Je Joomla CMS dobrou voľbou pre vytvorenie webovej stránky?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Je Joomla CMS dobrou voľbou pre vytvorenie webovej stránky?
0 9 мин.

prečo zvoliť joomla pre tvorbu webových stránok


Joomla je platforma s otvoreným zdrojovým kódom naprogramovaná v roku 2005 v programovacom jazyku PHP, ktorý zvyčajne používa MySQL alebo PostgreSQL podobné WordPress. Je druhým najpopulárnejším systémom na správu obsahu z Internetu po WP, ktorý dokáže spravovať obsah webovej stránky, či už blogu, prezentácia jedného alebo iného typu.

Existuje najmenej 7 dôvodov, prečo ste si vybrali Joomla pre svoje webové stránky, a to sú tieto: nízke ceny, úspora času, nie sú potrebné žiadne alebo potrebné znalosti programovania, vysoká kompatibilita, jednoduché použitie, podpora špičkovej organizácie a výkonný nástroj na vytváranie menu.

Vytvorte si web zadarmo alebo za nízku cenu

Spočiatku každý chce vedieť, koľko stojí vytvorenie webovej stránky, no Joomla je úplne zadarmo, väčšina šablón a rozšírení je tiež bezplatná a môžete si vybrať, ktorá z nich sa má nainštalovať v závislosti od vašich prianí a potrieb, ale sú tu aj určité príplatky šablón a rozšírení s cenami začínajúcimi od 50 USD v porovnaní s dizajnom vytvoreným od začiatku, ktorý stojí medzi 1 000 a 2 500 USD.

Joomla ponúka možnosť vytvárať, upravovať a mazať svoj vlastný obsah bez toho, aby na to najal niekoho iného, ​​a tiež nemusíte najímať webdizajnéra a webového programátora, aby ste Joomla nainštalovali na váš server alebo vytvorili webovú stránku..

Začíname rýchlo a šetrí čas

Pomocou tohto systému na správu obsahu si môžete vytvoriť svoj web presne tak, ako chcete, bez toho, aby ste pri telefóne hovorili so zamestnancom, ktorý musí porozumieť tomu, čo chcete, a potom urobiť to, čo chcete, a bez toho, aby ste sa zaplietli do programovania. jazyky alebo iné technické IT.

S pár kliknutí a maximálne 10 minút, môžete nainštalovať Joomla spolu s jeho databázou sám, a s ďalšími niekoľkými kliknutiami si môžete vybrať svoju obľúbenú šablónu a rozšírenia trvať viac alebo menej ako ďalších 10 minút v závislosti na tom, ako ste sa rozhodli, pokiaľ ide o funkcie a dizajn stránky.

Nedostatok potrebných znalostí programovania

S Joomlou nepotrebujete žiadne znalosti programovania, pretože stačí ísť na oficiálnu webovú stránku https://www.joomla.org/, stiahnite si Joomla alebo jeho najnovšiu verziu Joomla 3, rozbaľte stiahnutý archív a nahrajte nový priečinok cez FTP pomocou klienta protokolu prenosu súborov, ako je Winscp, FireFTP alebo Filezilla, a nakoniec si jednoducho vytvorte databázu z hostiteľa Cpanel a uložte meno , užívateľské meno a heslo do konfiguračného súboru Joomla.

Existuje dokonca jednoduchšia metóda, v ktorej môžete Joomla nainštalovať bez sťahovania, bez manuálneho vytvorenia databázy alebo nahrania Joomly do FTP pomocou skriptu automatického inštalačného skriptu Cpanel a Fantastico, ktorý dokáže za 2 minúty a 5 kliknutí nainštalovať ľubovoľnú populárnu platformu a skript, ktorý váš hostiteľ sprístupní, je k dispozícii aj Joomla.

Joomla je vysoko kompatibilný

Joomla je kompatibilný s Apache 2+, Nginx 1.1 a Microsoft IIS 7 servery a všetky verzie PHP novšie ako 5.3.10, podporujúce nasledujúce databázy: MySQL s podporou InnoDB 5.1+, SQL Server 10.50.1600.1+, Oracle a PostgreSQL 8.3.18+.

Joomla sa dá použiť na vytváranie firemných webových stránok, portálov, podnikových intranetov a extra sietí, elektronického obchodu, online rezervácií, online časopisov, publikácií alebo novín, vládnych aplikácií, komunitných portálov, neziskových a organizačných webových stránok, malých firiem webové stránky, webové stránky škôl alebo cirkví a osobné alebo rodinné domovské stránky.

Návštevníci majú prístup na webovú stránku Joomla odkiaľkoľvek a kedykoľvek az ľubovoľného operačného systému, ako je Linux, Windows, Mac a z akéhokoľvek internetového prehľadávača ako Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera, ak neexistujú obmedzenia zo strany servera, takže návštevník môžete bez problémov prechádzať webom.

Joomla sa ľahko používa

Joomla je veľmi intuitívna a má veľmi užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré má na hlavnom paneli menu umiestnené v hlavičke s nasledujúcimi tlačidlami: Systém, Používatelia, Ponuky, Obsah, Komponenty, Rozšírenia a Pomocník, pričom všetky majú svoje vlastné špecifické podkategórie. , Je preto veľmi ľahké spravovať používateľov webových stránok, ktorí idú na Používateľov, kde ich môžete pridať, upraviť alebo odstrániť, ponuky z ponuky Ponuky, stránky z tlačidla Obsah, rozšírenie z možnosti Rozšírenia a tak ďalej. Tlačidlo Pomoc vás presmeruje na stránku s príručkami a ďalšími užitočnými zdrojmi pre Joomla.

S Joomlou môžete písať text rovnakým spôsobom, aký píšete v programe Microsoft Word, alebo tabuľky v programe Microsoft Excel, môžete si vybrať svoj obľúbený dizajn, ako keby ste si vybrali nábytok pre svoj vlastný dom, a môžete si zvoliť rozšírenia, ako si vyberiete, kam ísť na dovolenku , Joomla môže pomocou webových stránok vytvoriť aj teenager alebo staršia osoba.

Joomla je viacjazyčný, má jednoduché upgrady, integrovaný systém pomoci, správcu médií, správu bannerov, správu kontaktov, vylepšené vyhľadávanie, správu obsahu, možnosti označovania, vnorenú kategorizáciu, úpravy v čele, verziu obsahu, menu manager a je dobre podporovaný väčšinou hostingových spoločností, weboví programátori, návštevníci a komunita.

Vrchná organizácia backendu

Aj keď má WordPress komplexný a dobre rozvinutý back-end, kde môžete vytvárať články a stránky, Joomla má ešte lepší backend, kde si môžete zvoliť plugin pre konkrétnu stránku s vynikajúcou back-end organizáciou. S pomocou svojho dashboardu môžete v Joomle kategorizovať články podľa kategórie, ľahko vytvoriť nové menu a jednoducho si vybrať určitú stránku, na ktorej chcete, aby sa váš obsah zobrazoval bez problémov a bez písania zdrojového kódu..

Rovnakým spôsobom si môžete ľahko vybrať šablóny a rozšírenia, ako ste vybrali článok, pričom všetky sú dobre usporiadané podľa rôznych filtrov, rôznych vzorov a funkcií. Joomla má menej zložitý dashboard ako Drupal, zložitejší ako WordPress a je lepšie organizovaný ako obidva.

Joomla ponúka prostredníctvom backendu možnosť vytvoriť komunitnú platformu so silnými funkciami sociálnych sietí, zatiaľ čo WordPress ponúka možnosť vytvoriť blog, a ak chcete viac, musíte si nainštalovať ďalšie pluginy.

Výkonný nástroj na vytváranie ponúk

Joomla je najznámejší, pretože má veľmi ľahko použiteľné menu bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek programovacie zručnosti, v ktorých môžete vytvárať rôznymi spôsobmi špeciálne ponuky oveľa lepšie ako ponuky z WordPress, kde stačí napísať tlačidlá a zvoliť, kam sa majú ponuky umiestniť..

S výkonným a ľahkým nástrojom na vytváranie menu môže Joomla vytvárať hierarchické ponuky pozostávajúce z rôznych položiek ponuky, ktoré sa interne a externe zobrazujú na rôznych miestach a tiež výber umiestnenia ponuky a ďalších funkcií..

Joomla CMS je veľmi dobrá voľba pre internetový marketing a vytváranie webových stránok, najmä pre skúsených používateľov, ktorí vedia, čo chcú a tiež poznajú plný potenciál tejto webovej platformy..

Zhrnutie – Je Joomla dobrá voľba?

Jeho popularita dokazuje, že Joomla je dobrou voľbou pre vytváranie webových stránok: v roku 2014 sa sťahuje viac ako 50 miliónov krát a napája sa viac ako 3% všetkých webových stránok online. Ak chcete mať úspešnú webovú stránku Joomla, budete tiež potrebovať spoľahlivý hostingový servis. , Odporúčame vám InMotion Hosting pre vaše projekty Joomla, pretože poskytujú spoľahlivé a Joomla optimalizované hostingové služby, vyškolenú podporu pre riešenie problémov súvisiacich s Joomla a mnoho ďalších funkcií podporených 90-dennou zárukou vrátenia peňazí..

Získajte spoľahlivý hosting pre svoju webovú stránku Joomla

Získajte spoľahlivé a vysokovýkonné hostingové služby pre svoju webovú stránku Joomla od spoločnosti InMotion Hosting. Táto spoločnosť ponúka Joomla optimalizovaný hosting za veľmi dobrú cenu.

Začni teraz! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector