Kedy by ste nemali používať WordPress pre svoj web?

kedy nepoužívajte wordpress pre vaše stránky


Aj keď je WordPress najobľúbenejší systém na správu obsahu z internetu a má veľa výhod, má aj niektoré nevýhody, ktoré vás môžu nútiť zamyslieť sa dvakrát, ak ich chcete použiť pre svoje webové stránky alebo nie..

Každý CMS má vydané určité vylepšenia, aktualizácie a aktualizácie v čase, ktorý rieši staršie chyby a prichádza s viacerými novými a rôznymi funkciami, ale niektoré chyby zostávajú nevyriešené naozaj dlhú dobu alebo nikdy nie sú opravené..

Existuje ich niekoľko Chyby WordPress a nevýhody, ktoré musíte vziať do úvahy, keď chcete vytvoriť webovú stránku s touto platformou: preklad, zabezpečenie, zlé programovanie, podpora, zlá predvolená konfigurácia, zdrojový kód, prispôsobenie, aktualizácie a zdroje..

preklad

Jedným z najväčších problémov programu WordPress sú dobrovoľníci, ich je veľa a väčšina z nich nemá vhodné zručnosti pre určité oblasti odbornosti, napríklad preklady. Ktokoľvek môže byť dobrovoľníkom, potrebujete len účet WordPress a môžete začať prekladať z angličtiny do rôznych jazykov bez akýchkoľvek obmedzení.

Videl som používateľov, ktorí prekladali z angličtiny do cudzích jazykov v nízkej kvalite, vďaka čomu sa ľahko použiteľný informačný panel mení na nezmyselnú administratívnu oblasť.

V niektorých verziách WordPress, najmä v najnovšej, sú preklady neúplné. Aktualizáciou systému môžete skončiť s tým, že vaše webové stránky budú v angličtine aj v inom jazyku, ktorý ste používali predtým.

Ak teda potrebujete vytvoriť webovú stránku pre klienta, ktorý nerozumie anglicky, radšej urobíte preklad a pomôžte komunite pri práci, alebo si vyberiete inú metódu na vytvorenie webovej stránky..

Problémy s bezpečnosťou

Bezpečnosť je hlavným problémom webových stránok WordPress. obzvlášť útok hrubou silou je jednou z hlavných obáv. Hovoríme o BFA, keď sa niekto pokúsi získať prístup na informačný panel vášho webu WordPress alebo vášho FTP účtu vyskúšaním rôznych užívateľských mien s rôznymi kombináciami hesiel. Ak vyberiete silné heslo a zmeníte predvolené používateľské meno správcu, môžete znížiť šancu na hackovanie, ale neexistuje žiadna záruka, že vždy vyhráte.

Ďalšou veľkou bezpečnostnou dierou sú témy a doplnky tretích strán, ktoré vytvárajú spoločnosti profesionálneho rozvoja, ako aj jednotlivci alebo dokonca hackeri. Tieto súbory sú overené, ale vývojári niekedy môžu skryť kód pre rybolov, ktorý upúta pozornosť overovateľa.

Tieto bezpečnostné problémy nie je možné vyriešiť iba pomocou aktualizácií. Musia venovať väčšiu pozornosť témam a doplnkom, ktoré sa aktualizujú, a overiť používateľov, ktorí to robia. Zamestnávanie vysoko kvalifikovaných programátorov a odborníka na WordPress na kontrolu kódu by mohlo byť ďalším riešením, ale ako som už povedal, vždy bude niekde otvor..

Zlé programovanie

Aj keď jadro WordPress je vyvinuté profesionálnou spoločnosťou pre vývoj webových aplikácií Automatic Inc, ktorá venuje veľkú pozornosť detailom, väčšinu doplnkov a tém tretích strán tvoria nekvalifikované osoby..

Neoptimalizovaný kód môže nielen spomaliť vaše stránky alebo spôsobiť chyby, ale môže byť tiež zadnou časťou hackera, ktorý sa dostane na vaše stránky..

Nedostatok podpory

Aj keď je komunita veľmi aktívna a nájdete odpovede na väčšinu svojich otázok, existujú prípady, keď musíte veci zistiť sami. oficiálna podpora WordPress je zastúpená dobrovoľníkmi, vývojármi doplnkov a tém, asistentmi WP alebo ľuďmi z celého sveta.

Pri kúpe komerčnej témy alebo doplnku získate úroveň podpory od spoločnosti, ktorá vám ju predala, ale na konci dňa môžete mať stále nezodpovedané otázky. Môžete si tiež kúpiť podporu WordPress od rôznych spoločností alebo si kúpiť sprievodcov, aby ste sa naučili tento systém, ale nie sú lacní.

