Je web hosting zadarmo pre firmy?

01.06.2020
Články a ďalšie… 'Je web hosting zadarmo pre firmy?
0 6 мин.

je bezplatný hosting vhodný pre obchodné webové stránky


Vývoj webových stránok môže byť obrovským nákladom pre akékoľvek podnikanie. Z tohto dôvodu sa mnoho majiteľov malých podnikov rozhodlo vytvoriť si vlastnú webovú stránku pomocou nástroja na tvorbu webových stránok alebo systému na správu obsahu, ako je WordPress, aby sa ušetrili náklady na webový dizajn a vývoj. Okrem nákladov na vytvorenie webovej stránky existujú aj ďalšie výdavky, ako sú doménové meno a webhosting, ktoré predstavujú zlomok nákladov na skutočný vývoj webových stránok. Napríklad doména .com stojí približne 10 dolárov ročne a profesionálny hostingový účet stojí približne 5 dolárov mesačne, platí sa vopred za rok. Existuje však veľa vlastníkov stránok, ktorí lacno hostia a rozhodnú sa získať bezplatný hosting, v nádeji, že sa dokážu obísť len zakúpením domény. Znie to skvele, môžete ušetriť veľa peňazí, ale za akú cenu? V tomto článku vám ukážem niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali vyhnúť používaniu bezplatného webhostingu pre svoju webovú stránku svojej firmy.

Prečo by ste si nemali zvoliť bezplatného hostiteľa?

Najprv by ste si mali uvedomiť, že prevádzka webového servera stojí viac ako 100 dolárov mesačne. Prečo by niekto dal túto službu zadarmo? Spoločnosti, ktoré ponúkajú službu zadarmo, majú veľa výhod, avšak používateľ z toho môže veľa trpieť. Poskytovatelia bezplatného hostingu sa snažia prilákať čo najviac webmasterov, aby mohli využívať svoje bezplatné služby a prípadne upgradovali na platené predplatné. Je to dobrá marketingová stratégia, nie vždy sa však vypláca.

Hlavné bezpečnostné problémy bezplatného hostenia

Vzhľadom k tomu, servery sú veľmi drahé na prenájom a údržbu, poskytovateľ hostingu, ktorý poskytuje bezplatné plány na hadicu, venujte menšiu pozornosť bezpečnosti bezplatných účtov, pretože tie nevytvárajú príjem, namiesto toho je to len strata peňazí. Z dôvodu nízkej úrovne zabezpečenia servera sa stáva veľmi často, že hackeri napadnú server, odstránia webovú stránku a nakoniec odcudzia totožnosť používateľov..

Obmedzenia bezplatného webhostingu

Ak vám poskytovateľ umožňuje pridať doplnok k vašej doméne, pravdepodobne ste našli veľmi dobrého hostiteľa zadarmo, pretože väčšina z nich umožňuje iba používanie subdomén. Webový priestor a šírka pásma sú drastické. Vylúčiť možno aj veľa typov súborov, takže ak plánujete vytvoriť webovú stránku php pomocou kontaktného formulára alebo nahrať nejaké obrázky, pravdepodobne to nebudete môcť urobiť na bezplatnom hostiteľskom účte..

Hostitelia zadarmo prichádzajú so zlou službou a podporou

V dôsledku vysokého počtu používateľských účtov hostených na rovnakom serveri to bude mať za následok pomalé načítanie webových stránok a slabý výkon. Ako by ste očakávali, že v špičke nebudete mať prístup na svoj web? V prípade bezplatného hostingu je podpora veľmi neprofesionálna alebo neexistujúca, takže problém môžete vyriešiť sami, čo by mohol urobiť len systémový administrátor..

Nútená reklama na hostingových účtoch zadarmo

Najbežnejšou praxou poskytovateľov bezplatného hostingu je vynútiť reklamu na webových stránkach používateľa. Tieto reklamy sa nedajú zbaviť, pokiaľ neprechádzate na platenú verziu. Nesúvisiace bannery môžu mať za následok prevádzku webových stránok a obchodné straty a sú tiež znakom neprofesionality. Okrem toho môže poškodiť aj hodnotenie vyhľadávacích nástrojov.

Strata webových stránok a účtu

Ak vyššie uvedené problémy nie sú dôvodom na to, aby ste sa vyhli bezplatnému hosťovaniu, pravdepodobne prídete o upozornenie na stratu svojich webových stránok. Áno, je možné, že spoločnosť prestane poskytovať bezplatné služby bez predchádzajúceho upozornenia. V takom prípade nie je možné obnoviť súbory na vašom webe. Možno ste mali zálohu, ale bude trvať nejaký čas, kým nezískate nového poskytovateľa hostingu a nenastavíte svoju stránku znova.

Alternatíva k bezplatnému hosťovaniu

Vždy hovorím, že web hosting je základom úspešnej webovej stránky. Ak sa rozhodnete pre dobrý a spoľahlivý hostingový servis, môžete sa sústrediť na budovanie svojho online obchodu a nebojte sa o technické veci, ktoré stoja za webhostingom. Ak vám záleží na vašom podnikaní a chcete byť úspešní, nemali by ste sa na webhostingu mýliť. Vyberte si lacný platený hosting namiesto toho, aby ste dostali bezplatný. Spojte sa s priateľom a zdieľajte náklady na hosting, ak je to možné, ale nespoliehajte sa na bezplatného hostiteľa. Napríklad môžete získať neobmedzený hosting iba za 2 doláre mesačne na serveri iPage.com; budete musieť platiť vopred najmenej 12 mesiacov, ale na oplátku získate profesionálnu podporu, skvelý výkon, schopnosť hostiť akýkoľvek typ webovej stránky, vrátane tvorcu webových stránok a bezplatnú doménu..

Takže ak máte vážne problémy so svojím webom a chcete nadviazať silnú online prítomnosť pre svoje podnikanie, choďte s plateným webhostingovým plánom. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector