznámila svoju prvú indexáciu v mobilných zariadeniach.

Ak váš blog nemá responzívny dizajn a na mobilných telefónoch sa nehrá dobre, môžete si všimnúť, že hodnotenie vyhľadávacieho nástroja klesá a miera opustenia sa zvyšuje.

Ak máte blog, ktorý vyzerá dobre v mobile, zaistíte, aby vám nepremeškali návštevnosť prichádzajúcu z mobilných vyhľadávaní.

Záverečné myšlienky

Ak vidíte pokles v rebríčku alebo pokles interakcie, konverzií, predaja alebo predplatiteľov, neznamená to, že blogovanie ako priemysel umiera a že by ste mali vyskočiť z lode. Znamená to jednoducho, že blogovanie, ako viete, už nemusí fungovať tak dobre, ako to bolo, a je čas, aby ste zmenili typ obsahu, ktorý ste uviedli, spôsob, akým blog zverejňujete na trhu, a spôsob, akým sa spájate s publikom..

Analyzovanie nových trendov vo vašom výklenku, experimentovanie so spôsobmi, ako opätovne zapojiť svoje existujúce publikum, rozvetvenie na platformách sociálnych médií a diverzifikácia vášho obsahu, je niekoľko spôsobov, ako môžete „resuscitovať“ blog, ktorý môže blednúť..

Blogovanie nie je mŕtva!

V priebehu rokov prešlo blogovanie mnohými zmenami. Musíte sa prispôsobiť týmto zmenám a zabezpečiť, aby blogovanie fungovalo za vás. Začnite svoj blog na hostingu InMotion – vrátane bezplatnej domény.

Začnite svoj blog »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map