Predvolená konfigurácia

Predvolená konfigurácia programu WordPress si vyžaduje určité úpravy zo strany používateľa. V podstate, keď inštalujete WordPress na svoje stránky, budete musieť vykonať určité úpravy.

Napríklad budete musieť aktivovať SEF URL adresy pre lepšie SEO, aby vyhľadávacie nástroje ako Google mohli ľahšie nájsť vaše stránky a obsah. Vizuálny editor môže tiež spôsobiť problémy pre nováčikov, pretože v predvolenom nastavení sú skryté niektoré dôležité funkcie, ktoré musí používateľ zistiť.

Zdrojový kód

Aj keď je WordPress často aktualizovaný, v jadre stále existujú časti, v ktorých sa pre globálne premenné, funkcie a triedy používajú staré techniky PHP. Pomenovanie niektorých funkcií je mätúce a niekedy sa stáva frustrujúcim.

WordPress vytvára nadúvaný kód pomocou svojho vizuálneho editora WYSIWYG a môžete to ľahko vidieť, keď napíšete článok do editora a potom prepnete do editora HTML, kde uvidíte zdrojový kód..

Niektoré bezplatné témy a doplnky obsahujú skryté kódy a odkazy na podozrivé webové stránky. Pri odstraňovaní týchto kódov téma a celý web prestanú fungovať. V niektorých prípadoch môže byť ovplyvnený aj informačný panel, čo vám zakáže možnosť zmeniť tému alebo upraviť svoje stránky podľa potreby.

prispôsobenie

Prispôsobenie témy alebo doplnku WordPress si vyžaduje dobrú znalosť PHP, HTML, CSS a JavaScript. Musíte tiež pochopiť samotný rámec WordPress, aby ste mohli upravovať súbory a funkcie tak, aby archivovali požadované výsledky.

Dotazy SQL sa dajú tiež ťažko prispôsobiť, pretože potrebujete znalosti MySQL a PHP alebo si musíte najať webového programátora, aby sa vaše webové stránky vytvorili v WordPress, takže je lepšie urobiť jeden od nuly bez použitia akéhokoľvek CMS.

aktualizácie

Aj keď je jadro zvyčajne aktualizované raz mesačne, niektoré doplnky môžu mať denné aktualizácie. Aktualizácia doplnkov alebo motívov každý deň môže byť frustrujúca. Nemusíte to robiť, ale odporúča sa.

Ak ste však už upravili tému alebo doplnky, ktoré používate, dajte si pozor, pretože aktualizácia prepíše všetky vaše upravené súbory. Nevytvorí zálohu ani kópiu súborov, ktoré ste upravili, takže prídete o svoje zmeny. V tejto situácii budete musieť žiť s neustálym upovedomením o aktualizácii.

Zdroje servera

Pretože základné rozšírenia WordPress a tretích strán obsahujú vysoký počet funkcií PHP a dotazy SQL, webové stránky vytvorené pomocou tohto CSM budú vyžadovať väčšie serverové prostriedky..

Existujú problémy týkajúce sa využitia procesora a zdá sa, že nikto nevie riešenie alebo dokonca neidentifikuje zdroj problému. Ak si kúpite spravovaný hosting WordPress, niektoré doplnky, ktoré sú veľkým spotrebiteľom zdrojov, sú zakázané. Nebudete teda môcť nainštalovať potrebné doplnky na svoje stránky, pretože to váš poskytovateľ hostingu nepovolí.

záver

Teraz, keď som vymenoval toľko nevýhod WordPress, možno si myslíte, že je to zlý CMS. Faktom je, že je to najlepší redakčný systém v okolí a napája viac ako 75 miliónov webových stránok po celom svete. Vždy odporúčam WordPress na vytváranie webových stránok, aj keď má nejaké problémy, pretože je veľmi jednoduchý na používanie a je zadarmo.

Stále však existujú prípady, keď by ste pre svoj projekt nemali používať WordPress: ak si chcete vytvoriť jednoduchý web, ktorý nemusí byť aktualizovaný. V takom prípade môžete web vytvoriť v obyčajnom jazyku HTML a CSS. WordPress by ste nemali používať na citlivé projekty, ktoré si vyžadujú vysokú bezpečnosť. Ak si nemôžete dovoliť spoľahlivého hostiteľa webu, nemali by ste ho používať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map