Kompletný sprievodca Softaculous – jednoduchá inštalácia obľúbených skriptov

kompletný sprievodca softaculous auto installer


Softaculous je komerčný skript používaný prostredníctvom programu cPanel, ktorý inštaluje automatické skripty, správu obsahu a ďalšie užitočné nástroje pre váš web pomocou databázy a webového priestoru. Softaculous môžete vidieť buď na karte Inštalátor Softaculous Apps alebo na karte Software a je tiež prístupný cez Plesk, H-Sphere, DirectAdmin a InterWorx, zatiaľ môže nainštalovať rôzne známe CMS ako WordPress, Joomla, PrestaShop, phpBB, SMF, WHMCS, Magento a oveľa viac.

Ďalším podobným softvérom, ako je Softaculous, sú Installatron a Fantastico, ktoré automaticky inštalujú takmer rovnaké skripty a CMS, ale Softaculous je najobľúbenejší s viac ako 380 nástrojmi a miliónmi používateľov. Softaculous má tiež bezplatnú verziu, ktorá obsahuje 55 skriptov, ako napríklad Open Blog, Serendipity, Dotclear, Zikula, Geeklog, SMF, PrestaShop, Moodle 2.6 a ďalšie nástroje..

Porovnanie medzi spoločnosťami Softaculous, Fantastico a Installatron

Softaculous má 387 skriptov, ktoré majú k dispozícii hodnotenie, používateľské recenzie a ukážky, taktiež existujú skripty PHP, skripty Javascript, skripty Perl a viacjazyčné aplikácie, zatiaľ čo Fantastico má iba 50 skriptov bez hodnotení, recenzií, ukážok, skriptov Javascript, skriptov Perl a Installatron má 83 skriptov dostupných iba s ukážkami a väčšina z nich sú skripty PHP alebo Perl a iba Installatron má aj viacjazyčné aplikácie.

S programom Softaculous môžete inštalovať aplikácie pomocou protokolu https alebo IP, zatiaľ čo Fantastico túto funkciu nemá a Installatron túto inštaláciu IP nepoužíva, ale má https. Import aplikácií z iných automatických inštalátorov alebo manuálne nainštalovaných aplikácií je so Softaculous ľahkým a rýchlym procesom, zatiaľ čo spoločnosť Fantastico tieto procesy nepovoľuje, zatiaľ vám Installatron umožňuje importovať aplikácie. Inštalácia aplikácií do medzinárodných domén je k dispozícii pre Softaculous a Installatron, zatiaľ čo Fantastico vám to neumožňuje robiť spolu so zoznamom úloh, protokolovaním chýb a rozhraním príkazového riadku a vytvárať a inštalovať vlastné aplikácie, funkcie, ktoré Softaculous aj Installatron ponúkajú pre svoje užívatelia.

Háčiky sú k dispozícii aj v spoločnosti Softaculous, zatiaľ čo v Fantastico a Installatron nie sú k dispozícii spolu s možnosťou vytvárať plány pre používateľov. Môžete však odinštalovať aplikácie vo všetkých troch softvéroch, zatiaľ čo môžete vykonať aktualizáciu aplikácií jedným kliknutím a ich zálohovanie / obnovenie iba v Softaculous a Installatron..

Možnosť zmeny značky, inštalácia v jednom kroku a integrácia fakturácie WHMCS sú k dispozícii pre Softaculous a pre Installatron spolu s pridaním skriptov, zatiaľ čo úprava e-mailových šablón je funkcia dostupná iba v Softaculous.

Ovládací panel predajcu, automatizované rozhrania API, viacjazyčné rozhranie sú k dispozícii na serveri Softaculous, zatiaľ čo vo verzii Fantastico nie sú dostupné a v inštallatron sú k dispozícii iba ovládací panel predajcu a viacjazyčné rozhranie..

Cena za Softaculous je 24 dolárov, zatiaľ čo cena za VPS je 12 dolárov, Fantastico má nasledujúce ceny 90 a 24 dolárov, zatiaľ čo inštallatron stojí 50 a 25 dolárov.

Softaculous Review

Softaculous je k dispozícii pre neanglických reproduktorov, ktoré sú prístupné celému svetu, môžu vykonávať komplexné funkcie jedným kliknutím a nasadiť celé webové aplikácie za pár minút. Napríklad WordPress je nainštalovaný za 2 minúty pomocou vlastnej databázy, tabuľky, adresár, meno používateľa, heslo a e-mail správcu.

Súčasťou prehliadača Softaculous je vyhľadávanie, v ktorom nájdete svoje preferované nástroje a je pravidelne aktualizovaný najmenej mesačne. Ponúka rozsiahlu dokumentáciu pre nových používateľov, ale aj pre starých..

Softaculous sa neaktualizuje iba novými nástrojmi, ale aktualizuje aj tie staršie, vďaka ktorým sú rýchlejšie, bezpečnejšie a priateľskejšie pre používateľov, tiež ponúka možnosť importovať skripty a inštalovať ich rýchlo, bezpečne, bezpečne a inteligentne v akomkoľvek jazyku a pred ich inštaláciou si môžete zobraziť hodnotenie, ukážky alebo prečítať recenzie ostatných používateľov Softaculous.

Môžete veriť spoločnosti Softaculous, a to nielen preto, že na celom svete existujú milióny používateľov, ale aj preto, že existujú tisíce spoločností poskytujúcich webhosting, ktorí si kúpili a používajú program Softaculous, ktorý ich ponúka aj svojim vlastným používateľom..

Softaculous je možné používať zadarmo, aby ste si ho mohli otestovať, a potom si ho môžete kúpiť, ak ste spokojní s ponúkaním vlastnej integrácie so takmer všetkými panelmi, ak nepoužívate obvyklé panely, s jednoduchou automatizáciou WHMCS.

Softaculous má priateľské užívateľské rozhranie a skvelý vizuál spolu s jednoduchým a intuitívnym dizajnom, ktorý pomáha používateľom, umožňuje používateľom vytvárať si vlastné logo a bez potreby údržby, ale má úplnú kontrolu a tiež možnosť mať viac používateľov s rôznymi povoleniami.

Ako používať Softaculous

Akonáhle zadáte svoju cPanel adresu, ktorá je zvyčajne niečo ako example.com/cpanel, stačí ísť na Softaculous a zadať ju.

Najlepšie hodnotené skripty softaculous

Tu uvidíte skripty triedené podľa PHP, Javascriptov a tried, ale aj podľa typov, ako sú blogy, mikroblogy, portály, redakčný systém, fóra, obrázkové galérie, wiki, sociálne siete, správa reklám, kalendáre, hry, e-maily, prieskumy, prieskumy, projektové riadenie, elektronický obchod, ERP, knihy hostí, podpora zákazníkov, rámce, vzdelávanie, nástroje DB, hudba a video.

Môžete si vybrať kategóriu, typ skriptu alebo jeden z najlepších skriptov, ktoré chcete nainštalovať, zatiaľ čo v päte uvidíte posledné aktualizácie pre Softaculous. Stlačením tlačidla „I“ získate prístup k inštalačným skriptom za behu, kde ich môžete zažiť naživo, vytvárať webové stránky rýchlejšie a lepšie a tiež zobraziť hodnotenie a recenzie.

Po výbere skriptu, ktorý chcete nainštalovať, napríklad WordPress, ho môžete nainštalovať priamo, alebo si pozrite prehľad alebo ukážku so špecifickým skriptom. Ďalším krokom je zobrazenie funkcií, snímok obrazovky a recenzií alebo dokonca importovanie zo vzdialeného servera alebo z toho istého nainštalujete program WordPress pomocou protokolu, domény a voliteľného adresára.

Na karte prehľadu môžete vidieť informácie o vybranom skripte, napríklad o poslednej verzii, dátume vydania poslednej verzie, popise skriptu, požadovanom a dostupnom priestore, snímke obrazovky, prepojení na webovú stránku so softvérovou podporou, aktuálnych inštaláciách a súvisiacich skriptoch.

Pri súčasnej inštalácii môžete aplikáciu buď odstrániť, upraviť, duplikovať alebo presunúť, zatiaľ čo na karte Inštalácia si môžete vybrať protokol, zvoliť doménu, napísať inštalačný adresár a názov lokality spolu s popisom lokality, môžete tiež povoliť viacmiestne ( WPMU), môžete si vybrať účet správcu: používateľské meno, heslo a e-mail, môžete si vybrať jazyk a vybrať doplnky.

K dispozícii sú tiež rozšírené možnosti pre inštalácie, ako sú názov databázy, predpona tabuľky, automatické zálohy, striedanie zálohy, automatické aktualizácie, vypnutie upozornenia na aktualizácie, automatické aktualizácie doplnkov WordPress a automatické aktualizácie tém WordPress. Môžete tiež vybrať predvolenú tému a podrobnosti o inštalácii e-mailu. Takže s programom Softaculous nemáte len bežného inštalátora, máte dokonca aj pokročilú verziu, v ktorej môžete priamo prispôsobiť svoju nainštalovanú verziu programu WordPress s predvoleným vybraným motívom a jedným alebo viacerými doplnkami.

V hornej časti Softaculous je menu zastúpené rôznymi ikonami, pričom každá z nich je buď cestou na váš cPanel, domovskú stránku, ukážkovú stránku skriptov, hodnotenie skriptov, všetky inštalácie, zoznam úloh, nastavenia úprav, zálohovanie a obnovenie, nastavenie e-mailu, synchronizácia s ostatnými automatickými inštalátormi, pomoc a podpora, buď odhlásenie.

Zabaliť to všetko!

Nakoniec môžete program Softaculous použiť na rôzne účely, napríklad na testovanie skriptu alebo redakčného systému alebo priamo na vytvorenie svojej webovej stránky s úžasnou správou tém a obsahu pomocou automatizovanej údržby, napríklad plánovaných záloh. Poskytovatelia webhostingu, ako napríklad InMotion Hosting alebo WebHostingHub, používajú Softaculous, aby svojim zákazníkom umožnili ľahko nainštalovať svoje obľúbené skripty na svoj web..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map